Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα πήγα να κάνω αίτηση διακοπής αλλά και για να μου επιστραφούν τα χρήματα λόγω αλλαγής τιμολογιακής πολιτικής σε καρτοκινητό γιατί δεν με συμφέρει να το συντηρώ και έκαναν το Κινέζο Μου είπαν ότι δεν ισχύει στα καρτοκινητά. Ο αριθμός είναι Q και δεν θέλω να τον ταΐζω κάθε λίγο και λιγάκι αφού δεν με εξυπηρετεί πλέον.

Πήγα στο κατάστημα λεωφόρου XXXXXX γιατί το κατάστημα XXXXXXX έχει βάλει λουκέτο χωρίς να γράφει κάτι απέξω. Μάλιστα τους είπα να επικοινωνήσουν με τα κεντρικά και μου είπαν. Πάρε εσύ από το δικό σου τηλέφωνο.

Δεν ισχύει κύριε αυτό που λες.

Εντάξει να πάρω του λέω αλλά δεν πρόκειται να απαντήσουν και στις 3μμ κλείνετε. Πήγα γύρω στις 1μμ.

Μάλιστα στα καρτοκινητά μου είπαν δεν υπάρχει καμία συμφωνία, Του λέω είναι όλα χύμα. Ναι κάπως έτσι μου λέει.

 

Mε πείραξε περισσότερο η αγένεια και η μη διάθεση εξυπηρέτησης, Τώρα αφού πήρα τα στοιχεία τους τους έστειλα e-mail στο συγκεκριμένο κατάστημα με το αίτημα και θα συνεχίσω από Δευτέρα την διαδικασία.

Εδώ η ανακοίνωση της Wind για το τι λένε οι ίδιοι αλλά κάνουν την κορόιδα.

Το βάζω και στο νήμα του f2go για ενημέρωση

Έσβησα τα καταστήματα γιατί παλιότερα για άλλο θέμα με απειλούσαν με μηνύσεις για δυσφήμηση και τέτοια.

 

Τράβηξα τα ίδια πριν 1 χρόνο σχεδόν σε κεντρικό κατάστημα της Αθήνας και μου το έπαιζαν ανηξεροι τόσο στο κατάστημα, οσο και με τηλ στα κεντρικά. Χρειάστηκαν 2 καταγγελίες στην ΕΕΤΤ για να μου επιστρέψουν τελικά τα χρήματα. Την πρώτη για να μου πουν να επισκεφτώ κατάστημα wind για να συμπλήρωσουν σε ηλεκτρονική φόρμα το αίτημα διακοπής καρτοκινητης (υπάρχει τέτοια φορμα) και την δεύτερη για να μου τα επιστρέψουν τελικά γιατί αρνιοντουσαν. Γενικότερα ένα μπάχαλο και εκεί που έλεγα θα πάω το κύριο νούμερο μου σε αυτούς, πλέον λέω μακριά.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αφού στείλω ένα mail στα κεντρικά της wind κοινοποιώ και στην Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών. Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

μολις έκανα ανανέωση 10€ και το ποσό που πιστώθηκε είναι 8,63€ (αρα δεν κράτησαν το επιπλέον που έλεγαν απο το νέο έτος)

 

Επίσης, είδα οτι το πακέτο "ΑΠΠ ΠΑΚ" εξακολουθεί να κοστίζει 5,9€

 

Παρατήρησα κι εγω οτι εχουν ελαττωθεί (έως εξαφανισμού) τα "μοβ" δωράκια και άλλες προσφορές που έστελναν σωρηδόν παλαιότερα.

Τωρα που χρειάζομαι χρόνο, δεν υπάρχει τίποτα διαθέσιμο εκτός απο κάτι με sms :(

 

Δεν το έχουν ενεργοποιησει ΑΚΟΜΑ.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κι εγω οτι εχουν ελαττωθεί (έως εξαφανισμού) τα "μοβ" δωράκια και άλλες προσφορές που έστελναν σωρηδόν παλαιότερα.

 

Τωρα που χρειάζομαι χρόνο, δεν υπάρχει τίποτα διαθέσιμο εκτός απο κάτι με sms :(

 

Δεν σου έχουν στείλει ούτε σμς?

Αν κόψει τις προσφορές θα χάσει όλους τους πελάτες. Γι αυτό μένουμε.

