Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

46 minutes ago, dimispapas said:

Απο το πρωι προσπαθω να μπω με δεδομενα κ δεν μπορω , εχω απεριοριστα  

Ανάβει το 4g και δεν έχεις ίντερνετ ή δεν ανάβει καν;

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου και συμφορουμίτης με Q, είχε κανονικά δεδομένα σήμερα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ανάβει το 4g και δεν έχεις ίντερνετ ή δεν ανάβει καν;

Αναβε κανονικα αλλα δεν ειχα τπτ

11 minutes ago, p_k said:

Φίλος μου και συμφορουμίτης με Q, είχε κανονικά δεδομένα σήμερα.

Μολις πριν ενα λεπτο ξεμπλοκαρε κ δουλευει

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pedro_G said:

Ωραιοτατο Πακετακι σημερα με 5,5 ευρω στα 5GB και 500 λεπτα ομιλιας για ενα μηνα !!

Ευγε !!!!!

Καλό, αλλά με κόστος 5,5€ παλι ο καταναλωτής αναγκαζεται μα βάλει 2 φορές κάρτα μέσα στο μήνα. Πιο παλια με 10€ έβγαζε 2 μήνες. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Mobileras said:

Καλό, αλλά με κόστος 5,5€ παλι ο καταναλωτής αναγκαζεται μα βάλει 2 φορές κάρτα μέσα στο μήνα. Πιο παλια με 10€ έβγαζε 2 μήνες. 

συμφωνω απολυτα μαζι σου και θυμαμαι τις εποχες που βαζαμε 10 ευρω και μας εδινε 300 ' η εταρεια δωρο!!! 

αλλα τωρα εχουμε τετοιες προσφορες και μακαρι να τις κρατησει και αυτες ειναι προς οφελος των συνδρομιτων και πρεπει να το τονισουμε γιατι ....θα ερθουν πολυ χειροτερες προσφορες που θα αγανακτησουμε ολοι!

 

Link to comment
Share on other sites

Εάν το έδινε 4€, περισσότερος κόσμος θα το αγόραζε. Όταν ο πελατης εχει λιγότερα λεφτά, η εταιρία δεν θα κερδίσει δίνοντας ακριβότερα καουνταουν. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πει πολλές φορές ότι στο θέμα της κινητής τηλεφωνίας καθένας ενεργεί με βάση τις ανάγκες του. Άλλος βολεύεται με συμβόλαιο και άλλος με καρτοκινητή.

Το τι πρόσφερε πριν από χρόνια η Q και κάθε πάροχος τηλεφωνίας δεν έχει σχέση με το σήμερα.

Όσοι εξακολουθούν να βρίσκονται στην Q από χρόνια και όσοι την επιλέγουν σήμερα είναι σίγουρο ότι ενεργούν συνειδητά.

Αυτή είναι η πραγματικότητα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το Roaming στην Ευρώπη.. ουσιαστικά ενεργοποιείς ένα Q Star και είσαι καλυμμένος από όλα ε; Κλήσεις προς Ελλάδα και προς εξωτερικό και ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, makap said:

Όσοι εξακολουθούν να βρίσκονται στην Q από χρόνια και όσοι την επιλέγουν σήμερα είναι σίγουρο ότι ενεργούν συνειδητά.

Αρκετοι ομως την επελεξαν μονο και μονο επειδη κραταει τις εισερχομενες για 1 χρονο (επειδη αναγκαστηκαν - εκβιαστηκαν) απο διαφορες δημοσιες υπηρεσιες και για κανενα αλλο λογο.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, dinoslk said:

Αρκετοι ομως την επελεξαν μονο και μονο επειδη κραταει τις εισερχομενες για 1 χρονο (επειδη αναγκαστηκαν - εκβιαστηκαν) απο διαφορες δημοσιες υπηρεσιες και για κανενα αλλο λογο.

1 τηλέφωνο εν έτη 2022, δεν θα έχεις?

