Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πλέον αν κάποιον δεν του φτανουν, δε συμφέρει να ενεργοποιήσει 2ο πακέτο, συμφέρει με 2,5€ επιπλέον να παει στα 1500' & 1500ΜΒ

 

Εξαρτάται από τις πόσες ημέρες εξαντλείται.

Το προνομιακό, ισοδυναμεί με ένα economy 23 ημερών. (23.21 :p)

Δηλαδή, αν το economy εξαντλείται σε λιγότερο από 23 ημέρες, συμφέρει να ενεργοποιεί κανείς το προνομιακό.

Αν πηγαίνει τουλάχιστον 23+ ημέρες, συμφέρει το economy.

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Αν η κάρτα σιμ σου είναι καινούργια παίρνεις ένα τηλέφωνο στο 13800 στην εξυπηρέτηση πελατών και στο ενεργοποιούν. Αν έχεις παλιά κάρτα άνω των 3 ετών θα πρέπει να πας σε κατάστημα Wind και να ζητήσεις δωρεάν αντικατάσταση. Πρόσεχε μόνο γιατί σε κάποια καταστήματα προσπαθούν να στην χρεώσουν. Σε τέτοια περίπτωση τους ενημερώνεις ότι και στο σάιτ της εταιρείας το γράφει ξεκάθαρα και αν επιμένουν παίρνεις την εξυπηρέτηση πελατών και κάνεις παράπονα αναφέροντας και το μαγαζί που δεν σε εξυπηρετεί.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο για την ενεργοποίηση 4g σε πορτοκαλί multi-sim χρειάζεται μόνο αν δεν δουλεύει. Στις παλιότερες άσπρες χρειάζεται αντικατάσταση
Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο για την ενεργοποίηση 4g σε πορτοκαλί multi-sim χρειάζεται μόνο αν δεν δουλεύει. Στις παλιότερες άσπρες χρειάζεται αντικατάσταση

Εγώ εχθές ενεργοποιήθηκα και με πορτοκαλί σιμ δεν έχω 4g. Έχω πάρει από το πρωί 2 φορές και ακόμη τίποτα.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου είπαν ότι έγινε ενεργοποίηση του 4G στο νούμερο σου; Έκανες μετά καμία επανεκκίνηση της συσκευής;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχθές ενεργοποιήθηκα και με πορτοκαλί σιμ δεν έχω 4g. Έχω πάρει από το πρωί 2 φορές και ακόμη τίποτα.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Να υποθέσω ότι οι ρυθμίσεις internet είναι οι σωστές?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τις έχω τις ρυθμίσεις και έχω κάνει επανεκκινησεις.Μου είπαν ότι θα ενεργοποιηθεί εντός ημέρας

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει countdown προς ολους και την προσφορά με 8 ευρώ 1 γιγα και μου λέει ότι όλα μπορούν βα χρησιμοποιηθιυν στην περιαγωγή. Η Ελβετία είναι μέσα; στην ζώνη Α;
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει countdown προς ολους και την προσφορά με 8 ευρώ 1 γιγα και μου λέει ότι όλα μπορούν βα χρησιμοποιηθιυν στην περιαγωγή. Η Ελβετία είναι μέσα; στην ζώνη Α;

https://www.wind.gr/gr/wind/upiresies/kiniti/periagogi/hreoseis-periagogis/hores-periagogis/

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχθές ενεργοποιήθηκα και με πορτοκαλί σιμ δεν έχω 4g. Έχω πάρει από το πρωί 2 φορές και ακόμη τίποτα.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

εχει γινει πορτοκαλι η q η σημ οπως της κιου το λογοτυπο ;

 

καποιες αλλες ερωτησεις βλεπω οτι ο θειος μου που ειναι πυροσβεστης και εχει καρτοκινητο f2g και του ενεργοποιω το πακετο με τα 8,50 ευρω 300 λεπτα και 500mb internet και online κερδιζει και τα μπονους.

σκεφτομαι επειδη γενικα καταναλωνει πολλα λεπτα ομιλιας προς ολους να του ελεγα να παει στην κιου στο προγραμμα q sypreme το οποιο βλεπω οτι ειναι το μοναδικο πακετο γενικα στην καρτοκινητη wind που μεταφερει και τον χρονο ομιλιας και τα 500mb internet στον επομενο μηνα.

