Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρωί επικοινώνησαν μαζί μου απο την Q για να τους δώσω το ΑΦΜ και να κανονίσουμε την ημέρα και ώρα παράδοσης του πακέτου σύνδεσης. Μου είπαν πως θα μου στείλουν την σιμ και θα την παραλάβω την Πέμπτη με την Speedex. Αλλα μου είπαν πως θα ενεργοποιηθεί σε τρεις εργάσιμες μέρες όποτε απο Δευτέρα Τρίτη θα μπορώ να την χρησιμοποιήσω....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το σημαντικό είναι ότι επικοινώνησαν μαζί σου, οπότε κι εγώ πιστεύω ότι μπορεί να μην χρειαστούν καν τρεις εργάσιμες για την ενεργοποίηση.

Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι μόλις τώρα επικοινώνησαν και μαζί μου για το αίτημα που είχα κάνει πριν δύο εβδομάδες :) Φαίνεται τους ξεμπλόκαρες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικό είναι ότι επικοινώνησαν μαζί σου, οπότε κι εγώ πιστεύω ότι μπορεί να μην χρειαστούν καν τρεις εργάσιμες για την ενεργοποίηση.

 

Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι μόλις τώρα επικοινώνησαν και μαζί μου για το αίτημα που είχα κάνει πριν δύο εβδομάδες :) Φαίνεται τους ξεμπλόκαρες :lol:

 

 

 

Δεν ξερώ αν θα πάρει τρεις ημέρες για την ενεργοποίηση πάντως η κοπέλα που με πήρε τηλεφωνο πρώτον ήταν παρά πολυ εξυπηρετική☺️ και δεύτερον μου είπε πως θα την ενεργοποιήσουν αμέσως μόλις λάβουν πίσω την αίτηση υπογεγραμμένη. Ύστερα απο δυο εβδομάδες; Δεν τους έκανες παράπονα; (Στο site τους λένε πως πολυ σύντομα θα επικοινωνήσει μαζί μας ένας εκπρόσωπος τους)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερώ αν θα πάρει τρεις ημέρες για την ενεργοποίηση πάντως η κοπέλα που με πήρε τηλεφωνο πρώτον ήταν παρά πολυ εξυπηρετική☺️ και δεύτερον μου είπε πως θα την ενεργοποιήσουν αμέσως μόλις λάβουν πίσω την αίτηση υπογεγραμμένη. Ύστερα απο δυο εβδομάδες; Δεν τους έκανες παράπονα; (Στο site τους λένε πως πολυ σύντομα θα επικοινωνήσει μαζί μας ένας εκπρόσωπος τους)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Η αλήθεια είναι ότι έκανα παράπονα γράφοντάς τους δύο φορές στην φόρμα επικοινωνίας αλλά ούτε κι εκεί απάντησαν (μέχρι και σήμερα το μεσημέρι που επικοινώνησαν μαζί μου).Η μόνη επικοινωνία που είχαν μαζί μου ήταν ότι με πήραν τηλέφωνο για να συμμετάσχω σε έρευνα εξυπηρέτησης της εταιρίας :p

Link to comment
Share on other sites

"1GB ΔΩΡΟ ΣΤΙΣ 03/08"

Φαντάζομαι από 3/8 ως 2/9/2016 για κατανάλωση το 1GB.

Όχι από 00:01 ως 23:59 της 3/8.

 

Το ρώτησες αυτό που άλλαξες την sim;

Ή δε θα καταλάβαιναν για τι πράμα τους μιλας; :lol:

 

Δεν ρώτησα επειδή με υπερκαλύπτει το 1GB/μήνα που έχω με την προσφορά των 8€ για 8 μήνες. Άσε που πιθανότατα δεν θα ήταν ενήμεροι. Με ενδιέφερε να πάρω την πορτοκαλί 4G sim επειδή είναι multi-sim, αλλά και για να μην τυχόν χρειαστεί στο μέλλον να πληρώσω για να την αποκτήσω όταν θα την έχω ανάγκη.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την Παρασκευή αίτηση μεταφοράς αριθμού στην Q για τη μάνα μου.

Ενώ έγραφε ότι θα υπάρξει άμεση τηλεφωνική επιβεβαίωση, μέχρι τώρα δεν υπήρξε.

 

Τους έστειλα χθες ένα email ρωτώντας για την εξέλιξη, απάντηση δεν πήρα.

 

Σήμερα τους έστειλα μήνυμα και στη σελίδα τους στο FB χωρίς και πάλι να υπάρξει κάποια ανταπόκριση.

