Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

Είμαι Ουγγαρία και δεν δουλεύει το νούμερο q που έχω.

Πάω να πάρω τηλ και κλίνει κατευθείαν.

Το τηλ είναι 2καρτο και το νούμερο κοσμοτε που έχω δουλεύει μια χαρά.

Παίζει ρόλο που στο q δεν έχω υπόλοιπο χρημάτων;

Έχω να βάλω κάρτα νομίζω 2 μήνες και στις 16-11 μου έληξε το υπόλοιπο

 

Edit

Έστειλα μήνυμα στο messenger και μου απάντησε ότι πρέπει να έχω υπόλοιπο έστω 0.01 λεπτό για δουλεύει το τηλέφωνο

 

Λοιπόν παιδιά ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας.

Σήμερα έβαλα 6 ευρω κάρτα και δουλεύουν όλα καλά.

Συμπέρασμα : για να δουλέψει θέλει υπόλοιπο 0.01

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει σημερα Countdown 4gb με 4 ευρώ. Ξέρετε αν αυτά γίνονται κάπως roll over? .

δεν γίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορα στο σημα αναμεσα σε Wind και Q υπαρχει 1000%. Εχω δικαρτο,μια Q και μια Wind και μπορω να εχω εικονα πολυ καλη.

 

Ειδικα στο ιντερνετ η διαφορα ειναι μεγαλη. Η wind εχει ΠΟΛΥ πιο δυνατο σημα.

Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως η μία από τις δύο sim δεν υποστηρίζει 4g.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Διαφορα στο σημα αναμεσα σε Wind και Q υπαρχει 1000%. Εχω δικαρτο,μια Q και μια Wind και μπορω να εχω εικονα πολυ καλη.

 

Ειδικα στο ιντερνετ η διαφορα ειναι μεγαλη. Η wind εχει ΠΟΛΥ πιο δυνατο σημα.

 

μιλαμε παντα συγκρινοντας το ιδιο τυπο δικτυου 2g με 2g - 3g με 3g - 4g με 4g (αν υποστηρίζει το κινητό και στις 2 καρτες) έτσι δεν είναι? Εγω βεβαια εχω και μια επιφυλαξη οταν ειναι και οι 2 στο ιδιο κινητο,μπορει να διαχειριζεται διαφορετικα στην καθε μια το σημα ο πομποδεκτης της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορα στο σημα αναμεσα σε Wind και Q υπαρχει 1000%. Εχω δικαρτο,μια Q και μια Wind και μπορω να εχω εικονα πολυ καλη.

 

Ειδικα στο ιντερνετ η διαφορα ειναι μεγαλη. Η wind εχει ΠΟΛΥ πιο δυνατο σημα.

 

Αν αλλάξεις θέση στις κάρτες ισχύει το ίδιο;

Γιατι τα δίκαρτα δίνουν κάποια προτεραιότητα

Link to comment
Share on other sites

Μας έχει τύχει και εμάς στην Εθνική με το vr radio, να έχουμε διαφορετική ταχύτητα σε download
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τώρα, και εδώ και χρόνια, έχω το φοιτητικό της wind. (δεν είμαι φοιτητής) άκουσα μια διαφήμιση της Q ότι μεταφέρονται λεπτά και data που δεν καταναλωνονται και δελεάζομαι. από τα 1500 λεπτά του φοιτητικού ανάθεμα και εάν χρησιμοποιω τα 800 (με τα 3 λεπτά). data θα ήθελα παραπάνω από τα 2gb που δίνει

με συμφέρει να έρθω Q η δεν υπάρχει κάτι τόσο καλό όπως το φοιτητικό της wind. γιατί εάν φύγω νομίζω το χάνω.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στις άλλες εταιρίες για περισσότερα data. Η Q αν κυνηγήσεις τα countdown offer ίσως να σου δώσει περισσότερα ΜΒ αλλά ότι περισσεύει από αυτά δεν μεταφέρεται στον επόμενο μήνα. Μεταφέρονται μόνο τα λεπτά και τα ΜΒ του q star, ενώ στις άλλες εταιρίες μεταφέρονται και τα bonus.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τώρα, και εδώ και χρόνια, έχω το φοιτητικό της wind. (δεν είμαι φοιτητής) άκουσα μια διαφήμιση της Q ότι μεταφέρονται λεπτά και data που δεν καταναλωνονται και δελεάζομαι. από τα 1500 λεπτά του φοιτητικού ανάθεμα και εάν χρησιμοποιω τα 800 (με τα 3 λεπτά). data θα ήθελα παραπάνω από τα 2gb που δίνει

με συμφέρει να έρθω Q η δεν υπάρχει κάτι τόσο καλό όπως το φοιτητικό της wind. γιατί εάν φύγω νομίζω το χάνω.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Το φοιτητικό της Q είναι για 30 ημέρες ενώ της Wind για 25 δηλαδή περίπου20% πιο ακριβό.

