Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι κ αλλιώς θα σταματήσει, αφού ο,τι παίζει σταματάει όταν ξεκινήσει η κλήση.
Εννοείται πάνω εξακολουθείς να έχεις την ενδειξη 4g....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ήρθε το παρακάτω sms "O KΩΔIKOΣ PIN EINAI: .... THΛEΦΩNO:2111881788 ΠAPOXOΣ: PAYDASH.XPEΩΣH:2.08EYPΩX3SMS=6.24EYPΩ/EBΔ. ΣYN TYXON TEΛH KINHTHΣ.ΣYNΔPOMHTIKH YΠHPEΣIA SWITCH2MOB"

Δεν έχει γίνει πουθενά κάποια εγγραφή σε συνδρομητική υπηρεσία. Ξέρει κανείς περί τίνος πρόκειται;

Link to comment
Share on other sites

Στειλε άμεσα STOP στο 1213 για να μπει φραγή στα 5ψηφια ώστε να μην αρχίσει να σε χρεώνει (αν δεν το εχει κάνει ήδη)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ήρθε το παρακάτω sms "O KΩΔIKOΣ PIN EINAI: .... THΛEΦΩNO:2111881788 ΠAPOXOΣ: PAYDASH.XPEΩΣH:2.08EYPΩX3SMS=6.24EYPΩ/EBΔ. ΣYN TYXON TEΛH KINHTHΣ.ΣYNΔPOMHTIKH YΠHPEΣIA SWITCH2MOB"

Δεν έχει γίνει πουθενά κάποια εγγραφή σε συνδρομητική υπηρεσία. Ξέρει κανείς περί τίνος πρόκειται;

 

Πρώτα φραγή στα 5ψήφια, μετά διάβασμα του σχετικού νήματος για την Dimico κλπ και στη συνέχεια καταγγελία στην ΕΕΤΤ και ΣτΚ για να σταματήσει κάποτε αυτή η απάτη.

Περιμένουμε, βέβαια, τη δημοσίευση σε ΦΕΚ της απόφασης που προωθεί η ΕΕΤΤ για την υποχρεωτική δήλωση με sms της συμμετοχής του συνδρομητή, αλλά η απάτη συνεχίζεται επί χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Ήρθε το παρακάτω sms "O KΩΔIKOΣ PIN EINAI: .... THΛEΦΩNO:2111881788 ΠAPOXOΣ: PAYDASH.XPEΩΣH:2.08EYPΩX3SMS=6.24EYPΩ/EBΔ. ΣYN TYXON TEΛH KINHTHΣ.ΣYNΔPOMHTIKH YΠHPEΣIA SWITCH2MOB"

 

Δεν έχει γίνει πουθενά κάποια εγγραφή σε συνδρομητική υπηρεσία. Ξέρει κανείς περί τίνος πρόκειται;

Κάνε αυτό που είπε ο φίλος άμεσα και συμπλήρωσε την φόρμα παραπόνων της wind και θα τα πάρεις πίσω από Δευτέρα.

 

Αυτό το κείμενο έγραψα στην φόρμα της wind επισυνάπτοντας σκρίνσοτς μηνυμάτων και βάζοντας ημερομηνία δίπλα στο "εχθες" και "σήμερα" του κειμένου.

 

(....)Καλημέρα σας,

σήμερα είδα ότι χρεώθηκα αρκετά ευρώ από κάτι μηνύματα από πενταψήφια που πήρα εχθές.

Γιατί επιτρέψατε την πρόσβαση σε αυτές τις υπηρεσίες όταν εγώ δεν έχω δώσει πουθενά το τηλέφωνο μου ούτε έχω επιτρέψει σε κάποιον άλλον να μου στέλνει μηνύματα;

Αμέσως μόλις μου ήρθαν τα μηνύματα εχθές, ενεργοποίησα την φραγή, αν και την είχα ενεργοποιήσει παλαιότερα και σήμερα πάλι μου στείλατε μήνυμα που μου ζητήσατε να ενεργοποιήσω πάλι τη φραγή.

Παρακαλώ να μου επιστραφούν τα χρήματα γιατί εδώ πρόκειται περί καθαρής απάτης.(.....)

 

Και έβαλα και τον νόμο περί απάτης.

 

Άρθρο 386 - Ποινικός Κώδικας - Απάτη

 

1. Όποιος με σκοπό να αποκομίσει ο ίδιος ή άλλος παράνομο περιουσιακό όφελος βλάπτει ξένη περιουσία πείθοντας κάποιον σε πράξη, παράλειψη ή ανοχή με την εν γνώσει παράσταση ψευδών γεγονότων σαν αληθινών ή την αθέμιτη απόκρυψη ή παρασιώπηση αληθινών γεγονότων τιμωρείται με φυλάκιση τουλάχιστον τριών μηνών· και αν η ζημία που προξενήθηκε είναι ιδιαίτερα μεγάλη, με φυλάκιση τουλάχιστον δύο ετών.

