Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Iσως να οφείλεται οτι το νούμερο μου (6930 ΧΧΧ ΧΧΧ)είναι απο φορητότητα,γιατί δεν εξηγείται οτι πρίν απο λίγες ημερες με καρτοκινητό της Q (original) δεν είχα πρόβλημα με το internet.

Μεγαλε ισως εχεις δικαιο. βλεποντας αυτο που εγραψες δοκιμασα με τη δευτερη (ολοκαινουργια) γραμμη Q που εχω 699ΧΧΧΧΧΧΧ. ΑΥτη αν ενεργοποιησω το roaming ΚΑΙ το 3G τοτε δουλεει! Στη αλλη καρτα μου απο φορητοτητα Wind σε Q (τηλ 693ΧΧΧΧΧΧ) δεν δουλεει με τιποτα. ΑΚποια μ@#$κια θα εχουν κανει στη Wind. Η διαφημιση για τα νεα ασυρματα δικτυα τους μαρανε. Ας φτιαξουν τα συστηματα τους πρωτα...

 

Σημ. Το εικονιδιο R επανω απο τις ασυμμετρες μπαρες του σηματος και στις δυο περιπτωσεις ειναι εκει και δεν φευγει με τιποτα.

Edited by monte_9
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όχι... Με νέο νούμερο...
Nokia 5210 -> Ericsson T20e -> Sony Ericsson K300i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Elm -> Sony Ericsson Xperia X10 mini -> Samsung Galaxy S DUOS -> Sony Xperia SP -> Elephone P3000 -> Huawei P8 lite -> Huawei Honor 8 και συνεχίζουμε...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην Q από τις αρχές! 2003!

 

Το πρόβλημα προέκυψε όταν άλλαξα sim όπως μου συνέστησε το cc πριν από έναν ακριβώς μήνα!

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα σιμ. Παιδιά νά οργανωθούμε νά αρχίσουμε νά περνούμε στήν προστασία καταναλωτή .
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είναι sim ,εγω που άλλαξα (γιατί ετσι μου έλεγαν απο το cc) το πρόβλημα παραμένει, έφτιαξαν τουλάχιστον τον κωδικό *254#.;Iσως να οφείλεται οτι το νούμερο μου (6930 ΧΧΧ ΧΧΧ)είναι απο φορητότητα,γιατί δεν εξηγείται οτι πρίν απο λίγες ημερες με καρτοκινητό της Q (original) δεν είχα πρόβλημα με το internet.

Και η αρχική σου SIM είναι από την "ύποπτη" παρτίδα όμως...

 

Το R θα το βλέπετε πάντα γιατί η Qcard δεν είναι δίκτυο WIND αλλά Q σε εσωτερική περιαγωγή με την WIND!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με ολοκαίνουριο νούμερο από τον Ιούνιο και ακόμη τίποτα... Το ωραίο είναι οτι άλλαξα και sim αν και ολοκαίνουρια και δεν έγινε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με ολοκαίνουριο νούμερο από τον Ιούνιο και ακόμη τίποτα... Το ωραίο είναι οτι άλλαξα και sim αν και ολοκαίνουρια και δεν έγινε τίποτα.

 

Η προσφορά με το Ίντερνετ έρχεται στη καλύτερη στιγμη του καλοκαιριού και θα βάλω αλλα 500ΜΒ για τον φορητο!!!0

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με ολοκαίνουριο νούμερο από τον Ιούνιο και ακόμη τίποτα... Το ωραίο είναι οτι άλλαξα και sim αν και ολοκαίνουρια και δεν έγινε τίποτα.

 

Welcome to the club!!!