4e20e5e12da2073a89e0f9dfe39624c2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω τους πληρωσα τελικα 5.9€ για 150 αλλα εαν συνεχισουν ετσι θα σπαταλησω τα χρηματα που ειναι στην καρτα κ μετα τελος
Link to comment
Share on other sites

Εγω τους πληρωσα τελικα 5.9€ για 150 αλλα εαν συνεχισουν ετσι θα σπαταλησω τα χρηματα που ειναι στην καρτα κ μετα τελος
Δεν θα βρεις πιο φτηνά.

Μήπως να κοιτάς 2 φορές την βδομάδα τις προσφορές?

Πάντα υπάρχουν.

Βάλε και για καλό και για κακό ένα voip για 2-3 μέρες μέχρι να βγει προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τους πληρωσα τελικα 5.9€ για 150 αλλα εαν συνεχισουν ετσι θα σπαταλησω τα χρηματα που ειναι στην καρτα κ μετα τελος

 

Τα σταθερά πακέτα τους θα αυξηθούν φέτος κι άλλο, το συγκεκριμένο θα πάει 6,9 ευρώ, οπότε πλησιάζει στην ακρίβεια τους μεγάλους. Μόνο τα κάουντ ντάουν συμφέρουν και η ανανέωση με 6 ευρώ όταν έχει τα συγκεκριμένα πακέτα και έτσι είναι ακόμη η πιο συμφέρουσα. Αν καταργηθούν αυτά, τότε ναι η πιο οικονομική θα είναι μια άλλη μικρή καρτοκινητή, ενώ αν ξοδεύεις περισσότερα λεπτά/SMS/MB, αξίζει να δεις τα COMBO πακέτα των μεγάλων στα 8,5 ευρώ που σου δίνουν πολλά περισσότερα από ό,τι θα σου δίνει η Q στα 7 ευρώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε και για καλό και για κακό ένα voip για 2-3 μέρες μέχρι να βγει προσφορά.

 

Πάντως μιας και αναφέρεις ιντερνετικές υπηρεσίες, νομίζω η συνεργασία Q με Whatsapp για δωρεάν χρήση της δεύτερης ακόμη ισχύει έτσι;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition, Nokia 9 Pureview

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Leica Leitz Phone 1, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βρεις πιο φτηνά.

Μήπως να κοιτάς 2 φορές την βδομάδα τις προσφορές?

Πάντα υπάρχουν.

Βάλε και για καλό και για κακό ένα voip για 2-3 μέρες μέχρι να βγει προσφορά.

 

Καλημερα

Με ειχε βολεψει απιστευτα το δωρακι με τα 400 λεπτα μου περισσευαν τα 200 συνεχεια αλλα ειχα την σιγουρια οτι δεν θα μεινω χωρις

Πιο παλια περιμενα τις προσφορες της εβδομαδας αλλα λιγο να αργουσε γιατι τα εκανε κ αυτα λιγο να μην προσεχες σου ετρωγε το υπολοιπο

Περνα απο το μυαλο μου να παω αλλου μονο απο τι σκεψει οτι ναι θα πληρωσω παραπανω αλλα θα εχω μεγαλυτερη ισορροπια κ λιγοτερο αγχος

Σαν voip για 2-3 ημερες τι οριζεις ? Γιατι παλια βαζαμε € στο skype κ εκανε 10 δευτερα να φτασει η ομιλια μετα τα παρατησα κ δεν ξανα ασχοληθηκα

Edited by dimispapas
Link to comment
Share on other sites

Τα σταθερά πακέτα τους θα αυξηθούν φέτος κι άλλο, το συγκεκριμένο θα πάει 6,9 ευρώ, οπότε πλησιάζει στην ακρίβεια τους μεγάλους. Μόνο τα κάουντ ντάουν συμφέρουν και η ανανέωση με 6 ευρώ όταν έχει τα συγκεκριμένα πακέτα και έτσι είναι ακόμη η πιο συμφέρουσα. Αν καταργηθούν αυτά, τότε ναι η πιο οικονομική θα είναι μια άλλη μικρή καρτοκινητή, ενώ αν ξοδεύεις περισσότερα λεπτά/SMS/MB, αξίζει να δεις τα COMBO πακέτα των μεγάλων στα 8,5 ευρώ που σου δίνουν πολλά περισσότερα από ό,τι θα σου δίνει η Q στα 7 ευρώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πάντως μιας και αναφέρεις ιντερνετικές υπηρεσίες, νομίζω η συνεργασία Q με Whatsapp για δωρεάν χρήση της δεύτερης ακόμη ισχύει έτσι;

