Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φορητότητα προς φρογκ και εχεις και τα μονόευρα πακέτα προς την ίδια εταιρία, που η κιου μετέτρεψε σε τρίευρα.

 

 

 

Αμαν με την Frog,να εδινε και προς ολη την Cosmote τα λεπτα στο μονοευρο πακετο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς, σε λιγότερο από μία ώρα, εκπνέει ο Μάρτιος και η Q, δεν έχει ανακοινώσει παράταση, για καμία από τις προσφορές που λήγουν σήμερα: (1) Bonus ανανέωσης, (2) πακέτο 100' προς όλους με 3 ευρώ και (3) δωρεάν whatsapp. Συνήθως, μέχρι το μεσημέρι της τελευταίας ημέρας ισχύος των προσφορών, ανακοίνωναν την παράτασή τους, για ακόμη ένα μήνα. Τι λέτε να γίνει? Λέτε να τις κόψουν? Αν ναι, πολύ φοβάμαι, μήπως έχουν αποφασίσει να βάλουν λουκέτο στην Q, οπότε τίποτα δε θα μπορεί να τους σταματήσει.

 

 

 

Αμα τις κοψουν παω στο F2G #Crew μαλλον.Πραγματικα ειναι κριμα,να κανει κινησεις αυτοκαταστροφης η Q.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αμαν με την Frog,να εδινε και προς ολη την Cosmote τα λεπτα στο μονοευρο πακετο.

 

Εάν θα το έκανε αυτό, όλος ο ελληνικός πληθυσμός θα είχε φρογκ και κοσμοτε...

Link to comment
Share on other sites

φορητότητα προς φρογκ και εχεις και τα μονόευρα πακέτα προς την ίδια εταιρία, που η κιου μετέτρεψε σε τρίευρα.

Εγώ ακόμα 2€ βάζω. Προς όλη την Q/Wind. Έχει ειπωθεί πολλές φορές εδώ μέσα ότι δεν έχουν καταργηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα 2€ βάζω. Προς όλη την Q/Wind. Έχει ειπωθεί πολλές φορές εδώ μέσα ότι δεν έχουν καταργηθεί.

Εννοείται ότι δεν τα έχουν καταργήσει, κρύψει τα έχουν. Πάντως, αν κάνουν καμία βλακία και χαλάσουν το πακέτο των 100' προς όλους με 3€ (το επαναφέρουν στα 60' με 3€ όπως ήταν παλιά, ή μας παρουσιάσουν κανένα νέο "πονηρό" πακέτο, του τύπου 200' προς όλους με 5€), θα γίνει κόλαση, θα φύγουμε όλοι από την Q. Και τα 100' με 3€ που δίνει λίγα είναι (150' θα έπρεπε να δίνει, για να μην πω 200'), αλλά τέλος πάντων, ας το αφήσει ίδιο τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα για 100' προς όλους με χρέωση ανά 1", με 3€. Online ενεργοποίηση στο bit.ly/3_TOALL/

Οπότε αυτό διατίθεται ακόμα.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα 2€ βάζω. Προς όλη την Q/Wind. Έχει ειπωθεί πολλές φορές εδώ μέσα ότι δεν έχουν καταργηθεί.

 

για ποιόν λόγο δεν υπάρχει στο myq τότε; Για ποιον λογο το εβγαλαν;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, σε λιγότερο από μία ώρα, εκπνέει ο Μάρτιος και η Q, δεν έχει ανακοινώσει παράταση, για καμία από τις προσφορές που λήγουν σήμερα: (1) Bonus ανανέωσης, (2) πακέτο 100' προς όλους με 3 ευρώ και (3) δωρεάν whatsapp. Συνήθως, μέχρι το μεσημέρι της τελευταίας ημέρας ισχύος των προσφορών, ανακοίνωναν την παράτασή τους, για ακόμη ένα μήνα. Τι λέτε να γίνει? Λέτε να τις κόψουν? Αν ναι, πολύ φοβάμαι, μήπως έχουν αποφασίσει να βάλουν λουκέτο στην Q, οπότε τίποτα δε θα μπορεί να τους σταματήσει.

Μου είπαν μόλις τώρα στο live chat, ότι οι προσφορές έχουν πάρει παράταση, μέχρι και τις 5 Μαΐου, προς εξυπηρέτηση των συνδρομητών. Πάντως, το site δεν έχει ακόμη ενημερωθεί, ούτε ανακοίνωση έχει βγει.

