Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ψοφησε το αλογο παει

εδω και πολυ καιρο δεν συμφερει σε σχεση με frog,με εξαιρεση τους ελαχιστους που επαιρναν την προσωπικη προσφορα με τα 5 ευρω (εγω προσωπικα ειχα απειρα χρονια στην Q και μονο 2 φορες την ειχα δει)

 

για τους υπολοιπους πλεον η frog ειναι πιο οικονομικη και αξιοπιστη,χωρις να εχεις το νου σου ολη την ωρα να βαζεις ξυπνητηρια μηπως πετυχεις κανα συμφερον countdown μια φορα στους 3 μηνες

 

εγω πηρα 2 αριθμους και την εκανα για frog,αφησα εναν μονο στην Q που δεν θα βαζω λεφτα μεσα,απλα για να υπαρχει ο αριθμος και αν φτασουν οι 18 μηνες που δινει τον αριθμο αλλου και τον χρειαζομαι τοτε μπορει να κανω καμια ανανεωση 8 ευρω (σιγα να μην υπαρχει μεχρι τοτε) για να τον κρατησω αλλους 18 μηνες,αλλιως πουλο κι αυτον.

 

εκει που ειχα ξεκινησει στην Q και την εβγαζα με 3 ευρω τον μηνα τωρα τα εχουν κανει ετσι που ηθελα για τα ιδια και πιο λιγα 12 το λιγοτερο.

 

 

ενδεικτικα ενα μεσο πακετο frog που καλυπτει τους περισσοτερους και σε ομιλια και σε data  10gb και 200 προς ελλαδα και 400 προς frog κανει 8.90ε και με rollover κιολας αν ενεργοποιησεις το ιδιο πακετο πριν την ληξη του

 

και πολλα εξτρα δωρακια που δινει με αποκορυφωμα ενα τρελο που δινει που δεν το λεω γιατι δεν θελω να καει γρηγορα,οποιος θελει του το λεω σε προσωπικο μηνυμα.

 

Φαινεται σα να κανω διαφημιση στην frog αλλα στην πραγματικοτητα απλα με εχει ξενερωσει τοσο η Q με τις νεες της ''πολιτικες''

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uphercules3 said:

Στο f2go εμφανίστηκε πάλι το δωράκι,άντε κ στα δικά μας,πήγε βέβαια στα 6€ ,1000' κ απεριόριστα data

Αν εμφανιστηκε σημερα στο f2go για αυριο το κοβω για μας (που συμπλρωνουμε μια βδομαδα χωρις προσωπικες προσφορες ) η το αργοτερο Δευτερα .

Βεβαια η αφαιρεση του ειχε να κανει κι με την ανοδο της τιμης του 

Link to comment
Share on other sites

1139573426_Screenshot2024-02-09at11_56_33.thumb.jpeg.e362e19f970334ff83c7f3237ac65e5b.jpeg

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η προσωπική προσφορά, η γνωστή, με τα απεριόριστα ντατα και τα 1000 λεπτά με ανανεωμένη τιμή, 6€ τώρα, όπως και στο f2go. Δεν ξαναβάζω λεφτά. Το κρατάω μόνο για εισερχόμενες για όσο ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, nininikos said:

Ήρθε η προσωπική προσφορά, η γνωστή, με τα απεριόριστα ντατα και τα 1000 λεπτά με ανανεωμένη τιμή, 6€ τώρα, όπως και στο f2go. Δεν ξαναβάζω λεφτά. Το κρατάω μόνο για εισερχόμενες για όσο ισχύει.

Και σε εμένα το ίδιο. Καλά είναι και τα 6€

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sou_d said:

Και σε εμένα το ίδιο. Καλά είναι και τα 6€

Δεν ειναι καλα. Γιατι αυτοι οσο βλεπουν να τσιμπαμε, ανεβαζουν τις τιμες. Καπου μπαινει κι ενα φρενο με τις αυξήσεις.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nininikos said:

Δεν ειναι καλα. Γιατι αυτοι οσο βλεπουν να τσιμπαμε, ανεβαζουν τις τιμες. Καπου μπαινει κι ενα φρενο με τις αυξήσεις.

Οκ..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nininikos said:

Δεν ειναι καλα. Γιατι αυτοι οσο βλεπουν να τσιμπαμε, ανεβαζουν τις τιμες. Καπου μπαινει κι ενα φρενο με τις αυξήσεις.

