Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρα

ενω εχω κανει λογκ ιν,δεν βλεπω το chat πουθενα.Σε εσας το ιδιο?Απο την εξυπηρετηση μου ειπαν,πως λειτουργει 9-6 καθημερινες,

καποια βοηθεια?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν και μαλλον απαντάω λιγο αργά,κοιτα μηπως εχεις adblock και σου το κόβει.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση,η αληθεια ειναι πως εχω αντιμπλοκ,το απενεργοποιησα και θα δω πεμπτη που θα ειναι σε λειτουργια το τσατ τους!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει Ειδοποιηση υπολοιπου χρόνου ομιλίας με SMS γατί εφαγα 3 ευρω χωρίς να το καταλαβω (θα ενεργοποιουσα πακετο) η θα πρεπει να το τσεκαρω μονος μου ?

 

ΥΓ εχω μια υποψία οτι με κλεβουν στον χρόνο ομιλιας , ειναι δυο μηνες τωρα που σε 15 μερες εξαντλω 120' ενω παντα μου περισσευαν

Θα ζητησω αναλυτικο λογαριασμο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει Ειδοποιηση υπολοιπου χρόνου ομιλίας με SMS γατί εφαγα 3 ευρω χωρίς να το καταλαβω (θα ενεργοποιουσα πακετο) η θα πρεπει να το τσεκαρω μονος μου ?

 

ΥΓ εχω μια υποψία οτι με κλεβουν στον χρόνο ομιλιας , ειναι δυο μηνες τωρα που σε 15 μερες εξαντλω 120' ενω παντα μου περισσευαν

Θα ζητησω αναλυτικο λογαριασμο

νομίζω δεν υπαρχει ειδοποίηση οταν τελειώνουν τα λεπτα, σε ειδοποιούν όταν τελειώνει το χρονικό διάστημα που ισχύουν

 

για την κατανάλωση δες μηπως κάνεις κλήσεις κατα λαθος, εγω ετσι την παταω (το βαζω στην τσέπη και καλεί μόνο του)

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται μήνυμα μετά την κατανάλωση των λεπτών,όχι πριν.

 

Ετσι το εχεις δει και μονος σου.... Δεν χρειαζεται να ξοδευονται! :mad:

18,30 μου εφυγαν ετσι!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι το εχεις δει και μονος σου.... Δεν χρειαζεται να ξοδευονται! :mad:

18,30 μου εφυγαν ετσι!

 

Γενικά πρέπει να έχεις το νού σου και το app ενήμερο με το χέρι. Σε ειδοποιεί (σχετικά) αμέσα μετά από το φάγωμα των λεπτών στο πακέτο σου αλλά φαίνεται ο χρόνος είναι αρκετός να χάσεις μερικά ευρώ. Τα 18.3€ που θα πει περίπου 38 λεπτά ομιλίας μου φαίνονται πολλά. Το μήνυμα σκάει σε μερικά δευτερόλεπτα άντε κανα λεπτό, μήπως δεν το άκουσες; Επίσης νομίζω είναι επικίνδυνο να έχει πολλά χρήματα στην κάρτα για διάφορους λόγους και πρώτα πρώτα ότι αραιά γεμίσματα σου δίνουν τα 1000' και 1γβ αλλά και τα κλασσικά να σου αδειάσει ένα ατύχημα όπως τώρα το υπόλοιπο. Ισως να έχω καιρό να το πάθω και να ισχύει κάτι άλλο. Πάντως όλοι την έχουμε πατήσει δεν είσαι μόνος.

 

Ο λόγος πάντως που και πρόσφατα αύξησαν το κόστος ομιλίας ανά λεπτό (εκτός προγράμματος) είναι για να τσιμπάνε (περισσότερα) κέρδη από τέτοια ατυχήματα. Άλλος λόγος δεν υπάρχει καθώς έτσι και αλλιώς κανείς δεν μιλάει χωρίς αγορασμένα λεπτά.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς το πρόθεμα για αναφορά παράδοσης σε Q;

Εδώ λέει ότι είναι το θαυμαστικό ( ! ) αλλά δε λειτουργεί..

