Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 ώρες πριν, bebes said:

1983642a6a379366f28dec108ecfe3d9.jpg

Έστειλα μεσω του τσατ της Q (ξεχωριστά) μυνήματα με παράπονα για το γεγονός, για δυο νούμερα που ενεργοποίησα το πακέτο.

Τους ζήτησα να παραταθεί ο χρόνος λήξης (όπως φαινόταν στην αρχή και παρέθεσα και το σκρινσοτ του Pppe) στις 30 ημέρες ή να ακυρωθεί το πακέτο και να πιστωθει το ποσό στο υπόλοιπο.

Τελικά επέστρεψαν τα χρήματα, άφησαν και το πακέτο  


Sent from my iPhone using Tapatalk

ΟΚ εάν "βολεύεσαι" προσωρινά. Το "φαινόμενο" ΔΕ πρόκειται να αλλάξει εάν εμείς οι ίδιοι οι πελάτες δεν αλλάξουμε ΠΡΑΚΤΙΚΑ στάση. Όσο λέμε: "Άντε, και πάλι, μπορεί την επόμενη φορά να αλλάξει", τότε είναι που ούτε 1 στο δις ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ καμιά περίπτωση να τροποποιήσει κατ'ελάχιστο ("πιεστεί") ν'αλλάξει την εγγενή Νοοτροπία της αυτή η εταιρία.

Το πιο πιθανό είναι το τελευταίο, βέβαια: Ούτε εμείς (% πελάτες) θ'αλλάξουμε στάση ("Άντε, μπορεί ν'αλλάξει η εταιρία, προσωρινό ήταν"), ούτε ΣΤΟΝ ΑΙΩΝΑ ΤΟΝ ΑΠΑΝΤΑ η συγκεκριμένη εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Το δωράκι 1000 λεπτά και απεριόριστα data που είχα άλλαξε ημερομηνία, από 7/2/2023 πήγε 31/12/2023.

Ξέρει κανείς αν αυτό ενεργοποιείται πάνω από μια φορά; Στους όρους δεν αναφέρει κάτι για 1 φορά το μήνα ή 2 φορές την ημέρα...



Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, soterman said:

Το δωράκι 1000 λεπτά και απεριόριστα data που είχα άλλαξε ημερομηνία, από 7/2/2023 πήγε 31/12/2023.

Ξέρει κανείς αν αυτό ενεργοποιείται πάνω από μια φορά; Στους όρους δεν αναφέρει κάτι για 1 φορά το μήνα ή 2 φορές την ημέρα...


 

Κάθε φορά που είναι να αλλάξουν οι προσωπικες προσφορες, οι ημερομηνίες είναι λάθος και μετά τις αλλάζουν. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Pppe said:

ΟΚ εάν "βολεύεσαι" προσωρινά. Το "φαινόμενο" ΔΕ πρόκειται να αλλάξει εάν εμείς οι ίδιοι οι πελάτες δεν αλλάξουμε ΠΡΑΚΤΙΚΑ στάση. Όσο λέμε: "Άντε, και πάλι, μπορεί την επόμενη φορά να αλλάξει", τότε είναι που ούτε 1 στο δις ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ καμιά περίπτωση να τροποποιήσει κατ'ελάχιστο ("πιεστεί") ν'αλλάξει την εγγενή Νοοτροπία της αυτή η εταιρία.

Το πιο πιθανό είναι το τελευταίο, βέβαια: Ούτε εμείς (% πελάτες) θ'αλλάξουμε στάση ("Άντε, μπορεί ν'αλλάξει η εταιρία, προσωρινό ήταν"), ούτε ΣΤΟΝ ΑΙΩΝΑ ΤΟΝ ΑΠΑΝΤΑ η συγκεκριμένη εταιρία.

με την κοπέλα στο τσατ δεν ειχα κάτι. Της εξέφρασα τα παράπονα μου στη συνομιλία για την απαράδεκτη στάση της εταιρίας, αν θέλει ας τα μεταφέρει παραπάνω.

Στην αξιολόγηση μετά, εκει που ρωτανε αν θα σύστηνα την Q σε κάποιον γνωστο, απάντησα "με τίποτα".

