Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα .

Η συσκευασία τι περιέχει?

 

Πενάκι (σε ωραια θηκούλα δερμάτινη), σι ντι, φορτιστη, ακουστικά με αντάπτορα, καλώδιο usb, κάρτα μνήμης 8GB, πληρέστατο manual, screen protector

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://s1d3.turboimagehost.com/t/1038949_P05-12-08_15.02.JPG' alt='1038949_P05-12-08_15.02.JPG'> http://s1d3.turboimagehost.com/t/1038950_P05-12-08_15.0902.JPG http://s1d3.turboimagehost.com/t/1038951_P05-12-08_15.0701.JPG[/img]

Αντε και εγω στην παρεα σας , ευχομαι να μην το μετανιωσω ...... Αληθεια απο που παω να επιλεγω το δικτυο πχ να μην εχω 3g μονο gsm ????

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Mα κυκλοφορει ηδη,δεν διαβασες τα τελευταια ποστ?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aστην την vodafone,ειναι πολυ πισω.

Το κινητο θα το βρεις στο πλαισιο...για περισσοτερα http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1191829&Manufacturer=LG&category=69978004&catalog=22

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://s1d3.turboimagehost.com/t/1038949_P05-12-08_15.02.JPG' alt='1038949_P05-12-08_15.02.JPG'> http://s1d3.turboimagehost.com/t/1038950_P05-12-08_15.0902.JPG http://s1d3.turboimagehost.com/t/1038951_P05-12-08_15.0701.JPG[/img]

Αντε και εγω στην παρεα σας , ευχομαι να μην το μετανιωσω ...... Αληθεια απο που παω να επιλεγω το δικτυο πχ να μην εχω 3g μονο gsm ????

 

Συνδεσιμότητα-Ρυθμίσεις δικτύου-Λειτουργία Δικτύου

Με το gps κατάφερες τπτ ;Δηλαδή , καταρχήν σου δούλεψε; και αν ναι, με wifi ή με gprs;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Συνδεσιμότητα-Ρυθμίσεις δικτύου-Λειτουργία Δικτύου

Με το gps κατάφερες τπτ ;Δηλαδή , καταρχήν σου δούλεψε; και αν ναι, με wifi ή με gprs;

 

εγω το δοκιμασα αλλα ουτε αγγλια δουλευει πρεπει να παρεις πακετο δεδομενων ακι ρυθμισεις απο τον παροχο....με το wifi δουλευει κανονικα ρε παιδια αλλη ερωτηση τι browser να βαλω στο κινητο υπαρχει τροπος να μετατραπει η σελιδα στο μεγεθος του κινητου??? opera mini/??

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις είναι για wap ή Internet του εκάστοτε παρόχου!Με μια κλήση στην εξυπηρετηση στις λένε!Βασικά,το οτι λειτουργεί με Wi-Fi προς το παρόν είναι ηλίθια κινηση της LG!Κάποιος πεζός η κάποιος με αυτοκίνητο που θα το βρει το Wi-Fi??Εκτός και αν θέλει να προσανατολιστεί σε απόσταση εντός 2-3 μετρων το πολύ....Έχει εγκατεστημενο το WayFinder?
Link to comment
Share on other sites

εγω το δοκιμασα αλλα ουτε αγγλια δουλευει πρεπει να παρεις πακετο δεδομενων ακι ρυθμισεις απο τον παροχο....με το wifi δουλευει κανονικα ρε παιδια αλλη ερωτηση τι browser να βαλω στο κινητο υπαρχει τροπος να μετατραπει η σελιδα στο μεγεθος του κινητου??? opera mini/??

 

γυρισε το κινητο στα πλαγια σε landscape mode και πιανει ολη την οθονη.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις είναι για wap ή Internet του εκάστοτε παρόχου!Με μια κλήση στην εξυπηρετηση στις λένε!Βασικά,το οτι λειτουργεί με Wi-Fi προς το παρόν είναι ηλίθια κινηση της LG!Κάποιος πεζός η κάποιος με αυτοκίνητο που θα το βρει το Wi-Fi??Εκτός και αν θέλει να προσανατολιστεί σε απόσταση εντός 2-3 μετρων το πολύ....Έχει εγκατεστημενο το WayFinder?