σκεφτομαι να του ενεργοποιησω την αυτοματη ενεργοποιηση του πακετου με ανανεωση απο 10 ευρω αλλα βλεπω οτι ειναι μονο για την 1η ανανεωση ανα μηνα , δηλαδη αμα δεν του φτασουνε τι γινεται; θα βαλει καρτα και θα πρεπει να το ξανα ενεργοποιησει ; μπορει και με sms ή μονο με κληση την εφαρμογη μεσω ιντερνετ myq εγω θα του το ενεργοποιω διοτι εκεινος δεν γνωριζει και τωρα με το f2g εγω του το ενεργοποιω.

τα 1000 λεπτα προς q και το 1gb ιντερνετ αφορα μονο online ενεργοποιηση; αμα βαλει καποιος σε καταστημα καρτα απο 12 ευρω που το εχουνε κανει θα του αποδοθουνε; ή οχι; και γενικα τι δωρο δινει για ανανεωσεις μεσω καρτας ή καταστηματος; 500mb internet και αυτο για ποσο καιρο ; για 30 ημερες; ή οχι; .

επισης υπαρχει τροπος να μαθαινει εαν καποιο νουμερο ειναι κιου;

 

τελος εγω στην free to go του εχω ενεργοποιησει τους ποντους που κερδιζει με καρτα καρτα ανανεωσης wind club που δεν υπαρχει στην κιου οποτε μετα απο καποιο χρονικο διαστημα εξαργυρωνω τους ποντους σε δωρεαν χρονο ομιλιας .

επισης του ενεργοποιω πακετα log and win καθε 7 ημερες ειτε mb ειτε τον χρονο ομιλιας προς ολους.

και εχουμε δηλωσει 3 νουμερα wind αλλα γενικα δεν κανει πολυ χρηση.

πιστευεται οτι εξυπηρετει η μεταφορα σε κιου;

 

πιστευω οτι θα κερδισει μονο στην μεταφορα του χρονου ομιλιας που πριν χανοτανε και θα του αφαιρονται τα λεπτα ομιλιας αναλογα με το ποσο μιλαει και δεν θα του φευγουνε 3λεπτα συνεχεια για κλησεις μικρης διαρκειας.

η κιου εχει 4g κανονικα; τι αλλο δεν εχει απο την wind free to go ; εκτων των πακετων; σε εξωτερικο δουλευει;

 

επισης το 1gb αμα βαλεις καρτα και μετα ξανα βαλεις καρτα πριν ληξει ο μηνας χανεται; . ή μεταφερεται στον επομενο μηνα; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα η γυναίκα μου έχει 2 αριθμούς q κ έχει myq κ στους 2..στον έναν εμφανίζεται το μωβ δωράκι στον άλλον όχι το γτ δεν ξέρω!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν εμφανιζονται σε ολους τους αριθμους τα μωβ δωρακια. Ουτε το περιεχομενο τους ειναι ιδιο σε ολους τους αριθμους.
Link to comment
Share on other sites

εχει γινει πορτοκαλι η q η σημ οπως της κιου το λογοτυπο ;

 

καποιες αλλες ερωτησεις βλεπω οτι ο θειος μου που ειναι πυροσβεστης και εχει καρτοκινητο f2g και του ενεργοποιω το πακετο με τα 8,50 ευρω 300 λεπτα και 500mb internet και online κερδιζει και τα μπονους.

σκεφτομαι επειδη γενικα καταναλωνει πολλα λεπτα ομιλιας προς ολους να του ελεγα να παει στην κιου στο προγραμμα q sypreme το οποιο βλεπω οτι ειναι το μοναδικο πακετο γενικα στην καρτοκινητη wind που μεταφερει και τον χρονο ομιλιας και τα 500mb internet στον επομενο μηνα.

σκεφτομαι να του ενεργοποιησω την αυτοματη ενεργοποιηση του πακετου με ανανεωση απο 10 ευρω αλλα βλεπω οτι ειναι μονο για την 1η ανανεωση ανα μηνα , δηλαδη αμα δεν του φτασουνε τι γινεται; θα βαλει καρτα και θα πρεπει να το ξανα ενεργοποιησει ; μπορει και με sms ή μονο με κληση την εφαρμογη μεσω ιντερνετ myq εγω θα του το ενεργοποιω διοτι εκεινος δεν γνωριζει και τωρα με το f2g εγω του το ενεργοποιω.

τα 1000 λεπτα προς q και το 1gb ιντερνετ αφορα μονο online ενεργοποιηση; αμα βαλει καποιος σε καταστημα καρτα απο 12 ευρω που το εχουνε κανει θα του αποδοθουνε; ή οχι; και γενικα τι δωρο δινει για ανανεωσεις μεσω καρτας ή καταστηματος; 500mb internet και αυτο για ποσο καιρο ; για 30 ημερες; ή οχι; .

