Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να κάνεις ηλεκτρονικά εγγραφή ναι. όμως θα πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσεις τον αριθμό σου, βάζοντας την κάρτα ανανέωσης που θα σου φέρει η Courier και κάνοντας μια χρεωσιμη κλήση.
Link to comment
Share on other sites

ποια mb?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Λέει 500mb για καινούργιους χρήστες, επίσης νόμιζω κάτι αντίστοιχο έχει και για τo app του android!

 

Μπορείς να κάνεις ηλεκτρονικά εγγραφή ναι. όμως θα πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσεις τον αριθμό σου, βάζοντας την κάρτα ανανέωσης που θα σου φέρει η Courier και κάνοντας μια χρεωσιμη κλήση.

 

Έχω παραλάβει τη κάρτα αλλά περιμένω να γίνει η μετάβαση, αρα δε μπορώ να κάνω εγγραφή μάλλον!

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ενεργοποιήθηκε η κάρτα μου, έκανα λογαριασμό μέσω web επιτυχώς αλλά βάζω τους κωδικούς μου στο app android και δε μου τους δέχεται :O!!Έχω κάνει εκκαθάριση δεδομένων , απεγκατάσταση εφαρμογής και εγκατάσταση πάλι καθώς άλλαξα κωδικούς αλλά τίποτα, τι κάνουμε τώρα?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ενεργοποιήθηκε η κάρτα μου, έκανα λογαριασμό μέσω web επιτυχώς αλλά βάζω τους κωδικούς μου στο app android και δε μου τους δέχεται :O!!Έχω κάνει εκκαθάριση δεδομένων , απεγκατάσταση εφαρμογής και εγκατάσταση πάλι καθώς άλλαξα κωδικούς αλλά τίποτα, τι κάνουμε τώρα?

 

Δοκίμασε να μπεις από το κινητό μέσω φυλλομετρητή, όχι από την εφαρμογή και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ενεργοποιήθηκε η κάρτα μου, έκανα λογαριασμό μέσω web επιτυχώς αλλά βάζω τους κωδικούς μου στο app android και δε μου τους δέχεται :O!!Έχω κάνει εκκαθάριση δεδομένων , απεγκατάσταση εφαρμογής και εγκατάσταση πάλι καθώς άλλαξα κωδικούς αλλά τίποτα, τι κάνουμε τώρα?

ίσως δεν έχει ενεργοποιηθεί πλήρως,περίμενε μέχρι αύριο

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα!! Έστειλα με viber τους κωδικούς μου στον αδερφό μου και μπήκε, εκεί τρελάθηκα αλλά ο παλιός είναι αλλιώς! Έκανα κόπι πάστε το κωδικό μου από το viber και μπήκα και εγώ!Επειδή χρησιμοποιώ το SwiftKey keyboard και βάζω μέσα στο κωδικό μου το θαυμαστικό για χαρακτήρα, ψιλιάζομαι ότι μπορεί να φταίει και αυτό, την έχω ξαναπατήσει παλιότερα, να ξέρετε το θαυμαστικό δημιουργεί τέτοια προβλήματα..

 

Αυτό που δε βλέπω είναι τα 500mb που δικαιούμαι σαν καινούργιος χρήστης και το εικονίδιο με τις προσφορές! Προς το παρόν βλέπω μόνο το καουνταουν! Να στείλω μήνυμα στο Facebook για τα μεγαμπαιτ?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δε βλέπω είναι τα 500mb που δικαιούμαι σαν καινούργιος χρήστης και το εικονίδιο με τις προσφορές! Προς το παρόν βλέπω μόνο το καουνταουν! Να στείλω μήνυμα στο Facebook για τα μεγαμπαιτ?

 

στο σαιτ λεει αυτο αρα μαλλον δε προσεξες καλα "Παράγγειλε τώρα ένα πακέτο σύνδεσης Q και κέρδισε 500ΜΒ για 6 μήνες σε κάθε μηνιαία ανανέωση"

 

εμενα μου ειχαν δωσει 20 sms + 100mb για ενα μηνα και 3 ευρω υπολοιπο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω τι εννοείς, στη φόρμα εγγραφής γράφει "Νέος χρήστης; Γράψου τώρα και κέρδισε 500 MB και επιπλέον online bonus για κάθε ενεργοποίηση πακέτου!“

 

Το πακέτο Q το παρειγγειλα online αν εννοείς αυτό και πάλι έλαβα μόνο 20sms και 100mb..Εννοείς να κάνω online ανανέωση? Αύριο θα βάλω τη κάρτα των 10ευρω που μου δώσανε με τη sim, αυτό λες?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

γραφει για τα 500mb οτι στα δινει κανοντας ανανεωση καθε μηνα οχι δωρεαν

Screenshot-2019-10-01-online-paraggelia.png

Edited by dkostas
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αλλο αυτο.

https://www.myq.gr/gr/myq/login/

πρεπει να παρει 500 mb λογω νεας εγγραφής για 1 μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Α μπράβο αυτό θα έβαζα τώρα.Εχω στείλει ήδη μήνυμα και το κοιτάνε!

 

Βλέπω ότι δεν έχω 4G, πρέπει να μου το ενεργοποιήσουνε αυτοί?

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

το ειδα και αυτο και μαλλον εννοουν αυτο με την ανανεωση.. αλλωστε αν ηταν θα το του το ειχαν δωσει ηδη
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση 10 ευρώ μου δώσανε 500mb για 30 ημερες και 2Gb μέχρι 8/10 χωρίς να γνωρίζω το λόγο :rolleyes:!

 

Τώρα έκανα ενεργοποιηση 3 ευρω το countdown δίνοντάς μου 200' προς όλους και 400mb.

