Jump to content

Ποιο supermarket προτιμάτε;


nucleogenesis
 Κοινοποίηση

Ποιο supermarket προτιμάτε?  

393 members have voted

  1. 1. Ποιο supermarket προτιμάτε?

    • Carrefour Μαρινόπουλος
      63
    • ΑΒ Βασιλόπουλος
      96
    • Σκλαβενίτης
      146
    • Βερόπουλος
      12
    • Ατλάντικ
      4
    • Γαλαξίας
      31
    • Dia
      12
    • Lidl
      86
    • Άλλο
      64


Recommended Posts

Άντε να δούμε αν θα υπερέχουν από τα Lidl σε τιμές και ποιότητα(τον πρώτο καιρό λογικά θα υπάρχουν πιο χαμηλές τιμές,προσφορές κτλ)

 

είναι λίγο καλύτερα ποιοτικώς από τα lidl. Εκτός από τα own brand labels, θα ΄χουν και κάποια γερμανικά brands και προιόντα (σπετσι, δρ οεκερς, πεπερς κλπ) και επώνυμα

έχουν φτιάξει ΔΙΚΕΣ τους κεντρικές ράμπες μεταφόρτωσης κάτι πολυ σημαντικό για την μείωση του κόστους και τα σημεία ελέγχου HACCP για το φρέσκα τους

 

θα ανοιξουν πιλοτικά σε θεσνικη 3 και σε αλλες πόλεις της β.ελλαδος

τα κεντρικα θα ειναι θεσσαλονικη

το concept μελετάται απο την διοικητική ομάδα εδώ και 2 χρόνια έχει γίνει καλή δουλεια στο κομμάτι πιστςυω οτι θα παει καλα

όλο το μανατζμεντ τιμ απ οτι ξερω περναει εκπαιδευση στην αυστρια 4-6 μηνες

 

αυτα για τα aldi

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Έκλεισαν και τα αγόρασε νομίζω η ΑΒ Βασιλόπουλος ή ο Βερόπουλος. Ένα από τα δύο. Μιλάω πάντα για το κομμάτι των plus στην Ελλάδα.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για party (πατατάκια,αναψυκτικά κ.α) εμπιστεύομαι τα Lidl γιατί και έχουν ποικιλία και χαμηλές τιμές,ενώ cd για το pc μου αγοράζω απο τα Carrefour-Μαρινόπουλος.:cool:
Link to comment
Share on other sites

TA ΠΗΡΕ Ο ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΕΙ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ Lion Food Stores .ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΗΡΕ Ο ΑΒ.ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΕΙ ΜΕ ΤΟ PLUS.ΣΑΣ ΕΧΩ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ http://capital.gr/news.asp?Details=606955
η αγωνια,η γυμναστκη και ο ερωτας ειναι η ζωη οχι τα λεφτα:)
Link to comment
Share on other sites

Eγώ προτιμώ τα Carrefour. Μου αρέσουν τα μεγάλα supermarket που έχουν άπλα και μεγάλη ποικιλία. Και στις τιμές πιστεύω πως δεν ξεφεύγουν, υπάρχουν και πολλές προσφορές καθημερινά
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

TA ΠΗΡΕ Ο ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΑΒ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΕΙ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ Lion Food Stores .

ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΗΡΕ Ο ΑΒ.ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΕΙ ΜΕ ΤΟ PLUS.ΣΑΣ ΕΧΩ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ http://capital.gr/news.asp?Details=606955

 

Ναι έχουν σχέση

Πηρέ τα καταστήματα της plus

Link to comment
Share on other sites

Lidl. Καλές τιμές και καλή ποιότητα στα περισσότερα προιόντα

 

 

Σε ποια περιοχή έχει εγκαίνια? Πόσα ALDI ανοίγουν αύριο?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή έχει εγκαίνια? Πόσα ALDI ανοίγουν αύριο?

 

Πάτα καλέ πάνω στο link, για αυτό είναι. Έχει και περιοχές και τα πάντα (και το link του Dreamhunter έχει και τις προσφορές).

Link to comment
Share on other sites

Πήγε η μητέρα μου στο κατάστημα Γιαννιτσών και σχημάτισε καλές εντυπώσεις.

 

Από τιμές μου είπε σχεδόν ίδιες με τα lidl, δεν είχαν διαφορά.

Από ποιότητα αρκετά ικανοποιητική.

Επίσης απίστευτος κόσμος.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Lidl. Καλές τιμές και καλή ποιότητα στα περισσότερα προιόντα

 

 

 

Σε ποια περιοχή έχει εγκαίνια? Πόσα ALDI ανοίγουν αύριο?

