Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπίζω μόνο το 910 να έχει φωνητική κλήση...

 

αυτο δεν ξερω αν εχει γινει γνωστο απο την εταιρια ακομα...το θεμα ειναι οτι το εκανα ενα τεστ ντραιβ...απο εναν φιλο...εχει φοβερη φωτογραφικη και ωραια οθονη...ειδαμε και ταινια χωρις κανενα προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

andreasermones απο αυτονομια πως τα παει το κινητο?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

απο οτι μου ειπε το φιλαρακι μου 3 μερες με μετρια χρηση...οποτε μια χαρα θα ειναι...μη ξεχνατε οτι η καμερα εχει αρκετα μεγαλο αισθητηρα οποτε θα καταναλωνει αρκετα αν τη χρησιμοποιειτε πολυ....
Link to comment
Share on other sites

απο οτι μου ειπε το φιλαρακι μου 3 μερες με μετρια χρηση...οποτε μια χαρα θα ειναι...μη ξεχνατε οτι η καμερα εχει αρκετα μεγαλο αισθητηρα οποτε θα καταναλωνει αρκετα αν τη χρησιμοποιειτε πολυ....

Για ρωτα το φιλαρακι σου απο Wi-fi πως παει;Πιανει καλα η εχει προβλημα:O

Link to comment
Share on other sites

στο πανεπιστημιο που παμε μαζι οχι δεν εχει διακρινει κανενα προβλημα...ομως εκει το σημα ειναι δυνατο οποτε δεν ξερω τη σταθεροτητα του σε πιο ασθενη σηματα...το πιο καλο παντως ειναι η οθονη...βλεπαμε 50-50 στο μαθημα ασε...πολυ γελιο,...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Το έχω βάλει κ φορτίζει.Μόλις βρω χρόνο κ παιξω λιγο μαζι του θα κανω ενα review :)

καλοριζικο, περιμενουμε εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στα γρήγορα όσο έχω ασχοληθεί με το κινητό:

-To ηχείο μου φαίνεται κάπως χαμηλό, σιγουρα χαμηλότερο απο το Viewty.Το έχω στην ένταση 5, μαξιμουμ φτάνει στο 7.Δεν άκουσα κ 2 μηνυματα.

-Άψογο στη συγραφή μηνυμάτων, καλύτερο απο το viewty

-Επειδή το αγόρασα απο Γερμανό, είχε προεγκατεστημένες ρυθμίσεις Cosmote για mms, internet , ενώ είμαι στη Wind.Παρόλα αυτά ας είναι καλά το Wi Fi , βρήκα ελεύθερο δίκτυο στη γειτονιά μου και χρησιμοποιησα το Google maps, ενώ σερφαρα και λίγο.Ελπίζω να μη χρεώθηκα για αυτό :). Απρόσκοπτη σύνδεση.

-Φωτογραφίες όσο παράξενο και αν σας φαίνεται , εβγαλα κάποιες , αλλα δεν εχω ασχοληθει κ πολυ, οποτε μολις βγάλω κατι καλο , θα το ανεβάσω.

-Το μενού είναι καλοφτιαγμένο, πιο καλαίσθητο, ενώ πάει σφαίρα.Καμια καθυστέρηση.

-Εκείνο που το ξεχωρίζει απο το viewty, είναι ο τομέας της αφής, ειδικά το να ανεβοκατεβαίνω με το δακτυλο μου στις επαφες είναι απόλαυση.Του δίνω 10/10 στον τομέα της αίσθησης της αφής κ στο scrolling γενικότερα.ΑΨΟΓΟ

-Έρχεται με δωρο 8GB κάρτα μνήμης, μέχρι τώρα καμια καθυστέρηση στην περιήγηση αρχείων, αλλά ίσως φταίει το οτι το κινητο δεν το εχω γεμισει κ πολυ.

-H αναφορά των μηνυμάτων δεν έρχεται ως κανονικό μήνυμα , αλλα εμφανίζεται απλά στην οθόνη, ως pop up.Προσωπικά δε με πειράζει αυτό.

Αυτά για την ώρα και κάτι τελευταίο:

To κινητό με καλή χρήση , ειδικά τηλεφωνα αλλά και λιγο wi fi, μηνύματα κ γενικά ψάξιμο, δηλαδή συνεχή ενασχόληση για 2 περίπου ώρες, έπεσε η μπαταρία του μια γραμμή.Με ελάχιστη χρήση για τις επόμενες 2 ώρες, η μπαταρία ειναι ακομη στις 2 γραμμές.

 

ps: Jesus, μήνυμα no. 666 ...

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Στα γρήγορα όσο έχω ασχοληθεί με το κινητό:

-To ηχείο μου φαίνεται κάπως χαμηλό, σιγουρα χαμηλότερο απο το Viewty.Το έχω στην ένταση 5, μαξιμουμ φτάνει στο 7.Δεν άκουσα κ 2 μηνυματα.

