Jump to content

Ποιο supermarket προτιμάτε;


nucleogenesis
 Κοινοποίηση

Ποιο supermarket προτιμάτε?  

393 members have voted

  1. 1. Ποιο supermarket προτιμάτε?

    • Carrefour Μαρινόπουλος
      63
    • ΑΒ Βασιλόπουλος
      96
    • Σκλαβενίτης
      146
    • Βερόπουλος
      12
    • Ατλάντικ
      4
    • Γαλαξίας
      31
    • Dia
      12
    • Lidl
      86
    • Άλλο
      64


Recommended Posts

Δυστυχώς για τους εργαζόμενους αρχίζουν σιγά σιγά και το κάνουν όλο και περισσότερα.μου έλεγε σημερα μια εργαζόμενη στο σούπερ που πηγαινω ότι από αύριο θα αρχίσουν και αυτοι.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είμαστε άνθρωποι εμείς. Να πεθάνουμε εκεί μέσα. Δεν έχουμε μωρά παιδιά εμείς. Να μην ξεκούραστουμε εμείς. Να δουλεύουμε 7/7. Σαν τα ζώα.

 

Θα βγούμε στις 9 το βράδυ του Σαββάτου στα παράθυρα να σας χειροκροτήσουμε για τον ηρωισμό σας. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ούτε αυτό δε χρειάζεται βασικά. Μια χαρά είναι η κατάσταση στα super market αυτή τη στιγμή.

 

 

 

Επίσης είναι άνθρωποι, πρέπει να πηγαίνουν και αυτοί στα σπίτια τους, εκτός και αν πιστεύεις ότι θα προσλάβουν προσωπικό για να δουλέψει το 24ωρο που λογικά θέλεις.

.όχι δεν προλαμβάνουν απλά με ίδια λεφτά (όχι ότι έχει σημασία) βαράνε άπειρες ώρες σαν ζώα και το χειρότερο είναι (βλ αυτό το thread) μερικοί γκρινιάζουν (μέχρι να φάνε και αυτοί την ίδια συμπεριφορά στον κω...ο και κλαίνε σαν μικρά κοριτσάκια)
Link to comment
Share on other sites

Χθες το απογευμα κατα τις 7:30 που πηγα Σκλαβενιτη να παρω μερικα πραγματα αναγκης, μπυρες, πατατακια, ζαμπον, τυρι κλπ! Αυτο που παρατηρησα ηταν πως δεν ειχε πολυ κοσμο, ουτε ουρες στα ταμεια. Επισης το πιο βασικο που μου εκανε εντυπωση ηταν πως δεν ειναι πολλες προσφορες, "προ ιου" το καθε ραφι ειχε απειρα ταμπελακια με προσφορες/εκπτωσεις, χθες ηταν σαφως πιο μειωμενα. Απο τη μια επιχειρηματικα ειναι και λογικο, μιας και ο κοσμος εκανε ενα μαζικο ντου στα S/M χωρις να κοιταζει τοσο ποσα θα ξοδεψει ή τι προσφορες παιζουν.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι πήγαν Σάββατο και ψώνισαν σα να μην υπάρχει αύριο.

Λογικό σήμερα να είναι χαλαρά, όπως και χτες που πήγα.

Όσο για προσφορές δε πρόσεξα(Μασούτη πήγα). Πάντως τα είδη πρώτης ανάγκης ΜΟΥ(σοκολάτες, πατατάκια, κλπ) ήταν γεμάτα!!!!!!!!!!!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε καμια χωρα του πλανητη δεν εκλεισε supermarket
Link to comment
Share on other sites

24ωρη λειτουργια, με νεες προσληψεις ρε παιδια.

Το πε και καποιος υπουργος, ποιος ηταν, ο Αδωνις;

Μες την κριση, ο μονος κλαδος που δεν επληγη, ηταν αυτος.

Ε, επεκταση ωραριου, με νεοπροσληφθεντες.

Link to comment
Share on other sites

24ωρη λειτουργια, με νεες προσληψεις ρε παιδια.

