Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ειναι αυτο που ειπα στο προηγουμενο μηνυμα. Παιζει ρολο η ωρα ενεργοποιησης. Εσυ που τα ενεργοποιησες ξημερωματα της μερας, μετραει και αυτη για μια απο τις 30 μερες αφου θα εκμεταλλευτεις την 1/10 με το πακετο. Αν το ειχες ενεγοποιησεις το απογευμα της 1/10 τοτε, επειδη το μεγαλυτερο μερος της μερας θα ειχε περασει, θα μετραγε απο την επομενη.

 

Το προβλημα τους ειναι που δεν ειναι σωστα ενημερωμενος ο χρονος ληξης στα "ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΠΑΚΕΤΑ ΜΟΥ". Σε καθε περιπτωση ισχυει ο χρονος ληξης που αναφερει στα πανω.

 

 

 

Οχι δεν πανε με το μηνα. Παει 30 μερες και για το αν θα υπολογισει τη μερα της ενεργοποιησης ως μια απο τις 30, παιζει ρολο η ωρα της ενεργοποιησης οπως ειπα και προηγουμενως. Ενταξει, εδω που τα λεμε, δεν ειναι και παραλογο αυτο.

 

το μπόνους όμως ενεργοποιείται πάντα 00.15-00.30 της 1ης του μήνα. Οπότε είναι παράλογο άλλες φορές να λήγει 30,άλλες 31 και αλλες την πρώτη του επομένου. Σύμφωνα με το σκεπτικό σου (αν το κατάλαβα καλα) θα έπρεπε να λήγει το μπόνους πάντα στις 30.

π.χ. τον προηγούμενο μήνα ενεργοποιηθηκε 1/9 20' μετά τα μεσάνυχτα και έληξε την 1/10...

Link to comment
Share on other sites

το μπόνους όμως ενεργοποιείται πάντα 00.15-00.30 της 1ης του μήνα. Οπότε είναι παράλογο άλλες φορές να λήγει 30,άλλες 31 και αλλες την πρώτη του επομένου. Σύμφωνα με το σκεπτικό σου (αν το κατάλαβα καλα) θα έπρεπε να λήγει το μπόνους πάντα στις 30.

π.χ. τον προηγούμενο μήνα ενεργοποιηθηκε 1/9 20' μετά τα μεσάνυχτα και έληξε την 1/10...

 

Ναι οντως εδω εχεις δικιο. Αν το bonus των σταθερων ακολουθει την λογικη των πακετων, τοτε θα επρεπε να ληγει παντα 30 του μηνος ωρα 23:59.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορέι κάποιος να μου πει τις ρυθμίσεις για πρόσβαση στο διαδίκτυο για iphone5? Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και έσβησαν τα πάντα... (τί ηθελα και την έκανα τη ρημάδα την αναβάθμιση σε ios8?... ούτε imessage ούτε δίκτυο... όλο προβλήματα)
Link to comment
Share on other sites

Παράταση έως 27 Νοεμβρίου η προσφορά του πακέτου 3€/100' (Μεταξύ μας δεν έχω καταλάβει γιατί δεν το πήγε μέχρι τέλος του Νοέμβρη..) :lol: :p
1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Παράταση έως 27 Νοεμβρίου η προσφορά του πακέτου 3€/100' (Μεταξύ μας δεν έχω καταλάβει γιατί δεν το πήγε μέχρι τέλος του Νοέμβρη..) :lol: :p

 

Μου ήρθε μία υποψία στο μυαλό. Για ψιλοξεκάρφωμα σε περίπτωση που ξαναϊσχύσει η προσφορά του Πρώτου Θέματος. 30 του μήνα είναι Κυριακή...

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως εδω εχεις δικιο. Αν το bonus των σταθερων ακολουθει την λογικη των πακετων, τοτε θα επρεπε να ληγει παντα 30 του μηνος ωρα 23:59.

 

Από εχθές το βράδυ το screenshot (μόλις άλλαξε η μέρα), όπου δείχνει ότι όντως έληξαν χρόνος και mb, χωρίς να έχουν λήξει τα πακέτα !!!

