Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ! Φίλος ισχυρίστηκε πως πριν μια εβδομάδα έβαλε από winbank 30€ και στο λογαριασμό του μπήκαν 45€ (λιγότερα για την ακρίβεια αφού αφαιρέθηκε ο φόρος κινητής τηλεφωνίας). Αν ίσχυε θα άξιζε να ανοίξω ένα μικρό λογαριασμό για να κάνω ανανέωση από εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! Φίλος ισχυρίστηκε πως πριν μια εβδομάδα έβαλε από winbank 30€ και στο λογαριασμό του μπήκαν 45€ (λιγότερα για την ακρίβεια αφού αφαιρέθηκε ο φόρος κινητής τηλεφωνίας). Αν ίσχυε θα άξιζε να ανοίξω ένα μικρό λογαριασμό για να κάνω ανανέωση από εκεί.

 

Και εμένα μου βάζει 50% όποτε βάλω πάνω από 15 ευρώ αλλά αυτό γίνεται επειδή χρησιμοποιούσα κάποτε την προσφορά για 50% δώρο σε online ανανέωση. Τώρα δεν έχει σημασία αν θα βάλω 15 από winbank ή από wind ή από κάρτα. Το 50% θα το πάρω. Οπότε κάτι τέτοιο έγινε μάλλον με τον φίλο σου...

Link to comment
Share on other sites

Εχει σκεφτει κανεις μας οτι για να αγορασουμε τις ιδιες υπηρεσιες που ισχυαν στην Wind /Q εδω και λιγο καιρο με 1 Ευρώ, (1500' και 1500 sms και 1500 MB) τωρα πρεπει να σκασουμε¨:

15€ για 1500' (πέντε 3ευρα) και

15€ για 1500 sms (ομοιως πέντε 3ευρα) και

75€ για 1500 ΜΒ (δεκαπέντε 5ευρα), και θα πάρουμε 3000ΜΒ με την ισχύουσα προσφορά διπλασιασμου που επισης βλέπω να πηγαίνει περίπατο.

 

ΣΥΝΟΛΟ: 105€ μηνιαίως!!

 

ακομα και με την προσφορά διπλασιασμού των ΜΒ, το μηνιαίο σύνολο ανέρχεται στο ποσό των 65€ για 1500', 1500 μην. και 1400ΜΒ, χωρίς ακόμα να έχουμε υπολογίσει χρεώσεις χρήσης φωνης και μηνυμάτων προς τρίτους.

 

Δεν νομιζετε εκει στη WING/Q οτι ειναι ωρα να σοβαρευεστε σιγα σιγα???

 

Η καλύτερα, δεν νομιζετε εσεις εκει στην ΕΕΤΤ οτι πρεπει να βάλετε τα πραγματα στη θεση τους?

 

Δεν νομιζετε και εσεις οι 500 εταιρείες προστασιας του καταναλωτη οτι ειναι ωρα να αφησετε τις καρεκλες και να πιάσετε κανα πληκτρολόγιο?

 

Γιατι χρέωση 105 ΦΟΡΕΣ παραπάνω δεν εχει καμμία εξηγηση και καμμια δικαιολογια.

και οταν λεω ΚΑΜΜΙΑ, το εννοω!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει σκεφτει κανεις μας οτι για να αγορασουμε τις ιδιες υπηρεσιες που ισχυαν στην Wind /Q εδω και λιγο καιρο με 1 Ευρώ, (1500' και 1500 sms και 1500 MB) τωρα πρεπει να σκασουμε¨:

15€ για 1500' (πέντε 3ευρα) και

15€ για 1500 sms (ομοιως πέντε 3ευρα) και

75€ για 1500 ΜΒ (δεκαπέντε 5ευρα), και θα πάρουμε 3000ΜΒ με την ισχύουσα προσφορά διπλασιασμου που επισης βλέπω να πηγαίνει περίπατο.