-Άψογο στη συγραφή μηνυμάτων, καλύτερο απο το viewty

-Επειδή το αγόρασα απο Γερμανό, είχε προεγκατεστημένες ρυθμίσεις Cosmote για mms, internet , ενώ είμαι στη Wind.Παρόλα αυτά ας είναι καλά το Wi Fi , βρήκα ελεύθερο δίκτυο στη γειτονιά μου και χρησιμοποιησα το Google maps, ενώ σερφαρα και λίγο.Ελπίζω να μη χρεώθηκα για αυτό :). Απρόσκοπτη σύνδεση.

-Φωτογραφίες όσο παράξενο και αν σας φαίνεται , εβγαλα κάποιες , αλλα δεν εχω ασχοληθει κ πολυ, οποτε μολις βγάλω κατι καλο , θα το ανεβάσω.

-Το μενού είναι καλοφτιαγμένο, πιο καλαίσθητο, ενώ πάει σφαίρα.Καμια καθυστέρηση.

-Εκείνο που το ξεχωρίζει απο το viewty, είναι ο τομέας της αφής, ειδικά το να ανεβοκατεβαίνω με το δακτυλο μου στις επαφες είναι απόλαυση.Του δίνω 10/10 στον τομέα της αίσθησης της αφής κ στο scrolling γενικότερα.ΑΨΟΓΟ

-Έρχεται με δωρο 8GB κάρτα μνήμης, μέχρι τώρα καμια καθυστέρηση στην περιήγηση αρχείων, αλλά ίσως φταίει το οτι το κινητο δεν το εχω γεμισει κ πολυ.

-H αναφορά των μηνυμάτων δεν έρχεται ως κανονικό μήνυμα , αλλα εμφανίζεται απλά στην οθόνη, ως pop up.Προσωπικά δε με πειράζει αυτό.

Αυτά για την ώρα και κάτι τελευταίο:

To κινητό με καλή χρήση , ειδικά τηλεφωνα αλλά και λιγο wi fi, μηνύματα κ γενικά ψάξιμο, δηλαδή συνεχή ενασχόληση για 2 περίπου ώρες, έπεσε η μπαταρία του μια γραμμή.Με ελάχιστη χρήση για τις επόμενες 2 ώρες, η μπαταρία ειναι ακομη στις 2 γραμμές.

 

ps: Jesus, μήνυμα no. 666 ...

 

Η τιμή του ποια ήταν?

Αν ήσουν χρήστης του viewty μπορείς να τα συγκρίνεις λίγο?

Link to comment
Share on other sites

:D:lol: λες;;

 

Σίγουρα πράγματα φίλε μου!Παιδιά ήμαστε?:lol: Αφού να φανταστείς και εγώ πριν από λίγες ώρες είχα 666 δημόσια μηνύματα και 66 προσωπικά! :worry: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του ποια ήταν?

Αν ήσουν χρήστης του viewty μπορείς να τα συγκρίνεις λίγο?

 

Η τιμή του ήταν ακριβώς 460 ευρώ.Υπήρξα χρήστης του viewty ναι, μέχρι που κάποιος μου το έκλεψε πριν απο 10 μέρες περίπου.

Στον τομέα του σχεδιασμού είναι στρογγυλεμένο σε σχεση με το viewty που έχει κάποιες γωνίες.

Στο μενού , μολονότι υπάρχει σαφής διαφορά στον σχεδιασμο των εικονιδιων , ουσιαστικα μιλάμε για το ίδιο και έχει 2 θεματα, ασπρο και μαύρο.

Η τεραστια διαφορα ειναι στον τομεα της αφης και το ποσο ωραια ανταποκρινεται το renoir στο δακτυλο σου, οπως ειπα και παραπανω ειναι απολαυση.

Η οθονη ειναι ναι , σαφεστατα καλυτερη.

Η καμερα εχει τοσες λειτουργιες που σε προκαλει να την ψαξεις ανελεητα.Θεωρητικα οι λειτουργιες της ακουγονται παρα παρα πολυ καλες, στην πραξη πριν τις δοκιμασω ομως δε μπορω να πω τιποτα.

Το slot της καρτας μνημης ειναι στο πλαι του κινητου.

Επισης, σε αντιθεση με το viewty, ο τηλ καταλογος ειναι σωστος και ελληνικοτατος, δηλαδη α-β-γ-δ κλπ κλπ.

Λίγο που επαιξα με το μακρο, ειχε μια αδυναμια να κανει focus στα 8mp, την ωρα που ακριβως στην ιδια θεση κ φωτογραφιζοντας το ιδιο αντικειμενο, στα 5mp εκανε focus με τη μια.Tελικα, καταφερε κ εκανε και στα 8mp μετα απο κανα 2-3 προσπαθειες.

Υπαρχει το Dolby mobile, το οποιο μπορεις να ενεργοποιησεις οταν ακους τραγουδια, το οποιο ειναι πολυ καλη φαση και κατα καποιο τροπο αντισταθμιζει την ελλειψη equalizer.