2. Οι διατάξεις του άρθρου 72 για το κατάστημα εργασίας εφαρμόζονται και εδώ.

 

3. Επιβάλλεται κάθειρξη μέχρι δέκα ετών:

α) αν ο υπαίτιος διαπράττει απάτες κατ' επάγγελμα ή κατά συνήθεια και το συνολικό όφελος ή η συνολική ζημία υπερβαίνουν το ποσό των τριάντα χιλιάδων (30.000) ευρώ ή

 

β) αν το περιουσιακό όφελος ή η προξενηθείσα ζημία υπερβαίνει συνολικά το ποσό των εκατό είκοσι χιλιάδων (120.000) ευρώ.

 

Αμέσως μου τα επέστρεψαν σε 2 αριθμούς.

 

Και έκανα και καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την φραγή. Από όσο είδα δεν πρόλαβε να με χρεώσει. Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, και χρονια πολλα! :)

Μου ειχε ερθει προσφορα για 500' προς ολους και 50 sms, νομιζω με 4,44 ευρω, ως τις 7 Ιανουαριου.

Χαλασε η συσκευη ομως, την αλλαξα, και δεν εχω το διψηφιο αριθμο που πρεπει να στειλω, στον πενταψηφιο που κι αυτον δεν ξερω για ενεργοποιηση...

Μηπως γνωριζει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

500 ΛEΠTA & 50SMS ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 4,44€! ΣTEIΛE 12 ΣTO 12410 H ENEPΓOΠOIHΣE TO EΔΩ https://tinyurl.com/ybgojyqq EΩΣ KAI 7/1!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το σημερινό countdown με 3€ δίνει 120' & 100 sms για 30 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ χρονια πολλα καλη χρονια σε ολους

Συμβαινει μονο σε μενα η κ σε αλλους να μην ερχονται τωρα τελευταια δωρακια αλλα κ ειδοποιησεις?

Βεβαια τωρα τελευταια πηρε αναβαθμιση το xiaomi 5plus που εχω αλλα στις αδειες δεν βλεπω κατι περιεργο

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!!Έχει κανονικά δωράκια!Πήγες στην εφαρμογή -ρυθμίσεις επικοινωνίας να το ενεργοποιήσεις?Κάνε πάλι μια ενεργοποίηση...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ χρονια πολλα καλη χρονια σε ολους

 

Συμβαινει μονο σε μενα η κ σε αλλους να μην ερχονται τωρα τελευταια δωρακια αλλα κ ειδοποιησεις?

 

Βεβαια τωρα τελευταια πηρε αναβαθμιση το xiaomi 5plus που εχω αλλα στις αδειες δεν βλεπω κατι περιεργο

 

 

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα εδώ και τουλάχιστον ένα μήνα. Εκεί που κάθε μέρα λάμβανα ένα σωρό μηνύματα με προσφορές και το μωβ δωράκι είχε 2-3 προσφορές πλέον τίποτα. Έχω ενεργή την πρώτη επιλογή στις ρυθμίσεις επικοινωνίας στην εφαρμογή μίλησα και με την εξυπηρέτηση αλλά άκρη δεν έβγαλα..

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!!Έχει κανονικά δωράκια!Πήγες στην εφαρμογή -ρυθμίσεις επικοινωνίας να το ενεργοποιήσεις?Κάνε πάλι μια ενεργοποίηση...

 

Καλημερα φιλε μου κ χρονια σου πολλα

Δυο φορες πηγα στις ρυθμισεις κ ενεργοποιησα το πρωτο αλλα απενεργοποιησα το δευτερο που αφορα τριτους η δευτερη φορα ηταν σημερα το πρωι

Link to comment
Share on other sites

Ωχ μη λετε τέτοια,μη γυρίσουμε στα πέτρινα χρόνια που βλέπαμε προσφορά με το κυάλι μερικοί...κάποια στιγμή είχαν κάνει κάτι σαν reset κι έπαιρναν όλοι. Εσείς που δεν λαμβάνετε βάζετε λεφτά κάθε μήνα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

3 γιγα με 3€ στο countdown ως αύριο απόγευμα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ωχ μη λετε τέτοια,μη γυρίσουμε στα πέτρινα χρόνια που βλέπαμε προσφορά με το κυάλι μερικοί...κάποια στιγμή είχαν κάνει κάτι σαν reset κι έπαιρναν όλοι. Εσείς που δεν λαμβάνετε βάζετε λεφτά κάθε μήνα?