 

1.Μπορώ να το αγοράσω πάλι στο καπάκι και να έχω τα διπλάσια?

2.Κάθε πότε βγάζει προσφορά countdown?

3.Δε βλέπω 4G , πρέπει να πάρω τηλέφωνο για ενεργοποίηση η να στείλω μήνυμα στο messenger?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

 

1.Μπορώ να το αγοράσω πάλι στο καπάκι και να έχω τα διπλάσια?

2.Κάθε πότε βγάζει προσφορά countdown?

3.Δε βλέπω 4G , πρέπει να πάρω τηλέφωνο για ενεργοποίηση η να στείλω μήνυμα στο messenger?

 

1. Μπορείς.

2. Δεν είναι σταθερό. Πες 2/εβδ. κατά μέσο όρο.

3. Πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους με όποιο τρόπο θέλεις. Θα γίνει γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Α πολυ ωραίο, το πρώτο ιδιαίτερα!Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!

 

A κάτι , για να μου βγάλει τις προσφορές εκτός του countdown πρέπει να κάνω κάτι?Εννοω το βιολετι δώρο που εμφανίζει αν δε κάνω λάθος...

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να ρθει θε να ρθει αλλιως θα προσπερασει (για το μωβ δωράκι). Φροντισε στις ρυθμίσεις επικοινωνίας της εφαρμογής να επιλεξης την ληψη προσφορων απο wind και απορριψη προσφορων απο τις υπολοιπες.

Τα 2 γιγα στα εδωσε λογω του οτι εισαι νεος χρηστης της εφαρμογης.

Στειλε επισης STOP στο 1213 για να μη σου έρχονται μηνύματα απο 5ψηφια.

Link to comment
Share on other sites

Τις ρυθμίσεις επικοινωνίας προς το παρόν δεν μου τις αλλάζει!Θα δοκιμάσω μέσω web αν γίνεται..

Η φραγή πενταψηφίων νούμερων έγινε επιτυχώς, thanks!!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις εσύ τις επιλογες και πατας αποθήκευση? Σε αφήνει να το κανεις? Μετα η όποια επιλογη εκανες δεν φαίνεται στην εφαρμογή (σαν να μην το πειραξες). Οι επιλογες ομως περνανε στο συστημα. Κάποια στιγμή θα σου έρχονται μηνύματα προσφορών ίσως όχι από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Πατάω αποθήκευση και δε το κάνει , βγάζει πρόβλημα!Τώρα δοκίμασα μέσω web και παίρνω το εξής μήνυμα "Παρουσιάστηκε κάποιο σφάλμα κατά την αποστολή της φόρμας. Παρακαλώ δοκιμάστε αργότερα."Ίσως κάποιο προσωρινό πρόβλημα..Μήπως επειδή είμαι νέος?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση 10 ευρώ μου δώσανε 500mb για 30 ημερες και 2Gb μέχρι 8/10 χωρίς να γνωρίζω το λόγο :rolleyes:!

 

 

 

Τώρα έκανα ενεργοποιηση 3 ευρω το countdown δίνοντάς μου 200' προς όλους και 400mb.

 

 

 

1.Μπορώ να το αγοράσω πάλι στο καπάκι και να έχω τα διπλάσια?

 

2.Κάθε πότε βγάζει προσφορά countdown?

 

3.Δε βλέπω 4G , πρέπει να πάρω τηλέφωνο για ενεργοποίηση η να στείλω μήνυμα στο messenger?

 

2GB για 7 ημέρες με την πρώτη λήψη του MyQ App. Κάθε φορά που θα βάζεις κάρτα για τους πρώτους 6 μήνες θα παίρνεις 500ΜΒ επιπλέον δώρο.

Online Bonus παίρνεις σε μερικά πακέτα όταν τα ενεργοποιείς από την εφαρμογή ή από το MyQ.gr, τα countdown είναι μόνο από την εφαρμογή.

3. Συνήθως πρέπει να ενεργοποιηθεί, μιλα μαζί τους στο Facebook ή κάλεσε το 13700 δωρεάν από όλα τα δίκτυα.

 

Για αλλαγή επιλογών επικοινωνίας πρέπει να περάσει ένας μήνας περίπου, για να ενημερωθούν τα συστήματα, δοκίμασε ξανά τον επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία , σωστά κατάλαβα!Μόλις πήρα στο καπάκι την προσφορά του countdown , τα έχω διπλά τώρα!Επίσης το countdown το βλέπω μέσα απο τον υπολογιστή μου καθώς και το αγόρασα και 2 φορές κανονικά!

Nαι για το 4G έχω στείλει αλλά σήμερα δε βλέπω κινηση...

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καλά δε παίζονται εκεί στη Q!Στέλνω εδώ και 2 μέρες για την ενεργοποίηση του 4G, σήμερα με ρωτήσανε τι ακριβώς θέμα έχω και ότι εξαρτάται απο τι συσκευή έχω , τι καρτα sim και τοποθεσία!Τους έγραψα ότι έχω το Xiaomi mi Mix3 , δεν έχω πουθενά σημά 4G και η κάρτα είναι ολοκαίνουργια , μου απάντησαν ότι η συσκευή μου δεν είναι συμβατή με 4G :lol:!!

 

Όταν βρήκα χρόνο πήρα το 13800 και μου είπανε πως δε με βλεπουνε ακόμη στη καρτέλα διότι είμαι καινούργιος ακόμη και πως δε μπορούνε να προχωρήσουνε το αιτημά μου!!Βλέπουνε ότι έχω κάνει ενεργοποίηση στις 30/8 αλλά να πάρω απο αύριο τηλέφωνο που θα φαίνονται όλα...τι να πω...

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...