Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ Tsoump!Αλλα εχω το αλλο εξης προβλημα:Ουτε με το LGMDP Euro που εχω ανοιγει το EFS TOOL,αλλα ουτε και με αυτο του Yoshihiro!!Εχεις καμια ιδεα τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ Tsoump!Αλλα εχω το αλλο εξης προβλημα:Ουτε με το LGMDP Euro που εχω ανοιγει το EFS TOOL,αλλα ουτε και με αυτο του Yoshihiro!!Εχεις καμια ιδεα τι παιζει?

 

Υπάρχει

, αναλυτικότατος για το πως θα συνδέσεις(step by step) τα δυο αυτά προγράμματα!

 

Αν εννοείς δεν "ανοίγει" τότε πάρε αυτά τα δύο προγράμματα:

1) LGMD ( all versions)

2) Efstools

 

Πως να κανουμε το μικρό μας ηχείο, ηχείο! :p

 

Ολοι μαζι :

 

1) call: 3845# *910#

2) Device test (2)

3) scrol κάτω και Sound (7)

4) Audio CAL tool (8)

5) SOUND CALIBRATION (1)

6) Άλλαξε το sound DB

7) Άλλαξε το'snd_device_type' βάλτο ST_HEADSET

8) Άλλαξε το 'snd_method_type' βάλτο MIDI

9) Άλλαξε το Item Title βάλτο rx7_db(dec)

10) Επίλεξε Set Data και βάλε 500 και πάτα OK.

11) Πάτα -(minus) μετά OK.

12) Πάτα το κεντρικό κουμπί φτάνοντας στις 3 επιλογές.

13) Επίλεξε Write SND DB to EFS

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!

DO NOT MESS AROUND WITH THE SETTINGS AS THIS WILL PERMANENTLY DAMAGE YOUR PHONE!!

Can be fixed by going through the secret menu then select 'Factory Reset' (8) however this will reset Every setting you have put up (besides memory card settings) if numbers are important, they will be deleted, all settings will have to be redone.

Other mess-ups can PERMANENTLY damage your Renoir and can NOT be fix.

 

Προσωπικά, δεν είδα διαφορά! :ninja:

 

a nice game:

το ΄χει κανείς μας?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει
, αναλυτικότατος για το πως θα συνδέσεις(step by step) τα δυο αυτά προγράμματα!

 

Αν εννοείς δεν "ανοίγει" τότε πάρε αυτά τα δύο προγράμματα:

1) LGMD ( all versions)

2) Efstools

 

Πως να κανουμε το μικρό μας ηχείο, ηχείο! :p

 

Ολοι μαζι :

 

1) call: 3845# *910#

2) Device test (2)

3) scrol κάτω και Sound (7)

4) Audio CAL tool (8)

5) SOUND CALIBRATION (1)

6) Άλλαξε το sound DB

7) Άλλαξε το'snd_device_type' βάλτο ST_HEADSET

8) Άλλαξε το 'snd_method_type' βάλτο MIDI

9) Άλλαξε το Item Title βάλτο rx7_db(dec)

10) Επίλεξε Set Data και βάλε 500 και πάτα OK.

11) Πάτα -(minus) μετά OK.

12) Πάτα το κεντρικό κουμπί φτάνοντας στις 3 επιλογές.

13) Επίλεξε Write SND DB to EFS

 

 

 

 

Προσωπικά, δεν είδα διαφορά! :ninja:

 

a nice game:

το ΄χει κανείς μας?

 

Για τον ηχο που λες , νομιζω εχει να κανει οταν εχεις τα ακουστικα κ ακους μουσικη.

Για το παιχνιδι ειχα κατεβασει απο αυτον ενα παρομοιο, οκ, πλακα ειχε, μεχρι εκει.Εχει να κανει με το accelerometer και περιστρεφεις ολη την ωρα το κινητο.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Για τον ηχο που λες , νομιζω εχει να κανει οταν εχεις τα ακουστικα κ ακους μουσικη.