Το πε και καποιος υπουργος, ποιος ηταν, ο Αδωνις;

Μες την κριση, ο μονος κλαδος που δεν επληγη, ηταν αυτος.

Ε, επεκταση ωραριου, με νεοπροσληφθεντες.

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

εκεινο με τον τοτο το ξέρεις?

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά θα κάνεις. Δεν χρειάζετε συνωστοσμός
Link to comment
Share on other sites

24ωρη λειτουργια, με νεες προσληψεις ρε παιδια.

Το πε και καποιος υπουργος, ποιος ηταν, ο Αδωνις;

Μες την κριση, ο μονος κλαδος που δεν επληγη, ηταν αυτος.

Ε, επεκταση ωραριου, με νεοπροσληφθεντες.

 

Αμα το πε ο μπουμπουκος οκ. Να κανουν προσληψεις για 1 μηνα και μετα να τους πεταξουν στον ΟΑΕΔ. :rolleyes:

 

Δε νομιζω οτι υπαρχει κανενας λογος να δουλευουν 24/7 τα S/Ms μια χαρα μπορει να ψωνιζει ο κοσμος σε αυτη τη φαση, αλλωστε οι περισσοτεροι δε "δουλευουν" οποτε μπορει πολυ ευκολα ο καθενας να παει οτι ωρα θελει και να αποφευγεται ο συνωστισμος. Και στην τελικη με τοσα πραγματα που αγορασαν την τελευταια εβδομαδα ουτε για το πασχα δεν θα χρειαστει να αγορασουν πραγματα. :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, δεν χρειάζονται περισσότερες ώρες λειτουργίας, το αντίθετο θα έλεγα, λιγότερες, αρκεί να μεταφερθούν πόροι στις ηλεκτρονικές/τηλεφωνικές αγορές.

Στην Αθήνα και στις μεγάλες πόλεις υπάρχουν επαρκή καταστήματα σε ακτίνα λίγων λεπτών με αυτοκίνητο.

Υπάρχουν χιλιάδες άνεργοι εποχικοί που θα μπορούσαν να συμβάλουν σε αυτό,

Ηδη προτάθηκε από μεγάλη αλυσίδα μάρκευ στον γιο μου που δούλευε σε κατάστημα που έκλεισε να γίνει ντελιβερας στα ψώνια στην Αθήνα με το αυτοκινητό του με 800€/μήνα.

Δεν γίνεται να περιμένεις πάνω απο 15 μέρες να παραλάβεις τα ψώνια γιατί δεν μπορεις να προβλέψεις τις ανάγκες σου σε φρέσκα προιόντα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι προφανές ότι πρόκειται για αστεία απόφαση, που καμία σχέση δεν έχει με τον περιορισμό του ιού. Απλά είπανε να αρμεξουν όσο μπορούν περισσότερο τους πανικοβλητους Έλληνες εις βάρος των εργαζομένων στα SUPER MARKET.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Στο χωριο μου λενε οτι ο λύκος στην αναμπουμπούλα χαίρεται

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι υπάρχει χιλιάδες κόσμος που περιμένει να μπει να το δεχτώ.εννοειται ότι δεν το δέχομαι.ετσι το γράφω.αλλα πήγα χθες και ο κόσμος ήταν ελάχιστος.ποιος ο λόγος να ταλαιπωρούνται έτσι οι εργαζόμενοι με όλο αυτό το άνοιγμα;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ηδη προτάθηκε από μεγάλη αλυσίδα μάρκευ στον γιο μου που δούλευε σε κατάστημα που έκλεισε να γίνει ντελιβερας στα ψώνια στην Αθήνα με το αυτοκινητό του με 800€/μήνα.

