Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε επικοινωνία μαζί τους μου απάντησαν ότι εντός της ημέρας το θέμα θα αποκατασταθεί. Υπάρχει τεχνικό πρόβλημα.

Τους τα είπα και ένα χεράκι αφού ήμουν και τόση ώρα στην αναμονή και η κλήση είχε χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Το φάουλ ηταν αυτο με το 1ο γιγα που έτρεχε παραλληλα με το επόμενο τις προηγούμενες φορές. Επειδή πολλοί επαναστατησαν (δικαια ως ενος σημειου) και προχωρησαν σε καταγγελίες κλπ,θέλησαν να το διορθώσουν. Όπως λέει και ο oxxy δεν ήταν τεχνικά έτοιμοι για κάτι τέτοιο. Προσωπικά είμαι της αρχής "όταν κάτι δουλεύει μην το πειράζεις". Υπήρχαν τρόποι να δικαιωθούν οι διαμαρτυρομενοι ή και όλοι:παροχή 1 γιγα ακόμα,τρέξιμο της προσφοράς στην αρχή ενός μήνα και όχι στο τέλος,ακόμα και αναλογική επιστροφή 1 ευρώ για το 1 γιγα που έπρεπε να δωθεί με σωστό τρόπο. Επέλεξαν την πιο δύσκολη λύση (με βάση το αποτέλεσμα). Οταν ξέρεις και από το παρελθόν οτι προκύπτουν τεχνικά θέματα οταν πειράζεις κάτι και δεν είσαι σε θέση να τα λύσεις άμεσα,πρέπει να βρίσκεις τρόπους να μην εκτίθεσαι.

Αν υπάρχει συστημικό θέμα που εμποδίζει την αυτόματη απόδοση 1 γιγα οταν τελειώνει το προηγούμενο,ακόμα και αν δωσουν σημερα σε όσους πρεπει,οι επόμενοι θα εχουν παλι πρόβλημα αυριο και τις επόμενες μέρες. Ενω οταν εδινε κάθε 1η του μήνα ολα ήταν ρολόι.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς που λες kmpatra. όταν το είχα πει για κάθε πρώτη του μήνα κάποια άτομα μου λέγατε ιστορίες.. Όχι εσύ kmpatra. Ορίστε τώρα φυσικά και δεν ήταν τεχνικά έτοιμοι. 11 χρόνια με όποιον είσαι τον μαθαίνεις καλά.. Και εγώ την έμαθα.. Την WIND

 

Πιστεύω θα υπάρχει γενικό θέμα και της επόμενες μέρες ( μακάρι να βγω Ψεύτης)

 

Για να μην χρεώνεστε καλέστε 8005000200 χωρίς χρέωση για παράπονα και βλάβες... Και δηλώστε το πρόβλημα.

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς που λες kmpatra. όταν το είχα πει για κάθε πρώτη του μήνα μου κάποια άτομα μου λέγατε ιστορίες.. Όχι εσύ kmpatra. Ορίστε τώρα φυσικά και δεν ήταν τεχνικά έτοιμοι. 11 χρόνια με όποιον είσαι τον μαθαίνεις καλά.. Και εγώ την έμαθα.. Την WIND

 

Πιστεύω θα υπάρχει γενικό θέμα και της επόμενες μέρες ( μακάρι να βγω Ψεύτης)

 

Για να μην χρεώνεστε καλέστε 8005000200 χωρίς χρέωση για παράπονα και βλάβες... Και δηλώστε το πρόβλημα.

Κάλεσα στο παραπάνω τηλέφωνο μου είπε η κοπελιά ότι έπρεπε να είχα πάρει το 1gb και ότι έχω δίκιο που γκρινιάζω και τελικά κατέγραψε το πρόβλημα και το προώθησε στο αρμόδιο τμήμα. Έλαβα και μήνυμα με τον κωδικό της υπόθεσής μου. Το βλέπω θα πάω παραλία σήμερα χωρίς mb :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Άρα είχαμε δίκιο εμείς που υποστηριζαμε ότι η εταιρία σκόπευε να τα δίνει κάθε 30 ημέρες, αφού αυτό προσπάθησε. Θα έπρεπε τώρα να δώσουν 'χειροκίνητα' από 1 γιγα σε όσους έληξε ο μήνας, μέχρι να φτιάξουν το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

μολις μπηκε το 1γιγα με ληξη 7/8
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

ειχες μιλησει μαζι τους?

