Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν μια ώρα στο κατάστημα της Wind στου Γκύζη, ο υπάλληλος είπε πως 5ευρες κάρτες δεν υπάρχουν, έχουν καταργηθεί κι αν θέλουμε με 5 ευρώ, ε τότε, να πάμε σε "κανα περίπτερο, μήπως και βρούμε καμμιά!" :wacko:

Τι λες ρε μεγάλε!! Που δουλεύεις από χόμπι!!

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Πριν μια ώρα στο κατάστημα της Wind στου Γκύζη, ο υπάλληλος είπε πως 5ευρες κάρτες δεν υπάρχουν, έχουν καταργηθεί κι αν θέλουμε με 5 ευρώ, ε τότε, να πάμε σε "κανα περίπτερο, μήπως και βρούμε καμμιά!" :wacko:

Τι λες ρε μεγάλε!! Που δουλεύεις από χόμπι!!

Ούτε στα περίπτερα πουλανε 5άρες πλέον, τις έχουν κοψει ολες οι εταιρίες εδώ και λίγες βδομάδες

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στα περίπτερα πουλανε 5άρες πλέον, τις έχουν κοψει ολες οι εταιρίες εδώ και λίγες βδομάδες

 

Είχα την εντύπωση πως τις βρίσκουμε στα καταστήματα. Δεν ισχύει αυτό;

Edited by rodi
Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση πως τις βρίσκουμε στα καταστήματα. Δεν ισχύει αυτό;

Μα τις έκοψαν, ούτε άυλη ανανέωση κάνουν κάτω από 6€

Link to comment
Share on other sites

Μα τις έκοψαν, ούτε άυλη ανανέωση κάνουν κάτω από 6€

 

Ωραία. Πάει το νούμερο. Δέκα ευρώ το χρόνο τα έδινα για να κρατάω το νουμεράκι, 20 παραπάει.

Υποθέτω πως σαν και μένα θα 'ναι πολλοί. Τι να κάνουμε.. Εμείς, πάντως δε χάνουμε. Το αντίθετο θα 'λεγα.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση πως τις βρίσκουμε στα καταστήματα. Δεν ισχύει αυτό;

 

Υπάρχουν ακόμα παλιες 5€ σε πολλά σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα ακόμα υπάρχει η δυνατότητα (προς το παρόν) να ανανεώνεις με 5 ευρώ.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα ακόμα υπάρχει η δυνατότητα (προς το παρόν) να ανανεώνεις με 5 ευρώ.

 

Οχι στη wind στου Γκύζη. Πιο κατηγορηματικοί, δε γίνεται :wacko:

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι τον Οκτωβρη που ληγουν τα (φτηνα) RED1 που εχω να το γυρισω σε Q.

 

για τον λογο αυτο πηρα μια καρτα Q την οποια τοποθετησα σε ενα παλιο τηλεφωνο και την δοκιμαζω.

 

Ιντερνετ δεν δοκιμασα ακομα, αλλα εχω την εντυπωση οτι καποιες φορες "λαγκάρει" (αργει να κανει κληση, ή οταν καλω εγω ειναι "νεκρο" για πολυ ωρα πριν αρχισει να καλει)

 

Τι λετε οι πιο τακτικοι χρηστες;:O

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι τον Οκτωβρη που ληγουν τα (φτηνα) RED1 που εχω να το γυρισω σε Q.

 

για τον λογο αυτο πηρα μια καρτα Q την οποια τοποθετησα σε ενα παλιο τηλεφωνο και την δοκιμαζω.

 

Ιντερνετ δεν δοκιμασα ακομα, αλλα εχω την εντυπωση οτι καποιες φορες "λαγκάρει" (αργει να κανει κληση, ή οταν καλω εγω ειναι "νεκρο" για πολυ ωρα πριν αρχισει να καλει)

 

Τι λετε οι πιο τακτικοι χρηστες;:O

 

Εγώ δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο, και έχω και Q και Voda.. και μέχρι πριν μερικούς μήνες το Q ήταν συμβόλαιο wind.

