Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκεί το βάζω...Τι να πω, κουράστικα. Θα πάω αύριο από ένα κατάστημα Q, ε Wind ήθελα να πω, για να ζητήσω ένα συγκεκριμένο νουμεράκι που θέλω, και ελπίζω οι συγκεκριμένοι να με βοηθήσουν, γιατί το κατάστημα της γειτονιάς μου όταν ακούν για Q βγάζουν ανεμοβλογιά.
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, καλή τύχη! Εγώ πάντως τα μάζεψα κ έφυγα απο Q (έκανα ήδη αίτηση φορητότητας) για άλλες πολιτείες.Θα πάω στην frog κυρίως για τις χαμηλότερες χρεώσεις στην ομιλία, αφού δίνει τον διπλασιασμό στην αξία ανανέωσης.Αν μείνω ευχαριστημένος που έτσι πιστεύω, θα παραμείνω.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω φίλε μου 3 νούμερα, ένα συμβόλαιο Vodafone για απεριόριστα προς Vodafone με 10€ μόλις, ένα Cosmote για απεριόριστα προς Cosmote με άλλα 10€ και ένα Q για απεριόριστα προς Wind & Q με μόλις 1€. Σύνολο μαζί με φόρους, 26-28€/μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω φίλε μου 3 νούμερα, ένα συμβόλαιο Vodafone για απεριόριστα προς Vodafone με 10€ μόλις, ένα Cosmote για απεριόριστα προς Cosmote με άλλα 10€ και ένα Q για απεριόριστα προς Wind & Q με μόλις 1€. Σύνολο μαζί με φόρους, 26-28€/μήνα.

 

:lol: και σε σταθερά να υποθέσω παίρνεις από το σπίτι ; επίσης πριν πάρεις πίσω ένα νούμερο κάνεις ολόκληρη διαδικασία με μηνύματα για να δεις σε ποιο δίκτυο ανήκει το κάθε νούμερο, και κουβαλάς και 3 συσκευές μαζί σου παντού; περισσότερη φασαρία απ' ότι κερδίζεις...:X:blink:

Link to comment
Share on other sites

:lol: και σε σταθερά να υποθέσω παίρνεις από το σπίτι ; επίσης πριν πάρεις πίσω ένα νούμερο κάνεις ολόκληρη διαδικασία με μηνύματα για να δεις σε ποιο δίκτυο ανήκει το κάθε νούμερο, και κουβαλάς και 3 συσκευές μαζί σου παντού; περισσότερη φασαρία απ' ότι κερδίζεις...:X:blink:

Καθένας όπως βολεύεται φίλε.

Εκτός αυτού, έχει γεμίσει ο τόπος με Κινεζιές που παίρνουν 2 sim, άρα τα κινητά πέφτουν στα 2.

Αν χρησιμοποιείς και την Q για κλήσεις σε σταθερά, μια χαρούλα...

Link to comment
Share on other sites

:lol: και σε σταθερά να υποθέσω παίρνεις από το σπίτι ; επίσης πριν πάρεις πίσω ένα νούμερο κάνεις ολόκληρη διαδικασία με μηνύματα για να δεις σε ποιο δίκτυο ανήκει το κάθε νούμερο, και κουβαλάς και 3 συσκευές μαζί σου παντού; περισσότερη φασαρία απ' ότι κερδίζεις...:X:blink:

Φίλε μου, κάποτε έδινα πάνω από 60€, ενώ τώρα 27-30€.

Link to comment
Share on other sites

:lol: και σε σταθερά να υποθέσω παίρνεις από το σπίτι ; επίσης πριν πάρεις πίσω ένα νούμερο κάνεις ολόκληρη διαδικασία με μηνύματα για να δεις σε ποιο δίκτυο ανήκει το κάθε νούμερο, και κουβαλάς και 3 συσκευές μαζί σου παντού; περισσότερη φασαρία απ' ότι κερδίζεις...:X:blink:

 

Εγώ είμαι ακόμα χειρότερος, έχω 1 καρτοκινητή vodafone για να καλώ 2 συγκεκριμένα συμβόλαια με 1 λεπτό το λεπτό, 1 vodafone CU για να καλώ σε σταθερά και άλλα CU για 60 λεπτά με 0.35 ευρώ όποτε το επιθυμήσω με το cu all day, 1 wind F2G2 για 1.5gb internet χωρίς κόστος και κλήσεις με 10 λεπτά το λεπτό αν τύχει και θέλω να καλέσω κάποιον που δεν γνωρίζω, και μια Q για να καλώ με 1 ευρώ το μήνα άλλα Q ή wind. A, έχω κάπου παραπεταμένη και 1 cosmote για 2 νούμερα cosmote που επίσης καλώ με 1 λεπτό το λεπτό σχετικά σπάνια.