Σήμερα 31 του μήνα, δεν ισχύει το μπόνους προς όλους (από το σταθερό)...

 

http://s27.postimg.org/auhts7lqr/screenshot3110.jpg

 

Και λίγο αργότερα ενεργοποίησα τα πακέτα (screenshot τωρινό από το pc). To bonus από το σταθερό λογικά θα μπει αύριο (σήμερα το βράδυ δηλαδή).

Η ενεργοποίηση έγινε πάλι λίγο μετά τις 00.00, αλλά μάλλον κάτι διορθώσανε στο σύστημα και πλέον συμπίπτουν οι ημερομηνίες λήξης του χρόνου ομιλίας και mb με αυτές των πακέτων...

 

http://s18.postimg.org/w4wnhalw9/my_Q_Login.png

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Και λίγο αργότερα ενεργοποίησα τα πακέτα (screenshot τωρινό από το pc). To bonus από το σταθερό λογικά θα μπει αύριο (σήμερα το βράδυ δηλαδή).

Η ενεργοποίηση έγινε πάλι λίγο μετά τις 00.00, αλλά μάλλον κάτι διορθώσανε στο σύστημα και πλέον συμπίπτουν οι ημερομηνίες λήξης του χρόνου ομιλίας και mb με αυτές των πακέτων...

 

http://s18.postimg.org/w4wnhalw9/my_Q_Login.png

 

E λογικα μας διαβαζουν. Που σημαινει οτι θα πρεπει να διορθωθει και απο αυριο και το bonus των σταθερων (οσοι το παιρνουν) και να γραφει για ημερομηνια ληξης 30/11 και στον χρονο ομιλιας αλλα και παρακατω στο πακετο.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ελαβα απο την Q το μηνυμα : Q ΠPOΣΦOPA ΓIA ΣENA: ΔΩPO 300Λ+50SMS ΠPOΣ OΛA TA EΘNIKA ΔIKTYA ME ΔIAPKEIA 15 HMEPEΣ, AN ANANEΩΣEIΣ ME 10€ ΣTIΣ EΠOMENEΣ 2 HMEPEΣ! Αν αναναιωσω με 10 € σε online με paypal τι θα παρω; Τα 1000 λ προς Q, αυτα που λεει το μηνυμα , ή και τα δυο;

Το site γραφει: Online ανανέωση χρόνου ομιλίας

Τώρα στην πρώτη ανανέωση του χρόνου ομιλίας σου κάθε μήνα online με κάρτα (πιστωτική, χρεωστική ή προπληρωμένη) ή PayPal κερδίζεις έξτρα 500ΜΒ*! Σύνολο:

 

1GB και 1000' προς Q

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

kalhspera πηρα 500 μβ δωρο απο q αλλα δυστυχως αν και εκανα ολα αυτα που πρεπει βαζοντας στα καταλληλα πεδια αυτα που πρεπει και ενεργοποιωντας το roaming κι εκανα κι επανεκινηση το κινητο δυστυχως δε μπαινει με τιποτα στο ιντερνετ.καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

kalhspera πηρα 500 μβ δωρο απο q αλλα δυστυχως αν και εκανα ολα αυτα που πρεπει βαζοντας στα καταλληλα πεδια αυτα που πρεπει και ενεργοποιωντας το roaming κι εκανα κι επανεκινηση το κινητο δυστυχως δε μπαινει με τιποτα στο ιντερνετ.καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?

 

APN: myq

αυτό είναι το σωστό

Link to comment
Share on other sites

Το χω κανει (βασικα μου ηρθε αυτοματως απο το μηνυμα της q).Αλλη ιδεα

 

εμενα λεει ονομα Q-telecom internet

APN myq

Link to comment
Share on other sites

ειχα αυτοματοποιημενες τις ρυθμισεις απο την εταιρεια.Μεσω μηνυματος

 

τσεκαρε το ομως για σιγουρια.και εμενα σε αλλο κινητο δεν εμπαινε και τις εβαλα χειροκινητα

