Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω αν γινεται να παρω ενα νουμερακι τσαμπα απο καταστημα και μετα να βαλω 5ε σε υπολοιπο και επειτα να ενεργοποιησω ενα πακετο ιντερνετ με 2ε για 400mb απλως θυμομουν οτι θα δινουν 10ε τα νεα νουμερα καπου που διαβασα αλλα δεν ειμαι σιγουρος

 

Υπάρχουν αρκετά καταστήματα που δίνουν δωρεάν τους αριθμούς, είτε με προϋποθέσεις (πχ. επιτόπου ανανέωση 5-10€).

Δοκίμασε το Wind store στο metro mall.

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα Πακέτα δίνουν

α) 100ΜΒ με την ενεργοποίηση

β) 20 SMS με την ενεργοποίηση

γ) 3 ευρώ μετά την πρώτη ανανέωση και από ένα ευρώ την πρώτη μέρα του επόμενου και του μεθεπόμενου μήνα

δ) Δώρο 500 ΜΒ με την πρώτη ανανέωση με διάρκεια 3 μήνες ( ακόμα και αν βάλεις 5 ευρώ)

ε) Δώρο 1000ΜΒ με την πρώτη ανανέωση του κάθε μήνα + 1000 λεπτά προς Q από κατάστημα ή Online αν βάλεις από 10 ευρώ και πάνω

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζομαι κ εγω μετα απο 20 χρονια συμβολαιο voda ξυπνησα,στο τελευταιο μου 18μηνω συμβολαιο πληρωνα με 30% εκτωση 36€ 1500` προς voda και σταθερα 1500 sms προς voda 190` προς κινητα 100 sms προς λοιπους παροχους και 500mb internet,μολις την πεμπτη προσεξα τους τελευταιους 3 λογαριασμους και ειδα οτι δεν μιλησα συνολικα πανω απο 100` μεσο ορο προς ολους και 60 -70mb internet, σοκαριστικα!!!Δευτερα με ειπαν οτι η καρτουλα θα ειναι ετοιμη.
Link to comment
Share on other sites

Τα νέα Πακέτα δίνουν

α) 100ΜΒ με την ενεργοποίηση

β) 20 SMS με την ενεργοποίηση

γ) 3 ευρώ μετά την πρώτη ανανέωση και από ένα ευρώ την πρώτη μέρα του επόμενου και του μεθεπόμενου μήνα

δ) Δώρο 500 ΜΒ με την πρώτη ανανέωση με διάρκεια 3 μήνες ( ακόμα και αν βάλεις 5 ευρώ)

ε) Δώρο 1000ΜΒ με την πρώτη ανανέωση του κάθε μήνα + 1000 λεπτά προς Q από κατάστημα ή Online αν βάλεις από 10 ευρώ και πάνω

 

Πωπω με τοσα δωρα θα την βγαλω ανετα 2-3 μηνες αφου ετσι και αλλιως για ιντερνετ το χρειαζομαι. Αλλα αμα παω σε ενα καταστημα θα μου δωσουν το νουμερο τσαμπα η θα μου ζητανε 10ε οπως ηπωθηκε παλαιοτερα? επισης αμα μου το δωσουν τσαμπα θα με αναγκασουν εκεινη την στιγμη να βαλω καρτα-υπολοιπο η θα μπορω να βαλω αργοτερα μονος μου?

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα νέα πακέτα που είναι διαθέσιμα ή θα γίνουν διαθέσιμα μετά τις 30/11 ; Για το α, β, γ αφορούν μάλλον νέους συνδρομητές αλλά το δ και ε αφορά πάλι νέους συνδρομητές ;;; Και αυτό ότι με την πρώτη ανανέωση με 5 ευρώ κερδίζεις 500 mb για 3 μήνες είναι τέλειο αλλά ισχύει και για τους υπάρχοντες συνδρομητές ??? Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Τα α, β,γ αλλά και το δ΄είναι για νέους συνδρομητές , το ε' ισχύει για όλους . Πάντως είναι καλύτερα να βάλει κανείς 10 ευρώ αν το θέλει για internet.

Αν το πάρεις τώρα τέλος του μήνα είναι καλύτερα να βάλεις 5 ευρώ για να έχεις τα 500 + 100 ΜΒ και τις πρώτες μέρες του Δεκέμβρη βάζεις 10 .

