Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@gokuthelegend

η ελάχιστη ανανέωση είναι 10 ευρώ. Τις ημέρες και τις ώρες που υπάρχει ενεργό countdown offer (βλέπε στην εφαρμογή) η ελάχιστη ανανέωση πάει στα 6 ευρώ.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Καθε φορά που θα βάζεις 10€ και πανω, θα παιρνεις μπονους ανανεωσης (δεν υπαρχει επιλογη να μην το παιρνεις) και καθε 6 μηνες θα χρεωνεσαι 1,75€. Με βαση την ανακοινωση της εταιρίας αυτο θα ισχυει απο 1/1/20
Link to comment
Share on other sites

Καθε φορά που θα βάζεις 10€ και πανω, θα παιρνεις μπονους ανανεωσης (δεν υπαρχει επιλογη να μην το παιρνεις) και καθε 6 μηνες θα χρεωνεσαι 1,75€. Με βαση την ανακοινωση της εταιρίας αυτο θα ισχυει απο 1/1/20

 

ΤΙ θα γίνεται στην περίπτωση που κάποιος ΟΛΟ το εξάμηνο ανανεώνει μέσω countdown με 6€ ???

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις το μπόνους ποτέ, αλλά θα χρεωθείς το 1.75 . έτσι το διαβάζω εγω και θα ήταν μπέρδεμα τεχνικό και εκπληξη βάση της εταιρικής λογικής να το έκαναν διαφορετικά

Συμφωνω. Η ανακοινωση λεει οτι "με την πρωτη ΑΝΑΝΕΩΣΗ του εξαμηνου" θα γινει η χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω. Η ανακοινωση λεει οτι "με την πρωτη ΑΝΑΝΕΩΣΗ του εξαμηνου" θα γινει η χρέωση.

 

Εγώ ΕΛΠΙΖΩ ότι όποιος ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ που δεν είναι εύκολο ΟΛΟ το εξάμηνο να ανανεώνει με 6€, θα την ΓΛΙΤΩΝΕΙ !

ΥΓ. ΠΟΣΟΙ θα είναι αυτοί !

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν θα έχεις το μπόνους ποτέ, αλλά θα χρεωθείς το 1.75 . έτσι το διαβάζω εγω και θα ήταν μπέρδεμα τεχνικό και εκπληξη βάση της εταιρικής λογικής να το έκαναν διαφορετικά

 

Εγώ ελπίζω πως θα την ΓΛΙΤΩΝΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ΕΛΠΙΖΩ ότι όποιος ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ που δεν είναι εύκολο ΟΛΟ το εξάμηνο να ανανεώνει με 6€, θα την ΓΛΙΤΩΝΕΙ !

ΥΓ. ΠΟΣΟΙ θα είναι αυτοί !

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ ελπίζω πως θα την ΓΛΙΤΩΝΕΙ.

 

Η αληθεια ειναι οτι με ανανεωση 6ε δεν υπαρχει μπονους ανανεωσης, αρα γιατι να υπαρχει χρέωση για μπονους που δεν υπαρχει.

Εαν όμως σταματήσει η επιλογή ανανέωσης 6€ ;;;

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι με ανανεωση 6ε δεν υπαρχει μπονους ανανεωσης, αρα γιατι να υπαρχει χρέωση για μπονους που δεν υπαρχει.

Εαν όμως σταματήσει η επιλογή ανανέωσης 6€ ;;;

 

Η ανανέωση 6€ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ μπορεί να καταργηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και η προηγούμενη ανακοίνωση για τις αλλαγές στη διάρκεια των πακέτων και λοιπά "πάγωσε" και δεν εφαρμόστηκε,μην αποκλείετε να συμβεί το ίδιο και τώρα. Ίσως παίζει ρόλο το ότι έχει μπει πωλητήριο στην εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά λυπάμαι, όχι τόσο όσους κράζουν αυτούς που επιδιώκουν να ενημερώνουν τους νέους για τις τρικλοποδιές που πιθανώς θα συναντήσουν (πάντα υπήρχαν, πάντα θα υπάρχουν), αλλά περισσότερο εκείνους που λενε και ευχαριστώ στη Wind που δεν κανει φραγή εισερχομένων μετά το 3μηνο! Σε λίγο θα ευγνωμονούμε τις εταιρίες που δεν έχουν καταργήσει τα καρτοκινητά για να μην αναγκαζόμαστε να δεσμευόμαστε με συμβόλαια.