 

ΣΥΝΟΛΟ: 105€ μηνιαίως!!

 

ακομα και με την προσφορά διπλασιασμού των ΜΒ, το μηνιαίο σύνολο ανέρχεται στο ποσό των 65€ για 1500', 1500 μην. και 1400ΜΒ, χωρίς ακόμα να έχουμε υπολογίσει χρεώσεις χρήσης φωνης και μηνυμάτων προς τρίτους.

 

Δεν νομιζετε εκει στη WING/Q οτι ειναι ωρα να σοβαρευεστε σιγα σιγα???

 

Η καλύτερα, δεν νομιζετε εσεις εκει στην ΕΕΤΤ οτι πρεπει να βάλετε τα πραγματα στη θεση τους?

 

Δεν νομιζετε και εσεις οι 500 εταιρείες προστασιας του καταναλωτη οτι ειναι ωρα να αφησετε τις καρεκλες και να πιάσετε κανα πληκτρολόγιο?

 

Γιατι χρέωση 105 ΦΟΡΕΣ παραπάνω δεν εχει καμμία εξηγηση και καμμια δικαιολογια.

και οταν λεω ΚΑΜΜΙΑ, το εννοω!!!!!!!!!!!

 

Μην ξεχνάς όμως ότι ήταν απλώς μια προσφορά και όχι ο επίσημος τιμοκαταλογος της εταιρείας ..Είχε δηλαδή ημερομηνία λήξης! Οποτε,δεν μπορούμε να μιλήσουμε ακριβώς για αύξηση τιμής κάποιας υπηρεσίας ,γιατί ήταν προσωρινή προσφορά που απλώς έληξε ή συνεχίστηκε με λιγότερα προνόμια απο ότι πριν.

Link to comment
Share on other sites

αρα οι κανονικες χρεωσεις καταλογου ειναι αυτες που λεει ο nininikos?ή μηπως παλι προσφορα δεν ειναι αυτα τα στοιχεια που αναφερει ο φιλος?

οταν φτασει να παρουσιαζει σαν "προσφορα" 5 ευρω για 300 λεπτα ομιλιας εμεις πρεπει οντως να το θεωρουμε προσφορα?καπου εχω χασει την μπαλα με τις προσφορες,τους τιμοκαταλογους και λοιπα...

μηπως τελικα αξιζει οντως το συμβολαιο που με 15 ευρω εχεις 1500 λεπτα και sms και καμια 50ρια mb?και μερικα λεπτα προς αλλα δικτυα?τι να πω?τα βαζω κατω και μαυτες τις "προσφορες" που βλεπω μου βγαινουν τα ματια....

για να μην τρελαθουμε ρε παιδια..προσφορα το 1 ευρω 1500'...αντε ας πουμε προσφορα ΚΑΙ το 1 ευρω τα 300'...ε αμα μου λες στις διαφημισεις σου προσφορα και τα 3 ευρω τα 300' καπου το χεις μαμησει το θεμα..:/ τι να πω ρε παιδια..?καπου το χω χασει

 

@trackera που λεφτα για διακοπες..μας τα φαγαν οι καρτοκινητες!xaxax!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδη μόλις γυρισα απο διακοπές και εχω απλετο χρόνο και διάθεση, θα ασχοληθω με το θεμα.

 

Εν τω μεταξύ, αν υπάρχει στην παρέα μας κανένας νομικός ας εξετάσει το ζήτημα της παραπάνω "προσφορας", για να μην ψάχνω τώρα όλα τα ΦΕΚ, αφου δεν ειμαι νομικός, για την ορθότητα και την νομιμότητά της.

Link to comment
Share on other sites

επειδη μόλις γυρισα απο διακοπές και εχω απλετο χρόνο και διάθεση, θα ασχοληθω με το θεμα.