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

λόγω μια δυσαρέσκειας που ίσως απέκτησα μετά από σχεδόν μια δεκαετία με το what's up (σήμερα θα καλέσω την εξυπηρέτηση πελατών και θα μαι σίγουρος) σκέφτομαι σοβαρά να μεταβώ σε Q

 

καθοριστικός παράγοντας θα είναι το αν θα μπορώ να κρατήσω το νούμερο που είχα τόσο καιρό

 

υποθέτω ότι κάποιος από εδώ θα γνωρίζει να μου απαντήσει αν θα μπορώ

Edited by STEV
Link to comment
Share on other sites

...βαζω 5 € σε καταστημα wind kai

τσεπωνω 50 λεπτα χρονο δωρο προς ολους.

 

To παραπάνω έγινε σε f2g.

 

Σε Q γίνεται, ή θέλει τουλάχιστον 10€ για 100 λεπτά;

Link to comment
Share on other sites

λόγω μια δυσαρέσκειας που ίσως απέκτησα μετά από σχεδόν μια δεκαετία με το what's up (σήμερα θα καλέσω την εξυπηρέτηση πελατών και θα μαι σίγουρος) σκέφτομαι σοβαρά να μεταβώ σε Q

 

καθοριστικός παράγοντας θα είναι το αν θα μπορώ να κρατήσω το νούμερο που είχα τόσο καιρό

 

υποθέτω ότι κάποιος από εδώ θα γνωρίζει να μου απαντήσει αν θα μπορώ

 

ναι μπορείς κανονικά να κάνεις φορητοτητα σε αριθμό κιου και να κρατήσεις τον αριθμό σου νομίζω ο αριθμός για φορητοτητα ειναι το 13822.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν πιο ευγενικο απλα να απαντησεις οτι ηδη εχεις δοκιμασει τις ρυθμισεις απο το site....

Φιλικα

Αγαπητέ φίλε. Συγγνώμη αλλά δεν είχα πρόθεση...

Η απάντησή μου πάει πιο πολύ προς την Q...

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι πολύ απλή...

 

Σε Android ICS: Settings/Data Usage / menu options / tick sto Data Roaming.

Και στα άλλα Android κάπως έτσι πρέπει να είναι.

 

Σε iPhone: Settings/General/Network/ πρέπει να είναι ΟΝ τα

1) Enable 3G

2) Cellular Data

3) Data Roaming...

 

απλώς αν είστε κοντά στα σύνορα προσοχή μην μπείτε σε ξένο δίκτυο :lol:

 

αυτό ισχύει εδώ και χρόνια!!!

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι πολύ απλή...

 

Σε iPhone: Settings/General/Network/ πρέπει να είναι ΟΝ τα

1) Enable 3G

2) Cellular Data

3) Data Roaming...

 

απλώς αν είστε κοντά στα σύνορα προσοχή μην μπείτε σε ξένο δίκτυο :lol:

 

αυτό ισχύει εδώ και χρόνια!!!

 

Σ'εμένα, στο iphone 4, δεν χρειάζεται να ενεργοποιήσω το data roaming για την Q. Είναι απενεργοποιημένο και μου λειτουργεί κανονικά.

Στο motorola flipout (android) ομως χρειάζεται , αλλιώς δεν έχει ιντερνετ.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

λόγω μια δυσαρέσκειας που ίσως απέκτησα μετά από σχεδόν μια δεκαετία με το what's up (σήμερα θα καλέσω την εξυπηρέτηση πελατών και θα μαι σίγουρος) σκέφτομαι σοβαρά να μεταβώ σε Q

 

καθοριστικός παράγοντας θα είναι το αν θα μπορώ να κρατήσω το νούμερο που είχα τόσο καιρό

 

υποθέτω ότι κάποιος από εδώ θα γνωρίζει να μου απαντήσει αν θα μπορώ

 

Περιμενε λιγακι μη βιαζεσαι να φυγεις γιατι οι νεες καρτες εχουν προβληματα. Κατσε να δουμε ποτε θα βελτιωθει το προβλημα και φευγεις.