 

Καλημερα

Σωστα τα λες αλλα μεχρι στιγμης ειναι καλα εγω θελω περιπου 200 με 250 λεπτα ομιλιας το μηνα μου αρκουν τα 200 αλλα θελω την ασφαλεια χαχαχαχαχα

Κ 1,5 ΜΒ το μηνα με 2 για ασφαλεια

Εχω 4 νουμερα συμβολαιο στη wind αλλα την θελω την καρτουλα μου

Η κοκκινη στην δουλεια μου δεν εχει νετ μονο οτε κ wind

Το whattsapp δεν το εχω κοιταξει καν μαλλον ηρθε η ωρα

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και γω Q καρτοκινητό. Λόγω της επικείμενης αύξησης την Παρασκευή πήγα σε κατάστημα και αφού συνομίλησε η υπάλληλος με το τμήμα εξυπηρέτησης, έγινε αίτημα διακοπής και επιστροφής χρημάτων. Ταυτόχρονα έγινε αίτημα φορητότητας σε άλλο πάροχο (αυτόν που έχει έλλειψη καρτών μόνιμα σε κατάστημα, οπότε έγινε ακύρωση του αιτήματος φορητότητας στο κατάστημα και νέα αίτηση τηλεφωνικώς, ώστε να έρθει η κάρτα με courier)... Περιμένω να δω πως θα πάει η διαδικασία.. Οπλιζομαι με υπομονή..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο 13800 σήμερα έκαναν και εκεί τον Κινέζο και μου είπαν να επικοινωνήσω μέσω email. Δεν ζητώ φορητότητα αλλά επιστροφή του ποσού.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και γω Q καρτοκινητό. Λόγω της επικείμενης αύξησης την Παρασκευή πήγα σε κατάστημα και αφού συνομίλησε η υπάλληλος με το τμήμα εξυπηρέτησης, έγινε αίτημα διακοπής και επιστροφής χρημάτων. Ταυτόχρονα έγινε αίτημα φορητότητας σε άλλο πάροχο (αυτόν που έχει έλλειψη καρτών μόνιμα σε κατάστημα, οπότε έγινε ακύρωση του αιτήματος φορητότητας στο κατάστημα και νέα αίτηση τηλεφωνικώς, ώστε να έρθει η κάρτα με courier)... Περιμένω να δω πως θα πάει η διαδικασία.. Οπλιζομαι με υπομονή..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βιάστηκες και όποιος βιάζεται σκοντάφτει λέει η παροιμία.:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα

 

Με ειχε βολεψει απιστευτα το δωρακι με τα 400 λεπτα μου περισσευαν τα 200 συνεχεια αλλα ειχα την σιγουρια οτι δεν θα μεινω χωρις

 

Πιο παλια περιμενα τις προσφορες της εβδομαδας αλλα λιγο να αργουσε γιατι τα εκανε κ αυτα λιγο να μην προσεχες σου ετρωγε το υπολοιπο

 

Περνα απο το μυαλο μου να παω αλλου μονο απο τι σκεψει οτι ναι θα πληρωσω παραπανω αλλα θα εχω μεγαλυτερη ισορροπια κ λιγοτερο αγχος

 

Σαν voip για 2-3 ημερες τι οριζεις ? Γιατι παλια βαζαμε € στο skype κ εκανε 10 δευτερα να φτασει η ομιλια μετα τα παρατησα κ δεν ξανα ασχοληθηκα

Ρίξε μία ματιά για να μην βγαίνουμε εκτός εδώ.

Αν δεν έχει βγει κάποια προσφορά που θέλεις, μπορείς να περιμένεις το επόμενο καουντντάουν για λίγο.

Διάβασε στο παρακάτω να τα μάθεις όλα.

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7444652

Link to comment
Share on other sites

Όποιος παραγγείλει καινούργια κάρτα από ίντερνετ παίρνει 500μβ τον μήνα για 6 μήνες.

