Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβάζω πολλούς συνδρομητές της κιου με παράπονο για έξτρα χρεώσεις κλπ κλπ

Από προσωπική μου εμπειρία μπορώ να πω το εξής...

Δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι ανάλογο ούτε εγώ ούτε η κοπέλα μου ούτε κ ο πατέρας μου εδώ κ 4μηνες που είμαστε στην Κίου....

Δεν λέω ότι δεν σας πιστεύω...σίγουρα κάτι έγινε!!!

Όπως κ να έχει ελπίζω να βρείτε μια ακρη

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη: Η Q δίνει 1Gb με μηνιαία ανανέωση και πακέτο 400 ΜΒ με 2 ευρώ. Δεν βρίσκω κανένα λόγο να μείνω χωρίς πακέτο internet και να πληρώσω 1 ευρώ....
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη: Η Q δίνει 1Gb με μηνιαία ανανέωση και πακέτο 400 ΜΒ με 2 ευρώ. Δεν βρίσκω κανένα λόγο να μείνω χωρίς πακέτο internet και να πληρώσω 1 ευρώ....

 

Δεν λέμε να μείνεις χωρίς πακέτο και να μπεις Internet τότε καλά σε κάνουν και σε χρεώνουν 1€, λέμε για τις περιπτώσεις που μόλις τελειώσει το πακέτο σου σε χρεώνουν χωρίς να έχεις ανοίξει τα δεδομένα δηλαδή μορφή εκβιασμού ώστε να βάλεις πακέτο.

Καλά εσύ και εγώ Βασίλη μου αλλά την φουκαριάρα την μάνα μου, που είναι 70 χρονών, γιατί πρέπει και μάλιστα σε κινητό χωρίς δυνατότητα χρήσης δεδομένων, να την χρεώνει το οποιοδήποτε ποσό;;;

Μην βλέπουμε μόνο τον εαυτό μας υπάρχει κόσμος που χρησιμοποιεί την Q μόνο για κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το εχει αντιμετωπισει κανεις αυτο;;;

Πηρα προσφατα το DOOGEE VALENCIA και το λειτουργουσα κανονικα με την κοσμοκαρτα που ειχα.σημερα αποφασισα να βαλω ως πρωτη καρτα στο κινητο μια q-wind που ειχα ...μολις παω να παρω τηλεφωνο μου βγαζει σαν μηνυμα ''Η ΚΑΡΤΑ ΣΙΜ ΠΟΥ ΣΚΟΠΕΥΕΤΕ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΑΓΩΓΗ.ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ;'' Σε περιαγωγη γιατι;;; ξερει κανεις πως διορθωνεται αυτο;;;

Link to comment
Share on other sites

πωπω ευχαριστω,επαθα κοκομπλοκο.πλακα λεω θα εχει να πατησα κανα κουμπακι η ξανθια,ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβει και εμένα. Προχθές έληξε πακέτο με "δωρεάν" mb που είχα πάρει από ανανέωση κάρτας >10€. Και ενώ είχα mb ακόμα στο πακέτο και ενώ μου ήρθε μήνυμα ότι "σήμερα λήγουν τα δωρεάν λεπτά σας και δωρεάν mb" την επόμενη μέρα είδα να με χρεώνει 1€ για χρήση MB μέχρι 20mb :mad:. Προσφανώς έχει bug ο αλγόριθμός τους και δεν υπολογίζει σωστά τουλάχιστον την τελευταία ημέρα των δωρεάν Mb.

 

Που παίρνουμε είπαμε να διαμαρτυρηθούμε? :confused:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβει και εμένα. Προχθές έληξε πακέτο με "δωρεάν" mb που είχα πάρει από ανανέωση κάρτας >10€. Και ενώ είχα mb ακόμα στο πακέτο και ενώ μου ήρθε μήνυμα ότι "σήμερα λήγουν τα δωρεάν λεπτά σας και δωρεάν mb" την επόμενη μέρα είδα να με χρεώνει 1€ για χρήση MB μέχρι 20mb :mad:. Προσφανώς έχει bug ο αλγόριθμός τους και δεν υπολογίζει σωστά τουλάχιστον την τελευταία ημέρα των δωρεάν Mb.