Link to comment
Share on other sites

μεσα στο myq όμως για τα "νέα" πακέτα 3 ευρω ομιλιας/μηνυματων προς ολους & προς wind/q,και mb δεν υπάρχει online bonus αλλα τα μπόνους εχουν ενσωματωθεί στα πακέτα. Δηλ. εχουμε πλεον 100' προς ολους,1000' προς wind/q,1000 sms προς wind/q,600mb,90 sms και το δωρεαν whatsapp παραμένει. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι δεν τα έχουν καταργήσει, κρύψει τα έχουν. Πάντως, αν κάνουν καμία βλακία και χαλάσουν το πακέτο των 100' προς όλους με 3€ (το επαναφέρουν στα 60' με 3€ όπως ήταν παλιά, ή μας παρουσιάσουν κανένα νέο "πονηρό" πακέτο, του τύπου 200' προς όλους με 5€), θα γίνει κόλαση, θα φύγουμε όλοι από την Q. Και τα 100' με 3€ που δίνει λίγα είναι (150' θα έπρεπε να δίνει, για να μην πω 200'), αλλά τέλος πάντων, ας το αφήσει ίδιο τουλάχιστον.

 

Και εγω θα θελα να δίνει πχ 1000' με 3 Ευρώ, αλλα και τα 100 που δινει , μηπως τα δινει κανεις αλλος; και μάλιστα με χρεωση σνα δευτερόλεπτο; :p

Link to comment
Share on other sites

off-topic: καθε 2 εβδομαδες περιπου ο ανταγωνιστης της q δινει μπονους στο πακέτο των 60',άλλα τόσα στην ιδια τιμή. Δηλαδή 120' με 3 ευρω ανα δευτερόλεπτο. Βέβαια στις υπόλοιπες παροχές είναι γενικά πίσω (έχει κρατήσει ακόμα τα πακέτα του 1 ευρώ προς το ιδιο πακέτο,οχι προς όλο το δίκτυο),οπότε αν θες και άλλες παροχές εκτός ομιλίας πάλι συμφέρει η q.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα θελα να δίνει πχ 1000' με 3 Ευρώ, αλλα και τα 100 που δινει , μηπως τα δινει κανεις αλλος; και μάλιστα με χρεωση σνα δευτερόλεπτο; :p

Δε μίλησα εγώ για 1000' με 3€ και τέτοιους παραλογισμούς. Απλά λέω, ότι όταν πρωτοβγήκαν τα 100' της Q (το καλοκαίρι του 2014), οι άλλοι (CU, F2G, WU), έδιναν 200' με 5€ (με τρίλεπτη ελάχιστη χρέωση βέβαια). Τώρα, που εδώ και αρκετό καιρό, οι άλλοι έχουν ανεβάσει τα παρεχόμενα λεπτά, σε 300' προς όλους+200' προς το ίδιο δίκτυο (CU, F2G) ή 300' προς όλους+500' προς το ίδιο πακέτο (CU) με 5€. Δε θα έπρεπε να αυξήσει (τηρουμένων των αναλογιών) και η Q λίγο τις παροχές?

Edited by Gm87
Link to comment
Share on other sites

με βάση τις αλλαγές στο myq που εγραψα και παραπάνω,νομίζω οτι σιγά σιγά μπαίνουμε στην λογική των online πακέτων και εγκαταλείπεται (από την q) η λογική του online bonus. Στο 12200 βέβαια,υπάρχουν τα πακέτα των 3 ευρώ χωρίς το παλιό μπόνους (80' προς όλους,800 απ'ολα προς wind/q,80 sms,350 mb).Ετσι εξηγείται και η αλλαγη που ειχε γίνει στο online bonus του πακέτου προς όλους: ήταν 60' + 40' προς όλους,έγινε κάποια στιγμή 80' +20' αν θυμαμαι καλά και τώρα η offline παροχή είναι 80' προς όλους. Τα καταστήματα βέβαια κρατάνε ακόμα σαν προσφορά τα 100' προς όλους,αλλά μάλλον τα άλλα πακέτα είναι όπως στο 12200.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε μίλησα εγώ για 1000' με 3€ και τέτοιους παραλογισμούς. Απλά λέω, ότι όταν πρωτοβγήκαν τα 100' της Q (το καλοκαίρι του 2014), οι άλλοι (CU, F2G, WU), έδιναν 200' με 5€ (με τρίλεπτη ελάχιστη χρέωση βέβαια). Τώρα, που εδώ και αρκετό καιρό, οι άλλοι έχουν ανεβάσει τα παρεχόμενα λεπτά, σε 300' προς όλους+200' προς το ίδιο δίκτυο (CU, F2G) ή 300' προς όλους+500' προς το ίδιο πακέτο (CU) με 5€. Δε θα έπρεπε να αυξήσει (τηρουμένων των αναλογιών) και η Q λίγο τις παροχές?