Προσοχή

να κάνει κονέ να πάρει τετραπλάσια.

Link to comment
Share on other sites

Με κονε παίρνουν και οι δύο από 2gb δηλαδή;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με κονε παίρνουν και οι δύο από 2gb δηλαδή;
Παίρνουν και οι δύο από 12 GB ο καθένας για έναν χρόνο 1 gigabyte το μήνα μέσο όρο.

Έχω προσκλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Βιάστηκες και όποιος βιάζεται σκοντάφτει λέει η παροιμία.:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρίξε μία ματιά για να μην βγαίνουμε εκτός εδώ.

Αν δεν έχει βγει κάποια προσφορά που θέλεις, μπορείς να περιμένεις το επόμενο καουντντάουν για λίγο.

Διάβασε στο παρακάτω να τα μάθεις όλα.

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7444652

Γιατί άραγε λες ότι βιάστηκα... Την αύξηση του βασικού πακέτου στα 6,90€ από τα 5,90€ και τα 4,... κάτι που είχε όταν ήρθα στην q δεν την λες ασήμαντη, για μένα είναι 12 ευρώ το χρόνο. Η χρήση που κάνω στο κινητό είναι γύρω στα 150 το μέγιστο λεπτά το μήνα (προς όλους). Ε τα 120 λεπτά θα βρω και αλλού με 6,04 ευρώ και με volte και vowifi. Τα 0,86 λεπτά της διαφοράς είναι μια ανανέωση 10αρα τον χρόνο λιγότερη....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί άραγε λες ότι βιάστηκα... Την αύξηση του βασικού πακέτου στα 6,90€ από τα 5,90€ και τα 4,... κάτι που είχε όταν ήρθα στην q δεν την λες ασήμαντη, για μένα είναι 12 ευρώ το χρόνο. Η χρήση που κάνω στο κινητό είναι γύρω στα 150 το μέγιστο λεπτά το μήνα (προς όλους). Ε τα 120 λεπτά θα βρω και αλλού με 6,04 ευρώ και με volte και vowifi. Τα 0,86 λεπτά της διαφοράς είναι μια ανανέωση 10αρα τον χρόνο λιγότερη....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι εξυπηρετεί το volte-wifi?

Ένα Voip της πλάκας είναι στην ουσία, ενσωματωμένο με πανάκριβη χρέωση σε σχέση με ένα ελεύθερο. :lol:

Πως καταπίνετε αμάσητα τέτοια εμπορικά τερτίπια?

 

Εγώ βάζω με 3€ 120 προς όλους και 400μβ και αν χρειαστεί ποτέ συμπληρώνω με το Voice Οver που έχουν όλες οι συσκευές τα τελευταία 10 χρόνια.:lol:

Δεν γράφω μόνο για σένα, γράφω και για τους φίλους που διαβάζουν.

Τώρα που δίνει ελεύθερα δεδομένα σε νέους χρήστες θα γίνει πανικός.

 

Ποια έχει ελάχιστη ανανέωση 6€ το δίμηνο?

Εσύ φεύγεις γιατί θα ακριβηνει? Έχεις δει τα πακέτα των άλλων?

Link to comment
Share on other sites

Τι εξυπηρετεί το volte-wifi?

Ένα Voip της πλάκας είναι στην ουσία, ενσωματωμένο με πανάκριβη χρέωση σε σχέση με ένα ελεύθερο. :lol:

Πως καταπίνετε αμάσητα τέτοια εμπορικά τερτίπια?

 

Εγώ βάζω με 3€ 120 προς όλους και 400μβ και αν χρειαστεί ποτέ συμπληρώνω με το Voice Οver που έχουν όλες οι συσκευές τα τελευταία 10 χρόνια.:lol:

Δεν γράφω μόνο για σένα, γράφω και για τους φίλους που διαβάζουν.

Τώρα που δίνει ελεύθερα δεδομένα σε νέους χρήστες θα γίνει πανικός.

 

Ποια έχει ελάχιστη ανανέωση 6€ το δίμηνο?

Εσύ φεύγεις γιατί θα ακριβηνει? Έχεις δει τα πακέτα των άλλων?

Τι είναι voice over ?

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sinepofli
Link to comment
Share on other sites

Τι εξυπηρετεί το volte-wifi?

