Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στειλε τους απαντηση ''Πότε θα γνωρίζω εάν εγκρίθηκε το αίτημα πίστωσης;''

 

Ωραια.Τους εστειλα και περιμενω αν και πηγα ηδη και εγινε η φορητοτητα.Επισης σε παλιοτερο μηνυμα μου ειχαν πει πως αν θελησω να παω Q να καλεσω καπου και να μου βαλουν 5 ευρω στο λογαριασμο για δωρο.Ουτε αυτο θυμαμαι τι κανω.θα παρω την εξυπηρετηση για αυτο το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Η ανανεωση με 5ε μεσα απο καταστημα wind τι δινει σαν δωρο? Γιατι προχτες μου ηρθε μηνυμα οτι αμα ανανεωσω με 5ε και πανω μεσα σε ενα καταστημα wind θα παρω δωρο 180΄ προς wind/q για ενα μηνα. Εχει τυχη σε κανεναν αλλο αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Η ανανεωση με 5ε μεσα απο καταστημα wind τι δινει σαν δωρο? Γιατι προχτες μου ηρθε μηνυμα οτι αμα ανανεωσω με 5ε και πανω μεσα σε ενα καταστημα wind θα παρω δωρο 180΄ προς wind/q για ενα μηνα. Εχει τυχη σε κανεναν αλλο αυτο ?

 

Κάθε φορά που θα ανανεώνεις από κατάστημα της wind θα παίρνεις αυτό το μπόνους

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μου έρχεται συνέχεια 5€/100' προς wind/q αν ανανεώσω μέσα σε 2 μέρες. Από 5 μέρες το έκαναν 2!!!

Εν τω μεταξύ έχει περάσει καιρός που δεν έχουν στείλει διπλασιασμό ενάμιση μήνα περίπου...

Έχει λάβει κανένας διπλασιασμό;

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μου έρχεται συνέχεια 5€/100' προς wind/q αν ανανεώσω μέσα σε 2 μέρες. Από 5 μέρες το έκαναν 2!!!

Εν τω μεταξύ έχει περάσει καιρός που δεν έχουν στείλει διπλασιασμό ενάμιση μήνα περίπου...

Έχει λάβει κανένας διπλασιασμό;

 

Εμένα μου έρχονται κάθε τρείς και λίγο. Τι να το κάνεις όμως που ισχύει μόνο για 30 μέρες και δεν μπορείς καν να το χρησιμοποιήσεις για αγορά πακέτου. Είναι πολύ άθλιο πάντως πλέον το όλο θέμα. Παλιά σου έδιναν το μπόνους για 1 χρόνο κανονικά στο υπόλοιπό σου και μπορούσες να το κάνεις ότι θέλεις. Έτσι μάλιστα κάθε φορά που θα μου έστελναν θα έβαζα κάρτα. Επίσης που είναι εκείνες οι προσφορές που έβαζες 59, 69 ευρώ και έπαιρνες και συσκευή; Τι ωραίοι καιροί σχεδόν ενάμιση χρόνο πέρασα με τις κάρτες που είχα από αυτές τις προσφορές. Αν θέλουν να με κάνουν να ξαναβάζω κάρτες πρέπει να μου κάνουν δώρα πραγματικά διότι το φοιτητικό vodafone τα έχει όλα!!! Μεγάλη επίσης χαζομάρα τους που δεν έχουν βγάλει φοιτητικές προσφορές στο f2g η στην q η ακόμα καλύτερα και στα δύο. Πιστεύω θα είχαν πολύ κόσμο!! Αλλά που μυαλό όταν κοιτάνε μόνο να αυξήσουν τα έσοδα!! Δεν λέω χρειάζεται και αυτό αλλά πρέπει να κοιτάξουν μακροπρόθεσμα προκειμένου να έχουν έσοδα. Για μένα η q θα πρέπει να γίνει τελείως ανεξάρτητη από την μαμά wind!! Τι ωραία θα ήταν όπως και παλιά να ήταν ο τέταρτος παίχτης!!! Κρίμα επίσης με την κατάντια της q, παλιά είχε από της φθηνότερες χρεώσεις (δεν εννοώ από πακέτα). Πλέον την τελείωσαν την καημένη. Άντε να έρθει και κανένας MVNO (βλέπε Cyta - Forthnet αν και πιστεύω μόνο η Cyta θα γίνει εικονικός η forthnet πλεόν και να θέλει τις μπήκε καρφί η Wind με την εξαγορά του 27% και λογικά την ολοκληρωτική εξαγορά της - Κουτσομπολιό: κάποιο πουλάκι είπε ότι της Cyta οι αριθμοί θα ξεκινάνε με 696 - παλιά της τέχνη κόσκινο (vodacyta) ) επιτέλους μπας και αλλάξει πάλι το σκηνικό με τις χρεώσεις και τον ανταγωνισμό. Ωραίες στιγμές εκείνες όταν η τότε q της info (2002) μπήκε για τα καλά στο παιχνίδι και τους πέταξε το γάντι τις κατάργησης της ελάχιστης διάρκειας και οι υπόλοιποι δεν είχαν από πού να κρυφτούν!! Φεφ εύχομαι σε άλλη μία τέτοια καινοτομία!! Είδομεν!!

