Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο ταχύτητες 3g τι πιάνει;

πιάνω γύρω στο 1 με 1.5 Mbps download (η συσκευή μου υποστηρίζει 3.6)

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά γίνονται βιντεοκλήσεις, έχω κάνει από q σε wind

 

πολυ ενδιαφερον αυτο που λες δεν το γνωριζα. πολυ ωραια επισημανση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τις ρυθμίσεις internet για ppc windows mobile. Έχει ενεργοποιηθεί η κάρτα εδώ και 2 μέρες, βάζω τις ρυθμίσεις που εχει στο site για την q και δεν μπορεί να συνδεθεί. Έκανα restore το κινητό στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και πάλι τα ίδια. Το δοκιμάζω σε htc touch dual και δεν μου δουλεύει. Σε windows smartphone (qtek8500) που το δοκίμασα με τις ίδιες ρυθμίσεις δούλεψε κανονικά.
Dub be good to me!
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τις ρυθμίσεις internet για ppc windows mobile. Έχει ενεργοποιηθεί η κάρτα εδώ και 2 μέρες, βάζω τις ρυθμίσεις που εχει στο site για την q και δεν μπορεί να συνδεθεί. Έκανα restore το κινητό στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και πάλι τα ίδια. Το δοκιμάζω σε htc touch dual και δεν μου δουλεύει. Σε windows smartphone (qtek8500) που το δοκίμασα με τις ίδιες ρυθμίσεις δούλεψε κανονικά.

 

Δοκίμασες να μην πειράξεις τίποτα εκτός του apn όπου πρέπει να βάλεις myq ;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να μην πειράξεις τίποτα εκτός του apn όπου πρέπει να βάλεις myq ;

 

Αυτό το έκανα. Έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα.

Dub be good to me!
Link to comment
Share on other sites

εγω χθες...εχω υπολοιπο δωρεαν εως 2/1

 

τωρα...σιγα σιγα θα βγει καμια ανακοινωση η θα μας στειλουν κανα σμσακι

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

εγω χθες...εχω υπολοιπο δωρεαν εως 2/1

 

τωρα...σιγα σιγα θα βγει καμια ανακοινωση η θα μας στειλουν κανα σμσακι

 

φανταζομαι και 31/12 να την ενεργοποιησεις θα την εχεις μεχρι 31/1

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια, εχω να κανω ανανεωση απο τοτε που ενεργοποιησα την προσφορα. γυρω στα τελη αυγουστου με αρχες σεπτεμβριου ητανε. ΚΑΙ ομως, μπαινω κανονικα Internet. (δεν εχω κανει ανανεωση γιατι δε με ενδιαφερουν τα λεπτα και τα sms).

τι γινεται? τελικα για να μπεις ιντερνετ ΔΕ χρειαζεται να κανεις ανανεωση?

Link to comment
Share on other sites

οχι, δε χρεωνει! μαλιστα εχω καταναλωσει κοντα στα 400mb. η καρτα παραμενει λιγο κατω απο 1 €, οσο υπολοιπο ειχα δηλαδη
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά μπαίνεις γιατί δεν στο απαγορεύει. Το θέμα είναι αν σε χρεώνει πέραν των 100ΜΒ.

 

δεν σε χρεωνει δοκιμασμενο σε πολλες συνδεσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καθίστε ρε παιδιά, δηλαδή η προσφορά τελικά είναι 1500λεπτά+1500sms+ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΟ (όχι μόνο 1OOMB) internet με 1 ευρώ το μήνα

και μιλάμε για πακέτο ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ;

 

Είναι τρελό αυτό. Γιατί κάποια άτομα σε προηγούμενα posts λένε για μετρητές δεδομένων, και ότι πρέπει να προσέχεις να μην περάσεις τα 100mb και κάποιοι τώρα λένε ότι και να τα ξεπεράσεις δεν υπάρχει πρόβλημα, δεν σε χρεώνει.