Ένα Voip της πλάκας είναι στην ουσία, ενσωματωμένο με πανάκριβη χρέωση σε σχέση με ένα ελεύθερο. :lol:

Πως καταπίνετε αμάσητα τέτοια εμπορικά τερτίπια?

 

Εγώ βάζω με 3€ 120 προς όλους και 400μβ και αν χρειαστεί ποτέ συμπληρώνω με το Voice Οver που έχουν όλες οι συσκευές τα τελευταία 10 χρόνια.:lol:

Δεν γράφω μόνο για σένα, γράφω και για τους φίλους που διαβάζουν.

Τώρα που δίνει ελεύθερα δεδομένα σε νέους χρήστες θα γίνει πανικός.

 

Ποια έχει ελάχιστη ανανέωση 6€ το δίμηνο?

Εσύ φεύγεις γιατί θα ακριβηνει? Έχεις δει τα πακέτα των άλλων?

 

Σωστά τα λες. Εγώ πάντως από αριθμούς που έχω φέρει στην Q έχω 40 GB για ένα χρόνο. Την έχω τέσσερα χρόνια τώρα την Q και πραγματικά να έχω σωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι voice over ?

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είδες ότι πιπιλας την καραμέλα του VoLTE - VoWiFi χωρίς να ξέρεις ούτε το τι είναι.

 

To Vo-Wi-Fi σημαίνει από τα αρχικά V o Voice Over που σημαίνει δεδομένα φωνής (ήχου) μέσω WiFi.

Αντίστοιχα μέσω LTE (LongTermEvolution) άλλο το 4G :lol:

 

To voip που δουλεύουμε για χρόνια σε όλες τις συσκευές σημαίνει από τα αρχικά του voice over Internet provider.

Δηλαδή δεδομένα φωνής μέσω του παρόχου ίντερνετ, δηλαδή το ίδιο μέσω Γουάιφάι αφού τελικά το Γουάιφάι οδηγεί στον πάροχο. :lol: :lol:

 

Με λίγα λόγια τα τμήματα marketing των εταιριών δημιούργησαν μια κοροϊδία σε σχέση με την τεχνολογία, για να πουλήσουν πιο ακριβά κάποιες συσκευές ότι δήθεν χρησιμοποιούν κάτι πρωτοποριακό.

Αυτό που βλέπετε τώρα με τα volte vowifi είναι μια προετοιμασία για να κόψουν τα Voip αλλου παρόχου και να μείνουν μόνο τα δικά τους που είναι πανάκριβα.

 

Κι εσείς νομίζετε ότι έχετε προχωρημένη τεχνολογία στην διάθεση σας. :lol: :lol: :lol:

 

ΥΓ

Εάν εγκαταστήσεις ένα οποιοδήποτε άλλο Voip στη συσκευή σου θα μπορείς να μιλάς με χρεώσεις το 1/3 του παρόχου σου χωρίς λήξη :lol:, όχι μόνο μέσω LTE και Wi-Fi, αλλά και Vo3G VoCable internet και Vo telephone line :lol:

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Είδες ότι πιπιλας την καραμέλα του VoLTE - VoWiFi χωρίς να ξέρεις ούτε το τι είναι.

 

To Vo-Wi-Fi σημαίνει από τα αρχικά V o Voice Over που σημαίνει δεδομένα φωνής (ήχου) μέσω WiFi.

Αντίστοιχα μέσω LTE (LongTermEvolution) άλλο το 4G :lol:

 

To voip που δουλεύουμε για χρόνια σε όλες τις συσκευές σημαίνει από τα αρχικά του voice over Internet provider.

Δηλαδή δεδομένα φωνής μέσω του παρόχου ίντερνετ, δηλαδή το ίδιο μέσω Γουάιφάι αφού τελικά το Γουάιφάι οδηγεί στον πάροχο. :lol: :lol:

 

Με λίγα λόγια τα τμήματα marketing των εταιριών δημιούργησαν μια κοροϊδία σε σχέση με την τεχνολογία, για να πουλήσουν πιο ακριβά κάποιες συσκευές ότι δήθεν χρησιμοποιούν κάτι πρωτοποριακό.

