Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω οποιος ξερει να απαντησει. Δεν μου εχει ερθει καποιο μηνημα. Αν ανανεωσω σε καταστημα πχ 20 ευρω ποσος χρονος θα μπει τελικα και μεχρι ποτε θα ισχυει? Γιατι αλλοι λενε για ενα μηνα, αλλοι ενα χρονο, αλλοι οτι πηραν και τα δυο μπονους!
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

O παραπανω διπλασιασμος, ετσι και κανεις, θα εχει ισχυ μονο για ενα μηνα. Αρα δεν εχει νοημα να βαλεις και πολλα λεφτα απο τη στιγμη που το ανανεωσες.;)

Δηλαδη για να καταλαβω κανονικα χρηματα ηταν μονο ο πρωτος διπλασιασμος που πηρα στη πρωτη ανανεωση;

Να ρωτησω οποιος ξερει να απαντησει. Δεν μου εχει ερθει καποιο μηνημα. Αν ανανεωσω σε καταστημα πχ 20 ευρω ποσος χρονος θα μπει τελικα και μεχρι ποτε θα ισχυει? Γιατι αλλοι λενε για ενα μηνα, αλλοι ενα χρονο, αλλοι οτι πηραν και τα δυο μπονους!

Εγω πηγα στα τυφλα και μου εκανε κανονικο διπλασιασμο!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω κανονικα χρηματα ηταν μονο ο πρωτος διπλασιασμος που πηρα στη πρωτη ανανεωση;

 

Εκτος και αν σου ερθει και καποιο αλλο μηνυμα διπλασιασμου οπως το "χριστουγεννιατικη εκπληξη με ανανεωση 5€ και ανω" που και αυτο ειναι κανονικος διπλασιασμος.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος και αν σου ερθει και καποιο αλλο μηνυμα διπλασιασμου οπως το "χριστουγεννιατικη εκπληξη με ανανεωση 5€ και ανω" που και αυτο ειναι κανονικος διπλασιασμος.

Στα τυφλα πηγα! Δεν μου ηρθε κανενα μνμ!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν πράγματι η Q προσφέρει εξερχόμενες κλήσεις σε περιαγωγή ενώ θα βρίσκομαι στις ΗΠΑ; Λέει στο σάιτ ότι τις παρέχει μέσω της ΑΤ&Τ αλλά διατηρώ επιφυλάξεις κατά πόσον ισχύει κάτι τέτοιο.

http://www.wind.gr/gr/q/about-q/periagogi/pinakas-roaming/

Αν κάποιος την έχει χρησιμοποιήσει ας μας ενημερώσει, παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΝΕΩΣΕ ΜΕ 5€ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 2 ΗΜΕΡΕΣ Κ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΔΩΡΟ 90Λ ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΑΘΕΡΑ Κ ΚΙΝΗΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΑ 5€ ΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ! (ΔΙΑΡΚΕΙΑ 30 ΗΜΕΡΕΣ)

 

Μου ήρθε πριν λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ανανεωσα πριν απο λιγο 5 ευρω δεν μου ηρθε κατι... Μονο η γνωριμη αυξηση χρονου κατα 6,7 ευρω ;-) ξερει κανενας τι ειναι αυτο? μου ερχεται χοντρικα καθε τρεις ανανωσεις... Μηπως καμμια αποζημειωση για την ονλαην ανανεωση που γινοταν παλια?
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να συνδεθω σε αυτο το ρημαδιασμενο το 3G της Q και ενω εχω ολα οσα πρεπει ανοιχτα και τις ρυθμισεις σωστα δε μπαινει με τιποτα.

Πληρωσα και τα 5 ευρω για νεα καρτα sim μπας και ... αλλα ματαια.

εχει καποιος οποιαδηποτε λυση???????????????????????

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να συνδεθω σε αυτο το ρημαδιασμενο το 3G της Q και ενω εχω ολα οσα πρεπει ανοιχτα και τις ρυθμισεις σωστα δε μπαινει με τιποτα.

Πληρωσα και τα 5 ευρω για νεα καρτα sim μπας και ... αλλα ματαια.

εχει καποιος οποιαδηποτε λυση???????????????????????

 

Έκανες επανεκκίνηση του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να συνδεθω σε αυτο το ρημαδιασμενο το 3G της Q και ενω εχω ολα οσα πρεπει ανοιχτα και τις ρυθμισεις σωστα δε μπαινει με τιποτα.

Πληρωσα και τα 5 ευρω για νεα καρτα sim μπας και ... αλλα ματαια.

εχει καποιος οποιαδηποτε λυση???????????????????????

 

Έχεις ένα ενεργοποιήσει την περιαγωγή? Έχεις σμαρτφον?

Το 3g ενεργοποιείται αυτόματα.

Αν στην περιοχή σου δεν έχει η δεν χρειάζεται δεν ανάβει το Η.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να συνδεθω σε αυτο το ρημαδιασμενο το 3G της Q και ενω εχω ολα οσα πρεπει ανοιχτα και τις ρυθμισεις σωστα δε μπαινει με τιποτα.

Πληρωσα και τα 5 ευρω για νεα καρτα sim μπας και ... αλλα ματαια.

εχει καποιος οποιαδηποτε λυση???????????????????????

 

Στις ρυθμίσεις δεδομένων του κινητού πρέπει να ενεργοποιήσεις την περιαγωγή δεδομένων μιας και η Q χρησιμοποιεί το δίκτυο της Wind.

