Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα για να κάνω Online ανανέωση χρόνου πρέπει να πάρω κάρτα από το περίπτερο και να βάλω τον 16ψηφιο αριθμό για να πάρω τα μπόνους, μέσω εφαρμογής.
Link to comment
Share on other sites

Οχι η συγκεκριμένη κίνηση δεν θεωρείται online ανανέωση και δεν παίρνεις μπόνους.

Online ανανεωση θεωρειται οταν χρησιμοποιήσεις χρεωστική/πιστωτική κάρτα ή paypal στην ιστοσελιδα ή στην εφαρμογή για να ανανεώσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ακούστε τι έχω πάθει. Είμαι Κύπρο εδώ και ένα μήνα (roaming) δηλαδή στην Ευρωπαϊκή Ένωση όπου ισχύουν οι χρεώσεις της Ελλάδας κανονικά. Πριν 1 μήνα είχε βγάλει ένα countdown offer νομίζω 1 gb για 1 μήνα με 2 ευρώ . Υποψιασμένος λοιπόν καλώ την q πριν το ενεργοποιήσω και ρώτησα αν ισχύει στην Ευρωπαϊκή Ένωση το συγκεκριμένο πακέτο. Και παίρνω απάντηση πως οτιδήποτε από countoffer ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ και δεν είναι καποια δωρεάν προσφορά από την Q μπορείς να το χρησιμοποιήσεις κανονικά στην Ευρωπαϊκή Ένωση. Δηλαδή αν ας πούμε σου έρθει κάποιο μήνυμα ότι έχεις δώρο mbytes ΔΕΝ μπορείς να το χρησιμοποιήσεις στην Ευρωπαϊκή Ένωση αλλά οτιδήποτε πληρώσεις δηλαδή και όλα τα count offers κανονικά τα χρησιμοποιεις. Ευχαριστώ τους λέω και ενεργοποιω το πακέτο. Κανονικότατα λοιπόν είχα ίντερνετ και όλα καλά. Το χρησιμοποίησα και σήμερα μπαίνω και βλέπω το νέο countoffer με 2gb 15 μέρες με 2 ευρώ. Είχα στην κάρτα μου 0.49 ευρώ . Βάζω μια 5αρα κάρτα και επειδή κρατάει κάποιο φόρο από την κάρτα όταν την έβαλα νομίζω είχα υπόλοιπο κάπου στα 4.60. Βάζω και τα 2 ευρώ το countdown offer και μένω με 2.60 ευρώ. Έλα όμως που δεν έμπαινε το κινητό στο ίντερνετ. Τέλος πάντων βρίσκω ένα wifi μπαίνω στην εφαρμογή και τι να δω. Τα 2gb άθικτα μέσα στον λογαριασμό μου και το υπόλοιπο 0 ευρώ. Άφαντα τα 2.60 ευρώ. Αναγκάζομαι να βάλω νέα κάρτα 5 ευρώ για να τους καλέσω στην εξυπηρέτηση που χρεώνουν 0.25 ευρώ. Τους παίρνω 2 τηλέφωνα μου έλεγε ο αυτόματος τηλεφωνητής ότι αυτοί την στιγμή δεν είναι διαθέσιμοι και να ξανακαλεσω. Την τρίτη ευτυχώς μπαίνω αναμονή και τους πιάνω. Τους λέω τι και πως και όλα αυτά και παίρνω απάντηση ότι το συγκεκριμένο countdown offer δεν είναι διαθέσιμο για Ευρωπαϊκή Ένωση. Μα καλά τους λέω το προηγούμενο ήταν μια χαρά διαθέσιμο. Ναι λέει πρέπει κάθε φορά να μας καλείτε για να βλέπετε ποιο είναι διαθέσιμο και ποιο όχι. Άρα κάθε φορά να τρώω και 25 σεντς να μαθαίνω. Τέλος πάντων τους λέω την προηγούμενη φορά πήρα και η συνάδελφος σας μου είπε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ότι όλα τα count offers ισχύουν και στην Ευρωπαϊκή Ένωση γιατί τα πληρώνεις. Και μου είπαν ότι θα με καλέσουν σε 2 εργασιμες μέρες αφού δουν το αίτημα μου και αν ισχύουν αυτά όλα θα μου επιστρέψουν τα λεφτά του countdown offer και το υπόλοιπο 2.60 που έχει χαθεί δια μαγείας. Σε αναμονή λοιπόν να δούμε τι θα γίνει. Πάντως η Κόσμοτε και άλλες εταιρείες γράφουν κανονικά και στο ίντερνετ τι μπορείς και τι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις στην Ευρωπαϊκή Ένωση. Η Q πάλι...αφήνει μυστήρια..
Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω με νεα. Ενώ μου είχαν πει 2 εργασιμες για τον έλεγχο μέσα σε δύο ώρες μου έστειλαν μήνυμα και μου επέστρεψαν όλο το ποσό που είχα δώσει. Και τα 2 ευρώ του countdown offer και τα 2.60 που αδίκως καταναλώθηκαν. Συγχαρητήρια μεν για την γρηγοροτατη ανταπόκριση φάουλ δε η παραπληροφόρηση στο προηγούμενο τηλεφώνημα ότι όλα τα count offers ισχύουν και στην Ευρωπαϊκή Ένωση. Πλέον το νέο είναι ότι πρέπει να καλεις ο ίδιος και να ρωτάς αν ισχύει το εκάστοτε countdown offer για περιαγωγή.
Link to comment
Share on other sites