 

Τελικά ισχύει το όριο των 100mb ή όχι;

 

Ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε gmt μακάρι να το ήξερα νωρίτερα. Υπάρχει περίπτωση αναδρομικής επιβολής χρεώσεων σε περίπτωση που διαπιστώσουν χρήση πάνω από 100megabytes;
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ έχω ξεπεράσει το όριο πολλές φορές αλλά δεν μ'έχει χρεώσει επιπλέον.

Οπότε τα 100ΜΒ είναι εικονικά.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ έχω ξεπεράσει το όριο πολλές φορές αλλά δεν μ'έχει χρεώσει επιπλέον.

Οπότε τα 100ΜΒ είναι εικονικά.

 

ακριβως. Τα 100 μβ ειναι για τα ματια του κοσμου. Εγω ειμαι στα 3 γκιγκα και συνεχιζω ακαθεκτος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, γιατί δεν το είπε κανένας τόσον καιρό, ομερτά δηλαδή ένα πράγμα;;;

 

Άμα το ήξερα αυτό θα είχα εδώ και ένα χρόνο δωρεάν internet στο εξοχικό (έχω 3 υπολογιστές εκεί δικτυωμένους - πηγαίνω 4-5 μέρες το μήνα) με 1 ευρώ το μήνα, αντί να πληρώνω 40 ευρώ σε κάθε λογαριασμό ΟΤΕ εδώ και τόσους μήνες.

 

Πω ρε gmt πεταμένα 400 ευρώ.

 

ΥΓ. Δεν μου απάντησε κανένας εάν υπάρχει ενδεχόμενος ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΗΣ επιβολής χρεώσεων τώρα που τα καρτοκινητά είναι επώνυμα. Δεν φοβάστε;;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, γιατί δεν το είπε κανένας τόσον καιρό, ομερτά δηλαδή ένα πράγμα;;;

 

Άμα το ήξερα αυτό θα είχα εδώ και ένα χρόνο δωρεάν internet στο εξοχικό (έχω 3 υπολογιστές εκεί δικτυωμένους - πηγαίνω 4-5 μέρες το μήνα) με 1 ευρώ το μήνα, αντί να πληρώνω 40 ευρώ σε κάθε λογαριασμό ΟΤΕ εδώ και τόσους μήνες.

 

Πω ρε gmt πεταμένα 400 ευρώ.

 

ΥΓ. Δεν μου απάντησε κανένας εάν υπάρχει ενδεχόμενος ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΗΣ επιβολής χρεώσεων τώρα που τα καρτοκινητά είναι επώνυμα. Δεν φοβάστε;;

 

Αν διαβάσεις το θέμα θα δεις ότι έχει αναφερθεί πάρα πολλές φορές. Από πολλούς και διαφορετικούς χρήστες. Εγώ προσωπικα δεν φοβάμαι αναδρομική χρέωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρείτε τις τελευταίες ημέρες καμιά καθυστέρηση στην ενημέρωση της q?? Εδώ και μέρες μου έρχεται μήνυμα ειδοποίησης ότι μου τελειώνει το υπόλοιπο όταν έχει ήδη τελειώσει. :S
:p
Link to comment
Share on other sites

ακριβως. Τα 100 μβ ειναι για τα ματια του κοσμου. Εγω ειμαι στα 3 γκιγκα και συνεχιζω ακαθεκτος
+1

 

Ειχα ενεργοποιησει την προσφορα απο το Πασχα (και κοντευουν Χριστουγεννα!) και μπαινω χωρις προβλημα σχεδον σε καθημερινη βαση στο internet!!!Και δεν εχω βαλει καν καρτα ξανα γιατι τον αριθμο αυτο τον εχω μονο για το internet!Λογικα τα εχω ξεπερασει τα 100mb εδω και καιρο!:D:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

+1

 

Ειχα ενεργοποιησει την προσφορα απο το Πασχα (και κοντευουν Χριστουγεννα!) και μπαινω χωρις προβλημα σχεδον σε καθημερινη βαση στο internet!!!Και δεν εχω βαλει καν καρτα ξανα γιατι τον αριθμο αυτο τον εχω μονο για το internet!Λογικα τα εχω ξεπερασει τα 100mb εδω και καιρο!:D:D

