Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες με χρέωσε 6 ευρώ ακριβώς. Τσέκαρα υπόλοιπο. Δεν νομίζω να κάνω λάθος. Έχω 30 ευρώ όμως μέσα από ανανεώσεις.

Τον αριθμό τον έχω μόνο για data για έκτακτες ανάγκες. Αλλά ξέμεινα και το ενεργοποίησα. έχω επίσης αυτό με το 8 ευρώ για 8 μήνες 1 G

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τα πήρε χωρίς να κάνει κάτι από χτες .... Ότι να ναι. Πήρε τα 2 γίγα με 5.3 ευρώ. Ευχαριστώ παιδιά.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το Κονέ. https://www.myq.gr/kone/

Εγώ δοκίμασα με έναν αριθμό Q που ξεκινάει από 694 και λειτουργεί κανονικότατα.

 

Με τα στοιχεία μου δεν λειτουργεί. Είμαι στην Q εδώ και πέντε χρόνια. Μέχρι και από την wind δεν ξέρουν γιατί γίνεται με τον αριθμό μου. Αν σου δώσω τα στοιχεία μου θα δεις ότι δεν λειτουργεί. Χάσαμε 12γιγα και εγώ και ο άλλος που θέλει να έρθει στην Q.( Μεταφορά αριθμού) Στο messenger δεν βγάζω άκρη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δε βγάζει νόημα αυτό που γράφεις. :wacko: Ρωτάω λοιπόν και αν θες να δούμε τι γίνεται γράψε σωστά και ακριβώς τι συμβαίνει.

 

Τον έχεις ήδη φέρει τον αριθμό (φορητότητα στην q) ή σκέφτεσαι να το φέρεις στο μέλλον; Το κινητό σου γράφει q/wind πάνω ή cosmote; Τι θα πει "Θέλω να φέρω έναν αριθμό cosmote μέσω του Κονέ "? Τι είναι το "Κονέ"? Τι εννοείς; :confused:

 

Αν δεν τον έχεις φέρει ακόμα σε q και πας τώρα να φτιάξεις λογαριασμό στην MyQ νομίζοντας ότι έτσι γίνεται η φορητότητα καλά σου γράφει "βάλε έγκυρο αριθμό Q". MyQ account φτιάχνεις όταν έχει ήδη ολοκληρωθεί η φορητότητα δλδ ο αριθμός σου έχει γίνει q με νέα ΣΙΜ (έχεις παραλάβει νέα κάρτα sim της q και λειτουργεί και τον φτιάχνουμε το myq για να ελέγχουμε υπόλοιπο ανανεώσεις κτλ όχι για να φέρουμε αριθμό στην q).

 

Οπότε αν είναι το σενάριο που υποπτεύομαι μάθε ότι φορητότητα γίνεται με δύο τρόπους και όχι αυτόν που έκανες εσύ. Είτε α) από κατάστημα wind/q που θα πας με ταυτότητα είτε β) από το internet συμπληρώνοντας την φόρμα σε αυτή την σελίδα και ακολουθόντας τα βήματα (θα στη φέρει courier την νέα ΣΙΜ και θα του δώσεις φωτοτυπία ταυτότητας και υπογραφές πληρώνοντας τον). Διάλεξε έναν από τους δύο και όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία θα φτιάξεις τοτε myq και ο αριθμός σου θα γίνεται δεκτός.

 

Μίλησα με Wind. Είδαν τον αριθμό μου και είναι κομπλε. Με υπόλοιπο μεσα. Δηλωμένος εδώ και πέντε χρόνια. Στο όνομα μου. Τον χρησιμοποιώ συνεχώς γιατί δεν έχω άλλο αριθμό και το ωραίο μέσα από όλα αυτά είναι ότι μου είπαν ότι και αυτοί δεν γνωρίζουν γιατί μου το κάνει αυτό ενώ ο αριθμός μου είναι σωστός για τα κριτήρια του προγράμματος. Τι να πω. Εννοείται ότι έχω προσπαθήσει από άλλες συσκευες, με διαφορετικούς browser και τα σχετικα. Και εννοείται ότι το έδωσα σε άλλον να δοκιμάσει ο οποίος είναι Q και μόλις έβαλε τα στοιχεία μου δεν γινοταν, ενώ μόλις έβαλε τα δικά έγινε κατευθείαν. Εννοείται ότι ειμαι συνδρομητής στην σελίδα της Q εδώ και καιρό και δοκίμασα και από εκεί αλλά τιποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι για να πάρετε μια γευση τι μου στέλνουν στο messenger γιατί θα κουφαθω.

 

https://drive.google.com/file/d/1KA8uKSNq2TukXMRwlLAsDnU7bWAvK7U_/view?usp=drivesdk

Edited by Sotirisglns
Link to comment
Share on other sites

λιγο νωρις δεν ηρθε? εγω που την ειχα ενεργοποιησει 28/10 μαλλον εχω να παρω αρχες Ιουνη αλλη μια δοση...οποτε φανταζομαι οτι αν επιχειρησω τωρα θα φαω πορτα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το προηγουμενο 8μηνο δεν το ειχα ενεργοποιησει, ισως γι'αυτο να μου εστειλε την προσφορά τώρα. Ούτε τώρα θα το ενεργοποιήσω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να βάλεις 5 ευρώ σε κανένα Ελληνικό καρτοκινητό πλέον .

Η ελάχιστη ανανέωση είναι 10 ευρώ με τα οποία θα πάρεις 8,63 ευρώ στην Q.

Όταν έχει countdown , και μόνο τότε η ελάχιστη ανανέωση είναι 6 ευρώ (με τα οποία θα λάβεις 5,05)

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να βάλεις 5 ευρώ σε κανένα Ελληνικό καρτοκινητό πλέον .