 

Σύνολο 2 dualsim τηλέφωνα και 1 sim κάρτα που αφήνω πίσω από τη μπαταρία μήπως τυχών και την χρειαστώ (2 φορές το μήνα περίπου)

 

Συνηθισμένο κόστος το μήνα, κάτι λιγότερο από 5 ευρώ, χωρίς συμβιβασμούς στο πόση ώρα μηλάω με άτομα που πραγματικά με ενδιαφέρει να μηλάω.

 

Τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά. Πραγματικά είναι λίγες οι φορές που δεν ξέρεις τι εταιρία έχει αυτός που καλείς, εκτός αν καλείς όλη την ώρα άγνωστους.

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά άρχισα να ξαναχρησιμοποιώ τον παλιό q αριθμό μου γιατί άκουσα αυτό με το Internet με το 1 ευρώ. Κάλεσα στο 12200 και ενεργοποίησα την υπηρεσία (παρόλο που στο τηλέφωνο δεν έλεγε τίποτα για 100mb ιντερνετ)

Όλα ενεργοποιήθηκαν μια χαρά αλλά δεν μπορώ να μπω στο internet :S

 

ξέρετε τι παίζει ακριβώς με αυτήν την προσφορά?

Perifanos administrator tou evanescence.gr :cool:
Link to comment
Share on other sites

χμμμμ βασικά μου έστειλε η q της ρυθμίσεις και απ ότι βλέπω ως προφίλ browser έχει επιλεγμένο το q telecom wap... :S
Perifanos administrator tou evanescence.gr :cool:
Link to comment
Share on other sites

αναλόγως το κινητό!εγώ π.χ που έχω νοκια 5800 και έχω 1,5 γιγα κ μου υπέρ φτάνουν!ώρες δν έχει αναλόγως που μπαίνεις κ τι κατεβαζειςς κ στέλνεις.....απλά μην φαντάζεσαι πως με τα 100mb θα κάνεις κ πολλά....για να τσεκάρεις email κάθε μέρα κ κανένα fb αντέχει ;)
Link to comment
Share on other sites

πως βαζω το ενα λεπτο ανα λεπτο;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

αναλόγως το κινητό!εγώ π.χ που έχω νοκια 5800 και έχω 1,5 γιγα κ μου υπέρ φτάνουν!ώρες δν έχει αναλόγως που μπαίνεις κ τι κατεβαζειςς κ στέλνεις.....απλά μην φαντάζεσαι πως με τα 100mb θα κάνεις κ πολλά....για να τσεκάρεις email κάθε μέρα κ κανένα fb αντέχει ;)

 

τι εννοείς, έχεις 1.5gb ??

 

το υπόλοιπο σε δεδομένα mb που απομένουν πως τα μαθαίνω? εκεί που καλώ για το 1500 δε λέει κάτι για το ιντερνετ...

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς, έχεις 1.5gb ??

 

το υπόλοιπο σε δεδομένα mb που απομένουν πως τα μαθαίνω? εκεί που καλώ για το 1500 δε λέει κάτι για το ιντερνετ...

στο free2go η αντίστοιχη προσφορά ήταν αρχικά 1,5GB το μήνα μετά έγινε κι εκεί 100MB όπως στη Q απλά στη Q νομίζω δεν υπάρχει ενημέρωση υπολοίπου ενώ στο free2go μπήκε λίγο καιρό πριν.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

στο free2go η αντίστοιχη προσφορά ήταν αρχικά 1,5GB το μήνα μετά έγινε κι εκεί 100MB όπως στη Q απλά στη Q νομίζω δεν υπάρχει ενημέρωση υπολοίπου ενώ στο free2go μπήκε λίγο καιρό πριν.