Δωρεάν τα δίνουν τα νούμερα στα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Τα α, β,γ αλλά και το δ΄είναι για νέους συνδρομητές , το ε' ισχύει για όλους . Πάντως είναι καλύτερα να βάλει κανείς 10 ευρώ αν το θέλει για internet.

Αν το πάρεις τώρα τέλος του μήνα είναι καλύτερα να βάλεις 5 ευρώ για να έχεις τα 500 + 100 ΜΒ και τις πρώτες μέρες του Δεκέμβρη βάζεις 10 .

Δωρεάν τα δίνουν τα νούμερα στα καταστήματα.

 

Σε ευχαριστώ Βασιλη

Link to comment
Share on other sites

Στα καταστήματα τα νούμερα τα δίνουν δωρεάν, απλά υποχρεωτικά αγοράζεις και κάρτα ανανέωσης
Link to comment
Share on other sites

Τα δώρα αυτά τα δινουν και σε αλλαγή από f2g σε q? Τα αντίστοιχα σε νεο f2g ποια είναι?
Link to comment
Share on other sites

γινεται σε 2καρτο να χρησιμοποιεις απο την μια καρτα το ιντερνετ και απο την αλλη το 2g για κλησεις ταυτοχρονα?Δηλαδη να εισαι ιντερνετ με την μια και σε παρει καποιος στην αλλη καρτα να μην κοπει το ιντερνετ την ωρα που μιλας?
Link to comment
Share on other sites

Σε dual standby όπως είναι τα περισσότερα που θα βρεις όχι. Ψάξε για dual active.

Καλά κατάλαβες τι ρώτησε;;; όχι δύο σιμ για ταυτόχρονες κλήσεις! Μία θα είναι μόνο για data.Εγώ μία χαρά το έχω έτσι το δικό μου

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά κατάλαβα. Είτε είναι κλήση είτε σύνδεση δεδομένων δεν παίζει κανένα ρόλο. Το κινητό(αν είναι dual standby) έχει μια κεραία/πομπό/δέκτη. Αν έχεις σύνδεση δεδομένων θα τη διακόψει αν πάρεις ή σε πάρουν τηλέφωνο. Το απόγευμα το δοκίμασα μάλιστα. Μπορεί να δείχνει συνδεδεμένο, όμως αν μιλάς στην άλλη κάρτα από αυτήν που έχεις δεδομένα, δεν ανοίγει τίποτα. Στον chrome μου έβγαζε είστε εκτός σύνδεσης.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά κατάλαβα. Είτε είναι κλήση είτε σύνδεση δεδομένων δεν παίζει κανένα ρόλο. Το κινητό(αν είναι dual standby) έχει μια κεραία/πομπό/δέκτη. Αν έχεις σύνδεση δεδομένων θα τη διακόψει αν πάρεις ή σε πάρουν τηλέφωνο. Το απόγευμα το δοκίμασα μάλιστα. Μπορεί να δείχνει συνδεδεμένο, όμως αν μιλάς στην άλλη κάρτα από αυτήν που έχεις δεδομένα, δεν ανοίγει τίποτα. Στον chrome μου έβγαζε είστε εκτός σύνδεσης.

 

άρα δεν βολεύει. Οπότε η καλύτερη επιλογή είναι να πάρει ένα mifi να βάλει εκεί την κάρτα του ίντερνετ και το κάνει wifi και να μπαίνει από το κινητό του !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζομαι κ εγω μετα απο 20 χρονια συμβολαιο voda ξυπνησα,στο τελευταιο μου 18μηνω συμβολαιο πληρωνα με 30% εκτωση 36€ 1500` προς voda και σταθερα 1500 sms προς voda 190` προς κινητα 100 sms προς λοιπους παροχους και 500mb internet,μολις την πεμπτη προσεξα τους τελευταιους 3 λογαριασμους και ειδα οτι δεν μιλησα συνολικα πανω απο 100` μεσο ορο προς ολους και 60 -70mb internet, σοκαριστικα!!!Δευτερα με ειπαν οτι η καρτουλα θα ειναι ετοιμη.