δεν ανταγωνίζεται όμως η q όλους αυτούς (το f2g είναι το...αντίπαλο δέος για cu/wu) αλλά μάλλον μόνο την frog. Και προς το παρόν παρά την κατά περιόδους προσφορά των 3ευρω/120' από τον βάτραχο,η q κρατάει μόνιμο πακέτο με 80'-100' και τα υπόλοιπα σε πολύ καλύτερη τιμολόγηση σε σχέση με τις παροχές,οπότε δεν υπάρχει λόγος να αυξήσει κάτι.Αν αυξήσει τις παροχές προβλέπω και αύξηση τιμών στα πακέτα στα 4-5 ευρω,κατά την προσφιλή της συνήθεια,οπως εχει γινει στο παρελθον,οταν φτασαμε στα 3 ευρω από το 1 ευρω που είχαν τα πακέτα προς το ιδιο δίκτυο.

Ας μην ξεχνάμε οτι τηρείται και μια εσωτερική ισορροπία με το f2g.Περαν της διαφορας στην ελαχιστη χρεωση,παντα η q σε παροχες και τιμολογηση διατηρείται πίσω από την "ναυαρχίδα" της καρτοκινητής της wind.Με τα τώρινα δεδομένα στο f2g δεν νομιζω η q να εχει μεγάλα περιθώρια αυξήσεων σε τιμές και παροχές.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

επίσημα και στο site της q δωρεάν whatsapp και επέκταση της προσφοράς του 1 γιγα και 1000' προς q με 10 ευρώ ανανέωση ως 05 Μαϊου.Επίαης δωρεαν fb για μια εβδομάδα.
Link to comment
Share on other sites

επίσημα και στο site της q δωρεάν whatsapp και επέκταση της προσφοράς του 1 γιγα και 1000' προς q με 10 ευρώ ανανέωση ως 05 Μαϊου.Επίαης δωρεαν fb για μια εβδομάδα.

Ναι, το ίδιο (παράταση μέχρι και τις 5 Μαΐου) και για το πακέτο των 100' προς όλους με 3€. Αρχικά, είχαν γράψει και για τις τρεις προσφορές, ότι θα ίσχυαν έως τις 30 Απριλίου, αλλά μετά το άλλαξαν, προφανώς επειδή την πρώτη Μαΐου έχουμε Πάσχα και ως γνωστόν, ποτέ δεν κόβονται/τροποποιούνται προσφορές κινητής, μέσα στις γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν έπρεπε να λάβω το 1 giga από την 8ευρη προσφορά; Δεν ελαβα κάτι;

Το έλαβα στις 14:28 (τότε μου ρθε το μήνυμα ,τότε μπήκε και το 1GB).

Link to comment
Share on other sites

Το έλαβα στις 14:28 (τότε μου ρθε το μήνυμα ,τότε μπήκε και το 1GB).

 

Το προηγουμενο το έλαβα 1 Μαρτίου στις 11 ηωρα το πρωί. Έως τώρα δεν έχω λάβει κάτι. Να φταίει που έχω 0 ευρώ υπόλοιπο;

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ελαβα κανονικα στις 11 το πρωι,νομιζω πως θελει να εχεις υπολοιπο για να λειτουργησει οχι για να το λαβεις.
Link to comment
Share on other sites

Eχω ενα νουμερο ως δεύτερο το οποιο δεν χρησιμοποιώ .. Είναι σε αυτή την "κατάσταση" . Πότε το «χάνω» ??

 

http://i.imgur.com/kCWrCC1.png

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...