 

Μη φωνάζεις βρε :D!Άρα εγώ που είμαι στη wind, λογικά θα δουλέψει με το wind plus ; Φαντάζομαι οτι θα δουλεύει κ με χωρις wifi - αμέσως να μας την πεις..:p

Το google maps έχει , το οποίο το περιεργάζομαι συχνά με wifi (να μην πληρώνω κιολας) , δουλεύει κανονικότατα (ως java εφαρμογή),αλλά οταν ζητάω να μου βρει την ακριβή τοποθεσία δεν την βρίσκει :(

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Μη φωνάζεις βρε :D!Άρα εγώ που είμαι στη wind, λογικά θα δουλέψει με το wind plus ; Φαντάζομαι οτι θα δουλεύει κ με χωρις wifi - αμέσως να μας την πεις..:p

Το google maps έχει , το οποίο το περιεργάζομαι συχνά με wifi (να μην πληρώνω κιολας) , δουλεύει κανονικότατα (ως java εφαρμογή),αλλά οταν ζητάω να μου βρει την ακριβή τοποθεσία δεν την βρίσκει :(

 

Μα έτσι όπως τα έγραφες φανταστηκα ότι η LG έχει προβλημα με την υλοποίηση του GPS! :) Κάτι θα κάνεις λαθος για την τοποθεσία.Διάβασε λίγο τις οδηγίες.Άλλωστε το Google maps ίδιες δυνατότητες έχει γι’αυτές τις συσκευές!Οπότε δε γίνεται να μη δουλεύει με το LG!Με το Wind Plus δουλεύει κανονικά και αν δε θες να έχεις το άγχος του περιορισμένου όγκου ενεργοποίησε πάνω στον αριθμό σου πακέτο ADSM για το οποίο θα χρειαστείς τις ρυθμίσεις για Ίντερνετ και όχι για Wap.Βασικά,μεγάλη παράλειψη της LG να μην παρέχει το WayFinder Navigator.Το Google maps καλό είναι για στοιχειώδη χρήση,αλλά δεν έχει δυνατότητες από κει και πέρα.Αλλά λογικό είναι...Η μηδενική εμπειρία στην Java της στέρησε τη δυνατότητα να υποστηρίζουν τα κινητά της πλήρως την πλατφόρμα java.

Link to comment
Share on other sites

Μα έτσι όπως τα έγραφες φανταστηκα ότι η LG έχει προβλημα με την υλοποίηση του GPS! :) Κάτι θα κάνεις λαθος για την τοποθεσία.Διάβασε λίγο τις οδηγίες.Άλλωστε το Google maps ίδιες δυνατότητες έχει γι’αυτές τις συσκευές!Οπότε δε γίνεται να μη δουλεύει με το LG!Με το Wind Plus δουλεύει κανονικά και αν δε θες να έχεις το άγχος του περιορισμένου όγκου ενεργοποίησε πάνω στον αριθμό σου πακέτο ADSM για το οποίο θα χρειαστείς τις ρυθμίσεις για Ίντερνετ και όχι για Wap.Βασικά,μεγάλη παράλειψη της LG να μην παρέχει το WayFinder Navigator.Το Google maps καλό είναι για στοιχειώδη χρήση,αλλά δεν έχει δυνατότητες από κει και πέρα.Αλλά λογικό είναι...Η μηδενική εμπειρία στην Java της στέρησε τη δυνατότητα να υποστηρίζουν τα κινητά της πλήρως την πλατφόρμα java.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινίσεις φίλε μου.:)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ψάξτο με τις διαδρομές πάντως!Διάβασε οδηγίες!Αν δε λειτουργεί καλά το Google maps σίγουρα δεν ευθύνεται η LG,αλλά η Google!
Link to comment
Share on other sites

εχω γινει μονιμη στη vodafone κ ακομα δεν υπαρχει καν η ενημερωση για το ποτε θα το φερουν!!