 

 

Κανονικα κάθε μήνα είναι ο βασικος μου αριθμος. Η πλάκα είναι ότι άλλος αριθμός στην οικογένεια που κάνει ελάχιστη χρήση και ανανέωση ανά δίμηνο παίρνει κάθε μέρα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ μη λετε τέτοια,μη γυρίσουμε στα πέτρινα χρόνια που βλέπαμε προσφορά με το κυάλι μερικοί...κάποια στιγμή είχαν κάνει κάτι σαν reset κι έπαιρναν όλοι. Εσείς που δεν λαμβάνετε βάζετε λεφτά κάθε μήνα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

3 γιγα με 3€ στο countdown ως αύριο απόγευμα.

 

Κανονικοτατα καθε μηνα 10ακι κ χθες βραδυ συγκεκριμενα μπηκε κ μου εδωσε 1γιγα κ 1500 πλεον προς q αλλα μεχρι εκει

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις της εφαρμογης θελει κ τις δυο επιλογες να ενεργοποιησουμε η αρκει η πρωτη?
Link to comment
Share on other sites

Να με θυμησει κάποιος τι κάνουμε για να φύγουμε απ' την Κίου, περνώντας το υπόλοιπο μας φυσικά.

Πρώτα αίτηση φορητότητας?

Έπειτα αίτημα επιστροφής υπόλοιπου σε λογαριασμό τραπέζης?

 

Θα πάω σε Vodafone cu.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τους στέλνεις μήνυμα από την φόρμα επικοινωνίας και τους λες ότι καταγγελλεις την σύμβαση σου (επισυνάπτεις φωτοτυπία ταυτότητας). Μέσα σε 2 εργάσιμες είναι υποχρεωμένοι να την εγκρίνουν. Εφόσον εγκριθεί, κάνεις φορητότητα και μόλις ολοκληρωθεί επικοινωνείς ξανά μαζί τους για να πιστωθεί το υπόλοιπο σου σε έναν τραπεζικό λογαριασμό.
Link to comment
Share on other sites

Να με θυμησει κάποιος τι κάνουμε για να φύγουμε απ' την Κίου, περνώντας το υπόλοιπο μας φυσικά.

Πρώτα αίτηση φορητότητας?

Έπειτα αίτημα επιστροφής υπόλοιπου σε λογαριασμό τραπέζης?

 

Θα πάω σε Vodafone cu.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παρά τις αυξήσεις πάντως, η Q παραμένει η πιο συμφέρουσα καρτοκινητή με το ελάχιστο κόστος συντήρησης. Το σκεφτόμουν κι εγώ, αλλά αφενός οι μεγάλες είναι πιο ακριβές (φθηνότερα πακέτα από 8.5 ευρώ), αφετέρου μια άλλη μικρή που είχα κατά νου, εκτός από ένα συγκεκριμένο πακέτο δεν συμφέρει, μιας και το κόστος συντήρησης παραμένει στα 10 ευρώ το δίμηνο (ενώ με Q για την ώρα έχουμε 2 φορές την εβδομάδα δυνατότητα ανανέωσης με 6 ευρώ). Αλλά σαφώς εξαρτάται από τη χρήση και τις ανάγκες του καθενός

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Παρά τις αυξήσεις πάντως, η Q παραμένει η πιο συμφέρουσα καρτοκινητή με το ελάχιστο κόστος συντήρησης. Το σκεφτόμουν κι εγώ, αλλά αφενός οι μεγάλες είναι πιο ακριβές (φθηνότερα πακέτα από 8.5 ευρώ), αφετέρου μια άλλη μικρή που είχα κατά νου, εκτός από ένα συγκεκριμένο πακέτο δεν συμφέρει, μιας και το κόστος συντήρησης παραμένει στα 10 ευρώ το δίμηνο (ενώ με Q για την ώρα έχουμε 2 φορές την εβδομάδα δυνατότητα ανανέωσης με 6 ευρώ). Αλλά σαφώς εξαρτάται από τη χρήση και τις ανάγκες του καθενός

 

Την επόμενη φορά που θα βάλεις στην κάρτα 6€ ή 10€ πες μας πόσα χρήματα σου εμειναν, για να δούμε εάν ισχύει η 6μηνη καινούρια χρέωση για να παίρνεις μπόνους. Το είχε ανακοινώσει η Κιου.

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη φορά που θα βάλεις στην κάρτα 6€ ή 10€ πες μας πόσα χρήματα σου εμειναν, για να δούμε εάν ισχύει η 6μηνη καινούρια χρέωση για να παίρνεις μπόνους. Το είχε ανακοινώσει η Κιου.

 

1,70 ευρώ θα είναι νομίζω ανά 6 μήνες; Και πάλι, είναι 3 ευρώ το χρόνο. Άρα 6ευρώx6μήνες=36 ευρώ. 36+3.4 (εξαμηνιαία χρέωση)= 39.4 ευρώ το χρόνο, πάλι λιγότερα από 10ευρώx6=60 ευρώ το χρόνο...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...