Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω απο ποτε, αλλα με εμενα ετσι εγινε και η wind επιμενει οτι ειναι και το σωστο. Αφορα το χρηματικο υπολοιπο και οχι καποιο πακετο. Οταν λεει 30 του μηνος, μηναινει οτι στις 29 23.59.59, πανε στον κουβα. Κι ας εχει ο μηνας 30 και 31 και 32 αν προτιμας.

 

Sent from my Z2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν μου έχει συμβει εμενα αυτο που λες,και εχω αρκετες φορες αφησει να μηδενισει υπολοιπο και σε q και σε f2g. Μπορεί να έπεσες στην περίπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Περί λήξης κάρτας (δεν αναφέρομαι σε λήξη του πακέτου).

 

όταν η q λέει στο app ότι λήγουν πχ 28 του μηνός πχ 28/6/2018 τότε θα πει ότι λήγουν 28/6 23.59.59 και όχι 27 23.59.59 (δεν τρώει μία μέρα).

 

Καρατσεκαρισμένο (παραπροχθες) από μένα. Ανανέωσα 10 λεπτά πριν λήξει η δίμηνη κάρτα στην ημερομηνία που έλεγε ότι λήγει μετά τις 23:50... η καινούρια ανανέωση πήγε 2 μήνες μετά (ίδια μέρα του μήνα μετά από 2 μήνες δλδ ανανέωση 26/5 έως 26/7). Ο Μάιος έχει 31 και ο Ιούνιος 30 και αυτό λήγει ΙΔΙΑ μέρα με την μέρα ανανέωσης. Που θα πει μήνας ορίζεται η ίδια μέρα του επόμενου (30 ή 31 ή 28 ή 29 και να έχει).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι αυτής της άποψης από όσο γνωρίζω.

Ο χρήστης Nininikos όμως από τις 16/4 έχει αναφέρει αλλαγή πολιτικής και μάλιστα η εξυπηρέτηση του έδωσε άλλη ερμηνεία .

Είναι γνωστό από τις γλώσες προγραμματισμού ότι όταν λέμε ισχύει μέχρι 30 του μήνα 00:00:01 στις 30 του μήνα η όποια υπηρεσία λήγει.

Αντιθέτως λέμε μέχρι και τις 30 του μήνα αν θέλουμε να λήξει στις 30 του μήνα 23:59:59.

Όλοι στην Ελλλάδα χρησιμοποιούν την πρώτη ερμηνεία και όχι την προγραμματιστική. Πιστεύω ότι η WIND Απλά δικαιολογήθηκε για το λάθος της και ότι δεν είναι γενικό. Ας επιβεβαιώσει και όποιος έχει πρόσφατη ημερομηνία λήξης .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ας επιβεβαιώσει και όποιος έχει πρόσφατη ημερομηνία λήξης .
Προχθες.. Ισχύει όπως γράφω. Οταν η q λέει "ισχύει ως 26" (αυτό βλέπεις στο app), θα πει ισχύει ως 26 και ώρα 23.59.59.. Δηλαδή θα πει (στην πληροφορική) εως ΚΑΙ τις 26... (<= και όχι σκέτο < ).

 

Η κάρτα μου ήταν νέου τύπου με λήξη 2 μηνών.

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να αναφέρθηκε οτι τρεχει ήδη το επόμενο COUNTDOWN (TO ALL & SURF) 200' to All +400 MB με 3€. Μου φαίνεται καλό... Οποιος ενδιαφέρεται ας βιαστεί, σε 3.30 ωρες λήγει! :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε καπιο πακέτα προσφορά που να αγοράζω περισσότερα gigabyte εκτός απο αυτό που μου έστειλε η Q ;;;

 

200Λ ΠPOΣ EΛΛAΔA & EYPΩΠH ME XPEΩΣH ANA ΔEYTEPOΛEΠTO & 7GB INTERNET & 1500Λ ΠPOΣ WIND/Q KAI ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ MONO ME 12€! ΣTEIΛE 7 ΣTO 12410 EΩΣ 01/06

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω νέο νούμερο Κιού και να μην του βάζω κάρτα, μήπως και μου δώσει την προσφορά 1500'ολους+1500μβ με 8,5ε, λέτε να το καταφερω;
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει για ίντερνετ μόνο υπάρχει το βραδινο πακέτο (αν σε βολεύει) που δίνει 10 γιγα από 10 το βράδυ ως 8 το πρωι με 5€.

