Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι δωρεάν τις δίνουν αλλά πρόσεξε. Στο κατάστημα wind που πήγα εγώ στην περιοχή μου στην Αθήνα, μου έδινε το πακέτο σύνδεσης δωρεάν αλλά ταυτόχρονα μου ζήταγε 5 ευρώ για αντικατάσταση sim καθώς είχε μόνο τις παλιές. Φυσικά αρνήθηκα και έκανα την παραγγελία online παίρνοντας απευθείας multi sim
Link to comment
Share on other sites

Ας αναφέρουμε τα κρυμμένα πακέτα των 2€.

Κλήση του αριθμού 12200, όπου πατάμε 2 για «Συνδυαστικά και άλλα πακέτα».

Εκεί έχουμε:

-100'+100 sms προς Wind+Q, αλλά και 10 MB, για 7 ημέρες. Πλήκτρο 6.

-600' με χρέωση ανά 1" προς Wind+Q. Πλήκτρο 1.

-200 MΒ. Πλήκτρο 2.

-50 sms προς όλους. Πλήκτρο 3.

-600 sms προς Wind και Q. Πλήκτρο 7.

 

 

Για 'μένα, τα σημαντικότερα πακέτα της Q είναι:

α) 100' προς όλους με χρέωση ανά 1", δηλαδή 6000" με 3€.

β) 200' προς όλους + 1 GB με 3€. (στέλνεις 21 στο 12410. Ισχύει έως 31/01, αλλά ξαναβγαίνει)

 

 

Εμενα δε μου τα ανεφερε και αναγκαστικά εβαλα το 3ευρο

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε ενα καταστημα WIND να μου αλλαξουν την καρτα απο λευκη σε mutli πορτοκαλι και μου ζητησαν 5€!

 

Τους ειπα οτι σε αλλο καταστημα WIND που ειχα ρωτησει, μου ειπαν οτι η διαδικασια γινεται δωρεαν συν οτι στο σαιτ της WIND λεει για δωρεαν αντικασταση.

Η δωρεαν αντικασταση λεει γινεται μονο σε νεες συνδεσεις, μονο που η ενεργοποιηση της Q εγινε πριν 1 εβδομαδα (για να παρω το 1GB/μηνα για 8 μηνες)

 

Τελικα δεν πληρωσα τιποτα και καθως εφευγα μου λεει ο υπαλληλος οτι μπορει να μου ερθει μηνυμα στο κινητο που να με ενημερωνει οτι θα με χρεωσει 5€ απο την καρτα μου για αυτην την αντικατασταση.

 

Αν γινει κατι τετοιο θα γινει χαμος. Δεν ειναι τα 5€, αλλα το νταβατζιλικι που μου την εσπασε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Μετά από άιτημα φορητότητας καρτοκινητού κοσμοτε προς κιου έλαβα την Τρίτη 2/2 μια κάρτα με κουριερ και το έγγραφο το οποίο υπέγράφει και εδόθει πίσω στον υπάλληλο.Όμως η κάρτα τη κοσμοτε ακόμη λειτουργεί και της κιου είναι νεκρή.Τι γίνεται?Επίσης η κοσμοτε με πήρε τηλέφωνο αλλά δεν το πρόλαβα......ευχαριστώ!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκε και η Λιθουανία από το No Borders. Εκείνο όμως που μου κάνει εντύπωση, είναι ότι το πακέτο σταμάτησε να αναγράφει τον αριθμό των διαθέσιμων διεθνών προορισμών. Μάλλον σκοπεύουν να αφαιρέσουν αρκετούς.
Link to comment
Share on other sites

μου λεει ο υπαλληλος οτι μπορει να μου ερθει μηνυμα στο κινητο που να με ενημερωνει οτι θα με χρεωσει 5€ απο την καρτα μου για αυτην την αντικατασταση.

 

Δεν πρόκειται να συμβεί κάτι τέτοιο διότι η Wind δεν χρεώνει την αντικατάσταση παλιάς sim σε 4G, όπως το αναγράφει κι επίσημα στην σελίδα της.

Ίσα ίσα που όσοι τυχεροί-άτυχοι πληρώσαν αυτά τα νταβατζιλίκια των franchise wind μαγαζιών στείλαν την απόδειξη στην Wind και τους τα πίστωσε στον λογαριασμό τους!

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκε και η Λιθουανία από το No Borders. Εκείνο όμως που μου κάνει εντύπωση, είναι ότι το πακέτο σταμάτησε να αναγράφει τον αριθμό των διαθέσιμων διεθνών προορισμών. Μάλλον σκοπεύουν να αφαιρέσουν αρκετούς.

Ήταν και η Λιθουανία ; δεν το θυμάμαι

Ασχέτως το ότι η άλλη εταιρεία την έχει

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Μετά από άιτημα φορητότητας καρτοκινητού κοσμοτε προς κιου έλαβα την Τρίτη 2/2 μια κάρτα με κουριερ και το έγγραφο το οποίο υπέγράφει και εδόθει πίσω στον υπάλληλο.Όμως η κάρτα τη κοσμοτε ακόμη λειτουργεί και της κιου είναι νεκρή.Τι γίνεται?Επίσης η κοσμοτε με πήρε τηλέφωνο αλλά δεν το πρόλαβα......ευχαριστώ!

 

κοίτα πως πάει... η καρτα κοσμοτε θα δουλεύει, έως ότου μια μέρα θα δεις οτι το τηλ. σου δεν έχει σήμα. Εκείνη τη στιγμή θα αλλάξεις την παλιά σιμ με την καινούρια (q) και θα είσαι έτοιμος. :) Γύρω στις 10 ημέρες θα κάνει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Εγινε μια χρεωση 0.10€ απ το υπολοιπο μου, χωρις ομως να εχω στειλει καποιο σμσ ή να έχω κανει κατι αλλο.