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, dinoslk said:

Αρκετοι ομως την επελεξαν μονο και μονο επειδη κραταει τις εισερχομενες για 1 χρονο (επειδη αναγκαστηκαν - εκβιαστηκαν) απο διαφορες δημοσιες υπηρεσιες και για κανενα αλλο λογο.

Δεν νομίζω ότι έχεις δίκιο.

Πολύ λίγοι έχουν αναφέρει αυτή τη χρήση εδώ.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, dinoslk said:

Αρκετοι ομως την επελεξαν μονο και μονο επειδη κραταει τις εισερχομενες για 1 χρονο (επειδη αναγκαστηκαν - εκβιαστηκαν) απο διαφορες δημοσιες υπηρεσιες και για κανενα αλλο λογο.

Γιατί όμως κάποιος να μην δηλώνει το κανονικό του νούμερο στις τράπεζες και στην εφορία αλλά να δηλώνει το Q; 

Εκτός κι αν εννοείς ότι δεν χρησιμοποιεί καθόλου κινητό γενικώς και το έχει μόνο για τις τράπεζες που ούτε εγώ νομίζω ότι υπάρχει τη σήμερον ημέρα.

Ο μονός λόγος να θέλεις να κρατήσεις έναν Q αριθμό, είναι επειδή ίσως κάποτε ήταν ο κύριος αριθμός σου και ενώ έχεις σύνδεση με νέο αριθμό, θες να σε καλούν στον παλιό.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναγραψει οτι ειχα inter telecom και μολις κοψανε το αγγλικο νουμερο με αποτελεσμα να μην μπορω να λαμβανω sms (ειδικα στο web banking), αναγκαστηκα να παρω ως 2ο νουμερο Q Telecom κυριως γιατι οι εισερχομενες κρατανε (τουλαχιστον για την ωρα) 1 χρονο

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dinoslk said:

Εχω ξαναγραψει οτι ειχα inter telecom και μολις κοψανε το αγγλικο νουμερο με αποτελεσμα να μην μπορω να λαμβανω sms (ειδικα στο web banking), αναγκαστηκα να παρω ως 2ο νουμερο Q Telecom κυριως γιατι οι εισερχομενες κρατανε (τουλαχιστον για την ωρα) 1 χρονο

Και αυτό σημαίνει th gen;ikeysh ότι "αρκετοί επέλεξαν την Q μονο και μονο επειδη κραταει τις εισερχομενες για 1 χρονο (επειδη αναγκαστηκαν - εκβιαστηκαν) απο διαφορες δημοσιες υπηρεσιες και για κανενα αλλο λογο"?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ γι'αυτό την κρατάω. Πέρα από τη συμπεριφορά της εταιρίας ως λαγός εδώ και χρόνια.

Κάρτα κάθε 14-16 μήνες και ας αλλάξουν νοοτροπία: Αδύνατον, βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πολυ κόσμο που έχει ένα νουμερο για πελάτες και ένα νουμερο για οικογενεια, όπως επίσης ένα νουμερο για δημόσιες υπηρεσίες και τραπεζες. 

Εγώ όταν δουλευα B2B είχα ένα νουμερο αποκλειστικά για τους πελάτες. Δεν θα έμπλεκα και τα προσωπικα μου ή τις δημόσιες υπηρεσίες και τις τράπεζες σε ένα νούμερο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mobileras said:

Ξέρω πολυ κόσμο που έχει ένα νουμερο για πελάτες και ένα νουμερο για οικογενεια, όπως επίσης ένα νουμερο για δημόσιες υπηρεσίες και τραπεζες. 

Εγώ όταν δουλευα B2B είχα ένα νουμερο αποκλειστικά για τους πελάτες. Δεν θα έμπλεκα και τα προσωπικα μου ή τις δημόσιες υπηρεσίες και τις τράπεζες σε ένα νούμερο. 

Και άρα τί?

Επειδή κάποιος για τον α β λόγο θέλει 2' νουμερο πρέπει να είναι τζάμπα?

