Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

loipon.....ama sou pw oti proti fora pou to akouw ayto to programataki.....tespa ok afou litourgei exei kalos....loipon epidei aurio exw mathima prwi sti sxoli k exw kai trela neura me to mats simera ..tha se voithisw aurio ..an pali den mporeis na perimeneis :ppsakse stis proigoumenes selides exei anaferthei :)

ευχαριστω Λευτερακο,να εισαι καλα..μπορω να περιμενω..αντε,εχεις και το ονομα του αδερφου μου...;)

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Geia!

Yparxei efarmogi gia na deixnei tis eikones twn epafwn megalyteres?

 

Παιδια οι ανα βαθμισεις που αναφερετε οτι κανετε μερικοι, ειναι απαραιτητες? διορθωνουν σοβαρα προβληματα του τηλεφωνου?Επίσης , γινονται με το καλωδιο που θα εχει η συσκευασια του κινητου?

 

(η τιμη του πλεον στον Κωτσοβολο ειναι 319 ευρώ...)Αρκετα δελεαστική μου φαίνεται.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Ισως η περαιτέρω μείωση της τιμής οφείλεται σε αυτό

 

http://www.unwiredview.com/2009/03/03/lg-viewty-ii-gc900-spotted/

 

Στα 319Ε είναι must buy...

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

paidia geia sas........................endiaferomai gia to kc910.thelw na mathw an aksizei.an vgazei provlimata k genika tin apopsisas gia to sigekrimeno kinito.thelw na to parw simera to apogevma h avrio to proi.parakalw voithiste me oso to dinaton grigorotera.eyxaristw poli...........................
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! εχω ενα προβλημα στην συνδεση του κιν. με το pc μεσω της pc suite οτι και να επιλεξω ειτε επαφη ειτε περιεχομενα κ.α μου βγαζει αυτο το μνμ :

αποτυχια συνδεσης στο κινητο.Ελεγξτε τη θυρα COM και συνδεθειτε απο την οθονη αναμονης.Λογω βλαβης ενδεχεται να μην ειναι δυνατη η συνδεση ακομη και απο την οθονη αναμονης

παιδια οποιος ξερει κατι ας μου πει γιατι τωρα το πηρα και δν μου αρεσει αυτο..........

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν και που βρισκεται Service της LG στο Ηρακλειο Κρητης;

 

kserw na sou pw oti i eksipiretisi pelatwn einai apo deutera-savvato (9:00-20:00)

sta 801 11 200 900 kai 210 480 0564

kai sto http://hellas.lge.com

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! εχω ενα προβλημα στην συνδεση του κιν. με το pc μεσω της pc suite οτι και να επιλεξω ειτε επαφη ειτε περιεχομενα κ.α μου βγαζει αυτο το μνμ :

αποτυχια συνδεσης στο κινητο.Ελεγξτε τη θυρα COM και συνδεθειτε απο την οθονη αναμονης.Λογω βλαβης ενδεχεται να μην ειναι δυνατη η συνδεση ακομη και απο την οθονη αναμονης

παιδια οποιος ξερει κατι ας μου πει γιατι τωρα το πηρα και δν μου αρεσει αυτο..........

 

 

Προσπάθησε να κάνεις νέα σύνδεση με το κινητό (και να το έχεις ξεκλείδωτο το κινητό)..αν δεις τα ίδια ,τότε unistall και ξανά install το lg suite

 

 

 

 

 

Ισως η περαιτέρω μείωση της τιμής οφείλεται σε αυτό

 

http://www.unwiredview.com/2009/03/03/lg-viewty-ii-gc900-spotted/

 

Στα 319Ε είναι must buy...

Μέσα σε 2 μήνες έχει πέσει η τιμή του 150Ε..ας βάλουν ένα φρένο γιατί να πουλήσουμε ας πούμε το κινητό μεταχειρισμένο θα το σφάξουμε με τιμή <300:(:(

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 2 μήνες έχει πέσει η τιμή του 150Ε..ας βάλουν ένα φρένο γιατί να πουλήσουμε ας πούμε το κινητό μεταχειρισμένο θα το σφάξουμε με τιμή <300:(:(

 

Ρε παιδια πως και ακολουθει τετοια τιμολογιακη πολιτικη η LG ?

Σαν καταναλωτη με συμφερει, παρα πολυ μαλιστα.Απλά λεω και υποψιαζομαι, μηπως προκειται η συσκευη να εμφανισει τπτ προβληματα software η hardware?

 

Μια γνωμη των πιο παλιών κατόχων της συσκευης που παρακολουθουν το θεμα θα βοηθουσε πιστευω.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 2 μήνες έχει πέσει η τιμή του 150Ε..ας βάλουν ένα φρένο γιατί να πουλήσουμε ας πούμε το κινητό μεταχειρισμένο θα το σφάξουμε με τιμή <300:(:(

 

Ρε παιδια πως και ακολουθει τετοια τιμολογιακη πολιτικη η LG ?