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Το θαυμαστικό παίζει να δούλευε στην προ wind εποχή. Για δοκίμασε αυτό της tim με το not που λέει πιο κάτω.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά πρέπει να έχεις το νού σου και το app ενήμερο με το χέρι. Σε ειδοποιεί (σχετικά) αμέσα μετά από το φάγωμα των λεπτών στο πακέτο σου αλλά φαίνεται ο χρόνος είναι αρκετός να χάσεις μερικά ευρώ. Τα 18.3€ που θα πει περίπου 38 λεπτά ομιλίας μου φαίνονται πολλά. Το μήνυμα σκάει σε μερικά δευτερόλεπτα άντε κανα λεπτό, μήπως δεν το άκουσες; Επίσης νομίζω είναι επικίνδυνο να έχει πολλά χρήματα στην κάρτα για διάφορους λόγους και πρώτα πρώτα ότι αραιά γεμίσματα σου δίνουν τα 1000' και 1γβ αλλά και τα κλασσικά να σου αδειάσει ένα ατύχημα όπως τώρα το υπόλοιπο. Ισως να έχω καιρό να το πάθω και να ισχύει κάτι άλλο. Πάντως όλοι την έχουμε πατήσει δεν είσαι μόνος.

 

Ο λόγος πάντως που και πρόσφατα αύξησαν το κόστος ομιλίας ανά λεπτό (εκτός προγράμματος) είναι για να τσιμπάνε (περισσότερα) κέρδη από τέτοια ατυχήματα. Άλλος λόγος δεν υπάρχει καθώς έτσι και αλλιώς κανείς δεν μιλάει χωρίς αγορασμένα λεπτά.

 

Λες οτι αντιστοιχουν σε 38 λεπτα ομιλιας. Αυτο εγω δεν το γνωριζα αλλα σιγουρα θα αντιστοιχουν σε αρκετα λεπτα ομιλιας, τοσα ωστε να επιμενω οτι κατι δεν πηγε καλα εκ μερους της Q. Δεν την ξαναπαταω παντως να αφησω τοσα χρηματα καβα.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθα και εγώ Q όλα καλά μέχρι τώρα για χρήση δεδομένων έχω ανοιχτό το roaming αλλιώς δε συνδέεται. Το υπόλοιπο μου είναι απείραχτο κ γίνεται χρήση ίντερνετ από τα bonus. Το αναφέρω γιατί στις πίσω σελίδες κάποιο μέλος έγραψε για κλειστό roaming
Link to comment
Share on other sites

Μα η q λειτουργεί σε roaming της wind. Αλλιώς δεδομένα δεν παίζουν

 

Αυτό δεν αποτελεί κανόνα. Σε iphone είτε έχεις την περιαγωγή δεδομένων ενεργοποιημένη, είτε απενεργοποιημένη, έχεις κανονικά internet.

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αποτελεί κανόνα εξ ορισμού. Το πιο πιθανό είναι μερικές συσκευές όπως το iPhone που αναφέρθηκε να ανιχνεύουν πως πρόκειται για εθνική περιαγωγή και να δουλεύουν όπως και να το έχεις ρυθμισμένο. Στα περισσότερα τηλέφωνα όμως που δεν λειτουργούν έτσι, χωρίς περιαγωγή δεδομένων δεν έχεις συνδεσιμότητα.

 

Sent from my XT1068

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αποτελεί κανόνα εξ ορισμού. Το πιο πιθανό είναι μερικές συσκευές όπως το iPhone που αναφέρθηκε να ανιχνεύουν πως πρόκειται για εθνική περιαγωγή και να δουλεύουν όπως και να το έχεις ρυθμισμένο. Στα περισσότερα τηλέφωνα όμως που δεν λειτουργούν έτσι, χωρίς περιαγωγή δεδομένων δεν έχεις συνδεσιμότητα.