Παιδιά ξέρετε καπιο πακέτα προσφορά που να αγοράζω περισσότερα gigabyte εκτός απο αυτό που μου έστειλε η Q ;;;

 

200Λ ΠPOΣ EΛΛAΔA & EYPΩΠH ME XPEΩΣH ANA ΔEYTEPOΛEΠTO & 7GB INTERNET & 1500Λ ΠPOΣ WIND/Q KAI ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ MONO ME 12€! ΣTEIΛE 7 ΣTO 12410 EΩΣ 01/06

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκέφτομαι να αγοράσω νέο νούμερο Κιού και να μην του βάζω κάρτα, μήπως και μου δώσει την προσφορά 1500'ολους+1500μβ με 8,5ε, λέτε να το καταφερω;

 

Δύσκολο αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Ίσως θα μπορούσες να πάρεις απ'ευθείας από προμόσιον ή αγγελία νούμερο με ενεργή την προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε καπιο πακέτα προσφορά που να αγοράζω περισσότερα gigabyte εκτός απο αυτό που μου έστειλε η Q ;;;

 

200Λ ΠPOΣ EΛΛAΔA & EYPΩΠH ME XPEΩΣH ANA ΔEYTEPOΛEΠTO & 7GB INTERNET & 1500Λ ΠPOΣ WIND/Q KAI ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ MONO ME 12€! ΣTEIΛE 7 ΣTO 12410 EΩΣ 01/06

δεν υπάρχει εκτός και σου έρθει μήνυμα

10bg με 8€ ένα μήνα

δυστυχώς το giga week του f2g δεν έχει έρθει σε μας να δούμε τι ψάρια πιάνει

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση σε ένα θέμα που προέκυψε με την wind!

Έχω ενεργοποιήσει την προσφορά των 8gb με 8€ και εχω και 120λ απο το σταθερό της wind. Έληγε το τριήμερο ο χρόνος ανανέωσης και το ξέχασα και μου αφαιρεσαν ολο το υπολοιπο καπου στα 7 ευρω και την προσφορά του ίντερνετ του τρέχοντος μήνα (καθε 25 του μήνα μηδενίζει) . Τα 120λ ομως τα εβαλαν κανονικα αφου ανανέωσα αλλά το ίντερνετ όχι.

Πήρα τη wind και μου πε πως σε ένα μήνα θα μπει παλι η προσφορά του ίντερνετ. Διαμαρτυρήθηκα φυσικά και τους είπα πως είναι δυνατόν να μην μου βάζετε το ίντερνετ το οποίο το εχω προπληρώσει με 8ευρω αλλά τα 120λ μου τα βάζετε κανονικά. Ο υπάλληλος ελεγε τα δικά του και στο τελος επειδη επέμεινα μου ειπε πως θα στείλει αίτημα για να μου απαντήσουν.

Είναι δυνατόν τώρα αυτό να περιμένω στις 25 του αλλου μηνα να μπει η προσφορά ; Έχει προκύψει κάτι ανάλογη περίπτωση εδω;

Link to comment
Share on other sites

200Λ ΠPOΣ EΛΛAΔA & EYPΩΠH ME XPEΩΣH ANA ΔEYTEPOΛEΠTO & 7GB INTERNET & 1500Λ ΠPOΣ WIND/Q KAI ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ MONO ME 12€! ΣTEIΛE 7 ΣTO 12410 EΩΣ 01/06

 

Καλησπερα χθες βραδυ μου εληξε ο μηνας 30/5 κ σημερα μου εστειλε η q το παραπανω μηνυμα , εαν το ενεργοποιησω σημερα θα ληξει λογικα 30/6

