Jump to content

Ποιο supermarket προτιμάτε;


nucleogenesis
 Κοινοποίηση

Ποιο supermarket προτιμάτε?  

393 members have voted

  1. 1. Ποιο supermarket προτιμάτε?

    • Carrefour Μαρινόπουλος
      63
    • ΑΒ Βασιλόπουλος
      96
    • Σκλαβενίτης
      146
    • Βερόπουλος
      12
    • Ατλάντικ
      4
    • Γαλαξίας
      31
    • Dia
      12
    • Lidl
      86
    • Άλλο
      64


Recommended Posts

Βασικα εγω προτιμω τα Carrefour μια και εκτος απο τα ψωνια μου κανω και την βολτα μου και ξεχνιεμαι!

 

Κι εγώ γι αυτόν τον λόγο Carrefour.

 

Kαι τα Carrefour έχουν δικά τους προϊόντα, και φθηνά και αρκετά καλής ποιότητας. Απλά το θέμα στα Carrefour είναι ότι ξεχνιέσαι όπως είπαμε, και γεμίζεις το καρότσι με πράγματα τα οποία δεν υπάρχουν στην λίστα;) Έτσι ανεβαίνει και ο λογαριασμός χωρίς να το καταλάβεις. Γι αυτό και πηγαίνω μια φορά την εβδομάδα, αλλά του δίνω και καταλαβαίνει:p

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ γι αυτόν τον λόγο Carrefour.

 

Kαι τα Carrefour έχουν δικά τους προϊόντα, και φθηνά και αρκετά καλής ποιότητας. Απλά το θέμα στα Carrefour είναι ότι ξεχνιέσαι όπως είπαμε, και γεμίζεις το καρότσι με πράγματα τα οποία δεν υπάρχουν στην λίστα;) Έτσι ανεβαίνει και ο λογαριασμός χωρίς να το καταλάβεις. Γι αυτό και πηγαίνω μια φορά την εβδομάδα, αλλά του δίνω και καταλαβαίνει:p

 

και ληγμενα μη το ξεχναμε αυτο.......για το συγκεκριμενο σουπερ μαρκετ ειχαν πει οτι πουλανε ληγμενα......βγαζανε τη μουχλα και μετα τα πουλαγαν :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

βασικα το φτηνοτερο αλλα δεν συμφερη να ψαχνης απο γειτονια σε γειτονια θα στοιχηση περισοτερα ετσι πας στο πλησιεστερο οποιο και να ειναι.

 

Καλά δε λέμε να πας στην άλλη άκρη της πόλης. Αλλά το να οδηγήσεις 5 χλμ μια φορά την εβδομάδα και 5 να γυρίσεις θα χαλάσεις πόσα σε βενζίνη; 1 Ευρώ; Αν κάνεις τα ψώνια της εβδομάδας μαζεμένα θα γλυτώσεις σίγουρα πολύ περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

καρφουρ-μαρινοπουλος για τα εβδομαδιαια,αβ και μασουτη για τπτ εκτακτο και lidl για σκυλοτροφες.
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

καρφουρ-μαρινοπουλος για τα εβδομαδιαια,αβ και μασουτη για τπτ εκτακτο και lidl για σκυλοτροφες.

 

Δεν υπάρχει Super Market που να προσφέρει αυτά που θέλεις σε ένα αντί να τριγυρνάς απο δω και απο κεί;:worry:Εκτός και εάν το κάνεις για την ποιότητα και τις τιμές~!:cool:Τότε αλλάζει το πράγμα:D.

Link to comment
Share on other sites

μα ειπα πως για τα εβδομαδιαια παω στα καρφουρ/τσαμπιον

τωρα αν κατι ξεχασω,πηγαινω αβ η μασουτη που ειναι διπλα μου.

και οσο για τα λιντλ,ειναι η μοναδικη σκυλοτροφη(κονσερβα πατε) που τρωει το σκυλι μου.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Σε οποίο ειναι πιο κοντά,αλλά για ποιότητα προτιμώ αβ

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ καρφουρ πηγαινω για τα χοντρά, κάθε 10 μερες περίπου, και για ό,τι έκτακτο, ξεχάσω/ξεμείνω σε ένα μασούτη κοντά στο σπίτι μου. Λιντλ κλπ δεν πηγαίνω, προτιμώ να δωσω κάτι παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Lidl επειδι ειναι φθηνα

 

και ποιοτικα!ορισμενα ειδη που εχει ειναι κατα πολυ καλυτερα απο τις γνωστες μαρκες.

