Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδια απαντηστε μου, αν τελικα υπαρχουν ρυθμισεις για το HTC HD που θελω να δοκιμασω τα 100 μβ....ευχαριστω πολυ, αν δεν υπαρχουν παραπεμψτε με καπου αλλου...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια απαντηστε μου, αν τελικα υπαρχουν ρυθμισεις για το HTC HD που θελω να δοκιμασω τα 100 μβ....ευχαριστω πολυ, αν δεν υπαρχουν παραπεμψτε με καπου αλλου...

 

Η μόνη ρύθμιση που χρειάστηκα και στο iphone, και στο Desire και σε ένα παλιό ericsson.. ήταν απλά να βάλεις σαν όνομα apn το myq

Βάζεις myq και αυτό ήταν.

Βρες στα settings ποθ ακριβώς είναι αυτό..

Link to comment
Share on other sites

εαν παρατηρήσατε όμως οτι στο 12200 , εαν το καλέσεις για να αγοράσεις την προσφορά με 1 ευρώ, δεν αναφέρει τα 100ΜΒ του ιντερνετ παρα μόνον τον χρόνο ομιλίας και τα sms.

Μήπως τελικά τα 100ΜΒ είναι μόνον για μια φορά τον μήνα;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

εαν παρατηρήσατε όμως οτι στο 12200 , εαν το καλέσεις για να αγοράσεις την προσφορά με 1 ευρώ, δεν αναφέρει τα 100ΜΒ του ιντερνετ παρα μόνον τον χρόνο ομιλίας και τα sms.

Μήπως τελικά τα 100ΜΒ είναι μόνον για μια φορά τον μήνα;

 

Και ξαναρωτάω....

Τότε πως ανανεώνονται τα 100mb; Ανά πότε εννοώ;

Link to comment
Share on other sites

έχει καταντήσει κουραστικό αυτό με τα 100ΜΒ, σας λένε κάτι και ενώ ΔΕΝ γνωρίζετε ΕΠΙΜΕΝΕΤΕ στην άγνοια σας.

 

έως 4 φορές ανανεώνεις λεπτά+σμσ+ιντερνετ, πόσες φορές να το πω ;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

έχει καταντήσει κουραστικό αυτό με τα 100ΜΒ, σας λένε κάτι και ενώ ΔΕΝ γνωρίζετε ΕΠΙΜΕΝΕΤΕ στην άγνοια σας.

 

έως 4 φορές ανανεώνεις λεπτά+σμσ+ιντερνετ, πόσες φορές να το πω ;

 

Δεν επιμένουμε.. απορούμε γιατί έτυχε η άποψη "Δεν ανανεώνεται κάθε μήνα το εκατοστάρι" ακούστηκε περισσότερες φορές από την δικιά σου (δυστυχώς) :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιμένουμε.. απορούμε γιατί έτυχε η άποψη "Δεν ανανεώνεται κάθε μήνα το εκατοστάρι" ακούστηκε περισσότερες φορές από την δικιά σου (δυστυχώς) :Ρ
Κάθε φορά που ανανεώνεις λεπτά+sms ανανεώνονται και τα mb και μπορείς να το κάνεις εώς και 4 φορές μέσα σε ένα μήνα.Όποιος δεν το πιστεύει ας το δοκιμάσει και μόνος του

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πιστεύω :) Και είμαι χαρούμενος που το ακούω επιτέλους :)
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ δεν ξέρω αν πήρατε πρέφα αλλά από 5/8 αυξάνονται οι τιμαί εις την Γουίνδ :rolleyes: :ρ

 

0,258 από 0,216 το λεπτό ομιλίας :down:

 

0,05 το σμσ από 0,04

 

http://www.myq.gr/default.asp?siteID=1&pageID=5&tablePageID=6&langID=1&entryID=224

