Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το έδινε σε όλους αυτό με τα 8,57€ θα μπορούσα να συμφωνήσω. Αλλά νομίζω πως είναι προσφορά για συγκεκριμένους.

 

Sent from my SM-G930F

 

Εδω είναι το παράλογο: προτιμούν 4€ αντί 8,57/μήνα απ' όσο το δυνατόν περισσότερους, ή οχι ; πιο καλύτερα τους βγαίνει έτσι, αντί του 8 €/μήνα για 1 gb. Πάνε να την φαλιρίσουν με αυτά και μ' αυτά την εταιρία...

Link to comment
Share on other sites

Για άτομα που μιλάνε απλά και δεν το φοράνε σκουλαρίκι είναι με διαφορά η πιο συμφέρουσα λόγο της χρέωσης ανα δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο...

7 άτομα στο κύκλο μου(δυο οι γονείς μου μεγάλοι άνθρωποι κ ένας ακόμα φίλος βολεύονται με 4 ευρώ το μήνα κ όχι μόνο βολεύονται αλλά τα 2/3 του πακέτου με τα 150 πάνε στο κάδο...

Και ρωτάω ξέρετε πολλά πακέτα με 4 ευρώ το μήνα;

Σίγουρα για άλλες φάσεις δεν συμφέρει.

Προσωπικά που μιλάω αλλά όχι σε φάση να μην το αφήνω από το χέρι το 10€ μου φτάνει κ μου περισσεύει.

Ο καθένας κάνει το κουμάντο του.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα σε στεναχωρήσω, αλλά κάτι ξέρω, και μάλιστα με 3€ το μήνα, αντί για 4. Τι να κάνουμε? Δε γίνεται να τα ξέρουμε όλα, βρεκεκέξ κουάξ κουάξ.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε στεναχωρήσω, αλλά κάτι ξέρω, και μάλιστα με 3€ το μήνα, αντί για 4. Τι να κάνουμε? Δε γίνεται να τα ξέρουμε όλα, βρεκεκέξ κουάξ κουάξ.

 

 

 

Έχεις δίκιο!!!

3€ για 60 λεπτά προς όλους είναι πολύ καλύτερα από τα 4€ για 150λεπτα για όλους + 150 λεπτά για wind/q + 150mb.

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο!!!

3€ για 60 λεπτά προς όλους είναι πολύ καλύτερα από τα 4€ για 150λεπτα για όλους + 150 λεπτά για wind/q + 150mb.

Θα σε ξαναστεναχωρήσω, αλλά είναι 3€ για 120' προς όλους και όχι για 60'. Επιπλέον, 4,44€ για 2+2 GB, είναι μάλλον καλύτερα από 4€ για 700 MB, ή έστω και για 1 GB.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε ξαναστεναχωρήσω, αλλά είναι 3€ για 120' προς όλους και όχι για 60'. Επιπλέον, 4,44€ για 2+2 GB, είναι μάλλον καλύτερα από 4€ για 700 MB, ή έστω και για 1 GB.

 

Αν δεν θες να μας πεις εδω, ποια,τι κ πως στειλε μας PM, να φυγουμε με συνοπτικες διαδικασιες..!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες να μας πεις εδω, ποια,τι κ πως στειλε μας PM, να φυγουμε με συνοπτικες διαδικασιες..!

Έχω πει ήδη για ποια πρόκειται. Δε μπορώ να επαναλαμβάνομαι, κουάξ κουάξ.

Edited by XP130TD
Προσβλητικός χαρακτηρισμός
Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το ακριβές, οι προσφορές που μας υπόσχεται ο πρώην φίλος μας είναι ασταθείς είτε ημερολογιακά, είτε ανά σύνδεση, όσο κι αν κάποιοι τις παρουσιάζουν σαν standard πακέτα.
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα δλδ μας λες για μια τρέχουσα προσφορά που στην ουσία είναι ακριβώς η ίδια αξία / αναλογικά με ένα πακέτο της q που θα σου πω ότι και πάλι ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ!!!

Απλά μαθηματικά είναι

120/3 40 λεπτα με 1€

150/4 37.5 λεπτα με 1€ αλλά εδώ σου δίνει επιπλεον 150 προς wind τους q δεν τους βάζω μέσα είναι εντός δικτύου...+150mb

Ποιος δίνει πιο πολλά τσέκαρε το ξανά ποιος είναι πιο φτηνός έχεις δίκιο κ με έχεις στεναχωρήσει τόσο πολύ που από εχθές έχω μείνει νηστικός...

Και επαναλαμβάνω μια τρέχουσα προσφορά να με κάνει να μετακομίσω για 1ευρω λιγότερο που δεν μου προσφέρει κάτι ουσιαστικά περισσότερο και μόνο που μπαίνεις στην διαδικασία να το γράψεις είναι για να με στεναχωρήσει τότε τα κατάφερες...αύριο πρωί μετακομίζω και πάω στην βρεκεκεξ για να μου ανοίξει και όρεξη όχι τίποτα άλλο!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εδώ δεν είναι "σύγκριση καρτοκινητών". Υπάρχει θέμα, μπορείτε να το μεταφέρετε εκεί.

 

[off topic]

αν κάποιος δεν μιλάει και θέλει το απολύτως φτηνότερο απλά για να έχει κινητό και μη μιλήσει λίγες φορές, συμφέρει η frog με 3€/μήνα και 60' (ή 120' που παίζει αν θα το έχεις). Αν θέλει να μιλάει αρκετά παραπάνω στο μήνα για 1€ παραπάνω συμφέρει η Q (καλύτερη αναλογία λεπτών προς ευρώ).