 

στην q δεν υπαρχει ενημερωση υπολοιπου για τα mb

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ακόμα χειρότερος, έχω 1 καρτοκινητή vodafone για να καλώ 2 συγκεκριμένα συμβόλαια με 1 λεπτό το λεπτό, 1 vodafone CU για να καλώ σε σταθερά και άλλα CU για 60 λεπτά με 0.35 ευρώ όποτε το επιθυμήσω με το cu all day, 1 wind F2G2 για 1.5gb internet χωρίς κόστος και κλήσεις με 10 λεπτά το λεπτό αν τύχει και θέλω να καλέσω κάποιον που δεν γνωρίζω, και μια Q για να καλώ με 1 ευρώ το μήνα άλλα Q ή wind. A, έχω κάπου παραπεταμένη και 1 cosmote για 2 νούμερα cosmote που επίσης καλώ με 1 λεπτό το λεπτό σχετικά σπάνια.

 

Σύνολο 2 dualsim τηλέφωνα και 1 sim κάρτα που αφήνω πίσω από τη μπαταρία μήπως τυχών και την χρειαστώ (2 φορές το μήνα περίπου)

 

Συνηθισμένο κόστος το μήνα, κάτι λιγότερο από 5 ευρώ, χωρίς συμβιβασμούς στο πόση ώρα μηλάω με άτομα που πραγματικά με ενδιαφέρει να μηλάω.

 

Τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά. Πραγματικά είναι λίγες οι φορές που δεν ξέρεις τι εταιρία έχει αυτός που καλείς, εκτός αν καλείς όλη την ώρα άγνωστους.

 

και αν θες να πάρεις ένα νούμερο συμβολαίου Vodafone που δεν είναι στα 2 που έχεις για 1' με 0.01€ τι κάνεις.... ; :p (μλkia το έχεις πει είδη , παίρνεις με f2g2...) :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι του χρόνου δεν θα είναι καλύτερα από φέτος, για την καρτοκινητή ή και γενικώς. Θα πρέπει πρώτα να δούμε, πώς θα έχει διαμορφωθεί η κατάσταση στην αγορά της κινητής. Ενδέχεται το 2011 να μην έχουμε τρεις εταιρείες. Κατά την εκτίμησή μου η προσφορά του 1 ευρώ της Qcard και γενικώς οι προσφορές πάρτε κόσμε τζάμπα δεν θα συνεχιστούν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω πως του χρόνου τα πράγματα θα γίνουν εντελώς χύμα.

Φέτος, το κάθε δίκτυο προσφέρει δωρεάν ομιλία ανεξεραίτως πακέτου (καρτοκινητή, συμβόλαιο).

Ήδη η Cosmote έκανε την αρχή με την Cosmoκάρτα.

Του χρόνου θα αρχίσουν να απελευθερώνονται, δίνοντας ομιλία και προς τους υπόλοιπους.

Οι τιμές συμβολαίων θα ξεφτιλιστούν και γενικά θα επικρατήσει ένας χαμός από προσφορές.

Βλέπετε, η κατάσταση από Ιούλιο-Σεπτέμβριο θα επιδινωθεί λόγω οικονομικής κρίσης και ο κοσμάκης θ' αρχίσει να κόβει από παντού!

Οι κινητές θα μείνουν με σταυρωμένα τα χέρια;

Εκτός κι αν βάλουν τα χεράκια τους και βγάλουν τα ματάκια τους...

Link to comment
Share on other sites

πως βαζω το ενα λεπτο ανα λεπτο;

 

κανεις παικτης;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

κανεις παικτης;

 

Δεν ξερω αν υπαρχει 0,01/λεπτο στη Q card. Αυτο που ηξερα ειναι οτι εχει πακετο 400' προς Q αλλα 1λεπτοτο λεπτο δεν ειμαι σιγουρη...EDIT: Αυτο που βρηκα ειναι 400' προς q με 3,90 ευρω. Ενεργοποιηται αν στειλεις το "400" στο 12200.

Edited by nuvox
Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτιο πράγμα στην Q? Πάρε το 12200 και αγόρασε 1500 λεπτά με 1 ευρώ σε όλη την WIND και Q Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτιο πράγμα στην Q? Πάρε το 12200 και αγόρασε 1500 λεπτά με 1 ευρώ σε όλη την WIND και Q

 

δεν υπαρχει ενα λεπτο το λεπτο στην q

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...