5ημερες×12μηνες = 60 ημέρες=2 μηνιατικα παραπάνω στον χρόνο.

Τώρα έχει βγάλει ""φοιτητικό"" με ρολοβερ τα λεπτά μόνο για, αλλά αν δεν μπορείς να φας τα 1500 το νόημα έχει να τα μεταφέρεις?

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Το φοιτητικό της Q είναι για 30 ημέρες ενώ της Wind για 25 δηλαδή περίπου20% πιο ακριβό.

5ημερες×12μηνες = 60 ημέρες=2 μηνιατικα παραπάνω στον χρόνο.

Τώρα έχει βγάλει ""φοιτητικό"" με ρολοβερ τα λεπτά μόνο για, αλλά αν δεν μπορείς να φας τα 1500 το νόημα έχει να τα μεταφέρεις?

 

Το "φοιτητικό" της Q ισχύει πλέον για 28 ημέρες και κοστίζει 8,57ε.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, σχετικά με την καραμέλα της υποτιθέμενης αλλαγής ελάχιστης ανανέωσης σε λίγο καιρό, όσον αφορά την q λένε ότι θα πάει στα 12 ευρώ η ελάχιστη. Φυσικά ανακοίνωση δεν υπάρχει πουθενά ούτε για την q ούτε για το F2G.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να έχουμε ενημέρωση καλούντος; (στη περίπτωση τουλάχιστον που είναι κλειστό να ξέρω ποιος κάλεσε)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξεις θέση στις κάρτες ισχύει το ίδιο;

Γιατι τα δίκαρτα δίνουν κάποια προτεραιότητα

ειναι καρατσεκαρισμενο σε διαφορα κινητα που εχω αλλαξει,η Wind εχει καλυτερο σημα και δινει 4g σε σημεια που η Q δινει 3g
Link to comment
Share on other sites

ειναι καρατσεκαρισμενο σε διαφορα κινητα που εχω αλλαξει,η Wind εχει καλυτερο σημα και δινει 4g σε σημεια που η Q δινει 3g

 

Εξακολουθεί να είναι από τις ελάχιστες φορές που ακούμε κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

ειναι καρατσεκαρισμενο σε διαφορα κινητα που εχω αλλαξει,η Wind εχει καλυτερο σημα και δινει 4g σε σημεια που η Q δινει 3g
Σπίτι μου με διάφορα κινητά που είναι δύσκολο σημείο έχουν ακριβώς το ίδιο σήμα,με διακυμάνσεις μόνο ως προς την κεραία που κλειδώνουν

Αν κλειδώσουν στην ίδια μπάντα ίδιες μπάρες έχουν

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να έχετε υπόψιν οτι η wind ειναι προς πώληση, που σημαίνει ότι ολα είναι πιθανά
Πάει έρχεται γενικώς η νομίζεις ότι είναι τύπου cosmote και Vodafone?

Καμιά σχέση

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δεν αφορά ακριβώς το νήμα της καρτοκινητής Q αλλά τροφή για σκέψη για το μέλλον. Τα σενάρια φούντωσαν όταν τη forthnet την πήρε (?) ο Μαρινάκης και όχι το δύδιμο wind/vodafone που συζητιόταν.

 

Δεν ξέρω αν πρέπει να επευφημούμε ή να ανησυχούμε αλλά όντως πάει για πώληση.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η Q στις προσφορές του Countdown, 200 λεπτά ομιλίας και 200 ΜΒ Ίντερνετ με 3 Ευρώ.

 

400mb είναι και ισχύει μέχρι και αύριο απόγευμα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανανεώνω με 6 ευρω (όταν έχει countdown) για ποιο λόγο θεωρεί το σύστημα ότι δεν βάζω κάρτα? (δεν ανανεώνει για 2 μήνες την ημερομηνία λήξης)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...