Link to comment
Share on other sites

και ποιοτικα!ορισμενα ειδη που εχει ειναι κατα πολυ καλυτερα απο τις γνωστες μαρκες.

 

Μιλώντας για ποιότητα:Η μάνα μου πήγε πρίν απο 1-2 μήνες στα Lidl και πήρε CD Player για το αυτοκίνητο και επειδή το ήθελε μόνο για Radio το CD Player το είχε αφήσει στην άκρη.Τις προάλλες πήγα και έβαλα ένα CD.Το διάβαζε για αρκετή ώρα μέχρι που μου έβγαλε Error 8 (Έχετε εισάγει το CD με την τυπωμένη μορφή προς τα πάνω) ενώ εγώ το είχε βάλει κανονικά.Αποτέλεσμα?Να το πάω για Service και ο κύριος στο Service μου είπε ότι πρέπει να πληρώσω γύρω στα 30-35€ για να βάλει καινούργιο CD Player μέσα γιατί ο άλλος ήταν χαλασμένος απο την αρχή!:X:wacko:

Link to comment
Share on other sites

μαλλον η ποιοτητα αναφερεται στα αναλωσιμα..

προσωπικα απο Lidl περα απο σκυλοτροφη ,παιρνω κατι σοκολατες απομιμηση της mars ,πατατακια και χαρτι κουζινας(πολυυυυυυυυυυ καλο).

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας για ποιότητα:Η μάνα μου πήγε πρίν απο 1-2 μήνες στα Lidl και πήρε CD Player για το αυτοκίνητο και επειδή το ήθελε μόνο για Radio το CD Player το είχε αφήσει στην άκρη.Τις προάλλες πήγα και έβαλα ένα CD.Το διάβαζε για αρκετή ώρα μέχρι που μου έβγαλε Error 8 (Έχετε εισάγει το CD με την τυπωμένη μορφή προς τα πάνω) ενώ εγώ το είχε βάλει κανονικά.Αποτέλεσμα?Να το πάω για Service και ο κύριος στο Service μου είπε ότι πρέπει να πληρώσω γύρω στα 30-35€ για να βάλει καινούργιο CD Player μέσα γιατί ο άλλος ήταν χαλασμένος απο την αρχή!:X:wacko:

 

Είναι ακόμα μέσα στην εγγύηση οπότε να το πάει εκεί που το αγόρασε ;)

 

Πάντως τα Lidl όπως και όλα τα υπόλοιπα s/m δεν ενδύκνεινται για αγορές ηλεκτρονικών όπως άλλωστε δε θα πάτε στον Κωτσόβολο για να πάρετε τρόφιμα.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον η ποιοτητα αναφερεται στα αναλωσιμα..

προσωπικα απο Lidl περα απο σκυλοτροφη ,παιρνω κατι σοκολατες απομιμηση της mars ,πατατακια και χαρτι κουζινας(πολυυυυυυυυυυ καλο).

Τώρα που το λες και κ...χαρτα έχει καλά το Λιντλ. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα σουπερ ειναι ιδια πλεον και απο τιμες. Εχουν προϊοντα ιδιωτικης ετικετας που ειναι φθηνα και ανταγωνιζονται οποιουδηποτε λιντλ. Εγω παω σε αυτο που ειναι πιο κοντα. Αυτα που θα δωσω για βενζινη, μπορει να τα δινω στο σουπερ... Παντως απο την τσεπη μου θα φυγουν!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σκλαβενίτης και Βασιλόπουλος.. Έχουν επιλεκτικά πράγματα.. Ο Βασιλόπουλος είναι λίγο πιο ακριβός αλλά έχει προϊόντα που δεν τα έχουν άλλα σουπερ μαρκετ .. Ένω στον Σκλαβενίτη τα βρίσκεις όλα εύκολα και ειδικά τα φρούτα σε σύγκριση με τα καρφουρ είναι καλύτερα... Το κακό είναι ότι εκτός από την περιοχή της Αττικής δεν τα βρίσκεις εύκολα όσο θα έβρισκες τα μαρινόπουλος-καρφουρ
Link to comment
Share on other sites