Edited by panos699

Συμβόλαιο = Κοροϊδία

Φοιτητικά πακέτα for ever!!!

Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το whatsapp λειτουργεί σωστά με την Q?

Μου έβγαλε sms verification failed και δεν δούλεψε το call me...

 

edit: ok ύστερα από μια ώρα που περίμενα δούλεψε το sms verification...

Edited by MaterialDefender
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Θελω να κανω ενα f2g q card.

Σε 3 μερες γινεται;.Επισης μετα την μεταφορα το νουμερο ισχυει για 1 χρονο η πρεπει να κανω ανανεωση;.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Θελω να κανω ενα f2g q card.

Σε 3 μερες γινεται;.Επισης μετα την μεταφορα το νουμερο ισχυει για 1 χρονο η πρεπει να κανω ανανεωση;.

 

Τώρα πια γινεται την ίδια μέρα,λιγη ώρα μετα απο την αιτηση!!Δεν παίρνει 3 μέρες...απλα χάνεται το υπόλοιπο όπως και πριν.Κατα τ αλλα ναι,για 12 μήνες ισχύει!!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πια γινεται την ίδια μέρα,λιγη ώρα μετα απο την αιτηση!!Δεν παίρνει 3 μέρες...απλα χάνεται το υπόλοιπο όπως και πριν.Κατα τ αλλα ναι,για 12 μήνες ισχύει!!

 

Ωραια!.Ευχαριστω george.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πια γινεται την ίδια μέρα,λιγη ώρα μετα απο την αιτηση!!Δεν παίρνει 3 μέρες...απλα χάνεται το υπόλοιπο όπως και πριν.Κατα τ αλλα ναι,για 12 μήνες ισχύει!!

 

Το εκανα την προηγούμενη βδομάδα και το υπόλοιπο δεν χάθηκε :)

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα την προηγούμενη βδομάδα και το υπόλοιπο δεν χάθηκε :)

 

Τι εννοείς??Μεγαλο ποσο??Γιατι και γω την προηγούμενη βδομάδα το έκανα και τα 28€ του F2G,εγιναν 3€ στην Q

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς??Μεγαλο ποσο??Γιατι και γω την προηγούμενη βδομάδα το έκανα και τα 28€ του F2G,εγιναν 3€ στην Q

παρε τηλ. και ζήτα να σου πιστώσουν το ποσό που ειχες πριν. Εχει αναφερθεί πάλι εδώ νομίζω.

edit

Καλημέρα σας παιδιά.Εχω F2G και θέλω να πάω στην Q αλλα επειδή έχω μέσα στο F2G κάποια χρήματα και συγκεκριμένα 37€ έστειλα ένα email στη Wind πριν 2-3 μέρες αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μην χαθούν τα χρήματα.Πριν λίγο πήρα την εξής απαντηση: " Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στα πλαίσια εξυπηρέτησης και κατόπιν προηγούμενης ενημέρωσης από πλευράς σας με την ολοκλήρωση της διαδικασίας φορητότητας ,θα μπορούμε να προωθήσουμε σχετικό αίτημα πίστωσης του διαθέσιμου υπολοιπόμενου χρηματικού ποσού του αριθμού σας f2go ,στην νέα μορφή καρτοκινητής Q που θα επιλέξετε." Η απορια μου είναι τι εννοεί θα προωθήσουμε?Μπορεί πχ να πάω και να μου πουν ότι τελικά δεν γίνεται?Ευχαριστώ

με βάση αυτό μάλλον θα έπρεπε να το ζητήσεις πριν την αλλαγή.Δοκίμασε όμως και τώρα δεν χάνεις τίποτα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

παρε τηλ. και ζήτα να σου πιστώσουν το ποσό που ειχες πριν. Εχει αναφερθεί πάλι εδώ νομίζω.

edit

 

με βάση αυτό μάλλον θα έπρεπε να το ζητήσεις πριν την αλλαγή.Δοκίμασε όμως και τώρα δεν χάνεις τίποτα.