εχω αρχισει κ αγχωνομαι!

 

αν περιμενεις απο vodafone,καλα χριστουγεννα τοτε:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αν και δε γράφω τακτικά, με προκαλεί να μπω στην παρέα το καινούριο μου Renoir. Το έχω ήδη 3 μέρες και κάθε μέρα το αγαπάω και πιο πολύ, ανεξάρτητα από τα προβλήματα του.

Μήπως έχει βρει κανείς πουθενά θέματα κλπ.?

Και μια ερώτηση προς τους τυχερούς κατόχους. Καθώς περνούσα τις επαφές, την πρώτη ημέρα, μου έκανε reset 2-3 φορές. Έκτοτε δεν το ξαναέκανε. Κανείς με παρόμοια εμπειρία?

Το geotagging στις φωτογραφίες πως ρυθμίζεται-ενεργοποιείται? Πως το καταλαβαίνει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αν και δε γράφω τακτικά, με προκαλεί να μπω στην παρέα το καινούριο μου Renoir. Το έχω ήδη 3 μέρες και κάθε μέρα το αγαπάω και πιο πολύ, ανεξάρτητα από τα προβλήματα του.

Μήπως έχει βρει κανείς πουθενά θέματα κλπ.?

Και μια ερώτηση προς τους τυχερούς κατόχους. Καθώς περνούσα τις επαφές, την πρώτη ημέρα, μου έκανε reset 2-3 φορές. Έκτοτε δεν το ξαναέκανε. Κανείς με παρόμοια εμπειρία?

Το geotagging στις φωτογραφίες πως ρυθμίζεται-ενεργοποιείται? Πως το καταλαβαίνει κανείς?

 

Καλημέρα και καλορίζικο.Το κινητό είναι χάρμα οφθαλμών όπως έχεις διαπιστώσει.Περί θεμάτων , βουίζει το ιντερνετ οτι δεν επαρκούν(το ιδιο και για τα widgets), δυο πράγματα θα συμβούν να το ξέρεις.

1-Είτε η μαμα lg θα κάνει κάτι (πάντως στο viewty δεν έκανε τίποτα)

2-Είτε ψαγμένοι χρήστες θα δημιουργήσουν δικά τους (στο viewty έχουν μεγαλουργήσει, σε σημείο που το κινητό έχει γίνει καινούριο)

 

http://www.mygreatphone.com/forum/lg-renoir/ - εδώ θα βλέπεις διάφορα για το κινητό, είναι ακόμη στα σπάργανα φυσικά , αλλά είναι η πιο ενεργή κοινότητα.

Για το reset που λες δε μου έχει συμβεί, το bug που έχω εγώ ειναι στην καταγραφή βιντεο (στην αναπαραγωγή δεν υπαρχει θεμα), και μολις βρω χρόνο θα το παω να μου βάλουν την 10c.Εμένα μια φορά μου έκανε το εξής : πήγα να γράψω μηνυμα και ενώ πατουσα τους χαρακτήρες δεν εμφάνιζε τίποτα. Το εκανα επιστροφη στις εργοστασιακές ρυθμίσεις κ απο τοτε δεν το παρουσιασε ξανά.

Περί geotagging δεν έχω καταφέρει τίποτα, εξάλλου δε μπορώ να λειτουργήσω το gps (δες και τα παραπάνω ποστ μου).

Είναι ιδέα μου ή απο τους 4 κατόχους του κινητού οι 3 είμαστε από Λάρισα ;:D

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι οτί το κινητό το λειτουργείς απροβλημάτιστα και χωρίς πενάκι, όπως στο viewty...?