Λίγα λογια ακομη για το μενου και την ολη δουλεια που εχουν κανει.Σαφεστατα βελτιωμενο στις λειτουργιες του , πχ , στα μηνυματα, στις επαφες, στις φωτογραφιες , πλεον μπορεις με το δαχτυλο αριστερα ή δεξια να περνας στο επομενο. Οταν ανοιγεις ενα μηνυμα η μια επαφη, κατω δεξια υπαρχει το εικονιδιο της διαγραφης και με ενα κλικ σβηνεις.Μικρα πραγματα δηλαδη που κανουν τα πραγματα πολυ ευκολα.

Υπαρχει accelerometer.

Στα μηνυματα πλεον εχεις την δυνατοτητα να δημιουργεις φακελους , κατι που προσωπικα μου ελειπε στο viewty.

Σχεδιαστικα δε διεκδικει δαφνες πρωτοτυπιας , ναι τραβαει την προσοχη και μαλιστα σημερα που επινα καφε 2 συναδελφοι, με ρωτησαν, " αυτο ειναι το iphone;":D

Για ο,τι αλλο εδω ειμαστε :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πράγματα φίλε μου!Παιδιά ήμαστε?:lol: Αφού να φανταστείς και εγώ πριν από λίγες ώρες είχα 666 δημόσια μηνύματα και 66 προσωπικά! :worry: :ninja:

 

χαχα!εσυ εισαι χειροτερος απο μενα!κατσε να κοιταξω κ γω τα προσωπικα μου μηνυματα τωρα που το σκεφτομαι καλυτερα!:lol:

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ναι τραβαει την προσοχη και μαλιστα σημερα που επινα καφε 2 συναδελφοι, με ρωτησαν, " αυτο ειναι το iphone;":D

 

Έπος!:lol: Η σωστή ερώτηση όμως θα ήταν ''αυτό είναι το iphone killer?'':D

Link to comment
Share on other sites

To κινητο με λιγα λογια τα "σπαει".Αντε αν ειναι να δωσω το viewty και εγω,να παρω το kc910 :) Tι μας κανεις τωρα:D

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη φωτό είναι σε απολυτο σκοταδι σε αποσταση 3-4 μετρων, όλα στο auto

Η δεύτερη είναι σε manual focus με macro on, τα υπόλοιπα στο auto.

Aύριο θα ανεβάσω κι άλλες.

 

http://img113.imageshack.us/img113/7007/apolytoskotadi4metraapoou0.th.jpg

 

 

http://img123.imageshack.us/img123/5629/macromanualfocusxa0.th.jpg

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Loipon paidia kai ego endiaferomai polu gia to LG KC-910 to opoio einai fantastiko...!!! Meta apo polu polu psaksimo nomizo oti vrika auto pou epsaxna!!!

Eida kai merika videakia sto youtube pou mou aresan polu...! Proteino na ta deite:

Camera Features 1

Camera Features 2

 

Vasika auta ta 2 ftanoun gia nas pisoun, alla gia opoion thelei na mathei perissotera xaraktiristika uparxoun kai alla 2:

Multimedia Features

UI Features

Link to comment
Share on other sites

Spidey για να βγαζει τοσα τελεια στο σκοταδι,φανταζομαι πως βγαζει την ημερα.Πραγματικα ειναι εκπληκτικη η καμερα του απο οτι φαινεται.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Spidey: Όταν μπορέσεις ανέβασε και καμία "εξωτερική" φώτο για δούμε καλύτερα την κάμερα του.
Link to comment
Share on other sites

τελικα έχει κανονικό Gps ή είναι μόνο για tagging?

 

φιλε μου το gps δεν το εχω καταφερει να δουλεψει δυστυχως, ειτε στο jogging buddy ειτε ως geotagging στις φωτογραφιες.Φανταζομαι οταν χρησιμοποιω το google maps δεν κανει χρηση του gps γιατι ειναι μια java εφαρμογή.Δεν ειμαι κ πολυ γνωστης αυτων κ να ρωτησω κατι:χρησιμοποιω το google maps μεσω wifi, αφου το κινητο εχει τις ρυθμισεις της cosmote (cosmote mms, cosmote wap, cosmote internet) και εγω εχω wind.φανταζομαι οτι εφοσον μπαινω μεσω wifi δεν χρεωνομαι, ετσι δεν ειναι; ισως δε μπορω να χρησιμοποιήσω και το gps για αυτον τον λογο, δηλαδη το ο,τι δεν εχω ρυθμισεις wind.αν καποιος ξερει ας μας διαφωτισει.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

εξωτερικη φωτο, φουλ συννεφια στη λαρισα σημερα, ολα στο auto γιατι ημουν εν κινησει κ δεν ειχα χρονο να παιξω με τις ρυθμισεις. (εκανα resize λιγο με irfan view γιατι το μεγεθος ηταν 1.56 MB και δεν ανεβαινε)

 

http://img223.imageshack.us/img223/3314/p2811081516ay5.th.jpg

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...