Πριν ένα χρόνο 5 ευρώ ήταν ένα λίτρο ελαιόλαδο, τώρα 6 ευρώ είναι 0,4 λίτρα ελαιόλαδο, άρα το λες και σημαντική έκπτωση! 😂

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Don_VitoCorleone said:

Πριν ένα χρόνο 5 ευρώ ήταν ένα λίτρο ελαιόλαδο, τώρα 6 ευρώ είναι 0,4 λίτρα ελαιόλαδο, άρα το λες και σημαντική έκπτωση! 😂

Πριν 2 χρονια, 1 λίτρο ελαιόλαδο ήταν 3 ευρώ. Ο μισθός όμως είναι ο ίδιος εδώ και πάνω από 10 χρόνια, αν δεν είναι και χαμηλότερος. Δεν ήξερα ότι η NOVA / Q λειτουργεί με ελαιόλαδο. Αν ήταν δημόσια επιχείρηση ίσως το δεχομουν, αλλά για την NOVA Q όχι.

Link to comment
Share on other sites

Όλα στην οικονομία είναι αλληλένδετα.

Όσο για την ακρίβεια... 41 τακατο.

Και τέλος το οφ τοπικ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρείες κάνουν αυξήσεις οπότε και όσο τις παίρνει για την μεγιστοποίηση του κέρδους. Είναι στο χέρι του καταναλωτή να τους αποδείξει ότι δεν τις παίρνει όσο νόμιζαν. Έτσι λειτουργεί ο καπιταλισμός. Τέλος κι από μένα και το οφ τοπικ και η Νοβα. Πάω για φορητότητα στο φρογκ, παρότι έχω κι άλλο φρογκ ήδη, που είναι από τα καλά, τα παλιά, τα ορθόδοξα με τον διπλασιασμό.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ συμφωνούμε.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2024 at 10:53 ΠΜ, nininikos said:

Πριν 2 χρονια, 1 λίτρο ελαιόλαδο ήταν 3 ευρώ. Ο μισθός όμως είναι ο ίδιος εδώ και πάνω από 10 χρόνια, αν δεν είναι και χαμηλότερος. Δεν ήξερα ότι η NOVA / Q λειτουργεί με ελαιόλαδο. Αν ήταν δημόσια επιχείρηση ίσως το δεχομουν, αλλά για την NOVA Q όχι.

Δε βρίσκω συσχετισμό γιατί να δεχόμαστε κάτι στο δημόσιο αλλά όχι στην ιδιωτική αγορά. Πριν 2 χρόνια άλλαζα λάστιχα στο αυτοκίνητο με 350 ευρώ και τώρα τα ίδια έχουν 500 (από περισυ). Πριν 3 χρόνια ένα καινούριο αυτοκίνητο ξεκινούσε από 12000 ευρώ και τώρα ξεκινάει από 16000. Νοικιάζες από 200 ευρώ σπίτι και τώρα δεν υπάρχει τίποτα κάτω από 300. Είναι γνωστό ότι οι τιμές δεν πέφτουν ποτέ ιστορικά πρακτικά σε τίποτα. Τι θα πει δεν το δέχομαι; δε θα αλλάξω λάστιχα στο αυτοκίνητο; μιλάμε για κλάδο με τεράστιο ανταγωνισμό, 100 μάρκες και όλες ανέβηκαν 30 με 50%. Το αν είναι άδικο για τη μάζα δεν έχει καμία συσχέτιση με το πως λειτουργεί η παγκόσμια και η τοπική αγορά. 

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Σε ολα αυτα που αναφερεις πιο πανω, η σημερινη ταση για την διαμορφωση των τιμων ειναι πτωτικη. Οι αυξησεις δεν εφεραν το επιθυμητο αποτελεσμα, αντιθετα εδειξαν μειωση του τζιρου. 

Δες τις προσφορες σε καινουργια αυτοκινητα. Η προσφορα 4.000€, 5.000€ 10.000€, ειναι μειωση τιμης.

Το ιδιο σε λαστιχα και σε ενοικια. Αυτη η χρονια θα εχει μεγαλο ενδιαφερον στην διαμορφωση των τιμων. Οι τηλεπικοινωνιες βεβαια ειναι σταγονα στον ωκεανο. Αλλα ολοι οι κλαδοι της αγορας επηρρεαζονται.

Για να αυξησει καποιος τις τιμες με σοβαρο λογο πρεπει να εχουν αυξηθει τα κοστολογια του. 

Δες για παραδειγμα τα ηλεκτρικα αυτοκινητα, που το κοστος των σπανιων γαιων εχει ανεβει, το κοστος μεταφορας απο την Κίνα το ιδιο, αλλα οι τιμες μειωνονται μεχρι και στο μισο. Το οπλο του καταναλωτη που λεγαμε. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Jim30 said:

Με 13 ευρώ κάρτα δίνει δώρο ίντερνετ? Αν ναι πόσα gb ?

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Δίνει λέει φίλε

Screenshot_2024-02-16-11-37-52-61_136a048fd343db936134efdb03d766fc.jpg

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω και εγώ κάτι,

Μέχρι χθές είχα ενεργοποιημένο ένα πακέτο με απεριόριστα data και φυσικά έληξε χθες

Εγώ νόμιζα ότι έληγε σήμερα και άνοιξα τα δεδομένα κινητής το πρωί και αμέσως μου ήρθε μήνυμα ότι με χρέωσε 2 ευρώ για 1 ημέρα για δεδομένα.

