Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τσέκαρε το ξανά. Σε μένα τρώει από την προσφορά των 2gb, όπως και προβλέπεται από τους κανόνες προτεραιότητας.

 

Αν έχεις 2 μηνιαίες προσφορές ενεργοποιημένες, μάλλον θα μοιάζει να τρώει από την "ξεκινημένη", αφού αυτή θα λήγει λογικά νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ειναι εντελως δωρεαν αυτα τα mb με την λεξη LOVE ή τραβαει καποιο ποσο? θελω κρατησω τα ευρωπουλα για το πακετο με τα 8 gb, αν το δωσουν κανα δλδ γιατι σε μενα δεν ηρθε ακομα αλλο μνμ μετα την ληξη της προηγουμενης 8μηνης προσφορας.

Edited by xhumbas
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το 1GB από την ανανέωση των 10€. Το πρωί έστειλα και 'LOVE' και βλέπω ότι "τρώει" από αυτό πλέον.

Βέβαια αν είχα τα 150€ του Economy ίσως να ήταν "αλλού παπά ευαγγέλιο" καθώς και το 1GB του 10ευρου και τα 2GB του Love θεωρούνται "δώρα" και όχι αγορασμένα πακέτα. Μπορεί όντως να δίνουν προτεραιότητα κατανάλωσης στα αγορασμένα.

Link to comment
Share on other sites

Το επίσημο όπως περιγράφεται στην ιστοσελίδα τους:

 

Αναφορικά με όλες τις προσφορές Mobile internet, πρώτα καταναλώνονται:

 

1. Tα δωρεάν MB από Bonuses και προσφορές, πχ. Bonus ανανέωσης.

2. Tα πληρωτέα πακέτα Mobile Internet πχ 4€ SURF.

 

Υπενθυμίζεται ότι και στην περίπτωση του Mobile Internet, συνδρομητής ο οποίος έχει ενεργοποιήσει παραπάνω από μία προσφορά με δωρεάν ΜΒ από Bonus, προτεραιότητα κατανάλωσης έχει η προσφορά που λήγει πρώτη. Στην περίπτωση που έχει ενεργοποιήσει πάνω από ένα πληρωτέο πακέτο, καταναλώνονται πρώτα τα MB από το πακέτο που ενεργοποίησε πρώτο.

 

https://www.wind.gr/gr/q/giati-q/timokatalogos/

Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το 1GB από την ανανέωση των 10€. Το πρωί έστειλα και 'LOVE' και βλέπω ότι "τρώει" από αυτό πλέον.

Βέβαια αν είχα τα 150€ του Economy ίσως να ήταν "αλλού παπά ευαγγέλιο" καθώς και το 1GB του 10ευρου και τα 2GB του Love θεωρούνται "δώρα" και όχι αγορασμένα πακέτα. Μπορεί όντως να δίνουν προτεραιότητα κατανάλωσης στα αγορασμένα.

 

Exω τα bonus απο το economy λήξη 14/3,τα bonus απο τα 8/8 λήξη 15/2 και τα bonus από το Βαλεντίνο λήξη 19/2.

Καταναλώνει από τα MB των 8/8

Link to comment
Share on other sites

τρελη μουφα το νεο app..Το widget ακομα χειροτερο,πιανει τη μιση οθονη χωρις λογο και οι γραμματοσειρες οτι να ναι σε μεγεθη..
Link to comment
Share on other sites

Η ελάχιστη ανανέωση μέσο καταστήματος πόσο είναι;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω 6 ευρώ έλεγαν πριν λίγο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μου ήρθε μήνυμα με προσφορά μόνο για μένα 3gb ιντερνέτ στο κινητό με χρέωση 1€.

Λέει στείλε 3 στο 12410 έως 23/2 αλλά δεν μου λέει τι διάρκεια έχει το πακέτο.

Γνωρίζετε εσείς κάτι παραπάνω ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μου ήρθε μήνυμα με προσφορά μόνο για μένα 3gb ιντερνέτ στο κινητό με χρέωση 1€.