Σαν καταναλωτη με συμφερει, παρα πολυ μαλιστα.Απλά λεω και υποψιαζομαι, μηπως προκειται η συσκευη να εμφανισει τπτ προβληματα software η hardware?

 

Μια γνωμη των πιο παλιών κατόχων της συσκευης που παρακολουθουν το θεμα θα βοηθουσε πιστευω.

 

Σε μένα προσωπικά αλλα σε ολους γενικά δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα.Τα προβλήματα που αναφέρθηκαν σε κανα 2 χρηστες έχουν να κανουν με το οτι ηταν ατυχοι κ πηραν ελαττωματικη συσκευη, η οποια αντικατασταθηκε(παντα συμβαινουν αυτά).Μπες λιγο στο c905, εκει να δεις παραπονα για την ποιοτητα της συσκευης.slide που τριζει, ηχειο που χαλαει λογω slide, καθυστερηση στα ανταλλακτικα, κακο πληκτρολογιο..

Κ μια σημειωση που εχουν επισημανει κ αλλοι:

αν το κινητο σας κολλησει κατα την αναβαθμιση με το επισημο tool της lg,το B2C, να το πατε πισω να σας το αντικαταστησουν-ειστε ΕΝΤΟΣ εγγυησης.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Μπες λιγο στο c905, εκει να δεις παραπονα για την ποιοτητα της συσκευης.

 

1)slide που τριζει,

2)ηχειο που χαλαει λογω slide,

3)καθυστερηση στα ανταλλακτικα,

4)κακο πληκτρολογιο..

5)Κ μια σημειωση που εχουν επισημανει κ αλλοι:

αν το κινητο σας κολλησει κατα την αναβαθμιση με το επισημο tool της lg,το B2C, να το πατε πισω να σας το αντικαταστησουν-ειστε ΕΝΤΟΣ εγγυησης.

 

 

1)Αυτό είναι φυσιολογικό να εχει ελαφρύ τζόγο και δε δημιουργει πρόβλημα,καθώς είναι κατασκευασμένο από ανοξείδωτο ατσάλι το slider και όχι από πλαστικό... :rolleyes:

2)Το ηχείο δε χαλάει λόγω slider,αλλά εξαιτίας μιας λάθος καλωδίωσης στην πλακέτα σε κάποιες συσκευές κυρίως αρχικής παραγωγής

3)Συμφωνώ,αν και μέχρι πρότεινος λύθηκε αυτό το πρόβλημα και τους παρέδωσε ο προμηθευτής τους

4)Για το πληκτρολόγιο δε λέει κανείς κακά λόγια,εκτός από μένα :blink: που το βρίσκω άβολο!Οι υπόλοιποι λένε ότι είναι πολύ βολικό.

5)Αντικαταστάση δεν κάνει η LG γι'αυτό το θέμα!Απλά θα κάνει dpy flash το λογισμικό και θα ξαναλειτουργήσει το κινητό!Δεν αποτελεί λόγο αντικατάστασης η αποτυχία στο φλασάρισμα απ'τον χρήστη!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως και ακολουθει τετοια τιμολογιακη πολιτικη η LG ?

Σαν καταναλωτη με συμφερει, παρα πολυ μαλιστα.Απλά λεω και υποψιαζομαι, μηπως προκειται η συσκευη να εμφανισει τπτ προβληματα software η hardware?

 

Μια γνωμη των πιο παλιών κατόχων της συσκευης που παρακολουθουν το θεμα θα βοηθουσε πιστευω.

Απο 31/12 που το έχω δεν έχει κανένα πρόβλημα (software/hardware)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

1)Αυτό είναι φυσιολογικό να εχει ελαφρύ τζόγο και δε δημιουργει πρόβλημα,καθώς είναι κατασκευασμένο από ανοξείδωτο ατσάλι το slider και όχι από πλαστικό... :rolleyes:

2)Το ηχείο δε χαλάει λόγω slider,αλλά εξαιτίας μιας λάθος καλωδίωσης στην πλακέτα σε κάποιες συσκευές κυρίως αρχικής παραγωγής

3)Συμφωνώ,αν και μέχρι πρότεινος λύθηκε αυτό το πρόβλημα και τους παρέδωσε ο προμηθευτής τους

4)Για το πληκτρολόγιο δε λέει κανείς κακά λόγια,εκτός από μένα :blink: που το βρίσκω άβολο!Οι υπόλοιποι λένε ότι είναι πολύ βολικό.

5)Αντικαταστάση δεν κάνει η LG γι'αυτό το θέμα!Απλά θα κάνει dpy flash το λογισμικό και θα ξαναλειτουργήσει το κινητό!Δεν αποτελεί λόγο αντικατάστασης η αποτυχία στο φλασάρισμα απ'τον χρήστη!