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε το ομως για σιγουρια.και εμενα σε αλλο κινητο δεν εμπαινε και τις εβαλα χειροκινητα

tsekarismeno file καθως τα ειδα πολλες φορες

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ελαβα απο την Q το μηνυμα : Q ΠPOΣΦOPA ΓIA ΣENA: ΔΩPO 300Λ+50SMS ΠPOΣ OΛA TA EΘNIKA ΔIKTYA ME ΔIAPKEIA 15 HMEPEΣ, AN ANANEΩΣEIΣ ME 10€ ΣTIΣ EΠOMENEΣ 2 HMEPEΣ! Αν αναναιωσω με 10 € σε online με paypal τι θα παρω; Τα 1000 λ προς Q, αυτα που λεει το μηνυμα , ή και τα δυο;

Το site γραφει: Online ανανέωση χρόνου ομιλίας

Τώρα στην πρώτη ανανέωση του χρόνου ομιλίας σου κάθε μήνα online με κάρτα (πιστωτική, χρεωστική ή προπληρωμένη) ή PayPal κερδίζεις έξτρα 500ΜΒ*! Σύνολο:

 

1GB και 1000' προς Q

 

Αναναίωσα με 10 € μεσω του myQ και με πληρωμη απο Paypal σημερα, και ελαβα μονο 1GB και 1000' προς Q σαν δωρο. Τα ΔΩPO 300Λ+50SMS ΠPOΣ OΛA TA EΘNIKA ΔIKTYA ME ΔIAPKEIA 15 HMEPEΣ που έλεγε το sms δεν τα πήρα .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Βεβαιώσου από το μήνυμα για την ημερομηνία που σου το στείλανε.

Αν είσαι εντάξει με τις δύο μέρες , πάρε τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών

Link to comment
Share on other sites

Αναναίωσα με 10 € μεσω του myQ και με πληρωμη απο Paypal σημερα, και ελαβα μονο 1GB και 1000' προς Q σαν δωρο. Τα ΔΩPO 300Λ+50SMS ΠPOΣ OΛA TA EΘNIKA ΔIKTYA ME ΔIAPKEIA 15 HMEPEΣ που έλεγε το sms δεν τα πήρα .....

 

Βεβαιώσου από το μήνυμα για την ημερομηνία που σου το στείλανε.

Αν είσαι εντάξει με τις δύο μέρες , πάρε τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών

 

Ευχαριστω για την άμεση απαντηση, βεβαιωθηκα για την ημερομηνια, ειναι πραγματι χθες το sms, αλλα τελικα εγω ειμαι λαθος.

Το μηνυμα σταλθηκε στο δικο μου καρτοκινητο και η αναναιωση εγινε στο καρτοκινητο της γυναικας μαυ.

 

Υποθετω ότι η προσφορα ειναι επιλεκτικη σε οσους λαμβανουν sms, επομενως δεν το δικαιουμαι. Νομιζω ότι έτσι είναι ....., διορθωστε με αν κανω λαθος

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

tsekarismeno file καθως τα ειδα πολλες φορες

Στο δικό μου κινητό πρέπει να βάλω στο authentication την επιλογή none.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου κινητό πρέπει να βάλω στο authentication την επιλογή none.

 

aytο ειναι ο τυπος ελεγχου ταυτοτητας?ειναι ηδη σημειωμενο ως κανενα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την άμεση απαντηση, βεβαιωθηκα για την ημερομηνια, ειναι πραγματι χθες το sms, αλλα τελικα εγω ειμαι λαθος.

Το μηνυμα σταλθηκε στο δικο μου καρτοκινητο και η αναναιωση εγινε στο καρτοκινητο της γυναικας μαυ.

 

Υποθετω ότι η προσφορα ειναι επιλεκτικη σε οσους λαμβανουν sms, επομενως δεν το δικαιουμαι. Νομιζω ότι έτσι είναι ....., διορθωστε με αν κανω λαθος

 

Γενικώς επιλεκτικές είναι τέτοιες προσφορές. Γενικώς γίνονται όμως σε αρκετό κόσμο. Εκεί που δεν το περιμένεις, τσουπ, σου σκάει δωράκι ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...