Για δες μήπως είναι θέμα συσκευής.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι τον Οκτωβρη που ληγουν τα (φτηνα) RED1 που εχω να το γυρισω σε Q.

 

για τον λογο αυτο πηρα μια καρτα Q την οποια τοποθετησα σε ενα παλιο τηλεφωνο και την δοκιμαζω.

 

Ιντερνετ δεν δοκιμασα ακομα, αλλα εχω την εντυπωση οτι καποιες φορες "λαγκάρει" (αργει να κανει κληση, ή οταν καλω εγω ειναι "νεκρο" για πολυ ωρα πριν αρχισει να καλει)

 

Τι λετε οι πιο τακτικοι χρηστες;:O

 

ισχυει μαζι με διαφορα αλλα.οτι πληρωνεις παιρνεις στην συγκεκριμενη περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι τον Οκτωβρη που ληγουν τα (φτηνα) RED1 που εχω να το γυρισω σε Q...

άκου... να μην πας q μείνε cu με κάπως καλύτερη κάλυψη σε σχέση με την γουιντ-κιου. Σε παροχές το ίδιο είναι μέσες-άκρες...

Εχω ένα δίκαρτο, η μια voda η άλλη q. Με τη voda δεν έχει κάνει κιχ, με το q να καταλάβεις η γυναίκα μου σε βουνό ανεβασμένη δεν μπορούσαμε να μιλήσουμε (!) παρά μόνο αν την καλούσα στην cosmote γραμμή. Δεν συμβαίνει κάθε μέρα, αλλά αν οι άλλοι είναι στο 100% η q-wind είναι στο 95%.

Link to comment
Share on other sites

Ιντερνετ δεν δοκιμασα ακομα, αλλα εχω την εντυπωση οτι καποιες φορες "λαγκάρει" (αργει να κανει κληση, ή οταν καλω εγω ειναι "νεκρο" για πολυ ωρα πριν αρχισει να καλει)

 

Τι λετε οι πιο τακτικοι χρηστες;:O

Απο voda 15 χρονια εχω γυρισει σε q και δεν εχω διαπιστωσει κατι τετοιο. Και το 3g πολυ καλο (πριν 20 μερες υπηρχε ενα προβλημα αλλα κατι επαιζε με τις κεραιες της wind). Tαχυτητες αρκετα υψηλες

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πολλά χρόνια στην q και ποτέ δεν είχα πρόβλημα ούτε με το σήμα ούτε με δυσκολίες στις κλήσεις.

Βασικά είναι θέμα περιοχής που το δουλεύεις όπως και με όλες τις εταιρίες.

Δοκίμασε το και αν σε βολεύει κάνε την αλλαγή γιατί πιο οικονομική καρτοκινητή δε θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δίκαρτο (Jiayu F1) με Q και Frog. Συνήθως έχω φουλ σήμα και στα δύο στην πόλη. Που και που έχει περισσότερο σήμα η Frog, αλλά υπάρχουν και φορές που έχει η Q. Είναι θέμα καθαρά πού συχνάζεις περισσότερο. Μικρές διαφορές.

Ίσως έχει λίγο καλύτερο σήμα η Cosmote, αλλά νομίζω έκανε το καλό όνομα κυρίως επειδή έχει τον μεγαλύτερο αριθμό συνδρομητών (κι αν δεν παινέψεις το σπίτι σου...)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ένας φίλος έχει αγοράσει ένα κινητό από Ελλάδα έχει και κάρτα F2G και Q,

όταν βάζει την κάρτα της Q δείχνει στην οθόνη ένα R

γνωρίζει κανείς πως μπορεί να βγεί;

ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το και αν σε βολεύει κάνε την αλλαγή γιατί πιο οικονομική καρτοκινητή δε θα βρεις.