Πλέον το νέο είναι ότι πρέπει να καλεις ο ίδιος και να ρωτάς αν ισχύει το εκάστοτε countdown offer για περιαγωγή.

 

Το ΥΠ στο 1285 πάντως αναφέρει συγκεκριμένα τι ισχύει για περιαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς άλλα απαντά ο ένας εκπρόσωπος και άλλα ο άλλος και στην q αλλά και στην wind. Άκρη δεν βγάζεις.
Link to comment
Share on other sites

Το ΥΠ στο 1285 πάντως αναφέρει συγκεκριμένα τι ισχύει για περιαγωγή.

 

 

 

Να σαι καλά με βοήθησες πολύ!!!

Αύριο πάω Βιέννη και μόλις πρόλαβα 4GB με 4€...

Θενκς!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου αυτό σου λέει τι έχεις ήδη διαθέσιμο και τι από αυτό είναι διαθέσιμο για περιαγωγή. Αυτό δεν καμία σχέση με το να ξέρεις από πριν τι να αγοράσεις ώστε να το έχεις διαθέσιμο στην περιαγωγή.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα χτες το πρωί online αίτηση για φορητότητα ένα νούμερο What's up που δεν χρησιμοποιώ σε Q. Με πήραν τηλέφωνο σε 2 ώρες για ταυτοποίηση στοιχείων και σήμερα περιμένω την κάρτα με courier..

 

Ομολογώ πολύ γρήγορη αντίδραση ... δεν το περίμενα..

Για να δούμε πόσο θα πάρει το υπόλοιπο της διαδικασίας

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

κουτί μου ήρθε,ευχαριστούμε για δεν το περίμενα τόσο νωρίς

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω με νεα. Ενώ μου είχαν πει 2 εργασιμες για τον έλεγχο μέσα σε δύο ώρες μου έστειλαν μήνυμα και μου επέστρεψαν όλο το ποσό που είχα δώσει. Και τα 2 ευρώ του countdown offer και τα 2.60 που αδίκως καταναλώθηκαν. Συγχαρητήρια μεν για την γρηγοροτατη ανταπόκριση φάουλ δε η παραπληροφόρηση στο προηγούμενο τηλεφώνημα ότι όλα τα count offers ισχύουν και στην Ευρωπαϊκή Ένωση. Πλέον το νέο είναι ότι πρέπει να καλεις ο ίδιος και να ρωτάς αν ισχύει το εκάστοτε countdown offer για περιαγωγή.

Εχω γράψει πιο πανω αντιστοιχη περιπτωση.

Ενω κάποια cowndown δουλεψαν κανονικα σε περιαγωγη (άλλες φορες), το καλοκαιρι στην Αγγλια εβαλα σε ολα μας τα τηλεφωνα το 2GB 2€ 15 μερες.

Η κορη που ξοδεψε πρωτη τα υπόλοιπα ΜΒ, μηδενισε και το υπολοιπο χρηματων της μεχρι να καταλαβει τι γινεται.

Τελικα επικοινωνησα με Q μεσω Φ/Β μου ειπαν οτι δεν ισχυει η περιαγωγη στο συγκεκριμενο πακετο και επεστρεψαν τα 10+€ σε "ένδειξη καλης θέλησης".

