Jump to content

Εμπειρίες χρήσης σε σχέση με την υπηρεσία BlackBerry


dkoud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι χρήστες οι οποίοι θα εγγραφούν μέχρι τις 31/06/09 στα ακόλουθα Surf & Talk προγράμματα συμβολαίου Surf & Talk 100 lite, Surf & Talk 150 lite, Surf & Talk 200 lite, Surf & Talk 250 lite, Surf & Talk 300 lite plus, Surf & Talk 350 lite, Surf & Talk 400 lite, Surf & Talk 500 lite, Surf & Talk 700 lite, Surf & Talk 900 lite, θα επωφεληθούν από 1,5 GB προσφερόμενο όγκο δεδομένων για 12 συνεχόμενους μήνες όπως αναγράφεται στον παραπάνω πίνακα.

 

Οι χρήστες οι οποίοι θα εγγραφούν μέχρι τις 31/06/09 στα ακόλουθα Surf & Talk προγράμματα συμβολαίου: Surf & Talk 100 plus, Surf & Talk 150 plus, Surf & Talk 200 plus, Surf & Talk 250 plus, Surf & Talk 300 plus, Surf & Talk 350 plus, Surf & Talk 400 plus, Surf & Talk 500 super plus, Surf & Talk 700 plus, Surf & Talk 900 plus, θα επωφεληθούν από 2,5 GB προσφερόμενο όγκο δεδομένων για 12 συνεχόμενους μήνες όπως αναγράφεται στον παραπάνω πίνακα

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5911

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

8mb σε BIS (5 attachment, 3 email), admin-defined σε BES...

 

http://www.blackberry.com/btsc/search.do?cmd=displayKC&docType=kc&externalId=KB03592

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Οι χρήστες οι οποίοι θα εγγραφούν μέχρι τις 31/06/09 στα ακόλουθα Surf & Talk προγράμματα συμβολαίου Surf & Talk 100 lite, Surf & Talk 150 lite, Surf & Talk 200 lite, Surf & Talk 250 lite, Surf & Talk 300 lite plus, Surf & Talk 350 lite, Surf & Talk 400 lite, Surf & Talk 500 lite, Surf & Talk 700 lite, Surf & Talk 900 lite, θα επωφεληθούν από 1,5 GB προσφερόμενο όγκο δεδομένων για 12 συνεχόμενους μήνες όπως αναγράφεται στον παραπάνω πίνακα.

 

Οι χρήστες οι οποίοι θα εγγραφούν μέχρι τις 31/06/09 στα ακόλουθα Surf & Talk προγράμματα συμβολαίου: Surf & Talk 100 plus, Surf & Talk 150 plus, Surf & Talk 200 plus, Surf & Talk 250 plus, Surf & Talk 300 plus, Surf & Talk 350 plus, Surf & Talk 400 plus, Surf & Talk 500 super plus, Surf & Talk 700 plus, Surf & Talk 900 plus, θα επωφεληθούν από 2,5 GB προσφερόμενο όγκο δεδομένων για 12 συνεχόμενους μήνες όπως αναγράφεται στον παραπάνω πίνακα

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5911

ΔΛδ εγω που εχω το Surf&Talk 300 plus θα εχω καθε μηνα 2.5gb αντι για 1gb?

Link to comment
Share on other sites

ΔΛδ εγω που εχω το Surf&Talk 300 plus θα εχω καθε μηνα 2.5gb αντι για 1gb?

 

νεοι συνδρομητες χ5 για ενα χρονο

υπαρχοντες χ5 εως 31/06/2009

:X
Link to comment
Share on other sites

νεοι συνδρομητες χ5 για ενα χρονο

υπαρχοντες χ5 εως 31/06/2009

 

Που το αναφερει αυτο?

 

ΥΓ. Οι Wind και Cote τι κανουν? Με τα 150ΜΒ ειναι ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Που το αναφερει αυτο?

 

ΥΓ. Οι Wind και Cote τι κανουν? Με τα 150ΜΒ ειναι ακομα?