 

 

Πάντως θα έπρεπε να ενσωματώσουν το πενάκι στο κινητό. Η θήκη με το κορδονάκι δεν είναι βολική.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα έπρεπε να ενσωματώσουν το πενάκι στο κινητό.

Αυτό είναι κάτι που πρέπει να διορθώσει η LG. Είναι πολύ εκνευριστικό και άσχημο...

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι κάτι που πρέπει να διορθώσει η LG. Είναι πολύ εκνευριστικό και άσχημο...

 

βασικα ειναι λιγο χαζο αυτο με τη θηκη αλλα ολα οκ...ειναι πολυ ωραιο το κινητο απο design σκιζει παντως....μακαρι να βγουν και αλλες εκδοσεις να γλυτωσουμε και αυτα τα μικρο bug!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΤΑ OPEN MARKET ΥΠΑΡΧΕΙ Η V10C ΕΚΔΟΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ

ΓΙΑ ΤΑ COSMOTE ΥΠΑΡΧΕΙ Η V10B ΕΚΔΟΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ

 

που την βρισκουμε αυτην την εκδοση??και πως βλεπουμε τη δικια μας παιδια??δυστυχως δεν ειχα πολυ χρονο να ασχοληθω και να τα ψαξω....

Link to comment
Share on other sites

που την βρισκουμε αυτην την εκδοση??και πως βλεπουμε τη δικια μας παιδια??δυστυχως δεν ειχα πολυ χρονο να ασχοληθω και να τα ψαξω....

Αν είναι όπως στο viewty, πας menu -> phone settings -> handset information.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όπως στο viewty, πας menu -> phone settings -> handset information.

 

ωραιος φιλε εχω την KC910_v10a οποτε ξερει κανεις και πως αναβαθμιζουμε?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με λυπη μου θελω να σας πω τα εξης

Τα Φοροθμ φυσικα ειναι για αντιπαραθεσεις αποψεων αλλα οχι για παραπληροφορηση η οποια ομως υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να γινει , αλλωστε αυτο ειναι το internet .

Φυικα και εγω ειμαι υπευθυνος που διαβασα αποψεις μελων εδω μεσα που εκθειαζουν το συγκεκριμενο τηλεφωνο και πραγματι με επεισαν να δοσω το c905 για το lg

Ομως τελικα τα πραγματα δεν ειναι οπως λεγονται

1.- Οι φωτογραφιες του για να ειναι καλες (την ημερα παντα) πρεπει να κανεις ενα σωρο ρυθμισεις

2.- Το Βραδυ ειναι απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ

3.- το video μπορει να γραφει σε vga με 30 καρε και σε slowmotion σε 120 kare αλλα η ροη του βιντεο δεν ειναι ομαλη (οπως πχ στο ΝΟΚΙΑ Ν95 8gb) κανει καθε τοσο σπασιματα

Ασε αν θελεις να τραβηξεις βίντεο το βραδυ καλλιτερα αστο ....

4.- Το Μενου καθε αλλο παρα λειτουργικο ειναι , οι φωτογραφιες και διαφορες εικονες - βιντεο που βαζεις στην καρτα μνημης φαινονται χυμα στην εφαρμογη πολυμεσων - εκθεση

5- Ο ηχος του καλος ειναι αλλα δεν μπρορει να συγκριθει με το c905 αλλα και με πολλα αλλα

Εν κατακλειδι το renoir αυτο ειναι μονο ΦΡΟΥΦΡΟΥ και ΑΡΩΜΑΤΑ :mad:

Συγνωμη αλλα δεν θελω να μπω σε διαξιφισμους απλα εκφραζω την πικρια μου μετα απο πολλα χρονια σε αυτο το φορουμ πιστεψα (οπως και αλλες φορες με επιτυχια ομως) τους συμφουριτες μου και την ΠΑΤΗΣΑ

Το εδωσα πισω , εχασα χρηματα :O και ξαναπηρα το c905

Για να μην την πατησει κανενας αλλος ......:wacko:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...