Υπαρχει περιπτωση να δω που πηγαν τα 10 ευρωλεπτα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφεις δεν υπάρχει.

Η φορητότητα γίνεται πλέον μέσα σε ώρες, ποιες μέρες αναφέρεις; από την στιγμή που θα γίνει παραλαβή της κάρτας και υπογραφή των δικαιολογητικών θα υπολογίσει 48 ώρες για να παραλάβουν τα χαρτιά, Μετά πρέπει μέσα στην μέρα να αλλάξει κάρτα (εννοείται ότι θα σταματήσει να δείχνει σήμα η παλιά)

Αν μετά από αυτά τα χρονικά πλαίσια δει ότι αργεί, θα πρέπει να επικοινωνήσει άμεσα γιατί κάτι θα "κόλλησε".

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Ας αναφέρουμε τα κρυμμένα πακέτα των 2€.

...β) 200' προς όλους + 1 GB με 3€. (στέλνεις 21 στο 12410. Ισχύει έως 31/01, αλλά ξαναβγαίνει)

 

Ίσως χαζή ερώτηση, αλλά παίζει να έχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο; Ευχαριστώ!

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

αποκλειεται, ασε που δεν το βγαζει σε ολους, εμενα απο τις δυο γραμμες που ειχα το εβγαλε σε μνμ στην μια, δεν το ενεργοποιησα μεχρι 31/1 και τωρα δεν το ενεργοποιει σε καμια γραμμη μου
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη τρέχει σε εσας?

Εδω και λίγη ωρα βγαζει σφαλμα δικτυου

 

Δουλεύει κανονικά. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μετρηση ταχυτητας H + , στο σπιτι μου στην Νεα Δημητριαδα του Βολου , 100 περιπου μετρα απο το κολυμβητηριο της πολης . (Εσωτερικα , οχι στο μπαλκονι εννοω ) :

 

Check out my Ookla Speedtest result. What's your speed? http://www.speedtest.net/my-result/a/1724993462

 

Πολύ ικανοποιημενος . (Και για μεσα ειδικα) .

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε μου τα ανεφερε και αναγκαστικά εβαλα το 3ευρο

Πολύ περίεργο. Το επανέλεγξα μήπως καταργήθηκαν, αλλά είναι ακόμη διαθέσιμα.

 

Ίσως χαζή ερώτηση, αλλά παίζει να έχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο; Ευχαριστώ!

Παλαιότερα είχε και στα πακέτα, αλλά ενώ το αναφέρει για άλλα, δεν το αναφέρει για αυτό, οπότε μάλλον όχι. Αν τυχόν το επιλέξεις, ενημέρωσε και εμάς :)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να πάρω το πακέτο, αλλά δεν είναι διαθέσιμο...
Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μόνο το έχουν στο φωνητικό μενού αλλά δεν το δίνουν στους πελάτες; :confused:

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μόνο το έχουν στο φωνητικό μενού αλλά δεν το δίνουν στους πελάτες; :confused:

Μάλλον έχεις μπερδευτεί, δεν υπάρχει στο φωνητικό μενού η προσφορά του 1 GB+200' προς όλους με 3 ευρώ. Είναι επιλεκτική προσφορά, που έρχεται με SMS σε ορισμένους χρήστες (έχει έρθει και σε μένα αρκετές φορές, αλλά δεν την έχω ενεργοποιήσει ποτέ, επειδή έχω τα φοιτητικά) και έχει συγκεκριμένη ημερομηνία λήξης.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα 600 σμσ με 2€. Δουλεύει μια χαρά μέσω του 12200. Στα συνδιαστικά πακέτα είναι όπως τα είπαν.:)
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις μπερδευτεί, δεν υπάρχει στο φωνητικό μενού η προσφορά του 1 GB+200' προς όλους με 3 ευρώ. Είναι επιλεκτική προσφορά, που έρχεται με SMS σε ορισμένους χρήστες (έχει έρθει και σε μένα αρκετές φορές, αλλά δεν την έχω ενεργοποιήσει ποτέ, επειδή έχω τα φοιτητικά) και έχει συγκεκριμένη ημερομηνία λήξης.

Μα ναι, αφού το λέω άλλωστε :)

Θα το ξαναγράψω να είναι κατανοητότερο κάποια στιγμή, μαζί με μια ακόμη διόρθωση.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τα κρυμμένα πακέτα των 2€.

Καλούμε τον αριθμό 12200, όπου πατάμε 2 για «Συνδυαστικά και άλλα πακέτα».

Εκεί έχουμε:

-100'+100 sms προς Wind+Q, αλλά και 10 MB, για 7 ημέρες. Πλήκτρο 6.

-600' με χρέωση ανά 1" προς Wind+Q. Πλήκτρο 1.

-250 MΒ. Πλήκτρο 2.

-50 sms προς όλους. Πλήκτρο 3.

-600 sms προς Wind και Q. Πλήκτρο 7.

 

 

Για 'μένα, τα σημαντικότερα πακέτα της Q είναι:

α) 100' προς όλους με χρέωση ανά 1", δηλαδή 6000" με 3€. (Μέσω online ενεργοποίησης)

β) 200' προς όλους + 1 GB με 3€. (Διατίθεται ανά διαστήματα, μετά από ενημέρωση μέσω sms. Στέλνεις 21 στο 12410)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...