Στην πράξη τώρα, επειδή 4 στα 5 νούμερα που διαχειρίζομαι εχουν αρκετα χρήματα μέσα, θα περιμένω να μηδενίσουν για να τα μεταφέρω.
Το 5ο που δεν εχει λεφτα (κλασσικα η μικρή τελειωσε τα ΜΒ και εφαγε και το υπόλοιπο) θα επιχειρήσω να το μεταφέρω στο βατράχι. Γράφω "θα επιχειρήσω" γιατι η γραμμή είναι σε άλλο όνομα (παππού που εχει αποβιώσει), οπότε ανάλογα τι θα ζητήσουν για τη μεταφορά.

Το νερό πάντως μπηκε στο αυλάκι, λίγο οι αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά της εταιρίας, λίγο το σήμα που χάλασε (σε ομιλία και ιντερνετ ☹️ ), οσο οικονομικότερη κι αν ειναι η Q με αναγκάζει να μετακινηθώ. 

Link to comment
Share on other sites

Για άνθρωπο που έχει αποβιώσει, θα χρειαστεί πιστοποιητικό θανάτου του και δική σου ταυτότητα (για να παει στο όνομα σου) από τη στιγμή που έχεις συγγένεια, να φανεί στην τωρινή εταιρία η αλλαγή κατόχου και μετά να πας σε φορητότητα. 

Επειδή στα καταστήματα της Νόβα αυτήν την περίοδο το μοναδικό που κάνουν είναι να προσπαθουν να κάνουν συμβόλαια, θα σου προτεινα να στείλεις ένα μειλ πρωτα στη Νόβα για να σε καθοδηγήσουν. 

Link to comment
Share on other sites

Στον έναν από τους αριθμούς που διαχειρίζομαι δεν ανανεώθηκαν οι προσωπικές προσφορές στο δωράκι. Έστειλα στη φόρμα επικοινωνίας,καθώς έτσι είχε λυθεί το θέμα άλλη μια φορά που συνέβη αυτό, και αναμένω. Τα μόνιμα πακέτα δεν με βολεύουν έχουν λίγα δεδομένα. Το κυνήγι των countdown είναι κουραστικό για δεδομένα και ομιλία καθώς δεν ειναι σταθερά.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεύτερος συνεχόμενος μήνας που ένα από τα νούμερα δεν πήρε προσφορές. Αν βγάλεις άκρη πες μας εδώ να το δοκιμάσω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, soterman said:

Το δωράκι 1000 λεπτά και απεριόριστα data που είχα άλλαξε ημερομηνία, από 7/2/2023 πήγε 31/12/2023.

Ξέρει κανείς αν αυτό ενεργοποιείται πάνω από μια φορά; Στους όρους δεν αναφέρει κάτι για 1 φορά το μήνα ή 2 φορές την ημέρα...


 

Όπως γράφτηκε και παραπάνω λογικά θα πάει 5/3 όπως είναι και σε μένα πλέον. Μέσω μηνύματος μπορείς να το ενεργοποιήσεις πάνω από μία φορά το μήνα στην περίοδο ισχύος του. Συνήθως αν το ενεργοποιήσεις από το δωράκι των προσωπικών προσφορών φεύγει μετά την πρώτη ενεργοποίηση. Το μήνυμα είναι UD στο 12410.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2023 at 11:37 ΠΜ, kalitexnis_g said:

Στις 7/2 ανανεώνονται οι προσωπικές.. υπομονή.

Ολα οκ ηρθαν ευχαριστω.

Να ρωτησω,υπαρχουν καπου ποσταρισμενη κωδικοι για εξτρα πακετα της Q?(εννοω πακετα προς ολους και οχι προσωπικα πακετα)

Link to comment
Share on other sites

Μην βιαστείτε να βάλετε το σημερινό countdown... Όπως εγώ που το έβαλα και είδα τα λεπτά ομιλίας και τα MB να λήγουν σε 15 μέρες αντί για 30 που γράφει. Τα ίδια με την προηγούμενη φορά. Επικαλούνται συστημικό λάθος και λένε ότι θα αυξήσουν τη διάρκεια λήξης στις 30 μέρες τουλάχιστον στο λογαριασμό μου. Άλλη όρεξη δεν είχαμε πρωί-πρωί να μπλέκουμε με τις εξυπηρετήσεις....