επισης υπαρχει τροπος να μαθαινει εαν καποιο νουμερο ειναι κιου;

 

τελος εγω στην free to go του εχω ενεργοποιησει τους ποντους που κερδιζει με καρτα καρτα ανανεωσης wind club που δεν υπαρχει στην κιου οποτε μετα απο καποιο χρονικο διαστημα εξαργυρωνω τους ποντους σε δωρεαν χρονο ομιλιας .

επισης του ενεργοποιω πακετα log and win καθε 7 ημερες ειτε mb ειτε τον χρονο ομιλιας προς ολους.

και εχουμε δηλωσει 3 νουμερα wind αλλα γενικα δεν κανει πολυ χρηση.

πιστευεται οτι εξυπηρετει η μεταφορα σε κιου;

 

πιστευω οτι θα κερδισει μονο στην μεταφορα του χρονου ομιλιας που πριν χανοτανε και θα του αφαιρονται τα λεπτα ομιλιας αναλογα με το ποσο μιλαει και δεν θα του φευγουνε 3λεπτα συνεχεια για κλησεις μικρης διαρκειας.

η κιου εχει 4g κανονικα; τι αλλο δεν εχει απο την wind free to go ; εκτων των πακετων; σε εξωτερικο δουλευει;

 

επισης το 1gb αμα βαλεις καρτα και μετα ξανα βαλεις καρτα πριν ληξει ο μηνας χανεται; . ή μεταφερεται στον επομενο μηνα; .

 

Αν δεν είναι πρόβλημα φίλε ένα καινούριο νούμερο, τότε μπορείς να παραγγείλεις τηλεφωνικά ένα κιου με τη προσφορά των 1500+1500 με 8,5 ευρώ.Και με 10 online ανανέωση τα μπόνους 1gb+1000 λεπτά προς κιου.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Countdown offer με 1GB για 30 μέρες με 2€. Ισχύει μέχρι αύριο στις 12 το μεσημέρι περίπου. Όποιος χρειάζεται ΜΒ άμεσα είναι καλή προσφορά!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ενεργοποιηθηκα την Παρασκευη και εχω δεν μπορω να ανανεψ\ωσω online ειτε μεσω της εφαρμογης ειτε στον υπολογιστη.Μου βγαζει οτι η υπηρεσια online ανανεωσης δεν ειναι ακομη διαθεσιμη.Να επικοινωνησω με την q 'η να περιμενω λιγες μερες;
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είχα πάθει και εγώ σε f2go και τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να δοκιμάσω μετά από 2 μέρες όπου και έφτιαξε μόνο του, οπότε κάνε λίγο υπομονή.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είχα πάθει και εγώ σε f2go και τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να δοκιμάσω μετά από 2 μέρες όπου και έφτιαξε μόνο του, οπότε κάνε λίγο υπομονή.

 

Θα περιμενω τοτε,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι πρόβλημα φίλε ένα καινούριο νούμερο, τότε μπορείς να παραγγείλεις τηλεφωνικά ένα κιου με τη προσφορά των 1500+1500 με 8,5 ευρώ.Και με 10 online ανανέωση τα μπόνους 1gb+1000 λεπτά προς κιου.

 

το νουμερο αυτο που μπορουμε να το παρουμε;. και ποσο καιρο θα ισχυει αυτο το πακετο με τα 8,50 ευρω με τα 1500 λεπτα και 1,5gb internet ;.

οσο για τις παραπανω ερωτησεις μου , τα 1000 λεπτα προς κιου και 1gb internet αμα κανεις ξανα 2 ανανεωση πριν ληξουνε δεν μου απαντησε κανενας αμα μεταφερονται; αρα χανονται;

οσο για την αυτοματη ενεργοποιηση πακετου τι γινεται; αμα βαλεις 2 καρτα πριν ληξει το πακετο; δεν ενεργοποιειται αυτοματα το πακετο των 8,5 ευρω; και πρεπει να γινει χειροκινητα; .

 

επισης αμα δεν μπορει να βαλει online ανανεωση τι μπονους ανανεωση δινεται για ανανεωσεις απο τα καταστηματα ή απο τα περιπτερα απο 12 ευρω; που εχει παει η ελαχιστη ανανεωση; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Απο τα μπονους ανανέωσης δεν μεταφέρεται τίποτα.

Στα περίπτερα δεν παίρνεις μπόνους. Στα καταστήματα μάλλον 600 mb για 15 μέρες (στο f2g ισχύει σίγουρα,για την q δεν είμαι σίγουρος).

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το αυτόματο δες εδώ

https://www.wind.gr/gr/q/paketa/paketa-omilias/q-auto-supreme/

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...