Καλώς όρισες! Ετοιμάσου για και σοκαριστική βελτίωση στην αίσθηση στην τσέπη σου :)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά κατάλαβα. Είτε είναι κλήση είτε σύνδεση δεδομένων δεν παίζει κανένα ρόλο. Το κινητό(αν είναι dual standby) έχει μια κεραία/πομπό/δέκτη. Αν έχεις σύνδεση δεδομένων θα τη διακόψει αν πάρεις ή σε πάρουν τηλέφωνο. Το απόγευμα το δοκίμασα μάλιστα. Μπορεί να δείχνει συνδεδεμένο, όμως αν μιλάς στην άλλη κάρτα από αυτήν που έχεις δεδομένα, δεν ανοίγει τίποτα. Στον chrome μου έβγαζε είστε εκτός σύνδεσης.

Το ξανά δοκιμάζω και αναφέρω πάλι!

Link to comment
Share on other sites

ισχυει,αν δεν ειναι dual active το κινητο μολις σε παρουν κοβεται το ιντερνετ στην 2η καρτα και ξανασυνδεεται οταν τελειωσει το τηλεφωνημα
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έκανα τη 10ευρη ανανέωση που θα μου έδινε υποτίθεται τα γνωστά 500mb συν αλλα 200mb δώρο..

 

Ως εδώ καλά, αλλά αντί να αρχίσει κατευθείαν να τρώει από τα 200 που διαρκούν μόλις 15 ημέρες, καταναλώνει από τα 500 που λήγουν στις 30 ημέρες....

 

 

Κάποια γνώμη?

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έκανα τη 10ευρη ανανέωση που θα μου έδινε υποτίθεται τα γνωστά 500mb συν αλλα 200mb δώρο..

 

Ως εδώ καλά, αλλά αντί να αρχίσει κατευθείαν να τρώει από τα 200 που διαρκούν μόλις 15 ημέρες, καταναλώνει από τα 500 που λήγουν στις 30 ημέρες....

 

 

Κάποια γνώμη?

 

την γνωμη της wind θα πρεπε να ζητησεις πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν έρθει τα παρακατω μηνυματα:

1) ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ! 160Λ ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ ΓΙΑ 30ΗΜ ΜΕ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΑΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕ 4,4€! ΑΠΟΚΤΗΣΕ ΤΟ ΣΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ WIND ΕΩΣ 30/11. Q ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ!

2) 160Λ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΑΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΓΙΑ 30ΗΜ ΜΕ ΜΟΝΟ 4,4€! ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ 12 ΜΗΝΕΣ ΣΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ WIND (ΕΩΣ 30/11)

 

Το έχει ενεργοποιησει κανενας; Πληρώνεις κατι για να ξεκλειδωσεις την επιλογη;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν δίνουν δωρεάν πακέτα σύνδεσης Q;

Επίσης υπάρχει online ανανέωση χρόνου 5€;

 

Το πρώτο δεν το γνωρίζω με βεβαιότητα.Το δευτερο σίγουρα ναι, μεσα απο το myQ.gr

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν έρθει τα παρακατω μηνυματα:

1) ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ! 160Λ ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ ΓΙΑ 30ΗΜ ΜΕ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΑΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕ 4,4€! ΑΠΟΚΤΗΣΕ ΤΟ ΣΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ WIND ΕΩΣ 30/11. Q ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ!

2) 160Λ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΑΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΓΙΑ 30ΗΜ ΜΕ ΜΟΝΟ 4,4€! ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ 12 ΜΗΝΕΣ ΣΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ WIND (ΕΩΣ 30/11)

 

Το έχει ενεργοποιησει κανενας; Πληρώνεις κατι για να ξεκλειδωσεις την επιλογη;

 

Διάβασε το post #8463, εκεί βρίσκεται η απάντηση

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Άλλαξα τηλέφωνο και στο νέο παρόλο που απενεργοποιώ τα δεδομένα και την περιαγωγή η Q με χρεώνει 1€ κάθε φορά που ενεργοποιώ το τηλέφωνο το πρωί. Τους έστειλα email και μου λένε οτι είναι νόμιμο παρότι για κάθε άλλο πακέτο πρέπει να γίνει ενεργοποίηση. Επίσης αν το υπολοιπο είναι μικροτερο του 1€ τότε σου το αφαιρεί και αφήνει υπόλοιπο 0 οπότε δεν μπορείς να κάνεις κλήση ακόμη και αν έχεις υπολοιπο χρόνου. Υπάρχει λύση; Αν σβήσω το APN θα πάψει να με χρεώνει; Edited by misterbean
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...