Για το παιχνιδι ειχα κατεβασει απο αυτον ενα παρομοιο, οκ, πλακα ειχε, μεχρι εκει.Εχει να κανει με το accelerometer και περιστρεφεις ολη την ωρα το κινητο.

 

καλοοο..εμενα δουλεψε σε σημειο να μην τολμαω να βαλω την ενταση πανω απο 10,ειτε στο βασικο ηχειο,ειτε στα ακουστικα γιατι ξεκουφαινει(χωρις να αλλοιωνει την ποιοτητα του ηχου!!!):D;):blink:μακαρι να υπηρχε κατι αντιστοιχο και για το φλας...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω σου προτεινω να δοκιμασεις αναλυτικα τα βηματα απο καποιον αλλον υπολογιστη!

Προφανως, δεν ειχε αναγνωρισει ο υπολογιστης σου , εξ' αρχης, το κινητο σου σωστα!

Δοκιμασε απο καπου αλλου!

 

Φιλε σε ευχαριστω πολυ για την ιδεα, δοκιμασα σε αλλον υπολογιστη και επιτελους αναβαθμιστηκε!!!

(οχι με το επισημο της lg,με το αλλο και του περασα την v10j open eu.,και παλι απουσιαζει η επιλογη no sound στην καμερα αλλα δεν πειραζει, σιγά..)

Απορω παντως, στο δικο μου με core 2 duo κολλαγε, και σε pentium 4 όλα πηγαν ρολόι..

 

Δεν προκειται να το ξαναενοχλησω χωρις λογο το κινητακι μου....

(ειχα τηλεφωνησει στο 800 11 200 300 και την Τεταρτη θα ερχονταν να μου το παρουν, αλλά αυριο πρωι πρωι θα τηλεφωνησω να το ακυρωσω...)

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε ευχαριστω πολυ για την ιδεα, δοκιμασα σε αλλον υπολογιστη και επιτελους αναβαθμιστηκε!!!

(οχι με το επισημο της lg,με το αλλο και του περασα την v10j open eu.,και παλι απουσιαζει η επιλογη no sound στην καμερα αλλα δεν πειραζει, σιγά..)

Απορω παντως, στο δικο μου με core 2 duo κολλαγε, και σε pentium 4 όλα πηγαν ρολόι..

 

Δεν προκειται να το ξαναενοχλησω χωρις λογο το κινητακι μου....

(ειχα τηλεφωνησει στο 800 11 200 300 και την Τεταρτη θα ερχονταν να μου το παρουν, αλλά αυριο πρωι πρωι θα τηλεφωνησω να το ακυρωσω...)

 

Ναι η παρατηρηση του tsoump ηταν σωστη.

Το συμπερασμα ειναι οτι απο τη στιγμη που το επισημο της lg βγαζει προβλημα σχεδον σε ολους μας, το αφηνουμε στην ακρη..

Μια χαρα ειναι η 10j :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ναι η παρατηρηση του tsoump ηταν σωστη.

Το συμπερασμα ειναι οτι απο τη στιγμη που το επισημο της lg βγαζει προβλημα σχεδον σε ολους μας, το αφηνουμε στην ακρη..

Μια χαρα ειναι η 10j :)

 

Αυτο ακριβώς!Στην άκρη!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

παιδια καταπλικτικα νεα!!(επιτελους!!):p

με πηρανε σημερα απο τον κωτσοβολο και μου ειπανε να παω αυριο στο καταστημα τους μετα τις 6 και να το παραλαβω!!!!!!!!!:w00t:

επιτελους θα μπω και γω στο κλαμπ!!

ελπιζω να μου βγει καλο τηλεφωνο και να μην απογοητευτω....:worry:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μου εκανε ενα κουλο restart σημερα το κινητο την ωρα που επερνα ενα τηλεφωνο...Μετα την επανεκινηση δυστυχως δεν το πηρα χαμπαρι,επι μιση ωρα επερνε τον αριθμο που πηρα την πρωτη φορα και χρεωθηκα μπολικα ευρουλακια..