 

ξερω πολλες αναλογες περιπτωσεις με την δικια σου. κανενας δεν ειχε προβλημα και σε κανεναν δεν αφαιρεθηκε ουτε ενα cent απο το υπολοιπο του

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ολο το σεβασμό κιόλας αλλά αν συνεχίσετε την κουβέντα για το Internet σίγουρα θα υπάρξει κατάχρηση από πολλούς και την προσφορά δεν την βλέπω να προχωράει και μετά το τέλος του χρόνου.Το έχουμε ξαναδεί το έργο.

Καλημερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ολο το σεβασμό κιόλας αλλά αν συνεχίσετε την κουβέντα για το Internet σίγουρα θα υπάρξει κατάχρηση από πολλούς και την προσφορά δεν την βλέπω να προχωράει και μετά το τέλος του χρόνου.Το έχουμε ξαναδεί το έργο.

Καλημερα.

 

Ναι, αλλά είναι προτιμότερο να μην το ξέρει ο κόσμος (όπως εγώ για παράδειγμα το έγραψα και πιο πάνω, με αποτέλεσμα να έχω κάνει σύνδεση στον ΟΤΕ και να πληρώνω πάγια, αντί να χρησιμοποιώ αυτό το κόλπο);

 

Γι' αυτό είπα πριν ότι ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΠΑΤΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΝΤΟΝΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ (αυτή την εντύπωση αποκόμισα, παρά το ότι αναφέρθηκε - απλά δεν υπερτονίστηκε επίτηδες ίσως) για να μην το μάθουν όλοι και το χρησιμοποιήσουν αλλά ίσως αυτοί που το ξέραν να μην ήθελαν επίτηδες να του δώσουν διαστάσεις, για να το εκμεταλλεύονται μόνο αυτοί και να μην το διακόψει η εταιρία.

 

Εάν εγώ το ήξερα θα γλίτωνα 400 ευρώ (τα πάγιο ενός χρόνου για ΟΤΕ στο εξοχικό). Είναι προτιμότερο κάποιοι να εκμεταλλεύονται της προσφορά και να μην το λένε για να μην γίνεται κατάχρηση (ομερτά) παρά να κάνουμε όλοι χρήση των δυνατοτήτων του προγράμματος και ΓΙΑ ΟΣΟ αντέξει η εταιρία; Το δεύτερο είναι πιο δημοκρατικό.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

 

Γι' αυτό είπα πριν ότι ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΠΑΤΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΝΤΟΝΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ (αυτή την εντύπωση αποκόμισα, παρά το ότι αναφέρθηκε - απλά δεν υπερτονίστηκε επίτηδες ίσως) για να μην το μάθουν όλοι και το χρησιμοποιήσουν αλλά ίσως αυτοί που το ξέραν να μην ήθελαν επίτηδες να του δώσουν διαστάσεις, για να το εκμεταλλεύονται μόνο αυτοί και να μην το διακόψει η εταιρία.

 

Εάν εγώ το ήξερα θα γλίτωνα 400 ευρώ (τα πάγιο ενός χρόνου για ΟΤΕ στο εξοχικό). Είναι προτιμότερο κάποιοι να εκμεταλλεύονται της προσφορά και να μην το λένε για να μην γίνεται κατάχρηση (ομερτά) παρά να κάνουμε όλοι χρήση των δυνατοτήτων του προγράμματος και ΓΙΑ ΟΣΟ αντέξει η εταιρία; Το δεύτερο είναι πιο δημοκρατικό.

 

Ναι αλλά όπως καταλαβαίνεις επισήμως 100MB δίνει, οπότε αν αύριο μεθαύριο αλλάξει κάτι έστω και αν αυτό έχει πιθανότητα 1%, τότε ο άλλος θα σε πάρει στο λαιμό του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...