 

 

 

Πήρα στην εξυπηρέτηση τους έγραψα στο fb και τους έστειλα και μήνυμα στο fb. Καθόλου δεν τους ενόχλησα χαχα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και τους τηλεφώνησα δεν τα έχουν βάλει ακόμα. Ευτυχώς εναλλακτικά χρησιμοποιώ φοιτητικό vodafone. Την q την έχω για εκεί που έχω προβληματική λήψη 4g
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Χθες είπα να πάρω ένα πακέτο Q City New (έτσι γράφει η συσκευασία), από μια κοπέλα, για να δω τι παίζει. Πλήρωσα 1€. Επίσης, είναι καλή φάση για δεύτερο νούμερο.

 

Μου είπε τα bonus ανανεώσης, τη χρέωση ανά δευτερόλεπτο κτλπ. Από κάλυψη/ποιότητα δικτύου, θεωρώ πως η Wind βελτιώνεται συνεχώς, σε σχέση π.χ με τη Vodafone.

 

Επίσης, για έξη μήνες, με ανανέωση από 5€, θα μου δίνει 100 προς όλα τα δίκτυα, με χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Πιστεύω πως είναι πολύ καλή φάση.

 

Θέλω όμως να σταθώ στη χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Είναι όντως έτσι; Χρεώνεται βάση δευτερολέπτου; Διότι αυτό δεν συμβαίνει ούτε σε συμβόλαια. Τέλος, αν είναι όντως έτσι, τότε κάποιος όπως εγώ, που κάνει μερικό αριθμό κλήσεων, αλλά μικρής διάρκειας, η χρέωση ανά δευτερόλεπτο, λογικά συμφέρει.

 

Έχω βασικό νούμερο What's Up και για δεύτερο Vodafone CU. Αλλά πλέον σκέφτομαι να κάνω δεύτερο το Q.

 

Τα φώτα σας παιδιά! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μεταπήδησα πρόσφατα στην Q από f2g για τον λόγο ότι έχει την χρέωση όλων των κλήσεων ανά δευτερόλεπτο. Μιας και κάθε μέρα κάνω τουλάχιστον 5 κλήσεις του λεπτού ή και λιγότερο συμφέρει. Και στα ΜΒ έχουν παρόμοιες προσφορές όποτε οκ!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΑ πακέτα ομιλίας έχουν χρέωση ανά δευτ απο το πρωτο δευτ. Τα μπονους και δωρεαν δεν εχουν. Παλι καρασυμφερει, ειδικα το πακετο €3,50 που δινει 150 προς ολους κ 150 προς ιδιο δικτυο. Δυστυχως στο σημειο που εγω ειμαι τη μιση ημερα δεν εχει καλο σημα για κλησεις.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο το μεσημερι οχι,εκανα απεγκατασταση-εγκατασταση αλλα τιποτα,μου λεει οτι εχει προβλημα περιορισμενης συνδεσιμοτητας,

κατι αλλο που μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δουλεύει κανονικά. Στον Μπιλ27 όλα τα ανάποδα συμβαίνουν. Μάλλον δε σε θέλει η κιου φιλε.

 

Εμενα απο το μεσημερι οχι,εκανα απεγκατασταση-εγκατασταση αλλα τιποτα,μου λεει οτι εχει προβλημα περιορισμενης συνδεσιμοτητας,

κατι αλλο που μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το προβλημα ηταν απο το ρουτερ μου,εκανα μια επανεκκινηση και ολα οκ.

μεχρι στιγμης,εκτος απο αυτο το GB που δεν μπηκε στην ωρα του,δεν εχω καποιο αλλο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...