Η ελάχιστη ανανέωση είναι 10 ευρώ με τα οποία θα πάρεις 8,63 ευρώ στην Q.

Όταν έχει countdown , και μόνο τότε η ελάχιστη ανανέωση είναι 6 ευρώ (με τα οποία θα λάβεις 5,05)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι για να πάρετε μια γευση τι μου στέλνουν στο messenger γιατί θα κουφαθω.

 

 

 

https://drive.google.com/file/d/1KA8uKSNq2TukXMRwlLAsDnU7bWAvK7U_/view?usp=drivesdk

Καλό θα ήταν να σβήσεις τα νούμερα από την φωτογραφία :)

Link to comment
Share on other sites

Countdown με 200' προς όλους,200' προς wind και 400 mb με 4€. Παράλληλα τρέχει και ανανέωση από 6€. Ολα ως αύριο απόγευμα στις 5 αν το υπολόγισα σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Countdown με 200' προς όλους,200' προς wind και 400 mb με 4€. Παράλληλα τρέχει και ανανέωση από 6€. Ολα ως αύριο απόγευμα στις 5 αν το υπολόγισα σωστά.

 

Βάζοντας 6€ δεν έχει κανένα μπόνους, σωστά; Ενώ με 10 ονλαιν δίνει δώρο 1000 προς κιου και 1gb, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Countdown με 200' προς όλους,200' προς wind και 400 mb με 4€. Παράλληλα τρέχει και ανανέωση από 6€. Ολα ως αύριο απόγευμα στις 5 αν το υπολόγισα σωστά.

 

Χρέωση ανα δευτερόλεπτο?

Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας 6€ δεν έχει κανένα μπόνους, σωστά; Ενώ με 10 ονλαιν δίνει δώρο 1000 προς κιου και 1gb, σωστά;
Δεν έχει bonus.

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρέωση ανα δευτερόλεπτο?
Τα countdown έχουν χρέωση ανά δευτερόλεπτο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει bonus.

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα countdown έχουν χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μειωνόταν πανελλαδικά και βάσει ευρωπαϊκής οδηγίας το κόστος στα SMS?

Έστειλα μόλις, μετά από μήνες,.... 0,25€

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μειωνόταν πανελλαδικά και βάσει ευρωπαϊκής οδηγίας το κόστος στα SMS?

Έστειλα μόλις, μετά από μήνες,.... 0,25€

:blink:

 

ΜΟΝΟ για ΕΕ, ΟΧΙ εντός χώρας !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μειωνόταν πανελλαδικά και βάσει ευρωπαϊκής οδηγίας το κόστος στα SMS?

Έστειλα μόλις, μετά από μήνες,.... 0,25€

:blink:

 

ΜΟΝΟ για ΕΕ, ΟΧΙ εντός χώρας !!!!!!

 

Στειλτο Γερμανια και απο εκει το στελνει καποιος στον παραλήπτη του στην Ελλαδα. Φθηνωτερο θα σου ερθει :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δε βγάζει σφάλμα. Εμφανίζεται μόνο το header και το footer. Ούτε με hard refresh.

Τι θα γίνει επιτέλους με την online ανανέωση στο MyQ; Εδώ και μια εβδομάδα προσπαθώ να βάλω λεφτά για το κινητό της μάνας μου και βλέπω μόνο αυτό που περιγράφει ο φίλος.

 

Ανανέωση χωρίς log-in δεν μπορώ να κάνω απο τη στιγμή που δεν έχω το κινητό μπροστά μου για να δω το PIN που στέλνουν και δεν έχω ιδέα πως μπορεί να δει τα μηνύματα στο dumbphone που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει επιτέλους με την online ανανέωση στο MyQ; Εδώ και μια εβδομάδα προσπαθώ να βάλω λεφτά για το κινητό της μάνας μου και βλέπω μόνο αυτό που περιγράφει ο φίλος.

 

Ανανέωση χωρίς log-in δεν μπορώ να κάνω απο τη στιγμή που δεν έχω το κινητό μπροστά μου για να δω το PIN που στέλνουν και δεν έχω ιδέα πως μπορεί να δει τα μηνύματα στο dumbphone που έχει.

 

Μιας και το ξαναέφερες στην επιφάνεια, είπα να παίξω λίγο ξανά. Ξεκόλλησε με διαγραφή των cookies της σελίδας.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ξαναέφερες στην επιφάνεια, είπα να παίξω λίγο ξανά. Ξεκόλλησε με διαγραφή των cookies της σελίδας.

 

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι και να κάνω, το https://www.myq.gr/gr/myq/agora-aerohronou/ δεν ανοίγει σωστά.

Δοκίμασα με 4-5 browsers σε Win10 & Linux, με ή χωρίς πρόσθετα, διέγραψα cookies & site data όπου γινόταν αλλά το αποτέλεσμα είναι πάντα το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι και να κάνω, το https://www.myq.gr/gr/myq/agora-aerohronou/ δεν ανοίγει σωστά.

 

Δοκίμασα με 4-5 browsers σε Win10 & Linux, με ή χωρίς πρόσθετα, διέγραψα cookies & site data όπου γινόταν αλλά το αποτέλεσμα είναι πάντα το ίδιο.

Ανέβασε screenshot αν μπορείς. Δηλαδή 1 εβδομάδα σερί δεν σου ανοίγει?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

2019-06-01-08-39-52-www-myq-gr.jpg

 

Προσπάθησα το προηγούμενο ΣΚ, χθες και σήμερα. Τζίφος.

Μόνο το mobile site δουλεύει, έτσι θα κάνω τη δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...