 

Ξέρει κανείς τι παίζει; Το κλείσανε το μαγαζί; :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρώτησα επειδή με υπερκαλύπτει το 1GB/μήνα που έχω με την προσφορά των 8€ για 8 μήνες. Άσε που πιθανότατα δεν θα ήταν ενήμεροι. Με ενδιέφερε να πάρω την πορτοκαλί 4G sim επειδή είναι multi-sim, αλλά και για να μην τυχόν χρειαστεί στο μέλλον να πληρώσω για να την αποκτήσω όταν θα την έχω ανάγκη.

 

Αν θες και μπορέσεις,

ενημέρωσε την άλλη Τετάρτη

ΑΝ το 1GB:

α) στο βάλανε

και

β) μέχρι πότε, (2/9 ή 23:59 της 3/8)

 

Απλά το'χω απορία. Όπως το'γραφε το sms που πήρατε. Για να ξέρω. Καταλαβαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την Παρασκευή αίτηση μεταφοράς αριθμού στην Q για τη μάνα μου.

Ενώ έγραφε ότι θα υπάρξει άμεση τηλεφωνική επιβεβαίωση, μέχρι τώρα δεν υπήρξε.

 

Τους έστειλα χθες ένα email ρωτώντας για την εξέλιξη, απάντηση δεν πήρα.

 

Σήμερα τους έστειλα μήνυμα και στη σελίδα τους στο FB χωρίς και πάλι να υπάρξει κάποια ανταπόκριση.

 

Ξέρει κανείς τι παίζει; Το κλείσανε το μαγαζί; :)

παρτους τηλεφωνο

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις συμπληρωνω την φόρμα επικοινωνίας για την προσφορά 1500 λεπτά και 1500 mb μου λέει ή υποβολή αιτήματος υποστήριξης δεν ολοκληρώθηκε. Παρακαλούμε δοκίμασε ξανά αργότερα.

Κάνω. κάτι λάθος?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Τόσα χρόνια στην Q κ ήρθε και η δικιά μου σειρά, για πρώτη φορά, να δυσανασχετήσω λιγάκι.

Αυτές τις μέρες η οικογένεια βρίσκεται σε χωριό στην δυτική Κρήτη (κοντά στα Φαλάσαρνα, για όσους γνωρίζουν) κ όσες φορές προσπάθησα να μιλήσω μαζί τους (απο Q σε Q) η επικοινωνία μας ήταν επιεικώς τραγική και με πολλές αποσυνδέσεις. Δηλαδή σε σύνολο 30 λεπτών ομιλίας χρειάστηκε να τους καλέσω σχεδόν 4 φορές γιατί τερματίστηκε η κλήση.

Τι να πω...

κάποιες φορές που τα κινητά είναι 3g προσπαθούν να συνδεθούν σε 3G που μπορεί το σήμα να είναι 1 γραμμή (χάλια) ενώ σε 2g να είναι πολύ καλύτερο. Δοκίμασε να θέσεις την συσκευή σε 2g only το οποίο γενικά βελτιώνει πολύ την ομιλία σε τέτοιες περιοχές (δεν αποσυνδέεται κτλ). Ισως δουλέψει και σε εσένα (το 2g only αντί auto 2g/3g/4g)

 

Όταν θέλεις data το ξαναβάζεις σε 3g. Στο android μου έχω κουμπί συντόμευση για αυτό.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

κάποιες φορές που τα κινητά είναι 3g προσπαθούν να συνδεθούν σε 3G που μπορεί το σήμα να είναι 1 γραμμή (χάλια) ενώ σε 2g να είναι πολύ καλύτερο. Δοκίμασε να θέσεις την συσκευή σε 2g only το οποίο γενικά βελτιώνει πολύ την ομιλία σε τέτοιες περιοχές (δεν αποσυνδέεται κτλ). Ισως δουλέψει και σε εσένα (το 2g only αντί auto 2g/3g/4g)

 

Όταν θέλεις data το ξαναβάζεις σε 3g. Στο android μου έχω κουμπί συντόμευση για αυτό.

την συντόμευση την έβαλες με κάποια εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

250mb με 1 ευρώ

Λήγει σε 4ωρες ,υπαρχει στο site στα πακέτα στο countdown offers

 

Ναι:

https://www.wind.gr/gr/q/paketa/countdown-offers/

http://i64.tinypic.com/2aj9cv7.jpg

 

Να ρωτήσω:

Εδώ γιατί δεν έχει 1,01 € ;

Link to comment
Share on other sites

Μια υπόθεση είναι ότι κρατάνε τα 2 πρώτα δεκαδικά ψηφία και δεν στρογγυλοποιούν τα επόμενα. Έτσι με το νέο ΦΠΑ 2€=>2,01 αλλά 1€=>1,00.
Link to comment
Share on other sites

Μια υπόθεση είναι ότι κρατάνε τα 2 πρώτα δεκαδικά ψηφία και δεν στρογγυλοποιούν τα επόμενα. Έτσι με το νέο ΦΠΑ 2€=>2,01 αλλά 1€=>1,00.