Μια ερωτηση: Ξερει κανεις πως βλεπουμε την mac address του wifi του κινητου??

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μου εκανε ενα κουλο restart σημερα το κινητο την ωρα που επερνα ενα τηλεφωνο...Μετα την επανεκινηση δυστυχως δεν το πηρα χαμπαρι,επι μιση ωρα επερνε τον αριθμο που πηρα την πρωτη φορα και χρεωθηκα μπολικα ευρουλακια..

Μια ερωτηση: Ξερει κανεις πως βλεπουμε την mac address του wifi του κινητου??

Το wifi του κινητου μπορεις να το ψαξεις περετερω αν πληκτρολογησεις 3845#*910# . Εκει θα σου εμφανιστει μια λιστα με ολες τις ρυθμισεις και πληροφοριες του κινητου.

 

{οταν συνδέεσαι με καποιο wireless, υστερα μπορεις να μπεις στο επιλεγμενο modem και να δεις αναλυτικα ip και τα συναφή...}

 

καλιμερα σε ολους,εγω δεν μπορω να αλλακσω χρωμα τα widget,κσερει κανεις?ευχαριστω.

 

Δεν εχεις το δικαιωμα καπως να τα αλλαξεις. (προσωπικα δεν εχω βρει τροπο χωρις παρεμβαση μεσω LGMD).

_______

Παρακαλώ στους εξυπηρετημένους!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει
, αναλυτικότατος για το πως θα συνδέσεις(step by step) τα δυο αυτά προγράμματα!

 

Αν εννοείς δεν "ανοίγει" τότε πάρε αυτά τα δύο προγράμματα:

1) LGMD ( all versions)

2) Efstools

 

Πως να κανουμε το μικρό μας ηχείο, ηχείο! :p

 

Ολοι μαζι :

 

1) call: 3845# *910#

2) Device test (2)

3) scrol κάτω και Sound (7)

4) Audio CAL tool (8)

5) SOUND CALIBRATION (1)

6) Άλλαξε το sound DB

7) Άλλαξε το'snd_device_type' βάλτο ST_HEADSET

8) Άλλαξε το 'snd_method_type' βάλτο MIDI

9) Άλλαξε το Item Title βάλτο rx7_db(dec)

10) Επίλεξε Set Data και βάλε 500 και πάτα OK.

11) Πάτα -(minus) μετά OK.

12) Πάτα το κεντρικό κουμπί φτάνοντας στις 3 επιλογές.

13) Επίλεξε Write SND DB to EFS

 

 

 

 

Προσωπικά, δεν είδα διαφορά! :ninja:

 

a nice game:

το ΄χει κανείς μας?

 

Δεν υπαρχει διαφορα γιατι τουλαχιστον σε εμενα στο σημειο που λεει get data ,δεν παιρνει την ενδειξη -500 .Οταν πατησω το οκ δεν την κραταει,και ζηταει αλλη τιμη ,οτι και να βαλεις δεν το δεχεται και μενει στις εργοστασιακες ρυθμισεις. Εχω περασει την 10κ ,ελληνικη με το δικο του προγραμμα αναβαθμισης, μπορει να φταιει η εκδοση αυτη !

Link to comment
Share on other sites

το πηρα!!;)

και το χω βαλει να φωρτησει!!

αν μπορει καποιος να μου πει ποσο ειναι η πρωτη φωρτηση??για να ξερω!:)

Link to comment
Share on other sites

το πηρα!!;)

και το χω βαλει να φωρτησει!!

αν μπορει καποιος να μου πει ποσο ειναι η πρωτη φωρτηση??για να ξερω!:)

 

Δεν ισχυει αυτο που λενε οι πωλητες, πρωτη φορτιση 8-12 ωρες (το ακουσα τις προαλλες κ μου ηρθε να βαλω τα γελια)

Με το που θα φορτισει θα το βγαλεις, το μονο που χρειαζεται ειναι 3 πληρεις φορτισεις-αποφορτισεις.