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αν το διαβάσεις καλύτερα ή αν δείς προηγούμενα δημοσιεύματα σε αυτό το νήμα , θα δείς ότι δεν αυξάνονται οι τιμές ομιλίας στην Q , αλλά μόνο η τιμή του μηνύματος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρει κανείς πως λαμβάνω τις ρυθμίσεις της Q στη συσκευή μου για MMS, Internet & WAP ?? Παλιότερα μου ερχόταν ένα μήνυμα και μου έλεγε απλά να τις αποθηκεύσω.. Τώρα που άλλαξα για λίγο συσκευή και θέλω να χρησιμοποιώ το δωρεάν Internet δε μου αναγνωρίζει τις ρυθμίσεις και μου έχει της προηγούμενης κάρτας που είχα άλλης εταιρείας. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω? Όταν το έκανα αυτό πιο παλιά μου τις έβρισκε, τώρα όχι. Ενημερωτικά σας λέω ότι έχω ένα Omnia i8000.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κ ιεγω εχω προβλημα με ρυθμισεις για τα 100 ΜΒ Ιντερνετ σε ενα HTC HD το οποιο παροτι φαινεται οτι συνδεεται δεν βλεπω τιποτα, περνωντας απλες ρυθμισεις. Αν μπορει καποιος να βοηθησει θα ειναι χρησιμο και που μπορουμε να στειλουμε μηνυμα για ρυθμισεις...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρει κανείς πως λαμβάνω τις ρυθμίσεις της Q στη συσκευή μου για MMS, Internet & WAP ?? Παλιότερα μου ερχόταν ένα μήνυμα και μου έλεγε απλά να τις αποθηκεύσω.. Τώρα που άλλαξα για λίγο συσκευή και θέλω να χρησιμοποιώ το δωρεάν Internet δε μου αναγνωρίζει τις ρυθμίσεις και μου έχει της προηγούμενης κάρτας που είχα άλλης εταιρείας. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω? Όταν το έκανα αυτό πιο παλιά μου τις έβρισκε, τώρα όχι. Ενημερωτικά σας λέω ότι έχω ένα Omnia i8000.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Κενο μηνυμα στο 19234

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρει κανείς πως λαμβάνω τις ρυθμίσεις της Q στη συσκευή μου για MMS, Internet & WAP ?? Παλιότερα μου ερχόταν ένα μήνυμα και μου έλεγε απλά να τις αποθηκεύσω.. Τώρα που άλλαξα για λίγο συσκευή και θέλω να χρησιμοποιώ το δωρεάν Internet δε μου αναγνωρίζει τις ρυθμίσεις και μου έχει της προηγούμενης κάρτας που είχα άλλης εταιρείας. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω? Όταν το έκανα αυτό πιο παλιά μου τις έβρισκε, τώρα όχι. Ενημερωτικά σας λέω ότι έχω ένα Omnia i8000.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Μπορεις να τις κανεις χειροκινητα φιλε!Δες και εδω :http://www.myq.gr/default.asp?siteID=1&pageID=115&langID=1

Edited by scream
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν υποστηριζει ολες τις μαρκες κινητων παρα μονο ορισμενες και παροτι συνδεεται ακομα και σε HSDPA δικτυο δεν κανει τιποτα να κατεβασει δεδομενα, οποτε θα δοκιμασω αποτολη στο 19234. Το έστειλα και μου αναφερει οτι η υπηρεσια ΔΕΝ υποστηριζεται απο στην συσκευη μου οποτε τα HTC αποκλειονται? Edited by serfistas1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας θα το δοκιμάσω με το κενό sms.. Τώρα όσο για το λινκ που έδωσες, ήδη το χα ψάξει και δεν έχει για Omnia.. Ευχαριστώ και πάλι!!

 

[Οκ δούλεψε, ευχαριστώ και πάλι]

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

καλησπερες...σε τοπικο καταστημε της wind οπου προεβησα στην δηλωση της καρτουλας μου μου ανεφεραν προσφορα με 15 ευρω ανανεωση σε μαγαζι τους δωρο μια ωρα προς ολα τα δικτυα...

 

 

εχει ακουσει καποιος αλλος κατι?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ.Ξέρει κανένας πως ενεργοποιείται ο τηλεφωνητής?Πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών (Θεός να την κάνει) και την πρώτη φορά μου είπε να πάρω τηλέφωνο στο 1333 το οποίο είναι νεκρό,ξαναπήρα στο c.c. και μου είπαν να πάρω στο 1213 το οποίο δεν αντιστοιχεί σε υπηρεσία..:wacko:Καμιά ιδέα?