 

Οκ 800€/μηνα μεικτα; Και με το αυτοκινητο του; Μεγαλη αλυσιδα μαρκετ δεν μπορει να παρει δικας εταιρικα; Βενζινες/φθορες αυτοκινητου, ασφαλειες; Ποιος τα καλυπτει;

 

Ας μην γινομαστε υπερβολικοι στην κατατασταση που ειμαστε τωρα δεν θα βγουν νεες θεσεις εργασιας, ενα ξαφνικο μπαμ ειναι που θα φερει στις μικρες επιχειρησεις οικονομικα προβληματα, προσπαθουν οι κυβερνησεις να χρηματοδοτησουν καπως για "βοηθεια" αλλα μεχρι εκει. Καλως ή κακως μετα απο 2-3 μηνες ολα και ολοι θα ξαναμπουν στην καθημερινοτητα τους, σιγουρα καποιοι θα ειναι χαμενοι οι μεγαλοι ομως θα συνεχισουν να δουλευουν οπως δουλευαν.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ε αφου θα δουλευουμε τοσες πολλες ωρες, και Κυριακές, αποφασισαν απο την κυβερνηση να μας κανουν κι εμας ενα δώρο

Δεν θα μας δώσουν το Δώρο Πασχα, θα το κρατησουν να μην το σπαταλησουμε στα σουπερ μαρκετ

και θα μας περιμενει εκει γυρω στον ιουνιο, Ιουλιο, οποτε αποφασισουν οι υπουργοι.

Για το καλό μας .....

Είδηση

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ο Μητσοτάκης μίλησε και είπε το δώρο θα δοθεί κανονικότατα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.facebook.com/kyriakosmitsotakis/videos/237580713949425/

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, δεν χρειάζονται περισσότερες ώρες λειτουργίας, το αντίθετο θα έλεγα, λιγότερες, αρκεί να μεταφερθούν πόροι στις ηλεκτρονικές/τηλεφωνικές αγορές.

Στην Αθήνα και στις μεγάλες πόλεις υπάρχουν επαρκή καταστήματα σε ακτίνα λίγων λεπτών με αυτοκίνητο.

Υπάρχουν χιλιάδες άνεργοι εποχικοί που θα μπορούσαν να συμβάλουν σε αυτό,

Ηδη προτάθηκε από μεγάλη αλυσίδα μάρκευ στον γιο μου που δούλευε σε κατάστημα που έκλεισε να γίνει ντελιβερας στα ψώνια στην Αθήνα με το αυτοκινητό του με 800€/μήνα.

Δεν γίνεται να περιμένεις πάνω απο 15 μέρες να παραλάβεις τα ψώνια γιατί δεν μπορεις να προβλέψεις τις ανάγκες σου σε φρέσκα προιόντα.

 

τα ψωνια απο supermarket με delivery θα περασουν χρονια για να εδραιωθει. Οπως εγινε και με τις καρτες, δεκαετια τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

τα ψωνια απο supermarket με delivery θα περασουν χρονια για να εδραιωθει. Οπως εγινε και με τις καρτες, δεκαετια τουλαχιστον.

 

 

Στα Χανιά αρχισε ο Σκλαβενίτης και πάνε πατητά.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη γνωστό Σ/Μ έχει χρόνο παράδοσης 15 μέρες!
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη γνωστό Σ/Μ έχει χρόνο παράδοσης 15 μέρες!

 

 

Αν το υιοθετήσουν όλα τα σούπερ και με τον σωστό αριθμό υπαλλήλων μπορεί να γίνει δουλεια.Αν έχεις 10 αυτοκίνητα διανομών για 1εκ κατοίκους ε λογικό να περιμένεις 2 βδομάδες.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Όπως λοιπόν έχουν τα πράγματα, είναι αδύνατο για κάποιον οικογενειάρχη να περιμένει μία εβδομάδα και 10 μέρες για να παραλάβει εμπορεύματα και θα πρέπει αναγκαστικά να πάει στο σουπερμάρκετ αυτοπροσώπως.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη γνωστό Σ/Μ έχει χρόνο παράδοσης 15 μέρες!

Ο σουτης τα πηγαίνει σε 10 ημέρες.

Τουλάχιστον στις δέκα ημέρες δίνει ημερομηνία παραδοσης

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...