 

Σήμερα εγκαινιάζει τα 7 πρώτα σε Αριδαία, Βρασνά, Γιαννιτσά, Καλαμαριά, Λάρισα, Σέρρες και Σταυρούπολη, ενώ στις 18 Δεκεμβρίου θα ανοίξουν τις πόρτες τους για το καταναλωτικό κοινό 5 ακόμη- δύο στα Ιωάννινα και από ένα στην Κοζάνη, στη Θήβα και τη Νέα Μάκρη. Στόχος είναι έως τα τέλη του 2009 το δίκτυο της Αldi να διαθέτει 42 σημεία σε διάφορες περιοχές της χώρας εκτός Αττικής όπου η γερμανική αλυσίδα σκοπεύει να επεκταθεί από το 2012.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πηγαίνω στα ΑΒ στη γειτονιά μου.Πολύ καλή ποιότητα,εξυπηρετικότητα - οι υπάλληλοι πολύ φιλικοί και αρκετά καθαρά.:)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εγκαινιάζει τα 7 πρώτα σε Αριδαία, Βρασνά, Γιαννιτσά, Καλαμαριά, Λάρισα, Σέρρες και Σταυρούπολη, ενώ στις 18 Δεκεμβρίου θα ανοίξουν τις πόρτες τους για το καταναλωτικό κοινό 5 ακόμη- δύο στα Ιωάννινα και από ένα στην Κοζάνη, στη Θήβα και τη Νέα Μάκρη. Στόχος είναι έως τα τέλη του 2009 το δίκτυο της Αldi να διαθέτει 42 σημεία σε διάφορες περιοχές της χώρας εκτός Αττικής όπου η γερμανική αλυσίδα σκοπεύει να επεκταθεί από το 2012.

 

η επεκταση του ξεκινησε απο την επαρχια. στην αττικη δεν ανοιξε.

κ οπως εχω διαβασει μονο στη θεσσαλονικη εχουν στοχο παρα πολλα καταστηματα(ισως περισσοτερα κ απο τα Lidl).

ευτυχως καποιοι ακομα πιστευουν οτι υπαρχει Ελλαδα(καταναλωτικο κοινο) κ περα απο τα συνορα το λεκανοπεδιου

Link to comment
Share on other sites

Σκλαβενίτης για εμένα επειδή είναι φτηνά και ακριβώς επειδή είναι φτηνά έχει και κατανάλωση και τα προϊόντα είναι πιο φρέακα. Όταν δεν βολεύει ο Σκλαβενίτης, βολεύομαι με ΑΒ που έχουν αξιοπρεπέστατη ποιότητα. Α και Lidl για πολύ συγκεκριμένα προϊόντα.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Στα ALDI πήγε κανείς?Πως του φάνηκαν?Καλύτερα σε ποιότητα από τα Lidl?Τιμές?

 

Προσωπικά δεν με βολεύουν καθόλου στην Θεσνίκη αλλα μια φορά που περνούσα Γιαννιτσά τα είδα ασφυκτικά γεμάτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ωραία άλλα οποίος έχει τις καλές τιμές και καλή ποιότητά θα είναι ο φθηνότερος αυτό θα το καταλάβουμε αργότερα. Μέχρι τώρα τα ιδια.
η αγωνια,η γυμναστκη και ο ερωτας ειναι η ζωη οχι τα λεφτα:)
Link to comment
Share on other sites

Στα ALDI πήγε κανείς?Πως του φάνηκαν?Καλύτερα σε ποιότητα από τα Lidl?Τιμές?

 

Προσωπικά δεν με βολεύουν καθόλου στην Θεσνίκη αλλα μια φορά που περνούσα Γιαννιτσά τα είδα ασφυκτικά γεμάτα.

 

 

Καλα ειναι μορε!Πιστευω παντος οτι σαν τα lidl δεν ειναι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Τέλη του μήνα ανοίγει το νέο aldi στον Ασπρόπυργο. Θα στεγάζεται σε δικό του ιδιόκτητο κτήριο, ενώ ακριβώς απέναντι βρίσκεται το νέο εμπορικό κέντρο West Plaza, που επίσης άνοιξε αυτόν τον μήνα, και στο οποίο στεγάζεται και Carrefour Μαρινόπουλος.

 

Σιγά-σιγά κατηφορίζουν οι Γερμανοί, αλλά [προφήτης]θα δυσκολευτούν να καθιερωθούν στην Αθήνα.[/προφήτης]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...