 

το γραφει στη σελιδα αλλα εφοσον στο λεω θεωρησε το δεδομενο

απο χτες εγιναν οι αλλαγες

 

ενσταση μου που δε παιρνουν και οι υπαρχοντες χ5 και χ6 για ενα χρονο

γκρρρρρρρρρρρρρρ

:X
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ήδη το πρόγραμμα εκμεταλλεύεσαι την προσφορά μέχρι Ιούνιο. Αλλά αν κάνεις αλλαγή έστω και τυπικά σε περίπτωση που το έχεις ήδη, δικαιούσαι τον επιπλέον όγκο για ένα χρόνο.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ήδη το πρόγραμμα εκμεταλλεύεσαι την προσφορά μέχρι Ιούνιο. Αλλά αν κάνεις αλλαγή έστω και τυπικά σε περίπτωση που το έχεις ήδη, δικαιούσαι τον επιπλέον όγκο για ένα χρόνο.

 

Εγω γραφτηκα στο 300 lite plus πριν 10 μερες, μπορω να παω σε ενα ανωτερο προγραμμα τωρα και να εχω το x5 η πρεπει να μεινω στο 300 καποιο διαστημα?

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα μηνα. Εγω εχω το 200 και μου ειπαν ζητα σε ενα μηνα παλι το 200

Οποτε ετσι θα εχω το χ5.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια καλησπερα.

Ειμαι ενα ευτυχης κατοχος storm

Ολα ωραια και καλα αλλα εχω ενα προβλημα.

εγκατεστησα λογαριασμο περνω τα e mail μου κανονικα αλλα μαζι με τα δικα μου ερχεται και αυτο μαζι με συννημενο αρχειο ¨:

 

 

 

This message is used to carry data between the BlackBerry handheld and an associated server. Please do not delete, move or respond to this message - it will be processed by the server.

 

BEGINETP 108

AbaiF0cAAAAAIBAIMjBFMERDMzcgEWRpbXBkaW1Ab3RlbmV0LmdyAKXA1KlQ BUNNSU1FA0CA

gICAMgAAMDcwNjBEQ0Y5K0crMQB3RZBfUotTLnc7eiqvioydABnM/Ef8FOAybl47Q4gd6/hM

ENDETP -2132963961

σας παρακαλω βοηθηστε με

ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα σε όλους. Μια ερώτηση: Επειδή είχα για 2 χρόνια το 8310 (χωρίς WI-FI) και τώρα σκέφτομαι να αγοράσω το BOLD, πως είναι η περιήγηση στο internet; Εννοώ βλέπεις τις σελίδες κανονικά όπως στο pc; Γιατί στο 8310 δεν ήταν έτσι...
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι συνδρομητής στη Wind και μόλις πήρα ένα BB Bolt. Με ποιό πρόγραμμα πέρα του Blackberry Internet Non Stop μπορώ να ενεργοποιήσω το BIS, δεν κάνω μεγάλη χρήση e-mails (βασικά καμιά 20 Gmail τη μέρα) και φυσικά δεν ενδιαφέρομαι να πάρω το απερισόριστο (που δεν είναι απεριόριστο, αλλά 250 ΜΒ) και να τους δίνω 15 Ευρώ το μήνα !!!
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Απόσο ξέρω δεν έχει βγάλει αλλα προγράμματα η WIND ακόμα για ΒΒ.. Κάτι ετοιμάζει όμως μέσα στο καλοκαίρι...
Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία,

 

τώρα το data plan το έχω στην ιταλία, όταν έρθω για καλοκαίρι, μπορώ να κάνω data plan και με την Vodafone? Να έχω δηλαδή ταυτόχρονα τη συσκευή δηλωμένη και στις 2 εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Ταυτόχρονα όχι.. Αλλά θα μπορείς να δηλώσεις για το καλοκαίρι τη συσκευή σου στη Βοντα εδώ και όταν γυρίσεις πίσω να επαναφέρεις την παλιά ρύθμιση.. Εάν είσαι και στην Ιταλία σε Βόντα ακόμα καλύτερα...
Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία,

 

τώρα το data plan το έχω στην ιταλία, όταν έρθω για καλοκαίρι, μπορώ να κάνω data plan και με την Vodafone? Να έχω δηλαδή ταυτόχρονα τη συσκευή δηλωμένη και στις 2 εταιρείες.

για πόσους μήνες. δήλωση-ξεδήλωση κρατάει κανά μήνα.

 

δεν αξίζει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχει ήδη λογιαριασμό με BlackBerry Service σε Ελληνικό δίκτυο, τότε από το σάιτ είναι 2 λεπτά υπόθεση να δηλώσει τη συσκευή..
Link to comment
Share on other sites

εξηγήσου.