Egw protimw Carrefour Μαρινόπουλος giati exoun kai dika tous proionta sxedon sta panta me apisteftes diafores stis times me auta pou einai marka,opos gia paradeigma rizi,makaronia,malaktiko rouxon ,krouasan,patatakia kai aaaaaaalla pollaaaaaaaaa,milame gia treles times.Dipla apo to spiti mou exw atlantik kai einai PANAKRIVA de to sizitw....!!!Paw mono otan ksemeinw apo kana gala aaante kai kana giaourtaki sto tsakir kefi!!!
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που αξιζει ειναι κανενα πιστευω ως συνολο,πρεπει να τριγυρνας σε ολα για να πετυχεις χαμηλες τιμεσ κ ποιοτητα...
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση για τον Σκλαβενίτη..

 

Έχει εκπτωτική κάρτα? (όπως η AB Plus του Βασιλόπουλου ή η Κερδοκάρτα του Μαρινόπουλου)

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση για τον Σκλαβενίτη..

 

Έχει εκπτωτική κάρτα? (όπως η AB Plus του Βασιλόπουλου ή η Κερδοκάρτα του Μαρινόπουλου)

Όχι απ'οτι γνωρίζω τόσα χρόνια που ψωνίζω δεν έχει... Αλλά έχει εκπτωτικά κουπόνια σε αρκετά προϊόντα κάθε φορά...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Νομίζω πως την καλύτερη ποιότητα τη συναντά κανείς στον Σκλαβενίτη (έχω να γράψω κι αλλα αν μου τα σκάσουν χοντρά :))))))
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

LIND ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧOYN ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΤΑ

 

νε το οτη οινε γαιρμανικα όινε κακό!!! πολυ κακό!!! :lol:

 

Λοιπόν σε θέματα ποιότητας έχουμε και λέμε

 

1.Σκλαβενίτης (υπάρχει συνεχής έλεγχος σε όλα τα προιόντα και στις ράμπες και στα καταστήματα)

2. Μασούτης ΄(το ίδιο απ την στιγμή που έφτιαξε κεντρικές ράμπες)

3. Lidl έχει ένα πολυπληθέστατο τμήμα ποιοτικού και εσωτερικού ελέγχου (10 ατόμων) που οργώνουν όλη την ελλάδα με αυστηρότατες προδιαγραφές

 

Τα χειρότερα για εμένα

1. Βερόπουλος

2. Dia και carrefour (ίδιος όμιλος γαρ)

3. Makro cash and carry (αν και όχι retail)

 

Τώρα τα πιο φτηνά

1. DIA

2. LIDL

3. Bazaar

4. Σκλαβενίτης

5. Makro Cash and Carry

 

προσωπικά εμπιστεύομαι περισσότερο Σκλαβενίτη, Lidl και Bazaar

Αναμένω και τα Aldi στα οποία ψώνιζα όσο ζούσα γερμανία

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

QUOTE=mylogic_x;2540085]νε το οτη οινε γαιρμανικα όινε κακό!!! πολυ κακό!!! :lol:

 

Λοιπόν σε θέματα ποιότητας έχουμε και λέμε

 

1.Σκλαβενίτης (υπάρχει συνεχής έλεγχος σε όλα τα προιόντα και στις ράμπες και στα καταστήματα)

2. Μασούτης ΄(το ίδιο απ την στιγμή που έφτιαξε κεντρικές ράμπες)

3. Lidl έχει ένα πολυπληθέστατο τμήμα ποιοτικού και εσωτερικού ελέγχου (10 ατόμων) που οργώνουν όλη την ελλάδα με αυστηρότατες προδιαγραφές

 

Τα χειρότερα για εμένα

1. Βερόπουλος

2. Dia και carrefour (ίδιος όμιλος γαρ)

3. Makro cash and carry (αν και όχι retail)

 

Τώρα τα πιο φτηνά

1. DIA

2. LIDL

3. Bazaar

4. Σκλαβενίτης

5. Makro Cash and Carry

 

προσωπικά εμπιστεύομαι περισσότερο Σκλαβενίτη, Lidl και Bazaar

Αναμένω και τα Aldi στα οποία ψώνιζα όσο ζούσα γερμανία

ολα ειναι χαλια

η αγωνια,η γυμναστκη και ο ερωτας ειναι η ζωη οχι τα λεφτα:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...