 

Τέτοιες νοοτροπίες είναι που κρατούν νεκρό το καταναλωτικό κίνημα. Όταν στη Γαλλία πριν μερικά χρόνια οι καταναλωτές αρνούντο να πληρώσουν στα σούπερ μάρκετ τα ψώνια τους λόγω συνεχών αυξήσεων των τιμών των τροφίμων, εμείς τους κοιτούσαμε με μισό μάτι από τον καναπέ μας και τους λέγαμε "τζαμπατζήδες".

 

Το φόρουμ είναι για να μιλάμε μεταξύ μας, και όχι αποθετήριο γνώσεων. Αν ζητήσει κάποιος βοήθεια και του απαντήσουν "γύρνα πίσω 400 σελίδες στο τοπικ να το βρεις γιατί αλλιώς θα είναι επανάληψη" πρώτα από όλα το ίδιο το φόρουμ θα βλάψει, γιατί δεν πρόκειται να ξαναμπει. Εγώ επέλεξα να είμαι ενεργός εδώ, επειδή όταν ρωτάω μου απαντάνε, και επίσης διότι το αίσθημα που υπάρχει είναι η αλληλεγγύη και όχι απλώς η εξυπηρέτηση στο εκάστοτε πρόβλημα που δε μας παρέχει η εταιρία.

 

Ζητώ συγγνώμη για το off-topic αλλά θεωρώ ότι πού και πού, καλό είναι ορισμένα αυτονόητα πράγματα να μπαίνουν στη θέση τους

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου θέλει προς όλους, και όπως ανέφερα αρχικά δεν ξεπερνάει ποτέ τα 100 λεπτά τον μήνα συνολικά προς όλους τους παρόχους σταθερής και κινητής (επιβεβαιωμένα μιας και έχω κρατήσει όλους τους λογαριασμούς των 13 τελευταίων μηνών οι οποίοι έχουν συγκεντρωτική χρήση ομιλίας). SMS και ίντερνετ δεν τον ενδιαφέρουν καθόλου. Όπως και να έχει θα έχω υπόψη και το πακέτο με τα 150+150+300 με τα ίδια χρήματα.

 

Αυτό με τα 6 ευρώ και το countdown, αν κατάλαβα καλά δεν θα μπορώ να κάνω ανανέωση κάθε φορά 6 ευρώ αλλά μόνο αν τρέχει η "προσφορά" countdown. Αν δεν τρέχει το countdown τότε μπορώ να βάλω όσα χρήματα θέλω από 10 ευρώ και πάνω; Αν ναι, τότε θα βάζω 14 ευρώ και θα περνάει 2 μήνες ο πατέρας μου, οπότε θα του βγαίνει πάλι στα 7 ευρώ τον μήνα.

Αυτό με το bonus και το 1.75 ευρώ ανά εξάμηνο τι παίζει; Εμάς δεν μας ενδιαφέρει, καλυπτόμαστε πλήρως από το πακέτο των 5,90.

 

3 πραγματάκια:

1) Τώρα τελευταία, κατά τη διάρκεια ενος countdown, δίνεται η δυνατότητα ανανεωσης μονον απο 6 εως 11ε μέσω εφαρμογής (δεν ξερω αν συμβαίνει και στο σαιτ αυτό). Όταν δεν είναι ενεργο καποιο countdown το ποσο ανανέωσης ανεβαίνει 10-50ε. Συνεπώς, αν τυχει και θέλεις να κάνεις online ανανέωση 14ε κατα τη διαρκεια ενός countdown θα πρέπει να κανεις 2 ανανεωσεις(7+7 ή 6+8). Ισως και να ειναι ανευ σημασίας για σενα, θεωρησα πως έπρεπε να το αναφέρω.

2. Εφ οσον ο πατερας σου δε χρησιμοποιει ιντερνετ, καλο ειναι να ζητησεις τη γενικη απενεργοποίηση των δεδομενων στον αριθμό. Ακομα και αν δεν εχει smartphone, υπαρχει πιθανότητα να του γινει χρέωση ημερήσιου ιντερνετ.