 

Εν τω μεταξύ, αν υπάρχει στην παρέα μας κανένας νομικός ας εξετάσει το ζήτημα της παραπάνω "προσφορας", για να μην ψάχνω τώρα όλα τα ΦΕΚ, αφου δεν ειμαι νομικός, για την ορθότητα και την νομιμότητά της.

 

Αν μπορείς ψάξε και για το internet.Για 5-6 μήνες σερφάραμε ασταμάτητα,ατελείωτα mb και δεν πληρώναμε ούτε το ένα ευρώ.

Έχουμε χάσει κάθε νόημα του τι σημαίνει επίσημος τιμοκατάλογος και τι είναι προσφορά μάλλον.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

επειδη μόλις γυρισα απο διακοπές και εχω απλετο χρόνο και διάθεση, θα ασχοληθω με το θεμα.

 

Εν τω μεταξύ, αν υπάρχει στην παρέα μας κανένας νομικός ας εξετάσει το ζήτημα της παραπάνω "προσφορας", για να μην ψάχνω τώρα όλα τα ΦΕΚ, αφου δεν ειμαι νομικός, για την ορθότητα και την νομιμότητά της.

 

Γιατι μου φαινεται ψιλοδυσκολο να στεκει ανατίμηση 105 φορές πάνω ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ, οσο και αν περιεχει την ομπρελλα της "προσφορας"

 

Και τι ειδους προσφορα ειναι αυτη που ισχυει για σχεδον ενα χρονο, ισχυει για ολους και δεν παρεχεται σε περιοδο εκπτωσεων-προσφορων?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με niniko. Δεν μπορεί να υπάρχει τέτοιο ΧΑΩΔΕΣ χάσμα απόστασης ανάμεσα στην προσφορά (1 ευρώ = 1500+1500+100) και την normal τιμή (για το ίδιο προϊόν να πρέπει να πληρώσεις το ίδιο ποσό ΕΠΙ 105 φορές).

 

Είναι αίσχος αυτό που συμβαίνει. Τιμωρήστε τους.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με niniko. Δεν μπορεί να υπάρχει τέτοιο ΧΑΩΔΕΣ χάσμα απόστασης ανάμεσα στην προσφορά (1 ευρώ = 1500+1500+100) και την normal τιμή (για το ίδιο προϊόν να πρέπει να πληρώσεις το ίδιο ποσό ΕΠΙ 105 φορές).

 

Είναι αίσχος αυτό που συμβαίνει. Τιμωρήστε τους.

 

εγω ηδη τους "τιμωρησα"..γυρισα παλι κοσμοτε!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε αλλού. Ειλικρινά δεν μπορώ να σας καταλάβω. Εταιρεία είναι, όχι κοινοφελές ίδρυμα.

Αν δεν το ξέρετε η Wind "παραχωρήθηκε" από τον Αιγύπτιο στους πιστωτές του και κάτι τέτοιες προσφορές τον έφεραν σε αυτό το σημείο εν μέρει.

Αλήθεια 1 χρόνο τώρα με τσάμπα ίντερνετ δεν είδα κανέναν να διαμαρτύρεται και να πληρώνει οικειοθελώς έστω κ το 1 ευρώ. Μην με κάνετε να ψάξω ποστς.:rolleyes: Εκεί δεν ήταν αίσχος; Χαλαρώστε λίγο έλληνες με τους χαρακτηρισμούς! :down:

 

Η vodafone & cosmote σας περιμένει με ανοικτές τις αγκάλες!:shifty:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε αλλού. Ειλικρινά δεν μπορώ να σας καταλάβω. Εταιρεία είναι, όχι κοινοφελές ίδρυμα.

Αν δεν το ξέρετε η Wind "παραχωρήθηκε" από τον Αιγύπτιο στους πιστωτές του και κάτι τέτοιες προσφορές τον έφεραν σε αυτό το σημείο εν μέρει.