Εγώ θυμάμαι παλιά ότι αν πήγαινες να ανοίξεις τα δεδομένα σε ρωταγε αν θέλεις όντως να τα ανοίξεις και το ποσό που θα σε χρέωνε.

Πήγα στη νόβα αμέσως και τους το είπα, και μου είπανε ότι είχαν στείλει μήνυμα με τις καινούργιες χρεώσεις τον Δεκέμβριο και είχαν ενημερώσει ότι από την στιγμή που πατάω να συνδεθώ στα δεδομένα θα συνδέεται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση,

Αλλά αυτό θα γίνεται μόνο στα καρτοκινητα, στα συμβόλαια θα ρωτάνε αν θες να τα ενεργοποιήσεις, δηλαδή τα καρτοκινητα τα κλέβουμε τους άλλους όχι.

 

Εγώ που κοίταξα το μήνυμα του Δεκεμβρίου και με παραπέμπει στις καινούριες χρεώσεις δεν αναφέρει κάτι τέτοιο παρά μόνο τις αλλαγές στα διάφορα πακέτα, εκτός αν ισχύει κάτι τέτοιο από πιο παλιά 

Ισχύει τελικά κάτι τέτοιο ή με βρήκανε κορόιδο? 

Γιατί αν είναι έτσι φανταστείτε πόσοι ηλικιωμένοι και μη, που δεν το έχουν με την τεχνολογία τι θα χρεωθούν χωρίς να το πάρουν χαμπάρι 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι ποτε τετοια ειδοποίηση τουλάχιστον από πλευράς εταιρείας. Ίσως υπήρχαν τέτοιες ειδοποιήσεις από τα κινητά, αν π.χ είχε οριστεί ένα όριο δεδομένων.

Πάντοτε αυτό γίνεται όταν δεν έχεις πακέτο ειδικά στη nova/wind. Η ανακοίνωση που επικαλούνται πιθανόν να αφορά τη χρέωση των δύο ευρώ η οποία ήτανε μικρότερη παλιότερα. Ακόμα δεν έχει δικλείδα ασφαλείας η εταιρεία για να μπλοκάρει τη χρήση δεδομένων όταν δεν υπάρχει πακέτο όπως γίνεται στις άλλες δύο εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, arxioannis said:

Καλησπέρα, να ρωτήσω και εγώ κάτι,

Μέχρι χθές είχα ενεργοποιημένο ένα πακέτο με απεριόριστα data και φυσικά έληξε χθες

Εγώ νόμιζα ότι έληγε σήμερα και άνοιξα τα δεδομένα κινητής το πρωί και αμέσως μου ήρθε μήνυμα ότι με χρέωσε 2 ευρώ για 1 ημέρα για δεδομένα.

Εγώ θυμάμαι παλιά ότι αν πήγαινες να ανοίξεις τα δεδομένα σε ρωταγε αν θέλεις όντως να τα ανοίξεις και το ποσό που θα σε χρέωνε.

Πήγα στη νόβα αμέσως και τους το είπα, και μου είπανε ότι είχαν στείλει μήνυμα με τις καινούργιες χρεώσεις τον Δεκέμβριο και είχαν ενημερώσει ότι από την στιγμή που πατάω να συνδεθώ στα δεδομένα θα συνδέεται αυτόματα χωρίς προειδοποίηση,

Αλλά αυτό θα γίνεται μόνο στα καρτοκινητα, στα συμβόλαια θα ρωτάνε αν θες να τα ενεργοποιήσεις, δηλαδή τα καρτοκινητα τα κλέβουμε τους άλλους όχι.

 

Εγώ που κοίταξα το μήνυμα του Δεκεμβρίου και με παραπέμπει στις καινούριες χρεώσεις δεν αναφέρει κάτι τέτοιο παρά μόνο τις αλλαγές στα διάφορα πακέτα, εκτός αν ισχύει κάτι τέτοιο από πιο παλιά 

Ισχύει τελικά κάτι τέτοιο ή με βρήκανε κορόιδο? 

Γιατί αν είναι έτσι φανταστείτε πόσοι ηλικιωμένοι και μη, που δεν το έχουν με την τεχνολογία τι θα χρεωθούν χωρίς να το πάρουν χαμπάρι 

δεν ειδοποιουσαν ποτε

11 minutes ago, kmpatra said:

Ακόμα δεν έχει δικλείδα ασφαλείας η εταιρεία για να μπλοκάρει τη χρήση δεδομένων όταν δεν υπάρχει πακέτο όπως γίνεται στις άλλες δύο εταιρείες.

Γινεται αυτο στις αλλες εταιριες?Πως, ξερεις?

Εχω 2 νουμερα cosmote αλλα δεν το εχω ακουσει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...