 

Που παίρνουμε είπαμε να διαμαρτυρηθούμε? :confused:

 

Αν έχεις facebook πόσταρε εδώ: https://www.facebook.com/Qkiniti

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, επειδή το πρόβλημά σου είναι ο αποθηκευτικός χώρος μηνυμάτων ( δεν ξέρω αν χρησιμοποιείς και τη συσκευή του avatar σου ), θα σου πρότεινα να πάρεις μια πολύ φθηνή συσκευή με android, με 2 κάρτες, που έχουν σχεδόν όλοι οι κατασκευαστές, εστί ώστε να μη βασίζεσαι στον αποθηκευτικό χώρο της sim, που είναι και ελάχιστος.

 

Το πρόβλημα αφορά τον αποθηκευτικό χώρο της συσκευής (=έως 300 sms 160 χαρακτήρων το καθένα) κι όχι στον χώρο της κάρτας sim...:blink:

Ευχαριστώ για την απάντηση.;)

 

Κάνε χειροκίνητη αναζήτηση και διάλεξε το δίκτυο της wind

Στην συνέχεια κάνε μια εξερχόμενη κλήση

Θα σου πει καλώς ήρθατε στην Q

Κλείστο είναι έτοιμο

 

Οκ ευχαριστώ, θα το δω τις επόμενες ημέρες γιατί δεν έχω μαζί μου την κάρτα...:cool:

 

Καλησπέρα, κάνε μία κλήση στο 12200 και θα ενεργοποιηθεί.

 

Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα αφορά τον αποθηκευτικό χώρο της συσκευής (=έως 300 sms 160 χαρακτήρων το καθένα) κι όχι στον χώρο της κάρτας sim...:blink:

Ευχαριστώ για την απάντηση.;)

 

Στο 206 αυτό; Ευχαριστώ κι εγώ! :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όχι στο 206, στο δίκαρτο samsung e1182 υπάρχει το πρόβλημα χώρου...:blink:

 

Ναι, σε αυτό μέχρι 300 μπορείς να αποθηκεύσεις. Το έχω κι αυτό. :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.gr/gr/q/ananeosi-hronou/bonus-ananeosis/

 

αν καταλαβα καλά με το κουπόνι από το Πρώτο Θέμα (διπλασιασμός των 10 ευρώ),παίρνεις μπονους 500mb και οχι 1 giga, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση και κατά λάθος ενεργοποίησα το πακέτο των 14 ευρω:(:(:(:(..μπορώ να κάνω κάτι για το λάθος μου;πατησα κατά λάθος το 5...

Μετά από 20 και πλέον μέρες και τρία τηλέφωνα στην εξυπηρέτηση πελατών κανένα αποτέλεσμα. Χθες το ποσταρα και στο facebook. Είχα απόκριση να στείλω τα στοιχεία μου. Για να δούμε..

Edited by anikologr
Link to comment
Share on other sites

σημερα αγορασα την καρτα των 10+10ευρω με το κουπονι της εφημεριδας που εληγε σημερα.

πρεπει μεχρι σημερα να περασω τον κωδικο της καρτας;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εάν εχω δωρεαν χρονο ομιλιας από πακετο q και ανανεωσω το πακετο αθροίζονται τα λεπτα όπως πχ στην VODAFONE η παντοτε εχουν ημερομηνια ληξης?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εάν εχω δωρεαν χρονο ομιλιας από πακετο q και ανανεωσω το πακετο αθροίζονται τα λεπτα όπως πχ στην VODAFONE η παντοτε εχουν ημερομηνια ληξης?ευχαριστω

 

όχι δεν αθροίζονται. κάθε πακέτο λήγει στην ημερομηνία του

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...