Αλήθεια 1 χρόνο τώρα με τσάμπα ίντερνετ δεν είδα κανέναν να διαμαρτύρεται και να πληρώνει οικειοθελώς έστω κ το 1 ευρώ. Μην με κάνετε να ψάξω ποστς.:rolleyes: Εκεί δεν ήταν αίσχος; Χαλαρώστε λίγο έλληνες με τους χαρακτηρισμούς! :down:

 

Η vodafone & cosmote σας περιμένει με ανοικτές τις αγκάλες!:shifty:

 

δεν ειπαμε οτι μας χαλουσε αλλα δεν σερφαραμε ασυστολα (τλχ εγω) αρα νομιζω μου δινεις το δικαιωμα να σχολιασω τα λεγομενα των συμφορουμιτων..ευχαριστω.:)

τωρα,οσον αφορα στα παραπονα των παιδιων και το δικο μου,πιστευεις πραγματικα οτι δεν εχουν καμια βαση?πες μου ειλικρινα.

εσυ εισαι τοσο ικανοποιημενος απο τις "προσφορες" που πλεον ανεβαινουν κατακορυφα και σε μικρο χρονικο διαστημα?

πραγματικα δεν με απασχολει ΚΑΘΟΛΟΥ αν εγινε ζητιανος ο αιγυπτιος που την εχει,οταν ολη μερα παιζει η διαφημιση του τριφωνα σαμαρα (και οχι μονο)σε ολα τα μεσα!ας προσεχε και ας εριχνε λιγοτερα στις διαφημισεις.

και για να κλεισει το θεμα θα ποσταρω αριθμους.πραγμα που δεν μαρεσει να κανω.

με 7 ευρω εχεις 1200 ευρω και 1200 sms για whats up (που αμα τους βαλεις κατω ειναι πιο πολλοι απο κιου και γουιντ μαζι)

με 7 ευρω τι παιρνεις απο την κιου?

δεν βαζω μεσα και το "δωρακι" που δινει με το reload it καθε φορα που βαζεις καρτα παρολο που ειναι πολυ σημαντικο δωρο να μου δινει τσαμπα 20,40,60 mb ενω η κιου μου τα χρεωνει και με το παραπανω.

και εννοειται οτι αμα το ανεβασει η κοσμοτε παλι θα γυρισω στην κιου και σε καθε κιου.πραγματικα κοιταω την τσεπη μου και δεν με νοιαζει κανεις τους.με απολυτους αριθμους ειναι καθαρα ποια συμφερει πιο πολυ πλεον.

σορρυ για το υφος αλλα οταν συζηταμε και παραθετουμε αποψεις,για μενα ειναι ο,τι χειροτερο οι ατακες τυπου πηγαινε εκει και σε περιμενουν με ανοιχτες αγκαλες και ολες οι ειρωνιες.

φιλικα..

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ειπαμε οτι μας χαλουσε αλλα δεν σερφαραμε ασυστολα (τλχ εγω) αρα νομιζω μου δινεις το δικαιωμα να σχολιασω τα λεγομενα των συμφορουμιτων..ευχαριστω.:)

 

Mιλάω γενικά. ΟΛΟΙ σέρφαραν ΑΣΥΣΤΟΛΑ! .και-

 

τωρα,οσον αφορα στα παραπονα των παιδιων και το δικο μου,πιστευεις πραγματικα οτι δεν εχουν καμια βαση?πες μου ειλικρινα.

εσυ εισαι τοσο ικανοποιημενος απο τις "προσφορες" που πλεον ανεβαινουν κατακορυφα και σε μικρο χρονικο διαστημα?

πραγματικα δεν με απασχολει ΚΑΘΟΛΟΥ αν εγινε ζητιανος ο αιγυπτιος που την εχει,οταν ολη μερα παιζει η διαφημιση του τριφωνα σαμαρα (και οχι μονο)σε ολα τα μεσα!ας προσεχε και ας εριχνε λιγοτερα στις διαφημισεις.