Διαβασε πιο πισω τις σελιδες και θα καταλαβεις.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις καρτες αφορα μονο την πρόσβαση 3g? Σε ενα πιο απλό κινητό για πρόσβαση gprs/edge υπάρχει πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις καρτες αφορα μονο την πρόσβαση 3g? Σε ενα πιο απλό κινητό για πρόσβαση gprs/edge υπάρχει πρόβλημα?

 

Ναι υπάρχει πρόβλημα και σε gprs. Δυστυχώς είναι γενικό το θέμα....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στις νέες SIM είναι περασμένο λάθος APN και το κινητό υπακούει στην ρύθμιση της κάρτας κι όχι αυτού που έχεις στις ρυθμίσεις;;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στις νέες SIM είναι περασμένο λάθος APN και το κινητό υπακούει στην ρύθμιση της κάρτας κι όχι αυτού που έχεις στις ρυθμίσεις;;

 

Από φορητότητα, η sim, αλλά και η αλλαγμένη, δεν είχαν προεγκατεστημένες ρυθμίσεις (επαναφορά APN = τίποτα).

 

Αρχίστε με τα email στα κεντρικά.

Άλλοι ν-τρόποι :

 

1222 από κινητό Q (0,24€/κλήση)

211 999 3000 από σταθερό τηλέφωνο (με χρέωση)

1227 από κινητό Q και να ενημερωθείς σχετικά με το δίκτυο, την κάλυψη και τις υπηρεσίες της Q (χωρίς χρέωση)

11818 από κινητό Q, για πληροφορίες καταλόγου και χρηστικές πληροφορίες (1,38€/λεπτό με χρέωση ανά λεπτό)

1226 Q helpline, από κινητό Q (χωρίς χρέωση)

211 999 6999 για επικοινωνία μέσω FAX

Link to comment
Share on other sites

Από φορητότητα, η sim, αλλά και η αλλαγμένη, δεν είχαν προεγκατεστημένες ρυθμίσεις (επαναφορά APN = τίποτα).

 

Αρχίστε με τα email στα κεντρικά.

Άλλοι ν-τρόποι :

 

1222 από κινητό Q (0,24€/κλήση)

211 999 3000 από σταθερό τηλέφωνο (με χρέωση)

1227 από κινητό Q και να ενημερωθείς σχετικά με το δίκτυο, την κάλυψη και τις υπηρεσίες της Q (χωρίς χρέωση)

11818 από κινητό Q, για πληροφορίες καταλόγου και χρηστικές πληροφορίες (1,38€/λεπτό με χρέωση ανά λεπτό)

1226 Q helpline, από κινητό Q (χωρίς χρέωση)

211 999 6999 για επικοινωνία μέσω FAX

Οι παλιές ξέρουμε αν είχαν περασμένες ρυθμίσεις;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Από φορητότητα, η sim, αλλά και η αλλαγμένη, δεν είχαν προεγκατεστημένες ρυθμίσεις (επαναφορά APN = τίποτα).

 

Αρχίστε με τα email στα κεντρικά.

Άλλοι ν-τρόποι :

 

1222 από κινητό Q (0,24€/κλήση)

211 999 3000 από σταθερό τηλέφωνο (με χρέωση)

1227 από κινητό Q και να ενημερωθείς σχετικά με το δίκτυο, την κάλυψη και τις υπηρεσίες της Q (χωρίς χρέωση)

11818 από κινητό Q, για πληροφορίες καταλόγου και χρηστικές πληροφορίες (1,38€/λεπτό με χρέωση ανά λεπτό)

1226 Q helpline, από κινητό Q (χωρίς χρέωση)

211 999 6999 για επικοινωνία μέσω FAX

και 2105100100

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις δεν έχουν καμία σχέση με την SIM. Δεν αποθηκεύονται εκεί.

 

Πάντος ένας φίλος μου που δεν έμπαινε στο internet τώρα μπαίνει κανονικά!

Μάλλον το λύσανε το πρόβλημα, για κάντε και εσείς μια δοκιμούλα...

 

Αν δεν παίξει με την πρώτη κλείστε και ανοίξτε την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...