3. Τέλος, μεσω της εφαρμογής, στις ρυθμίσεις επικοινωνιας, σου προτείνω να απενεργοποιήσεις τη δυνατότητα επικοινωνίας απο τριτους (= κλησεις απο εταιριες πχ ρεύματος για συμβολαια) αλλα και απο τη Wind, καθως θα του ερχονται καθημερινά 2-3 μηνυματα με προσωπικές προσφορές, τα οποια θεωρώ αρκετα εκνευριστικά, ειδικα αφου δε τα χρειάζεστε.

 

+ όσον αφορά τη χρέωση 1,75ε που αναφερεις, αν εφαρμοστεί, θα εφαρμοστεί απο 01/01/2020 για ανανεώσεις 10ε κ ανω. Εως τότε δεν εχεις θεμα, μετα τη νεα χρονια κανε μια ερώτηση εδω στο φορουμ για να δεις τι παιζει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Για λίγες ώρες ακόμη 120 λεπτά προς όλους και 300μβ με 3ευρω

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ξέρετε αν δίνουν ακόμη τα προνομιακά; Έχει κανείς κανένα νούμερο ή ξέρετε αν τα δίνουν ακόμη κάπου στην Αθήνα;

 

Ευχαριστώ!

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μεταφέραμε με φορητότητα το νούμερο του πατέρα μου από Vodafone συμβόλαιο σε Q Card. Κάναμε την αίτηση την Τρίτη, πριν 2 μέρες δηλαδή, χθες παραλάβαμε ταχυδρομικώς την κάρτα sim μαζί με μια κάρτα ανανέωσης 10 ευρώ, και σήμερα έγινε η μεταφορά (κόπηκε το σήμα στη Vodafone, και βάλαμε την sim της Q). Επί τοπου κατέβασα την εφαρμογή για Android, έκανα λογαριασμό χρήστη, και έκανα ανανέωση υπολοίπου πληκτρολογόντας τον κωδικό της κάρτας. Κάποιες εντυπώσεις:

 

1. 10 ευρώ κάρτα, μπήκαν ακριβώς 8.63 ευρώ, δηλαδή 10 ευρώ μείον το 12% τον φόρο κινητής, μείον 0.30 ευρώ. Αυτά τα 30 σεντ ξέρουμε τελικά γιατί τα χρεώνει;

2. Μέσα στο νούμερο υπήρχαν ακόμη 3 ευρώ στρογγυλά, δηλαδή στον λογαριασμό μαζεύτηκαν σύνολο 8.63 + 3 = 11.63 ευρώ.

3. Βλέπω ότι online μπορώ να ανανεώσω από 6 ευρώ και πάνω, και μάλιστα μπορώ να ανανεώσω ότι ποσό θέλω αρκεί να είναι ακέραιο και ίσο ή μεγαλύτερο των 6 ευρώ. Με 7 ευρώ, μείον τον φόρο 12%, μείον τα 0.30 σεντ, μένουν ακριβώς 5,95 ευρώ, ίσα ίσα για να ενεργοποιώ το πακέτο των 5.90 ευρώ με 160 λεπτά ομιλίας χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης. Αρχικά πληρώναμε 27 ευρώ για 200 λεπτά ομιλίας, αλλά ο πατέρας δεν μιλάει ποτέ πάνω από 100, οπότε το πακέτο με τα 160 του επαρκεί και του περισσεύει. Οπότε από 27 ευρώ πληρώνει 7, γλυτώνει 20 ευρώ τον μήνα.

 

Ερώτηση. Το πακέτο με τα 5.90 το ενεργοποίησα σήμερα περίπου στις 2 το μεσημέρι. Στο λογαριασμό χρήστη που έκανα βλέπω ότι λήγει σε 1 μήνα ακριβώς, δηλαδή στις 7 Δεκεμβρίου. Αλλά δεν λέει ώρα, τι ώρα λήγει; Στις 6 του μηνός όταν πάει το ρολόι 12 τη νύχτα και γυρίσει η μέρα στις 7 το μηνός, στις 2 το μεσημέρι στις 7 του μηνός, ή στις 23.59.59 στις 7 του μηνός;

Αν έκανες την φορητότητα μέσω κάποιου που ήδη έχει κιου, θα πέρνατε και οι δύο από 12 GB για έναν χρόνο, 1 τον μήνα δηλαδή.

