Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακάρι. Πάντως το ότι οι εταιρείες δεν έχουν ανακοινώσει επεκταση των προσφορών του ακόμα και για τη νέα χρονιά ενώ βρισκόμαστε ήδη στην εορταστική περίοδο με κάνει επιφυλακτική.

 

εγω παλι ειδα στα γραμματα που περνανε τρεχοντας στο κατω μερος της οθονης, οτι ισχυει μεχρι 31-12.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ισχύει και το 0,0036 και η χρέωση ανά δευτερόλεπτο , και τα 1500. Οπότε στείλε το μήνυμα άφοβα.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ισχύει και το 0,0036 και η χρέωση ανά δευτερόλεπτο , και τα 1500. Οπότε στείλε το μήνυμα άφοβα.

 

thanks φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα usb modem (Huawei E-1692) της wind για πρόσβαση στο ιντερνετ. Βάζοντας μέσα μια SIM f2g6 το λογισμικό της wind που έχει εγκατεστημένο το usb modem την αναγνωρίζει και μπαίνω κανονικά στο internet έχοντας βάλει τον apn για τη wind.

Όμως αν αλλάξω τη sim και βάλω μια της Q παρόλο που βάζω το σωστό APN της Q το software της wind το usb modemδεν μου αναγνωρίζει τη sim της Q.

Μήπως ξέρει κανείς ποιο software πρέπει να εγκαταστήσω στο usb modem (Huawei E-1692) προκειμένου να μου βρίσκει την sim της Q και να μπαίνω στο ιντερνετ?

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο νούμερο που τσεκάρω αν κάποιο τηλέφωνο ανήκει στην wind ή q?

 

Επίσης όταν στέλνω κενό μήνυμα στο 1225 δεν μου έρχεται κανένα απαντητικό μήνυμα, μάλλον επειδή η φορητότητα έγινε πρίν λίγο και δεν έχει στρώσει ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο νούμερο που τσεκάρω αν κάποιο τηλέφωνο ανήκει στην wind ή q?

Αυτό θα ήταν πολύ καλή φάση...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα ήταν πολύ καλή φάση...

A είναι τύπου μυρίζω τα νύχια μου για το τι δίκτυο έχει ο άλλος...μάλιστα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα usb modem (Huawei E-1692) της wind για πρόσβαση στο ιντερνετ. Βάζοντας μέσα μια SIM f2g6 το λογισμικό της wind που έχει εγκατεστημένο το usb modem την αναγνωρίζει και μπαίνω κανονικά στο internet έχοντας βάλει τον apn για τη wind.

Όμως αν αλλάξω τη sim και βάλω μια της Q παρόλο που βάζω το σωστό APN της Q το software της wind το usb modemδεν μου αναγνωρίζει τη sim της Q.

Μήπως ξέρει κανείς ποιο software πρέπει να εγκαταστήσω στο usb modem (Huawei E-1692) προκειμένου να μου βρίσκει την sim της Q και να μπαίνω στο ιντερνετ?

 

Όταν βάζεις την Q card σου ζητάει pin?

Έχω το ίδιο modem αγορασμένο με κάρτα από το εξωτερικό και τη q card την αναγνωρίζει κανονικά με το software (autorun) του συγκεκριμένο παρόχου του εξωτερικού. Απλά κατά τη σύνδεση μου λέει ότι είμαι σε roaming κάτι που βέβαια δεν ισχύει.

Edited by captaindino
Link to comment
Share on other sites

Την εξυπηρέτηση πελατών την βρίσκουμε και στο 1222 και στο 1227? Γιατί και στα 2 μπορείς να μιλήσεις με εκπρόσωπο και το 1227 είναι δωρεάν. Μπράβο στην q!
Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζεις την Q card σου ζητάει pin?

Έχω το ίδιο modem αγορασμένο με κάρτα από το εξωτερικό και τη q card την αναγνωρίζει κανονικά με το software (autorun) του συγκεκριμένο παρόχου του εξωτερικού. Απλά κατά τη σύνδεση μου λέει ότι είμαι σε roaming κάτι που βέβαια δεν ισχύει.

 

όχι το έχω βγάλει το pin.

Αν ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω software ας γράψει.. εδικά τώρα που τελειώνουν τα ΜΒ του f2g.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

και τα 100 μβ της Q τελειωνουν 31/12/2010 οποτε μην την ψαχνεις με την Q προς το παρων.