Έτσι ακριβώς είναι, έτσι λειτουργούν όλα τα συστήματα ηλεκτρονικής πώλησης εξ ορισμού

Link to comment
Share on other sites

Πόσο στοιχίζει να μεταφέρω το κινητό μού cyta σε καρτοκινητή Q...???
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στο σαιτ της κιου πρέπει να έχει ένα τηλέφωνο φορητότητας, πιο παλιά ήταν δωρεάν, για τώρα δεν είμαι σίγουρος. Καρτοκινητό ή συμβόλαιο είσαι;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια

Πριν 2-3 μερες εβαλα στην κιου καρτα μου 10Ε για ενεργοποιηση πακετων και για να παρω δωρο το 1gb ιντερνετ , απο τοτε οι ταχυτητες ιντερνετ που πιανω ειναι κατω απο 1 μβπσ αν και μου δειχνει οτι πιανω Η+ , ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο και αν μπορω να κανω κατι?

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Μια υπόθεση είναι ότι κρατάνε τα 2 πρώτα δεκαδικά ψηφία και δεν στρογγυλοποιούν τα επόμενα. Έτσι με το νέο ΦΠΑ 2€=>2,01 αλλά 1€=>1,00.

 

Ναι,

αλλά daily internet από 1€ σε 1,01€ από 1/6/2016.

Σε αυτό δεν πάει έτσι όπως λες;

Link to comment
Share on other sites

Πόσο στοιχίζει να μεταφέρω το κινητό μού cyta σε καρτοκινητή Q...???

απο εδω

https://www.wind.gr/gr/q/ela-stin-q/online-paraggelia/

θα πληρωσεις μονο 10 ευρω για την καρτα ανανεωσης που θα παραλάβεις μαζι με την σιμ.

Στο κατάστημα χρεώνουν 10 ευρω ενεργοποίηση (δεν μπαινουν στο λογαριασμό σου),αλλά λογικά θα κάνεις πιο γρήγορα τη δουλειά σου εκει.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο στοιχίζει να μεταφέρω το κινητό μού cyta σε καρτοκινητή Q...???

 

Γιατί θες να πας Q ? Δεν έμεινες ικανοποιημένος απο την cyta? :!:

Link to comment
Share on other sites

 

Να ρωτήσω:

Εδώ γιατί δεν έχει 1,01 € ;

 

Γιατί πρέπει να εχει 1,01 ? :rolleyes: Τόσο τιμολογούν την συγκεκριμένη προσφορά π.χ. 0,81 περιπου χωρίς φπα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει να εχει 1,01 ? :rolleyes: Τόσο τιμολογούν την συγκεκριμένη προσφορά π.χ. 0,81 περιπου χωρίς φπα.

 

Γιατί όλα τα "πακέτα" (ακόμα και οι προσφορές πχ στείλε 21 στο 12410 για 200΄ όλους και 1GB με 3,02€) πήραν την ανάλογη αύξηση.

Όπως και το daily internet.

 

Το countdown?

 

Υ.Γ.: Μάλλον δεν έχει ΦΠΑ αυτό!!! χα χα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, δεν έχω ιδέα. Μπορεί να υπάρχουν διάφοροι λόγοι.

Αν η υπηρεσία ξεκίνησε μετά την αύξηση του ΦΠΑ, και θέλησαν να το δώσουν με 1€, δεν έχει να κάνει πόσο έχει κάτι άλλο παραπλήσιας τιμής, που υπήρχε από πριν την αύξηση.

Μόνο αν βρεθείς με κάποιον από το τμήμα marketing θα μάθεις στα σίγουρα.

 

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, δεν έχω ιδέα. Μπορεί να υπάρχουν διάφοροι λόγοι.

Αν η υπηρεσία ξεκίνησε μετά την αύξηση του ΦΠΑ, και θέλησαν να το δώσουν με 1€, δεν έχει να κάνει πόσο έχει κάτι άλλο παραπλήσιας τιμής, που υπήρχε από πριν την αύξηση.

Μόνο αν βρεθείς με κάποιον από το τμήμα marketing θα μάθεις στα σίγουρα.

 

 

Sent from my XT1562

 

Γνωρίζεις την κουβέντα που κάναμε αρχές Ιούνη πάνω στο θέμα (και με παράθεση Νόμων).

Εκεί το "πάω".

Οι περισσότεροι δεν ασχολήθηκαν.

 

Απλά να πω ότι σε πιθανή περαιτέρω αύξηση ΦΠΑ (πχ στο 25% ή 26%) να είμαστε έτοιμοι (όπως και οι εταιρείες: Για αυτό το κάναν άλλωστε: Να είναι "έτοιμες" σε τέτοια πιθανότητα).

 

Κάτι που δε "στέκει" , όπως είχαμε πει.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...