 

Επειδή το μετάνιωσα και ξαναγύρισα αμέσως σε F2G δεν ασχολήθηκα γιατι τους παρακάλεσα και μου ξαναέβαλαν την προσφορά με τα 300'.Οποτε λέω άσε τώρα...παντως επειδή όλα εγιναν με email λογικά θα μου τα έβαζαν αν καθόμουν κάποιες μέρες ακομα.Να κάνει και ο φίλος το ίδιο αν έχει ποσο μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το "offtopic" αλλά το αντίθετο έχει γίνει ποτέ δίχως να χαθούν τα χρήματα (q -> f2g με υπόλοιπο 15€ στην κάρτα)?
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το "offtopic" αλλά το αντίθετο έχει γίνει ποτέ δίχως να χαθούν τα χρήματα (q -> f2g με υπόλοιπο 15€ στην κάρτα)?

 

Δεν έχει να κάνει με το είδος της μετατροπής, δηλαδή από ποιο σε ποιο καρτοκινητό.

Είναι ότι στην πραγματικότητα γίνεται φορητότητα από wind σε q, για αυτό και χάνονται τα χρήματα. Τώρα αν από καλοσύνη στα πιστώσουν μετά από παρακάλια δεν το ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς??Μεγαλο ποσο??Γιατι και γω την προηγούμενη βδομάδα το έκανα και τα 28€ του F2G,εγιναν 3€ στην Q

 

Οχι μικρο πόσο 4-5 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ξαναρωτήσω σχετικά με το διπλασιασμό έχει λάβει κανείς τίποτα;

Μαζί με το δικό μου και άλλα 2 κινητά στην q δεν έχουμε λάβει κανένα διπλασιασμό πάνω από μήνα. Το μόνο που έρχεται κάθε εβδομάδα είναι τα 100' προς wind/q. Μήπως το καταργήσανε κι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ξαναρωτήσω σχετικά με το διπλασιασμό έχει λάβει κανείς τίποτα;

Μαζί με το δικό μου και άλλα 2 κινητά στην q δεν έχουμε λάβει κανένα διπλασιασμό πάνω από μήνα. Το μόνο που έρχεται κάθε εβδομάδα είναι τα 100' προς wind/q. Μήπως το καταργήσανε κι αυτό;

 

Ναι εγω το ελαβα πριν 2-3 μερες. Το νεοτερο διπλασιασμο που χανονται τα χρηματα σου μετα απο 30 μερες και δεν χρησιμοποιειται για αγορα πακετων.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ. Με βολεύει πολύ να στέλνω τσάμπα sms με τον διπλασιασμό
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω το ελαβα πριν 2-3 μερες. Το νεοτερο διπλασιασμο που χανονται τα χρηματα σου μετα απο 30 μερες και δεν χρησιμοποιειται για αγορα πακετων.

 

Πάντως εγώ πριν έβαζα σε κάθε διπλασιασμό, τώρα μόνο στην ανάγκη. Να δούμε ποιος θα χάσει, η Q ή ο καταναλωτής!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ. Με βολεύει πολύ να στέλνω τσάμπα sms με τον διπλασιασμό

 

Κι εγω γι αυτο το χρησιμοποιω.Απ το να χαλαω απο το υπολοιπο τουλαχιστον κατι ειναι κι αυτο.Αλλα που!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ξαναρωτήσω σχετικά με το διπλασιασμό έχει λάβει κανείς τίποτα;

Μαζί με το δικό μου και άλλα 2 κινητά στην q δεν έχουμε λάβει κανένα διπλασιασμό πάνω από μήνα. Το μόνο που έρχεται κάθε εβδομάδα είναι τα 100' προς wind/q. Μήπως το καταργήσανε κι αυτό;

 

Ολόκληρο κείμενο σου απάντησα παραπάνω στην αρχή της προηγούμενης σελίδας, δεν το είδες;;;;;;;;;;;;;;

Συμβόλαιο = Κοροϊδία

Φοιτητικά πακέτα for ever!!!

Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εκανα λαθος και εξυσα μια καρτα Q 10 € ενω δεν ειχα κινητο Q!!

Υπαρχει τροπος να παρω το 10ευρω πισω;Ισχυει φυσικα ο κωδικος γιατι δεν τον εχω τοποθετησει σε κανενα κινητο απλα εξυσα την καρτα.Ευχαριστω

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εκανα λαθος και εξυσα μια καρτα Q 10 € ενω δεν ειχα κινητο Q!!

Υπαρχει τροπος να παρω το 10ευρω πισω;Ισχυει φυσικα ο κωδικος γιατι δεν τον εχω τοποθετησει σε κανενα κινητο απλα εξυσα την καρτα.Ευχαριστω

 

πήγαινε έξω από ένα περίπτερο και μόλις έλθει κάποιος του την δίνεις.

η σε κάποιο φίλο σου.

απλο είναι.

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω εψαχνα μονο λιγο ποιο υπηρεσιακο τροπο αλλα δεν τρεχει κ τπτ για 10€ !Ευχαριστω!!!
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...