Screenshot_20230209-092809.thumb.png.2f203f170165be991291347996f05a1a.png999821600_Screenshot_20230209-0917062.thumb.png.1a85c5b311019b426f7314b3cb7cee55.png

Τελικά άλλαξαν τη διάρκεια του countdown σε 15 μέρες.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι πάλι λάθος στο σύστημα θα είναι η χαρά τής frog

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα countdown είναι αυτό που με έφερε στην q αφού για όσους δεν κάνουμε μεγάλη χρήση έβγαινε μήνας με κάτω από 5€.

Η μείωση στην διάρκεια τους είναι το τέλος της q

Edited by giorgos_90
Link to comment
Share on other sites

15 μέρες countdown; Διώχνει έμμεσα τους πελάτες της; Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό. Οκ αυξάνεις τις τιμές για χίλιους δυο λόγους αλλά μειώνεις τη διάρκεια στο μισό;! Εφόσον η νέα εταιρια δεν θέλει την Q γιατί δεν ενημερώνει τους πελάτες ότι ή πάτε στο f2go ή τέλος πάντων όπου αλλού θέλετε; Μέχρι τώρα για της δική μου χρήση η Q ήταν η φθηνότερη. Έχω φέρει και όλους τους αριθμούς της οικογένειας χρόνια τώρα. Συμβιβαζόμουν με το λίγο χειρότερο σήμα αλλά αν είναι να πληρώνω τα ίδια με το βάτραχο πάω εκεί να έχω και καλύτερο σήμα. Επιπλέον όπως ανάφερα σε προηγούμενο ποστ ένας από τους αριθμούς δεν πήρε προσωπικές προσφορές αυτό το μήνα και έχω ενημερώσει την εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Driver_3 said:

15 μέρες countdown; Διώχνει έμμεσα τους πελάτες της; Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό. Οκ αυξάνεις τις τιμές για χίλιους δυο λόγους αλλά μειώνεις τη διάρκεια στο μισό;! Εφόσον η νέα εταιρια δεν θέλει την Q γιατί δεν ενημερώνει τους πελάτες ότι ή πάτε στο f2go ή τέλος πάντων όπου αλλού θέλετε; Μέχρι τώρα για της δική μου χρήση η Q ήταν η φθηνότερη. Έχω φέρει και όλους τους αριθμούς της οικογένειας χρόνια τώρα. Συμβιβαζόμουν με το λίγο χειρότερο σήμα αλλά αν είναι να πληρώνω τα ίδια με το βάτραχο πάω εκεί να έχω και καλύτερο σήμα. Επιπλέον όπως ανάφερα σε προηγούμενο ποστ ένας από τους αριθμούς δεν πήρε προσωπικές προσφορές αυτό το μήνα και έχω ενημερώσει την εξυπηρέτηση.

κρίνοντας από αρκετούς εδώ στο φόρουμ αλλά και από μένα φυσικά, έχουν κοπεί σε πολλούς οι προσωπικές προσφορές. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν τους λεει οτι θα κλεισει την Q διοτι θα πρεπει να τους επιστρεψει το υπόλοιπο χρημάτων. Την κάνει ασύμφορη ωστε να ξοδέψουν τα υπολοιπα τους και να την αφησουν.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kouerti said:

Δεν τους λεει οτι θα κλεισει την Q διοτι θα πρεπει να τους επιστρεψει το υπόλοιπο χρημάτων. Την κάνει ασύμφορη ωστε να ξοδέψουν τα υπολοιπα τους και να την αφησουν.

Το θέμα είναι ότι δεν θα αφήσουν μόνο την q.. αλλά όλη τη NOVAρα!!!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kalitexnis_g said:

Το θέμα είναι ότι δεν θα αφήσουν μόνο την q.. αλλά όλη τη NOVAρα!!!

Εαν η Nova ηθελε να κρατησει τους πελατες και να φερει και καινουριους στην κιου, δεν θα εκανε τετοιες κινησεις. 

Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνώμη μου δεν υπάρχει λόγος να την κλείσει. Είναι ακατανόητο αυτό που συμβαίνει και μονο δυο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν: ή παραλάβανε καμμενη γη και κοιτανε να τα μαζέψουν ή υπάρχει επισης ακατανόητο σκεπτικό στο μάνατζμεντ ως και ανικανοτητα. Θα ηταν πιο αξιοπρεπες να πουν καταργουμε τα count down και σας δινουμε κάποια μόνιμα πακέτα ενα κλικ κατω απο το f2g σε τιμη και παροχές και κανονίστε τι θα κάνετε. Και να εκαναν και πιο απλη την αλλαγή μεταξύ των πακέτων (f2g/q). Αυτό που γίνεται τώρα είναι ψυχολογικός πόλεμος που δεν ωφελεί κανέναν. Πιο ευκολα θα πάει αλλος σε αλλη εταιρεία παρά θα πεισθει να αλλάξει πακέτο ή να κάνει συμβόλαιο. Είναι αδιανόητο να θέλουν να μικρύνουν την συνδρομητική τους βάση.

Παρεμπιπτόντως ουδεμία αλλαγή βλέπω όσον αφορά το πρωινό θέμα και υποψιάζομαι οτι θα χρειαστούν κι αλλες κρούσεις στην εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, kmpatra said:

Παρεμπιπτόντως ουδεμία αλλαγή βλέπω όσον αφορά το πρωινό θέμα και υποψιάζομαι οτι θα χρειαστούν κι αλλες κρούσεις στην εξυπηρέτηση.

Σε πάω στοίχημα ότι στο τέλος απλά θα σου επιστρέψουν το κόστος του πακέτου. Το να επεκτείνουν την διάρκεια του πακέτου μεμονωμένα για ένα χρήστη είναι πολύ δύσκολο τεχνικά.


Θεωρώ ότι ο τύπος που μίλησες σου είπε μία εύλογη για τον καθένα - πλην ανεφάρμοστη στην πράξη - λύση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς έγινε πριν λίγο έμειναν οι παροχές και επέστρεψαν τα 4,5 ευρώ. Σε ορισμένα πράγματα στην εξυπηρέτηση εξακολουθούν να είναι τιμιοι, χωρίς βέβαια αυτό να ξεπλένει το χάος που επικρατεί...

Link to comment
Share on other sites

Για οσους προσπαθουν ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ να εξηγησουν, αρα και προβλεψουν ολη αυτη την επαναλαμβανομενη Κατασταση (και οχι μονο φετος με μετονομασια σε Nova), η "αιτια" ειναι οι ιδιοι κι ομοιοι σε Νοοτροπια πελατες που "μαζευε" τοσα χρονια η Wind/Q. Σε μια "αγαστη αρμονια" Νοοτροπιων με υποβαθρο τη Νοοτροπια των Ελληνων καταναλωτων, οπου ειναι η "δεξαμενη" τους, εννοειται.

Ετσι:

1. Στοχευμενα "μαζευει" στα "νεα" συμβολαια Nova , δειχνοντας το δρομο και στις αλλες εταιριες κινητης. Και μαλλον θα επιτυχει αφου σε "τετοιους" καταναλωτες απευθυνεται. ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙ και επονται και οι αλλες εταιριες κινητης στο δρομο που χαρασει ο λαγος. Οχι επειδη ειναι "σωστη", αλλα επειδη "σε τετοιους καταναλωτες απευθυνεται". Και μπραβο σε αυτη την εταιρια που το διειδε. Καποιοι λιγοι οπως εγω δε θα "συμμετασχω" και μακροχρονια εαν ακολουθησουν και οξ αλλες τον λαγο θα βγουν ζημιωμενοι.

2. Πια οσοι ενεργοποιουν πχ τα Countdown δε θα το κανουν επειδη τα θελουν, αλλα για να γινει η "συνηθης" διαδικασια, δλδ επιστροφη ποσου χωρις καταργηση πακετου και διατηρηση πιθανης παρατασης υπολοιπου των ευρω μεσω της ενεργοποιησης πακετου. Αποδεικνυοντας το ιδιοι κι ομοιο σε Νοοτροπια πελατες με την εταιρια.

Μπραβο στην εταιρια που τα διειδε ολα αυτα για το "πως" θα παρασυρει στα συμβολαια με απομειωση σχεδον μηδενικη στα καρτοκινητα. Και μπραβο στο λαγο της κινητης.

Δε "φταιει" η εταιρια, βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω πως κάποιος με καρτοκινητή Q θα πάει σε συμβόλαιο νόβα. Με ποια λογική εξήγηση δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...