 

Sent from my XT1068

 

Κι εμένα πάντως που έχω ΖΤΕ δουλεύει και με κλειστή την περιαγωγή αν και μου βγάζει μήνυμα ότι με κλειστή ενδέχεται να χάνω ειδοποιήσεις κλπ.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για το Q προνομιακό: υπάρχει κάποια δέσμευση για ανανέωση και ενεργοποίηση του πακέτου 1500 προς όλους και 1500 mb κάθε μήνα; ή μπορείς να το ενεργοποιήσεις πχ και κάθε 2 μήνες χωρίς να χάσεις το προνόμιο δλδ τα 1500 προς όλους κλπ ; Ευχαριστώ! Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα δεν υπάρχει κάτι. Στο f2g μια φορά είχαν κάνει ξεκαθάρισμα και το έκοψαν σε όσους δεν το είχαν ενεργοποιήσει για 6 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για το Q προνομιακό: υπάρχει κάποια δέσμευση για ανανέωση και ενεργοποίηση του πακέτου 1500 προς όλους και 1500 mb κάθε μήνα; ή μπορείς να το ενεργοποιήσεις πχ και κάθε 2 μήνες χωρίς να χάσεις το προνόμιο δλδ τα 1500 προς όλους κλπ ; Ευχαριστώ!

Μέχρι πριν λίγο καιρό ήταν για 6 μήνες..το όριο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση

Πέμπτη υπέγραψα στον κουριερ και έστειλα τα συμβόλαια στην q. Λογικά Παρασκευή τα παρέλαβαν. Σε πόσες μέρες περίπου θα γίνει η φορητοτητα; θυμάται κάποιος; πάνω απο 2 εργάσιμες;

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση

Πέμπτη υπέγραψα στον κουριερ και έστειλα τα συμβόλαια στην q. Λογικά Παρασκευή τα παρέλαβαν. Σε πόσες μέρες περίπου θα γίνει η φορητοτητα; θυμάται κάποιος; πάνω απο 2 εργάσιμες;

αφού υπόγραψες πήρες της sim. Κάποια στιγμή η παλαιά θα σταματίσει να λειτουργεί και θα αλλάξεις. Αν αργήσει (όπως έχει γίνει σε φίλο μου με δύο αριθμούς) θα πάρεις τηλέφωνο να τους το... θυμίσεις. Ισχυρίζονται ότι τα κουριερ "δεν έφεραν ακόμα τις απαντήσεις" και τέτοια αλλά συχνά απλά τους "ξέπεσε" η αίτηση και ξεχάσαν να το ρυθμίσουν (δλδ να το περάσουν στο σύστημα να αλλάξει δρομολόγηση ο αριθμός στο δίκτυό τους). Όταν τους το "θυμίσεις" μπορεί να γίνει και σε ώρες. Βέβαια πρέπει να περιμένεις λίγο Δευτέρα, Τρίτη οπωσδήποτε.

 

Ισως χρειαστεί και αλλαγή sim να το ενεργοποιηθεί.. Αλλάζοντάς την κάνεις restart στον νέο δικτυο. Αν δείχνει ανενεργή τότε δεν το ρύθμισαν ακόμα.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Προχθες μου εφαγε 1 ευρω απο χρηση δεδομενων ενω δεν τα εχω ανοιξει.Τους πηρα τηλ και με λεγανε τα δικα τους

Μηπως ξερει κανεις τι παιζει μηπως θελει καμια ρυθμιση?

 

Κι εγώ το ίδιο, με:

* Κλειστό roaming

*Κλειστά δεδομένα

* Με διάγραμμενα τα APN της Q

 

Το πρόβλημα ξεκίνησε από 15 Ιουνίου, που άλλαξε το roaming Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Ξανα παρτους και να απαιτήσεις να πιστωσουν το ευρώ στο διαθέσιμο υπόλοιπο σου και Όχι σε μορφή μπόνους

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το Κιού μου χωρίς πακέτο ίντερνετ πάνω από ενάμιση χρόνο και δεν είχα ποτέ μονοευρες χρεώσεις. Με σωστές ρυθμίσεις ίντερνετ και με ανοικτη την περιαγωγή δεδομένων.

 

Στην περίπτωση σας, εάν δεν τρολαρετε, αλλάξτε αριθμό ή εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το Κιού μου χωρίς πακέτο ίντερνετ πάνω από ενάμιση χρόνο και δεν είχα ποτέ μονοευρες χρεώσεις. Με σωστές ρυθμίσεις ίντερνετ και με ανοικτη την περιαγωγή δεδομένων.

 

Στην περίπτωση σας, εάν δεν τρολαρετε, αλλάξτε αριθμό ή εταιρία.

Συμφωνώ φίλε μου γιατί ούτε εγώ την έχω πάθει, ωστόσο το πρόβλημά τους ίσως είναι κάπου αλλού που δεν μας πάει ο νους...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...