30/6 ληγει κ το δυμηνο , λογικα 1/7 θα μπορω να κανω ανανεωση η θα εχω προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρατηρησα κατι που μαλλον εχετε παρατηρησει αρκετοι απο εσας στις 30/5 23:50:59" μου εκανε διαγραφη υπολοιπου κ στις 31/5 μου στελνει μηνυμα οτι αποψε ληγουν δλδ στις 31/5 23:59:59"

Ειναι δυνατον μια μεγαλη εταιρεια να κανει ενα τετοιο λαθος ειτε κομπιουτεριστικο οπως γραφτηκε πιο πισω ειτε ημερολογιακο πως να το χαρακτηρησει καποιος απο την στιγμη που σε αυτο το 24ωρο αρκετοι θα κανουν λαθος κ θα χρεωθουν , οχι ειναι λαθος που κλεινει τα ματια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως είπα πιο πάνω, μου έκανε διαγραφή υπολοίπου με ενημέρωσε 5 μέρες πριν δεν μπορώ να πω, το λάθος δικό μου ξεχάστηκα.

Το θέμα είναι με πιο δικαίωμα μου καταργεί το πακέτο του ίντερνετ το οποίο το έχω πληρώσει. Εφόσον ανανέωσα θα έπρεπε να επανέλθει.

Link to comment
Share on other sites

Είχα τσεκάρει χτες την εφαρμογή και είδα ότι θα έβαζε Countdown για σήμερα. Μπήκα πριν από λίγο και μου λέει "Ουπς δεν υπαρχει καποιο Countdown διαθεσιμο". Τραγικοι??
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα μήνυμα το αίτημα μου υλοποιήθηκε και επανήλθαν τα δεδομένα. Ευτυχώς!!!

 

Μου διέγραψαν και μένα το υπόλοιπο, κατι cents ήταν, αλλά δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω καθόλου data, και δεν βλέπω το υπόλοιπο από τα 8 GB για 8 μήνες.

 

Ισχύει όντως αυτό; σου διαγράφουν τα πακέτα αν έχεις 0 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

Είχα τσεκάρει χτες την εφαρμογή και είδα ότι θα έβαζε Countdown για σήμερα. Μπήκα πριν από λίγο και μου λέει "Ουπς δεν υπαρχει καποιο Countdown διαθεσιμο". Τραγικοι??

προχθές είχαν δώσει,30/5, για μερικές ώρες

πότε έδωσαν κι άλλο?δεν πρόσεξα

περίεργο πάντως σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα....

edit:τώρα φαίνεται το καινούριο .....

αδιάφορο θα έλεγα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο έχουν προσφορές.

Η Q δεν έχει καθόλου προσφορές για μηνύματα. Το F2G έχει τα lognwin και επιλέγεις διάφορα, μεταξύ άλλων και μηνύματα. Οποιοδήποτε πάρεις, κατ εμε μόνο με την ειδική προσφορά αξίζει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο έχουν προσφορές.

Η Q δεν έχει καθόλου προσφορές για μηνύματα. Το F2G έχει τα lognwin και επιλέγεις διάφορα, μεταξύ άλλων και μηνύματα. Οποιοδήποτε πάρεις, κατ εμε μόνο με την ειδική προσφορά αξίζει

 

Δηλαδή αν βάλω μία κάρτα ανανέωση στο f2go που ειναι ειδικης προσφοράς που το κρατάω στη συρτάρι, λες να μου στελνουν μήνυμα προσφοράς για gigabyte ή χρόνο ομιλίας όπως μου στέλνει η Q απο 12410;

Link to comment
Share on other sites

Οι προσφορές απο το 12410 πανε και στα f2g. Το αν θα σου στείλουν ή όχι είναι θέμα που το ξέρουν οι ίδιοι. Συνήθως στέλνουν τέτοιες προσφορές για να σε αναγκασουν να βαλεις χρηματα ή να ενεργοποιήσεις πακέτα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...