 

κατι μου λεει οτι θα την συνεχισει την προσφορα. πεφτει πολυ διαφημιση αυτες τις μερες για την εν λογω προσφορα και σκεφτομενος πονηρα θεωρω οτι δεν θα ξοδευε τοσο χρημα για να διαφημισει κατι που τελειωνει σε 10 μερες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατι μου λεει οτι θα την συνεχισει την προσφορα. πεφτει πολυ διαφημιση αυτες τις μερες για την εν λογω προσφορα και σκεφτομενος πονηρα θεωρω οτι δεν θα ξοδευε τοσο χρημα για να διαφημισει κατι που τελειωνει σε 10 μερες

σωστός είσαι! κι εγώ έτσι νομίζω γιατί τώρα θυμήθηκαν τη προσφορά χωρίς καν η vοda να έχει κάνει κάποια νύξη που συνεχίζει και μέχρι Ιούνιο οπότε για παράταση τη βλέπω κι εγώ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Kαι να μην την συνεχισει την προσφορα εμαθα σημερα οτι θα βγουν αντιστοιχα πακετα(ομιλια-sms-ιντερνετ)στο f2g οποτε θα βολευτουμε καλα και παλι.
Link to comment
Share on other sites

Kαι να μην την συνεχισει την προσφορα εμαθα σημερα οτι θα βγουν αντιστοιχα πακετα(ομιλια-sms-ιντερνετ)στο f2g οποτε θα βολευτουμε καλα και παλι.

Ε ας μην τα δώσει μόνο στο f2g αλλά και στην q.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη παραμενουν το 1,5 gb στην wind και τα 100 (απεριοριστα) στην Q?

 

καλο !!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη παραμενουν το 1,5 gb στην wind και τα 100 (απεριοριστα) στην Q?

 

καλο !!

αποκλείεται να παραμείνει η προσφορά του free2go, της q ίσως συνεχιστεί του free2go δε παίζει ούτε μία πιθανότητα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη παραμενουν το 1,5 gb στην wind και τα 100 (απεριοριστα) στην Q?

 

καλο !!

 

πιστευω οτι η προσφορα της q θα παραμεινει. και θα ειναι οτι καλυτερο για τους συνδρομητες. 100 mb με ενα ευρω ειναι πολυ καλη τιμη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οσοι ειχατε το πακετο του 1 ευρω, ειχατε παλι καμμια ελαχιστη χρεωση, ή σας πηγε 45 δευτ.;

 

εχω να χρησιμιποιησω το νουμερο για κληση πολυ καιρο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οσοι ειχατε το πακετο του 1 ευρω, ειχατε παλι καμμια ελαχιστη χρεωση, ή σας πηγε 45 δευτ.;

γιατι έχει η Q ελάχιστη χρέωση τα 45 δευτερόλεπτα;; πότε άλλαξε αυτό εγώ νομίζω ότι δεν έχει ελάχιστη χρέωση σα το free2go2. Στη προσφορά έχει ελάχιστο το τρίλεπτο το αναγράφει στη προσφορά "Τα προσφερόμενα λεπτά ομιλίας και SMS ισχύουν για ένα μήνα, εντός Ελλάδος και η κατανάλωση των δωρεάν λεπτών γίνεται ανά τρία λεπτά"

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ειδα στο συμβολαιο q οτι εχει ελαχιστο 45, γι'αυτο ρωτησα

 

ξερει κανεις εαν γινεται μεταφορα χρηματων απο ενα q καρτοκινητο σε αλλο q καρτοκινητο;

Link to comment
Share on other sites

ειδα στο συμβολαιο q οτι εχει ελαχιστο 45, γι'αυτο ρωτησα

 

ξερει κανεις εαν γινεται μεταφορα χρηματων απο ενα q καρτοκινητο σε αλλο q καρτοκινητο;

Δεν γίνεται

Link to comment
Share on other sites

ειδα στο συμβολαιο q οτι εχει ελαχιστο 45, γι'αυτο ρωτησα

 

ξερει κανεις εαν γινεται μεταφορα χρηματων απο ενα q καρτοκινητο σε αλλο q καρτοκινητο;

μα εδώ δε μιλάμε για συμβόλαιο q αλλά για Q-card, στο συμβόλαιο εχει οντως 45 δευτερα ελάχιστη χρέωση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...