 

Κώστα , χαιρομαι που παρακολουθείς εδώ τα πράγματα, οπως φαντάζομαι αρκετοί κ απο εμας κάνουν το αντίστοιχο.Εχεις δικιο, δε θα το αντικαταστήσουν , υπαρχει το λεγομενο emergency mode,αν αποτυχει το φλασάρισμα.Ομως αν καποιος χρήστης brickarei τελείως το κινητό του (λεμε οτι κανει τη βλακεια κ κατεβάζει το κινεζικο firmware το οποίο νεκρώνει το κινητο, βαριεμαι να εξηγησω τους λογους τωρα), αναγκαστικά θα το αντικαταστήσουν, εκτος αν πάρουν χαμπάρι οτι το φλασαρε μονος του χωρις το επισημο tool.Σε ενα site που διαβαζα εκανε ενας τη βλακεια κ ηταν τυχερος , του το αντικατέστησαν.

Για το πληκτρολογιο το χουν πει κ κανα 2 αλλοι, δεν εχει σημασια ομως.

Σημασια εχει οτι για αυτο που ρωτησε ο φιλος, δεν εχει σχεση αν το ρενουαρ θα βγαλει προβλημα,ακολουθει απλα επιθετικη τιμολογιακη πολιτικη, εν οψει κ του αρενα που ερχεται, αλλα κ για να χτυπησει το 5800, όπως εύστοχα παρατήρησε ενας φιλος.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι,δεν υπάρχει λόγος αντικαταστασης σε καμία περίπτωση!Όπως λέω και πιο πάνω,το service θα κάνει το λεγόμενο dpy flash,το οποίο σε κάθε περίπτωση επαναφέρει το κινητό,όσο και να έχει κολλήσει!Το εν λόγω εργαλείο δουλεύει πιο "βαθια" σε σχέση με την απλή υπηρεσία αναβάθμισης που έχουν πρόσβαση οι χρήστες!Δουλεύει σε επίπεδο EEPROM,κάτι που δε γίνεται στο σπίτι!Οπότε,εαν σε κάποιους αντικαταστησουν κολλημένη συσκευη λόγω κακής ή στραβής αναβάθμισης,απλά θα κάνουν πατάτα και θα χρεωθεί συσκευή η LG ;)
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΩ UPDATE KAI OTAN ΚΑΝΕΙ UPGRADE MOU EMFANIZEI ΟΤΙ ΞΕΣΗΝΔΕΘΗΚΕ ΤΟ USB ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΔΝ ΜΟΥ ΤΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΝ ΑΝΟΙΓΗ ΚΑΝ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΑΠΛΑ ΓΡΑΦΕΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ.......... ΤΙ ΣΥΝΒΑΙΝΕΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

μια ερωτηση θελω νακανω.το κινητο εχει gps???

ευχαριστω.

 

εχει a-gps. Κανονικο gps δλδ, μονο που υποβοηθατε επισης!

 

φιλε tsoump,το αρχειακι που ελεγες για τον μη ηχο στην καμερα ποιο ειναι και που το βαζουμε?ευχαριστω και συγνωμη αν σε ζαλισα αλλα βλεπειες ειμαι "νεοπας" σε lg κινητα...

 

Ειναι το συννημενο αρχειο: τον τροπο στο πα! ;)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις, τι εννοειτε "μη ηχο στην καμερα"?

να γραφεις mute?

ή να μην εχει τον τονο ειδοποιησης οταν ξεκινας/σταματας την εγγραφη?

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις, τι εννοειτε "μη ηχο στην καμερα"?

να γραφεις mute?

ή να μην εχει τον τονο ειδοποιησης οταν ξεκινας/σταματας την εγγραφη?

 

Να μην ακουγεται ο χαρακτηριστικος ηχος οταν βγαζεις φωτογραφιες.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα να βρω το βιβλιαράκι οδηγιών (ελληνικά, κατά προτίμηση, ή αγγλικά) για το LG KC910 Renoir. Πείτε μου κάποιο site. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Να μην ακουγεται ο χαρακτηριστικος ηχος οταν βγαζεις φωτογραφιες.

 

εργοστασιακά, η συσκευή δεν εχει αυτήν την επιλογή?(μη ηχος στην κάμερα)

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

εργοστασιακά, η συσκευή δεν εχει αυτήν την επιλογή?(μη ηχος στην κάμερα)

Mερικές εκδόσεις το έχουν (οπως η F που έχω εγώ)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εχει χαρτεσ οπως τα νοκια ετσι

μαζι με το gps???

γιατι το εψαξα στο πλαισιο και δεν εβρισκα εφαρμογη gps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...