Λέει στείλε 3 στο 12410 έως 23/2 αλλά δεν μου λέει τι διάρκεια έχει το πακέτο.

Γνωρίζετε εσείς κάτι παραπάνω ;

 

Ευχαριστώ

 

30 μέρες είναι όταν δεν διευκρινίζεται διαφορετικά.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΛΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΒΓΑΙΝΕΙ Ο ΤΗΛΕΦΩΝΗΤΗΣ ΣΤΟ F2GO???

 

*#002# και κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε το ξανά. Σε μένα τρώει από την προσφορά των 2gb, όπως και προβλέπεται από τους κανόνες προτεραιότητας.

 

Αν έχεις 2 μηνιαίες προσφορές ενεργοποιημένες, μάλλον θα μοιάζει να τρώει από την "ξεκινημένη", αφού αυτή θα λήγει λογικά νωρίτερα.

Χθες μου κατανάλωσε από το πακέτο, σήμερα που είδα κατανάλωσε από την προσφορά.

μικρο το κακό :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι τρίλεπτα τα 200;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Tα λεπτά ομιλίας καταναλώνονται ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.wind.gr/gr/q/paketa/countdown-offers/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Από σήμερα είμαι κι εγώ πλέον στην q μιας και ολοκληρώθηκε η μεταφορα μου από την cote.

 

ΑΛΛΑ internet δεν έχω με τίποτα. Έχω βρει τις προτεινόμενες ρυθμίσεις ΑΡΝ και εδώ και στο site της q, έχω ενεργοποιημένο το roaming, αλλά απλά δεν συνδέεται. Έχει κανείς κάποια ιδεα, έχει αλλάξει κάτι που μου έχει διαφύγει; Η συσκευή μου είναι Oneplus 3T με Αndroid 8. Ευχαριστώ

 

ΕDIT

Με αυτές εδώ τις ρυθμίσεις, δούλεψε

https://www.youtube.com/watch?v=ps3DgYU0yn4

Edited by alekan_1
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε:

Όνομα: Q Internet, APN: myq, MCC: 202, MNC: 09, Τύπος APN: default

Αυτά έχω εγώ και είμαι σε σύνδεση. Επίσης, το wifi είναι κλειστό, όταν συνδέεσαι με δεδομένα;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αναφέρει με edit ότι βρήκε λύση στο πρόβλημά του.

 

Γενικά η μόνη παραξενιά είναι η ενεργοποίηση της περιαγωγής δεδομένων. Τα υπόλοιπα τα διαβάζει η συνήθης συσκευή από τη SIM. Και σε κάθε περίπτωση έχει αναλυτικές οδηγίες σε 2-3 σημεία στο site της Q.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσοι χάσαμε τη προσφορά 8G με 8€ δεν υπάρχει περίπτωση να τη ξαναπάρουμε;

 

Υπάρχουν πολλοί που αναφέρουν, ότι και τα προηγούμενα τρίμηνα το SMS της προσφοράς κυκλοφόρησε σε δύο τουλάχιστον περιόδους εντός μηνός.

Υπάρχουν κι άλλοι που αναφέρουν, ότι μιλώντας σε chat με την εξυπηρέτηση, τους απάντησαν ότι θα ξαναδωθεί εντός του μηνός.

Υπολόγισε επίσης, ότι συνέπεσαν ημερολογιακά κι άλλες προσφορές τις τελευταίες εβδομάδες (νέο Q app, countdown, βαλεντίνοι κλπ) και μπορεί να μην θέλουν να τα ανακατέψουν.

 

Δεν έχουν αναιρεθεί τα παραπάνω ακόμα, οπότε αισιοδοξία και υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

ίσως να μην είναι τυχαίο που δώσαν 2GB δωρεάν ίντερνετ για μια βδομάδα με την προσφορά LOVE... σε καμια βδομαδα μαλλον θα έχουμε την προσφορά των 8GB me 8ευρώ.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...