 

Mε φρογκ με 9€+φόρους (10-11άρα κάρτα?) βγάζεις τρεις μήνες και μιλάς. Με q για τρεις μήνες και να μιλάς θέλεις 12€ δλδ 15άρα κάρτα (σύντομα 13,5+φόρους). Άρα.. για την γιαγιά που μιλάει με το σταθερό και όχι με το κινητό μπορεί να συμφέρει η frog. για την μαμά η Q εκτός αν όλοι έχουν wind/q οπότε και η γιαγιά q θα πάρει. :p Τόσο απλά! Τι γράφετε σεντόνια; Τελείωσε η σύγκριση. Διαλέγεις και παίρνεις. Δεν κάνει για όλους το ίδιο πακέτο γιατί δεν έχουν το ίδιο προφιλ.

[/off topic]

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει αλλαγή των πακέτων σήμερα, ή δεν θυμάμαι καλά; Βλέπω το 140 προς όλους με 4,60 αλλά και ένα app only pack (150 προς όλους / 150 προς wind/q και 150MB) με 4,00. Είναι νέα πακέτα ή δεν τα είχα προσέξει καλά πριν έρθω στην q;

 

Με την ευκαιρία να ρωτήσω το εξής. Πρίν λίγο ενεργοποιήθηκα από φορητότητα. Για να έχω 4G χρειάζεται κάποια ενέργεια (sms; ) ή είναι αυτόματα ενεργοποιημένο στη γραμμή; Στο κινητό δεν εμφανίζεται ακόμη.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από κανένα χρόνο που είχα κάνει φορητότητα σε Q δεν έβλεπα 4G με τίποτα, και τελικά ήταν κλειδωμένο στη γραμμή μου. Έπειτα από τηλέφωνο στη εξυπηρέτηση ξεκίνησε να δουλεύει κανονικά. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος με μήνυμα από όσο γνωρίζω να γίνει το ίδιο.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει αλλαγή των πακέτων σήμερα, ή δεν θυμάμαι καλά; Βλέπω το 140 προς όλους με 4,60 αλλά και ένα app only pack (150 προς όλους / 150 προς wind/q και 150MB) με 4,00. Είναι νέα πακέτα ή δεν τα είχα προσέξει καλά πριν έρθω στην q;

 

Με την ευκαιρία να ρωτήσω το εξής. Πρίν λίγο ενεργοποιήθηκα από φορητότητα. Για να έχω 4G χρειάζεται κάποια ενέργεια (sms; ) ή είναι αυτόματα ενεργοποιημένο στη γραμμή; Στο κινητό δεν εμφανίζεται ακόμη.

 

Το 140' με 4,60 ανανεώθηκε πριν μερικές βδομάδες από 120' με 4,00. Το άλλο που αναφέρεις είναι το Q economy talk και ενεργοποιείται μόνο μέσα από την εφαρμογή για smartphone.

 

Ρυθμίσεις internet: https://www.wind.gr/files/1/Q%20Site/Q_Internet_settings.zip (ιδιαίτερη προσοχή στην ενεργοποίηση του εθνικού data roaming).

Link to comment
Share on other sites

Τις ρυθμίσεις αυτές έχει default η sim. Απλώς για την ώρα δεν μου ανοίγει το 4G παρόλο που στην περιοχή έχει.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Θα περιμένω μέχρι αύριο και θα μιλήσω με την τεχνική υποστήριξη για έλεγχο της γραμμής.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κλειδώσει προτίμηση δικτύου από τις ρυθμίσεις της συσκευής, δε νομίζω ότι προβλέπεται κάποια ενεργοποίηση με SMS ή κάτι τέτοιο. Δηλαδή θεωρείται default. Άρα αναγκαστικά τηλέφωνο...
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα δλδ μας λες για μια τρέχουσα προσφορά που στην ουσία είναι ακριβώς η ίδια αξία / αναλογικά με ένα πακέτο της q που θα σου πω ότι και πάλι ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ!!!

Απλά μαθηματικά είναι

120/3 40 λεπτα με 1€

150/4 37.5 λεπτα με 1€ αλλά εδώ σου δίνει επιπλεον 150 προς wind τους q δεν τους βάζω μέσα είναι εντός δικτύου...+150mb

Ποιος δίνει πιο πολλά τσέκαρε το ξανά ποιος είναι πιο φτηνός έχεις δίκιο κ με έχεις στεναχωρήσει τόσο πολύ που από εχθές έχω μείνει νηστικός...

Και επαναλαμβάνω μια τρέχουσα προσφορά να με κάνει να μετακομίσω για 1ευρω λιγότερο που δεν μου προσφέρει κάτι ουσιαστικά περισσότερο και μόνο που μπαίνεις στην διαδικασία να το γράψεις είναι για να με στεναχωρήσει τότε τα κατάφερες...αύριο πρωί μετακομίζω και πάω στην βρεκεκεξ για να μου ανοίξει και όρεξη όχι τίποτα άλλο!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Και με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κλειδώσει προτίμηση δικτύου από τις ρυθμίσεις της συσκευής, δε νομίζω ότι προβλέπεται κάποια ενεργοποίηση με SMS ή κάτι τέτοιο. Δηλαδή θεωρείται default. Άρα αναγκαστικά τηλέφωνο...
αν δεν ειχες ποτε 4g με την συγκεκριμενη sim θελει ενεργοποιηση απο τον παροχο.
Link to comment
Share on other sites

Και με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

 

Και οι δύο ανά δευτερόλεπτο είναι, αλλά οι πολλές συγκρίσεις εδώ κουράζουν.

Link to comment
Share on other sites

σωστα,υπαρχει αναλογος χωρος στο φορουμ για συγκρισεις

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34&order=desc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...