Παιζει αυτο. Ακόμα και σε σχέση με το f2g για αυτους που κανουν μικρές κλησεις τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ένας φίλος έχει αγοράσει ένα κινητό από Ελλάδα έχει και κάρτα F2G και Q,

όταν βάζει την κάρτα της Q δείχνει στην οθόνη ένα R

γνωρίζει κανείς πως μπορεί να βγεί;

ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Όχι δεν αλλάζει, εκτός αν η wind το αλλάξει. η Q δουλεύει προς το παρών σαν roaming αλλά δεν χρεώνεσαι κάτι διαφορετικό γι αυτό, και δεν χρειάζεται να σε προβληματίζει το ότι έχει το R.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν αλλάζει, εκτός αν η wind το αλλάξει. η Q δουλεύει προς το παρών σαν roaming αλλά δεν χρεώνεσαι κάτι διαφορετικό γι αυτό, και δεν χρειάζεται να σε προβληματίζει το ότι έχει το R.

 

Εντάξει, σε ευχαριστώ πολύ.

Αν την βάλω σε άλλη συσκευή δεν το δείχνει.

Edited by Guest15
Link to comment
Share on other sites

Έχω δίκαρτο (Jiayu F1) με Q και Frog. Συνήθως έχω φουλ σήμα και στα δύο στην πόλη. Που και που έχει περισσότερο σήμα η Frog, αλλά υπάρχουν και φορές που έχει η Q. Είναι θέμα καθαρά πού συχνάζεις περισσότερο. Μικρές διαφορές.

Ίσως έχει λίγο καλύτερο σήμα η Cosmote, αλλά νομίζω έκανε το καλό όνομα κυρίως επειδή έχει τον μεγαλύτερο αριθμό συνδρομητών (κι αν δεν παινέψεις το σπίτι σου...)

 

Δεν είναι θέμα συνδρομητών. Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε Cosmote με Wind!

Link to comment
Share on other sites

απλά στην άλλη συσκευή πιθανών να δείχνει κάπως αλλιώς την περιαγωγή (roaming) δεν την δειχνουν όλα τα κινητά με το R δίπλα από το σήμα.

Και αλλά δεν το δειχνουν καθόλου... ειδικά κάποια προ smartphone εποχής.

 

EDIT:

δες σελίδα 15 την λίστα με τους indicators από αυτό το manual:

http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_6300_UG_en.pdf

απλά δεν υπάρχει roaming Indicator

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

πείτε μου λίγο ποιό είναι το μάξιμουμ χρημάτων και λεπτών ομιλίας/ sms/ data ανά μήνα που μπορώ να έχω με Q; βασικά θέλω τουλάχιστον 300 λεπτά,30 μηνύματα και ΈΝΑ giga data! μπορώ να τα έχω αυτά στην Q και πόσο κάνουν;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια επιβεβαίωση για αυτό που βρήκα στον τιμοκατάλογο περιαγωγής της κιου: Τουρκία - Ζώνη 1 - εισερχόμενες 0,09. Ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

πείτε μου λίγο ποιό είναι το μάξιμουμ χρημάτων και λεπτών ομιλίας/ sms/ data ανά μήνα που μπορώ να έχω με Q; βασικά θέλω τουλάχιστον 300 λεπτά,30 μηνύματα και ΈΝΑ giga data! μπορώ να τα έχω αυτά στην Q και πόσο κάνουν;

Ευχαριστώ

4 πακέτα * 80' = 12 ευρώ

1 πακέτο* 60 sms = 2 ευρώ

3 πακέτα * 400mb = 6 ευρω

 

Το σύνολο 320' προς όλους + 60 sms + 1200 mb = 20 ευρω το μήνα. Ο μέγιστος αριθμός από κάθε πακέτο που μπορείς να πάρεις μέσα στο μήνα ειναι 4. Αν τα ενεργοποιεις όταν και οσο τα χρειάζεσαι (και οχι από την αρχη του μηνα ολα) τότε σε συμφέρει πιο πολύ καθώς κάθε πακέτο λήγει 30 μέρες μετά την ενεργοποίησή του.Οπότε το κόστος ανα μήνα βγαίνει κάτω από 20 ευρώ

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...