Καλοριζικο.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε!!

εγινε!!

και δεν το ενεργοποιησει ακομα..κλειστο το φορτιζω....

επειδη εχω ακουσει πως το ενεργοποιεις,τελειωνεις την μπαταρια και μετα οταν τελειωσει η μπαταρια το φορτιζεις ανοιχτα...αλλα δεν το κανω!!:D

α!!και επισης εχω μεσα την 8 gb transcent!!

ειναι καλη??δεν θα χω προβλημα εε??

Link to comment
Share on other sites

α!!και επισης εχω μεσα την 8 gb transcent!!

ειναι καλη??δεν θα χω προβλημα εε??

 

Μάλλον όχι! Πρέπει να είσαι Οκ! ;) Δες τι class είναι. 4 or 6 ??;)

 

@xenofon 7766 : Κι σε εμενα φιλε μου κατι παρομοιο παιζει. Εχω την 11c , και δεν μπορει να τα αποθηκευσει. Οταν βγαινω τεζα απο την λιστα αυτη , μου τα ξανααλλαζει ως ειχαν , εκτος απο το -500 που μενει σταθερα ιδιο...

Η version μου κανει να φταιει!!:worry:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Bγηκε η 11g, προσθετει μερικα νεα widgets, ενω αλλαζει το εικονιδιο των widgets της ταχειας κλησης κ του καιρου.

Την εβαλα, ολα οκ.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι! Πρέπει να είσαι Οκ! ;) Δες τι class είναι. 4 or 6 ??;)

 

 

class 6 λεει!!

να δουμε και αυριο το λογισμικο να δουμε τι θα κανουμε!!:D

Link to comment
Share on other sites

Bγηκε η 11g, προσθετει μερικα νεα widgets, ενω αλλαζει το εικονιδιο των widgets της ταχειας κλησης κ του καιρου.

Την εβαλα, ολα οκ.

 

ευχαριστουμε..εννοεις επισημη,απο την lg??:confused:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

class 6 λεει!!

να δουμε και αυριο το λογισμικο να δουμε τι θα κανουμε!!:D

Δεν σε χάλασε? ;) Τραβα κανα βιντεο να φας πορωση!!! :D

ευχαριστουμε..εννοεις επισημη,απο την lg??:confused:

Οχι, η lg εχει μεινει ακομα στην 10k, οπου εκει βασιζομαστε και κανουμε περετερω κινησεις...

Bγηκε η 11g, προσθετει μερικα νεα widgets, ενω αλλαζει το εικονιδιο των widgets της ταχειας κλησης κ του καιρου.

Την εβαλα, ολα οκ.

 

Η ταχυτητα μενει κλασικη,ως ειχε ε?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

κατι που παρατήρησα… Στη συσκευασία του KC910 αναφέρει ότι προσφέρεται δωρεάν κάρτα μνήμης 8gb…

Αν υπάρχει λευκό αυτοκόλλητο μ αυτήν την ένδειξη η μνήμη είναι άλλης εταιρίας και είναι κλάσης 4, ενώ αν το αυτοκόλλητο είναι γκρι τότε η μνήμη είναι της LG και είναι κλάσης 6

 

εμενα ηταν λευκο αυτοκολλητο και ειναι κλασης 6!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να βρω βιντεο τραβηγμενο απο το κινητο για να δω τι ποιοτητα εικονας εχει? Ή αν θελει καποιος φιλος να τραβηξει ενα και να το ανεβασει καπου..
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε..εννοεις επισημη,απο την lg??:confused:

 

Οπως σου απαντησε κ ο tsoump, η επισημη παραμενει η 10k (κ ειναι πιθανο να παραμεινει αυτη, γιατι με την ελευση του αρενα, θα στραφουν εκει).

Η 11f ειναι βασισμενη στην 10k και δεν εχει σχεση με την επισημη lg αφου την αναπτυσσει απλος χρηστης.

Το κινητο μου φαινεται πιο γρηγορο απο την 11c.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...