Link to comment
Share on other sites

Άξιοι της μοίρας μας: ΟΚ...

Ό,τι ακολουθήσει, εμείς ως καταναλωτές είμαιστε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ υπεύθυνοι.

Καλά μας κάνουν._

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας προσπαθει να βγαίνει όσο πιο οικονομικά μπορεί. Το ίδιο και οι εταιρίες. Δεν βρίσκω κάτι κακό σε αυτό. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μη κρίνεις εξ'ιδίων τα αλλότρια. Το 90% δεν είναι "έτσι". Απλά γιατί δε κατανοεί και δεν ενδιαφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Ο καθένας προσπαθει να βγαίνει όσο πιο οικονομικά μπορεί. Το ίδιο και οι εταιρίες. Δεν βρίσκω κάτι κακό σε αυτό. 

Εχω γραψει παλαιοτερα οτι το κινητο ειναι για μια ωρα αναγκης, κατα την αποψη μου αυτο που κανουνε οι εταιρειες μετα μηνιαια προγραμματα ειναι απατη, η δεν ειναι σωστο, με την εννοια οτι απο την στιγμη που αγοραζεις το χρονο ομιλιας, με ποια λογικη πανω στον μηνα στο κοβουνε; θα μπορουσανε πχ να σου λεγανε η μπαινεις σε προγραμμα με τοσα λεφτα χρονο ομιλιας, η χωρις προγραμμα τοσα λεφτα ο χρονος ομιλιας, αλλα; 

Edited by dinoslk
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, dinoslk said:

Εχω γραψει παλαιοτερα οτι το κινητο ειναι για μια ωρα αναγκης, κατα την αποψη μου αυτο που κανουνε οι εταιρειες μετα μηνιαια προγραμματα ειναι απατη, η δεν ειναι σωστο, με την εννοια οτι απο την στιγμη που αγοραζεις το χρονο ομιλιας, με ποια λογικη πανω στον μηνα στο κοβουνε; θα μπορουσανε πχ να σου λεγανε η μπαινεις σε προγραμμα με τοσα λεφτα χρονο ομιλιας, η χωρις προγραμμα τοσα λεφτα ο χρονος ομιλιας, αλλα; 

Στα σταθερά, δεν συμβαίνει το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, dinoslk said:

Εχω γραψει παλαιοτερα οτι το κινητο ειναι για μια ωρα αναγκης, κατα την αποψη μου αυτο που κανουνε οι εταιρειες μετα μηνιαια προγραμματα ειναι απατη, η δεν ειναι σωστο, με την εννοια οτι απο την στιγμη που αγοραζεις το χρονο ομιλιας, με ποια λογικη πανω στον μηνα στο κοβουνε; θα μπορουσανε πχ να σου λεγανε η μπαινεις σε προγραμμα με τοσα λεφτα χρονο ομιλιας, η χωρις προγραμμα τοσα λεφτα ο χρονος ομιλιας, αλλα; 

Και η ασφάλεια στο αυτοκίνητο για μία ώρα ανάγκης είναι, αλλά την πληρώνεις μία ζωή. Δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, dinoslk said:

Εχω γραψει παλαιοτερα οτι το κινητο ειναι για μια ωρα αναγκης, κατα την αποψη μου αυτο που κανουνε οι εταιρειες μετα μηνιαια προγραμματα ειναι απατη, η δεν ειναι σωστο, με την εννοια οτι απο την στιγμη που αγοραζεις το χρονο ομιλιας, με ποια λογικη πανω στον μηνα στο κοβουνε; θα μπορουσανε πχ να σου λεγανε η μπαινεις σε προγραμμα με τοσα λεφτα χρονο ομιλιας, η χωρις προγραμμα τοσα λεφτα ο χρονος ομιλιας, αλλα; 

Αν μιλάς πολύ λίγο (ώρα ανάγκης), δεν βάζεις πρόγραμμα και πληρώνεις τα 0.8€ το λεπτό όταν χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...