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερες...σε τοπικο καταστημε της wind οπου προεβησα στην δηλωση της καρτουλας μου μου ανεφεραν προσφορα με 15 ευρω ανανεωση σε μαγαζι τους δωρο μια ωρα προς ολα τα δικτυα...

 

 

εχει ακουσει καποιος αλλος κατι?

 

Καρτοσύνδεση 15 μου μυρίζει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ.Ξέρει κανένας πως ενεργοποιείται ο τηλεφωνητής?Πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών (Θεός να την κάνει) και την πρώτη φορά μου είπε να πάρω τηλέφωνο στο 1333 το οποίο είναι νεκρό,ξαναπήρα στο c.c. και μου είπαν να πάρω στο 1213 το οποίο δεν αντιστοιχεί σε υπηρεσία..:wacko:Καμιά ιδέα?

 

Δεν είναι ενημερωμένοι.

Θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών της Q (δεν θυμάμαι σε ποιο νούμερο θα καλέσεις, αλλά είναι με χρέωση ανα δευτερόλεπτο, οπότε φρόντισε να έχεις υπόλοιπο) και να ζητήσεις να σου ενεργοποιήσουν τον τηλεφωνητή.

 

Θα σου πούνε να πατήσεις έναν κωδικό *#62*699111χχχχχχχ# + κλήση (οπου χ τα 7 τελευταία ψηφία απο το νούμερό σου) για να κάνεις προώθηση των κλήσεων στον τηλεφωνητή αλλά δεν πρόκειται να σου λειτουργήσει εαν πρώτα δεν τον ενεργοποιήσουν εκείνοι. Οπότε τόνισέ τους να σου ενεργοποιήσουν τον τηλεφωνητή, να στείλουν το αίτημα στο τεχνικό τμήμα.

 

Μια βδομάδα έκαναν για να μου το ενεργοποιήσουν , γιατί πολυ απλά δεν ήξεραν.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Από την εξυπηρέτηση της Q μου έδωσαν αυτά τα τηλέφωνα (δύο κλήσεις των 6 λεπτών συνολικά,-3 ευρα στον λογαριασμό),για να το ενεργοποιήσω μόνος μου είπαν..Δύο φορές πήρα και ζήτησα ενεργοποίηση του τηλεφωνητή,δύο διαφορετικοί υπάλληλοι μου έδωσαν δύο διαφορετικούς άκυρους αριθμούς..Δηλαδή τι άλλο να κάνω?Μόνο με απειλή φορητότητας καταλαβαίνουν?:mad::chair:

Σε ευχαριστώ πάντως για τις πληροφορίες.:)

Θα δοκιμάσω άλλη μία φορά το πρωί με τις οδηγίες σου μπας και βγάλω άκρη.

3η και φαρμακερή που λένε..Αν δεν,farewell Q..

Edited by lordimpaler

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

Από την εξυπηρέτηση της Q μου έδωσαν αυτά τα τηλέφωνα (δύο κλήσεις των 6 λεπτών συνολικά,-3 ευρα στον λογαριασμό),για να το ενεργοποιήσω μόνος μου είπαν..Δύο φορές πήρα και ζήτησα ενεργοποίηση του τηλεφωνητή,δύο διαφορετικοί υπάλληλοι μου έδωσαν δύο διαφορετικούς άκυρους αριθμούς..Δηλαδή τι άλλο να κάνω?Μόνο με απειλή φορητότητας καταλαβαίνουν?:mad::chair:

Σε ευχαριστώ πάντως για τις πληροφορίες.:)

Θα δοκιμάσω άλλη μία φορά το πρωί με τις οδηγίες σου μπας και βγάλω άκρη.

3η και φαρμακερή που λένε..Αν δεν,farewell Q..

 

καλά είσαι... εγώ 5 φορές τους πήρα τηλέφωνο!

Δεν ξέρουν πως να το ενεργοποιήσουν...

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...