Αυτό που βλέπετε τώρα με τα volte vowifi είναι μια προετοιμασία για να κόψουν τα Voip αλλου παρόχου και να μείνουν μόνο τα δικά τους που είναι πανάκριβα.

 

Κι εσείς νομίζετε ότι έχετε προχωρημένη τεχνολογία στην διάθεση σας. :lol: :lol: :lol:

 

 

1. Δεν υπάρχει έξτρα χρέωση κατά την χρήση της υπηρεσίας. Τα πακέτα ομιλίας ειναι αυτά που είναι και αντι να πέφτεις σε 3g οταν μιλάς κανονικά με gsm μένει σε 4g. Και οταν σε σημειο που έχεις wifi αλλα όχι σήμα κινητής μπορεις να εχεις κανονικά σήμα και να κανεις/δεχεσαι κλήσεις απο το πακετο σου χωρις έξτρα χρεωση

2. Σχετικά με τις "ακριβές" συσκευες.. Αυτο ηταν στην αρχη της υπηρεσίας. Πλέον υποστηρίζονται πολλές συσκευές του "λαού" δηλαδή πχ xiaomi redmi note 6/7,8 και τα low bugdet samsung πχ Α10/Α20 https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

3. Οσα δε φτάνει η Αλεπού (wind) τα κάνει κρεμαστάρια.. :lol:

4. Εχεις κάποια υπεύθυνη πληροφόρηση οτι με τα data των άλλων 2 δε θα μπορούμε να έχουμε voip προγράμματα?

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν υπάρχει έξτρα χρέωση κατά την χρήση της υπηρεσίας. Τα πακέτα ομιλίας ειναι αυτά που είναι και αντι να πέφτεις σε 3g οταν μιλάς κανονικά με gsm μένει σε 4g. Και οταν σε σημειο που έχεις wifi αλλα όχι σήμα κινητής μπορεις να εχεις κανονικά σήμα και να κανεις/δεχεσαι κλήσεις απο το πακετο σου χωρις έξτρα χρεωση

2. Σχετικά με τις "ακριβές" συσκευες.. Αυτο ηταν στην αρχη της υπηρεσίας. Πλέον υποστηρίζονται πολλές συσκευές του "λαού" δηλαδή πχ xiaomi redmi note 6/7,8 και τα low bugdet samsung πχ Α10/Α20 https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

3. Οσα δε φτάνει η Αλεπού (wind) τα κάνει κρεμαστάρια.. :lol:

4. Εχεις κάποια υπεύθυνη πληροφόρηση οτι με τα data των άλλων 2 δε θα μπορούμε να έχουμε voip προγράμματα?

 

Και βέβαια υπάρχει εχτρα χρέωση ενσωματωμένη στο πακέτο χρήσης που έχει ημερομηνία λήξης, το πολύ ένα μήνα.

Ενα απλό νοιρ δουλεύει άνετα με 3G ακόμα και 2g (οριακά) αφού η κατανάλωσή του είναι το πολύ 1μβ το λεπτό.

Δηλαδή βάζεις κλειδωμένο 3G που καταναλώνει και λιγότερη μπαταρία αλλά και δεν έχεις άλλα προβλήματα και χρησιμοποιείς το Voip όπως εγώ με πολύ λιγότερο κόστος.

Kαι έτσι αφήνεις το LTE ελεύθερο σε αυτούς που το χρησιμοποιούν μόνο για Speed Test :lol: για να περνάνε την ώρα τους.

 

Ευχαριστώ που με αποκαλείς αλεπού της τηλεφωνίας και το δέχομαι με χαρά.

 

Υπεύθυνη πληροφόρηση δεν υπάρχει, υπάρχει όμως υπεύθυνη λύση εάν και όταν χρειαστεί.

 

Εσείς συνεχίστε να πληρώνετε τον αέρα στις εταιρείες που είσαστε και να τις διαφημίζετε δωρεάν.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε "Αλεπού" :lol: δε μου λες κατι νέο. Eιναι κάτι που παρέχεται ως έξτρα εντελως δωρεάν και μπορει να φανει χρησιμο σε καποιες περιπτωσεις. Το αν τα πακέτα συνεχώς ακριβαίνουν θα ακριβαίνουν ακόμη και με 2g χρήση..

Ποιος σου είπε ότι τις διαφημίζουμε δωρεάν? :lol:

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...