Ψάξτε "κονέ".

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά είμαι συμβόλαιο vodafone και θέλω να έρθω q. 2 ερωτήσεις

 

α) Θα πληρώσω κάτι για τη μεταφορά στην w?

 

β) Μένω σε νησί και δεν έχει υποκατάστημα Wind εδώ. Αν κάνω την αίτηση on-line, θα έρθει η sim ταχυδρομικώς;

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

Αν σε φέρω εγώ (ή όποιος άλλος) παίρνουμε 12 γιγαμπάιτς για ένα χρόνο.

Μπορεί να γίνει και ηλεκτρονικά μέσω της υπηρεσίας "κονέ".

Ψαξτο λίγο.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναπώ και πείτε με fanboy

 

Να, κάτι τέτοια κάνει και δεν θέλουμε να φύγουμε... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Φουσκωμένο countdown με 250 λεπτά και 500mb με 4€ και άνεση χρόνου.

To προγραμμα ειναι με χρεωση ανα δευτερολεπτο και ισχυει για roaming εντος Ε.Ε.(απο το chat)

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει στις αρχές του μηνός απο το μωβ δωράκι ενα πακέτο 500 και 50 sms προς όλους που το ίδιο πακέτο μου το στέλνανε με μήνυμα και στο κινητό μου!

Εγω το ενεργοποίησα απο την εφαρμογή, τώρα που σε λίγο καιρό θα κάνω ανανέωση παίζει να στείλω μήνυμα 12410 όπως μου είχανε στείλει μήνυμα και να ενεργοποιηθεί παρόλου δεν είναι πλέον στο μωβ δωράκι?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει στις αρχές του μηνός απο το μωβ δωράκι ενα πακέτο 500 και 50 sms προς όλους που το ίδιο πακέτο μου το στέλνανε με μήνυμα και στο κινητό μου!

Εγω το ενεργοποίησα απο την εφαρμογή, τώρα που σε λίγο καιρό θα κάνω ανανέωση παίζει να στείλω μήνυμα 12410 όπως μου είχανε στείλει μήνυμα και να ενεργοποιηθεί παρόλου δεν είναι πλέον στο μωβ δωράκι?

 

Δυσκολα. Πιο πιθανο να σου πει πως η προσφορά δεν ειναι διαθέσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το πάντως γιατί υπάρχει ιστορικό με μία προσφορά τέτοια που έμεινε ενεργή και μετά από την "εξαφάνιση" της και μπορούσε να ενεργοποιηθεί μέσω μηνύματος για αρκετό καιρό ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όποιος ξέρει θα εκτιμούσα να απαντήσει :

1) βάζοντας 10€ ονλαιν, ισχύει το μπόνους 1000' προς κιου και 1γιγα (και τα 2 για έναν μήνα);

2) αυτό το μπόνους θα αλλάξει από τη νέα χρονιά; Ξέρω για το 6μηνιαιο τελος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όποιος ξέρει θα εκτιμούσα να απαντήσει :

1) βάζοντας 10€ ονλαιν, ισχύει το μπόνους 1000' προς κιου και 1γιγα (και τα 2 για έναν μήνα);

2) αυτό το μπόνους θα αλλάξει από τη νέα χρονιά; Ξέρω για το 6μηνιαιο τελος

 

Το 1ο ισχύει, το 2ο για του χρόνου δεν ξέρω τι θα αλλάξει...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Το 1ο ισχύει, το 2ο για του χρόνου δεν ξέρω τι θα αλλάξει...

 

Ευχαριστώ, έχει βγει ανακοίνωση για τη νέα χρονιά ότι θα έχει 6μηνο τέλος και νομίζω ότι θα γίνει 1500' αλλά δε γνωρίζω για το ίντερνετ και εάν τα 1500' θα είναι μόνο προς κιου. Εάν έχει κάποιος πρόχειρο το λινκ την ανακοίνωσης, ας το δώσει, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...