και για να κλεισει το θεμα θα ποσταρω αριθμους.πραγμα που δεν μαρεσει να κανω.

με 7 ευρω εχεις 1200 ευρω και 1200 sms για whats up (που αμα τους βαλεις κατω ειναι πιο πολλοι απο κιου και γουιντ μαζι)

με 7 ευρω τι παιρνεις απο την κιου?

δεν βαζω μεσα και το "δωρακι" που δινει με το reload it καθε φορα που βαζεις καρτα παρολο που ειναι πολυ σημαντικο δωρο να μου δινει τσαμπα 60 mb ενω η κιου μου τα χρεωνει και με το παραπανω.

και εννοειται οτι αμα το ανεβασει η κοσμοτε παλι θα γυρισω στην κιου και σε καθε κιου.πραγματικα κοιταω την τσεπη μου και δεν με νοιαζει κανεις τους.με απολυτους αριθμους ειναι καθαρα ποια συμφερει πιο πολυ πλεον.

 

έχω 300 λεπτά με €3, με βολεύει γιατί όλοι με όσους μιλώ έχουν Wind & Q.

sms δεν στέλνω αλλά κ να στείλω 1-2 δεν χάθηκε ο κόσμος.

δεν σερφάρω πλέον, προτιμώ το ασύρματο μέσω νετμπουκ, δεν χάθηκε ο κόσμος εάν δεν μπω ...

 

bottom line, δεν είναι εύκολο να φύγεις σε cosmote γιατί αφενός δεν με καλύπτει αφετέρου το "οικοσύστημά" μου έχει Wind.:lol:

 

σορρυ για το υφος αλλα πραγματικα οταν συζηταμε και παραθετουμε αποψεις,για μενα ειναι ο,τι χειροτερο οι ατακες τυπου πηγαινε εκει και σε περιμενουν με ανοιχτες αγκαλες και ολες οι ειρωνιες.

φιλικα..

 

δεν είναι καθόλου ειρωνεία! αφού βλέπω πόσο μοιάζουν οι τιμοκατάλογοί τους.

σας περιμένουν με ανοικτές αγκάλες λοιπόν. :rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

μα ρε συ τωρα το πραγμα παει αλλου...αλλο να μου πεις ΕΜΕΝΑ με συμφερει καλυτερα η κιου γιατι εχει ενα πιο εβελικτο προγραμμα και χαλαω ετσι λιγοτερα γιατι οπως λες οι δικοι σου εχουν κιου και λοιπα.και αλλο να μου λες οτι αν τα βαλεις κατω με αριθμου συμφερει η κιου απο την κοσμοτε σε συνολο ευρω/προνομιων..

και μενα σιγουρα τωρα με συμφερει πιο πολυ η κοτε.τον αλλον η βοντα..εδω δεν το μετραμε ετσι ομως..αλλα ποσα δινεις,ποσα παιρνεις στα ιδια λεφτα..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aλλο να λες δεν με συμφέρει η Q θα φύγω σε αντίπαλο δίκτυο άλλο να λες ΑΙΣΧΟΣ και να εγκαλείς την ΕΕΤΤ επειδή μία προσφορά αναπροσαρμόστηκε προς το χειρότερο για τον καταναλωτή αλλά ακόμα κ έτσι ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ.

 

Σε αυτό που θα συμφωνήσω και θα καταλογίσω FOUL στην Wind είναι οι αδικαιολόγητες αυξήσεις στον βασικό τιμοκατάλογό της. (+5cents στο λεπτό ομιλίας είναι απαράδεκτη όπως και τα 2,5 νομίζω cents στο sms)

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

παρολα αυτα ο καθενας εχει την αποψη του και λεει ο,τι θελει..απο τη στιγμη που δεν προσβαλει.

μαλλον γενικα λεμε το ιδιο πραγμα με αλλα λογια..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλά πρέπει να κατανοήσουμε ότι 300 λεπτά με χρέωση ανα λεπτό μπορούν να μας δώσουν μέχρι 300 κλήσεις .