Στο iphone για παράδειγμα δεν χρειάστηκε να το ενεργοποιήσω, λειτουργούσε και χωρίς, σε άλλα κινητά χρειάζεται όμως (όπως πχ σε ενα motorola flipout android που είχα και προσπαθώ να ξεχάσω!) και μετά πρέπει να περάσεις τις ρυθμίσεις 3G εαν δεν τις έχεις περάσει.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις δεδομένων του κινητού πρέπει να ενεργοποιήσεις την περιαγωγή δεδομένων μιας και η Q χρησιμοποιεί το δίκτυο της Wind.

Στο iphone για παράδειγμα δεν χρειάστηκε να το ενεργοποιήσω, λειτουργούσε και χωρίς, σε άλλα κινητά χρειάζεται όμως (όπως πχ σε ενα motorola flipout android που είχα και προσπαθώ να ξεχάσω!) και μετά πρέπει να περάσεις τις ρυθμίσεις 3G εαν δεν τις έχεις περάσει.

εχω το Samsung galaxy S3 .Τα εχω ολα οπως λες αλλα... τιποτα !

Link to comment
Share on other sites

εχω το Samsung galaxy S3 .Τα εχω ολα οπως λες αλλα... τιποτα !

 

Τότε δεν έχεις 3g στην περιοχή σου.

Αν δουλεύει το gsm. Αλλιώς πας σέρβις. Μήπως έχεις καμμία custom rom?

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να συνδεθω σε αυτο το ρημαδιασμενο το 3G της Q και ενω εχω ολα οσα πρεπει ανοιχτα και τις ρυθμισεις σωστα δε μπαινει με τιποτα.

Πληρωσα και τα 5 ευρω για νεα καρτα sim μπας και ... αλλα ματαια.

εχει καποιος οποιαδηποτε λυση???????????????????????

 

Μήπως κάποια στιγμή ζήτησες να διακοπεί το ίντερνετ για να μην χρεώνεσαι και το έχεις ξεχάσει;

Το είχα πάθει παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν έχεις 3g στην περιοχή σου.

Αν δουλεύει το gsm. Αλλιώς πας σέρβις. Μήπως έχεις καμμία custom rom?

κλαημερα και χρονια πολλα!

3G εχει η περιοχη μου και ναι εχω custom rom !

Link to comment
Share on other sites

@wildcat_gr

βάλε αν μπορείς την κάρτα σε μια άλλη συσκευή... Αν δεν δουλεύει ούτε από εκεί κάλεσε το 1222 μήπως φταίει κάτι από το δίκτυο.

Πιστεύω να έχεις χρηματικό υπόλοιπο μέσα έστω 0,01€ (κλήση 1225)

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να συνδεθω σε αυτο το ρημαδιασμενο το 3G της Q και ενω εχω ολα οσα πρεπει ανοιχτα και τις ρυθμισεις σωστα δε μπαινει με τιποτα.

Πληρωσα και τα 5 ευρω για νεα καρτα sim μπας και ... αλλα ματαια.

εχει καποιος οποιαδηποτε λυση???????????????????????

συνδέεται στο ιντερνετ με gprs/edge (2G)?

Link to comment
Share on other sites

Εαν σου εμφανίζει σήμα 3G στο κινητό κ εξακολουθείς να μην εχεις ιντερνετ τοτε δες τις ρυθμίσεις της συσκευής.

Ξεκινα απο την επιλογή της περιαγωγής δεδομένων , δες εαν ειναι ενεργοποιημένη.

Στην συνέχεια δες εαν στο APN έχεις δηλώσει το "myq"

Επανεκκίνηση κ εαν εξακολουθείς να μην εχεις ιντερνετ και δεν χρειάζεται κάποια εξειδικευμένη ρυθμιση το κινητό σου , βάλε την κάρτα SIM σε κάποιο άλλο κινητό για να δεις εαν θα εχεις ιντερνετ εκει.

Εαν δεν θα εχεις ουτε κει ιντερνετ τότε φταίει η κάρτα sim ή ο λογαριασμός σου στην Q/Wind.

Εαν θα εχεις ιντερνετ εκει τότε φταίει το κινητό σου.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποια στιγμή ζήτησες να διακοπεί το ίντερνετ για να μην χρεώνεσαι και το έχεις ξεχάσει;

Το είχα πάθει παλιά.

 

Ακριβώς το ίδιο είχα πάθει και εγώ. Είχα κλείσει λόγω χρέωσης τα δεδομένα παλιά και όταν τα χρειάστηκα είχα ξεχάσει! Ζήτησα πάλι να τα ενεργοποιήσουν και όλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα μήνυμα ότι κέρδισα 60 MB ίντερνετ για έναν μήνα...καταξοδεύτηκαν !!!

Μήπως θα προτιμούσες να μην σου τα έκαναν δώρο καθόλου;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα μήνυμα ότι κέρδισα 60 MB ίντερνετ για έναν μήνα...καταξοδεύτηκαν !!!

 

Προτιμούσες καθόλου Mbs δώρο;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα προτιμούσες να μην σου τα έκαναν δώρο καθόλου;

Ναι !!!

 

Προτιμούσες καθόλου Mbs δώρο;

 

Ναι !!!

Link to comment
Share on other sites

τοτε μη τα χρησιμοποιεις. ΟΚ, ναι ειναι λιγα, αλλα για καποιον μπορει να ειναι οκ. αν δε τα θες, δωστα σε μενα (αν γινοταν δηλαδη)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...