 

Εβαλα τοτε τα 10GB με 10€, αλλα κι απο 'κεινα διαθεσιμα για περιαγωγη ήταν τα 2,5GB.

 

Γενικα ειναι λιγο μπερδεμενα τα πραματα με Q, πιστευω οτι επρεπε να υπαρχει καλυερη ενημερωση και οχι να ρωταμε συνεχειαα στο F/B

Link to comment
Share on other sites

Λογικα την ερχόμενη εβδομαδα θα "πρέπει" να έρθει.
Link to comment
Share on other sites

Εχει έρθει σε κάποιον τώρα τελευταία η προσφορα 8G με 8Ε για 8 μήνες ?

Όχι φίλε, δυστυχώς. Η προσφορά είχε ανοίξει για λίγο στα τέλη Σεπτεμβρίου, αλλά έκτοτε τίποτα, μάλλον την έφαγε η μαρμάγκα. Φαίνεται ότι ξύπνησε και η Q και θέλει χρήματα κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

κοιτωντας το αρχειο, ειδα οτι ενεργοποίησα την προσφορα 8/8/8 στιςς 25/2 σε δυο νουμερα και στις 6/2 σε ενα τριτο.

 

αρα λογικα αυτος ειναι ο τελευταιος μηνας της προσφορας και τον αλλο μηνα θα την ξαναβγαλει (αν θελησει η Q να τη συνεχισει)

Link to comment
Share on other sites

κοιτωντας το αρχειο, ειδα οτι ενεργοποίησα την προσφορα 8/8/8 στιςς 25/2 σε δυο νουμερα και στις 6/2 σε ενα τριτο.

 

αρα λογικα αυτος ειναι ο τελευταιος μηνας της προσφορας και τον αλλο μηνα θα την ξαναβγαλει (αν θελησει η Q να τη συνεχισει)

 

Μάλλον 25/1 και 6/2 ήθελες να γράψεις. Ακόμα και στη δεύτερη περίπτωση η προσφορά πλέον θα έχει λήξει, δηλαδή διανύει κενό διάστημα. Το ότι την έβγαλε έστω για 1 εβδομάδα πρόσφατα, σημαίνει ότι δεν την παράτησε τελείως. Τώρα αν την ξανανοίξει μέσα στον Οκτώβριο μένει να το δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον 25/1 και 6/2 ήθελες να γράψεις. Ακόμα και στη δεύτερη περίπτωση η προσφορά πλέον θα έχει λήξει, δηλαδή διανύει κενό διάστημα. Το ότι την έβγαλε έστω για 1 εβδομάδα πρόσφατα, σημαίνει ότι δεν την παράτησε τελείως. Τώρα αν την ξανανοίξει μέσα στον Οκτώβριο μένει να το δούμε.

 

οχι, 25/2

ειδα οτι "φόρτωσα" με χρηματα στις 20/2 τους λογαριασμους

 

για το 3ο δεν ειμαι σιγυρος αν ηταν 6/2 ή 6/3

Link to comment
Share on other sites

σωστα κι εγω καπου εκει την ενεργοποιησα τελος Φεβρουαρίου και η τελευταία δόση μου λήγει 28/10. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, πραγματικά έχουμε χαθεί με τις ημερομηνίες της προσφοράς. Γεγονός είναι ότι άνοιξε την εβδομάδα 24/09-. Από τότε κοντεύει μήνας. Δοκιμάζουμε πού και πού κανένα SMS και άμα δείχνει ανοικτή, ενημερώνουμε.
Link to comment
Share on other sites

Η ληξη της πρώτης με την δεύτερη φορά που έβγαλε την προσφορά είχαν μεταξύ τους διαφορά περίπου 2-3 μήνες .

 

Τον Ιανουάριο-Φεβρουάριο είχε λίγες εβδομάδες, γι' αυτό έχουμε βρεθεί τώρα άλλοι με ολοκληρωμένη την περίοδο της προσφοράς κι άλλοι να τους περισσεύει καμιά βδομάδα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την προσφορά 8€ για 1GB ανά μήνα για 8 μήνες μήπως έχει κανείς τον κωδικό που στέλνουμε? ώστε να τον δοκιμάσω που και που
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την προσφορά 8€ για 1GB ανά μήνα για 8 μήνες μήπως έχει κανείς τον κωδικό που στέλνουμε? ώστε να τον δοκιμάσω που και που

 

8G στο 12000 είναι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...