Τα 1200 με 7 ευρώ δεν μας προσφέρουν πάνω από 400 .

Αν κάνεις κλήσεις μικρής διάρκειας δεν σε χαλαέι η προσφορά της Q

Link to comment
Share on other sites

Guest makisg3

Καλημέρα στη παρέα,

Εχω Q card και ένα USB 3g modem και αρκετούς μήνες έμπαινα δωρεάν στο internet είχα υπόλοιπο στη κάρτα 0,40€.

Πριν λίγες μέρες μου μηδένισε και δε με έβαζε.έκανα ανανέωση αγόρασα και το πακετάκι το 3ευρω που έχουνε για ομιλία μήπως και, αλλά τζίφος.

Πέρυσι είχαμε δωρεάν internet από freetogo.

Έχει διαπιστώσει κανείς άλλος τα ίδια;

Καμια λύση για φθηνό internet; (ο τζάμπας πέθανε;)

Link to comment
Share on other sites

και για να κλεισει το θεμα θα ποσταρω αριθμους.πραγμα που δεν μαρεσει να κανω.

με 7 ευρω εχεις 1200 ευρω και 1200 sms για whats up (που αμα τους βαλεις κατω ειναι πιο πολλοι απο κιου και γουιντ μαζι)

με 7 ευρω τι παιρνεις απο την κιου?

 

 

Μπορείς να γίνεις πιο αναλυτικός πως γίνεται με 7 ευρώ να έχεις 1200 λεπτά προς whats up προορισμούς?

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

και για να κλεισει το θεμα θα ποσταρω αριθμους.πραγμα που δεν μαρεσει να κανω.

με 7 ευρω εχεις 1200 ευρω και 1200 sms για whats up (που αμα τους βαλεις κατω ειναι πιο πολλοι απο κιου και γουιντ μαζι)

μα αυτό το καταργήσανε:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις πιο αναλυτικός πως γίνεται με 7 ευρώ να έχεις 1200 λεπτά προς whats up προορισμούς?

 

τι εννοεις πως γινεται???βαζεις καρτα 10 ευρω και στελνεις ενα μηνυμα...

 

μα αυτό το καταργήσανε:confused:

τι να σας πω ρε παιδια....στο σαιτ ετσι γραφει ακομα..και οι φιλοι μου το ιδιο λενε....

http://whatsup.gr/services/call-them-all-plus

 

λεει H υπηρεσία Call Them All Plus διατίθεται σε συνδρομητές What’s Up που έχουν ενεργοποιήσει τη σύνδεση τους μέχρι και τις 05/07/2011.αρα οποιος εχει ενεργοποιησει απο πριν θα τον καλυπτει η προσφορα

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα,

Εχω Q card και ένα USB 3g modem και αρκετούς μήνες έμπαινα δωρεάν στο internet είχα υπόλοιπο στη κάρτα 0,40€.

Πριν λίγες μέρες μου μηδένισε και δε με έβαζε.έκανα ανανέωση αγόρασα και το πακετάκι το 3ευρω που έχουνε για ομιλία μήπως και, αλλά τζίφος.

Πέρυσι είχαμε δωρεάν internet από freetogo.

Έχει διαπιστώσει κανείς άλλος τα ίδια;

Καμια λύση για φθηνό internet; (ο τζάμπας πέθανε;)

οι οικονομικές λύσεις για Laptop είναι

Vodafone internet με την μέρα . δίνεις 1 ευρώ και κατεβάζεις μέχρι να σε κόψει ακόμα και 120ΜΒ έχουν αναφερθεί , άλλες φορές σε κόβει στα 20ΜΒ ΅

WIND 1GB 30 ημέρες 15 ευρώ.

Q 200 MΒ με 5 ευρώ . Στείλε 100ΜΒ στο 1210

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...