 

ξέρουμε καλά ότι το pin δεσμεύει την sim. γιαυτό και η αλλαγή sim (πχ επειδή χάλασε η προηγούμενη) έχει πολύ θέμα.

 

δεν το λέω εγώ. άνθρωποι της voda.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

εδώ πάντως για την πρώτη δήλωση της SIM στο ιντερνετ ήταν 2 λεπτά υπόθεση όντως. Αλλά αυτό που εννοεί ο Alexkass είναι η μεταφορά της δήλωσης από SIM σε SIM σε μια συγκερκιμένη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς είναι 2 λεπτά υπόθεση.... Εάν έχεις 2 συνδέσεις σε διαφορετικά δίκτυα με τις υπηρεσίες ΒΒ ενεργοποιημένες και στις 2, απλά εναλλάσεις τα PIN από το web interface... Η ενεργοποίηση του ΒΒ σαν υπηρεσία ίσως πάρει περισσότερο...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, έχω εταιρική σύνδεση και προσφάτως αλλάξαμε provider από Vodafone σε Cosmote. Με την ενεργοποίηση της νέας SIM (το ίδιο νούμερο), είχα κανονικά όλες τις υπηρεσίες, τους λογαριασμούς μου κλπ χωρίς να χρειαστεί να κάνω κάτι.

 

Όμως, προσπαθώντας να συνδεθώ στο BB Internet Service (Mobile site της Cosmote) από το κινητό μου δεν αναγνώριζε το user name, ούτε με άφηνε να φτιάξω άλλο λογαριασμό. προσπαθώντας να συνδεθώ από το internet στο site της Vodafone (https://bis.eu.blackberry.com/html?brand=vodagr) κάνω κανονικά login αλλά σε αυτό της Cosmote (https://bis.eu.blackberry.com/html?brand=cosmotegr) δεν με αφήνει. Τέλος δεν μου επιτρέπει να δημιουργήσω account αφού το PIN μου είναι δεσμευμένο σε ένα account (το δικό μου στην Vodafone)!!

 

Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω;

 

PS Από την εξυπηρέτηση εταιρικών πελατών της Cosmote δεν καταλάβαιναν τι τους έλεγα και τώρα περιμένω από την τεχνική τους υποστήριξη να με καλέσουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω εταιρική σύνδεση και προσφάτως αλλάξαμε provider από Vodafone σε Cosmote. Με την ενεργοποίηση της νέας SIM (το ίδιο νούμερο), είχα κανονικά όλες τις υπηρεσίες, τους λογαριασμούς μου κλπ χωρίς να χρειαστεί να κάνω κάτι.

 

Όμως, προσπαθώντας να συνδεθώ στο BB Internet Service (Mobile site της Cosmote) από το κινητό μου δεν αναγνώριζε το user name, ούτε με άφηνε να φτιάξω άλλο λογαριασμό. προσπαθώντας να συνδεθώ από το internet στο site της Vodafone (https://bis.eu.blackberry.com/html?brand=vodagr) κάνω κανονικά login αλλά σε αυτό της Cosmote (https://bis.eu.blackberry.com/html?brand=cosmotegr) δεν με αφήνει. Τέλος δεν μου επιτρέπει να δημιουργήσω account αφού το PIN μου είναι δεσμευμένο σε ένα account (το δικό μου στην Vodafone)!!

 

Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω;

 

PS Από την εξυπηρέτηση εταιρικών πελατών της Cosmote δεν καταλάβαιναν τι τους έλεγα και τώρα περιμένω από την τεχνική τους υποστήριξη να με καλέσουν.

 

Επειδή και εμένα μου τα βγάζει αυτά (το site της vodafone ομως) χωρίς να έχω bes, τα κάνω όλα απο το email settings του τηλεφώνου και δεν έχω κανένα πρόβλημα. εφόσον το Pin είναι δεσμευμένο απο σένα δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς και για τυχόν "παραβιάσεις" στους λογαριασμούς σου!

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε τη voda να σου αποδεσμεύσει το pin με φαξ και ταυτότητα. Μετά θα βάλεις το pin στην cosmo. btw έχουμε πει ξανά οτι cosmote bis είναι απαράδεκτο. Ελπίζω να είναι το μόνο πρόβλημα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...