Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτό θα πει στο όριο.

είχα 1,54€ ανανέωσα με 5€ (4,46€) μόνο και μόνο για να πάρω το πακέτο και αναγκάστηκα να βάλω άλλη μια 5αρα τελικά. νόμιζα θα γλίτωνα τη 10αρα κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Έχω δίκαρτο κινητό Samsung κι έχουν περαστεί αυτόματα οι ρυθμίσεις MMS αλλά και έχω τσεκάρει τις οδηγίες για Android από την ιστοσελίδα της Q και είναι σωστές. Μόνο που δεν ήταν επιλεγμένο το κυκλάκι και το κλίκαρα και έγινε πράσινο και μετά το έκλεισα για λίγο και το άνοιξα. Κι όμως παρόλα αυτά δεν μπορώ να στείλω MMS. Μόλις πατάω αποστολή μου βγάζει μήνυμα ότι "Τη δεδομένη στιγμή δεν είναι δυνατή η αποστολή του μηνύματος σας και θα σταλεί όταν η υπηρεσία θα είναι και πάλι διαθέσιμη."

Έχω πάρει και την εξυπηρέτηση πελατών αλλά δεν βλέπουν κάποιο πρόβλημα. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που δεν έχω περασμένες ρυθμίσεις internet. Τι άλλο να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω προβλημα εχω κινητο android,περασα τις ρυθμισεις του ιντερνετ σωστα,ειναι αυτες:

• Όνομα: Q Internet

• APN: myq

• MCC: 202

• MNC: 09

• Τύπος APN: default.

 

Βαζω και τις ρυθμισεις MMS οι οποιες ειναι απο το site της Q:

 

• Όνομα: Q MMS

• APN: q-mms.myq.gr

• MMSC: http://mms.myq.gr

• Διακομιστής μεσολάβησης ΜΜS: 192.168.80.134

• Θύρα ΜΜS: 8080

• MCC: 202

• MNC: 09

• Τύπος APN: MMS

 

Ενεργοποιω την περιαγωγη και τα δεδομενα αλλα δεν μπορω να στειλω mms ενω με το ιντερνετ δεν εχω προβλημα,κανενας που γνωριζει τι παιζει;

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να στείλεις με μήνυμα την εντολή "MMS" στο 19234. Αν σου έρθουν οι ρυθμίσεις, αποθήκευσε τες!

 

PS: δεν νομίζω πως έχουν μείνει και πολλοί που στέλνουν ακόμα MMS :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω προβλημα εχω κινητο android,περασα τις ρυθμισεις του ιντερνετ σωστα,ειναι αυτες:

•Όνομα: Q Internet

•APN: myq

•MCC: 202

•MNC: 09

•Τύπος APN: default.

 

Βαζω και τις ρυθμισεις MMS οι οποιες ειναι απο το site της Q:

 

•Όνομα: Q MMS

•APN: q-mms.myq.gr

•MMSC: http://mms.myq.gr

•Διακομιστής μεσολάβησης ΜΜS: 192.168.80.134

•Θύρα ΜΜS: 8080

•MCC: 202

•MNC: 09

•Τύπος APN: MMS

 

Ενεργοποιω την περιαγωγη και τα δεδομενα αλλα δεν μπορω να στειλω mms ενω με το ιντερνετ δεν εχω προβλημα,κανενας που γνωριζει τι παιζει;

 

Μίλα πρώτα με την εξυπηρέτηση να τσεκάρουν την γραμμή για τα mms

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και πριν για τη δική μου περίπτωση, πήρα την εξυπηρέτηση και δεν έγινε κάτι. Κάτι άλλο θα συμβαίνει.
Link to comment
Share on other sites

Έχω δίκαρτο κινητό Samsung κι έχουν περαστεί αυτόματα οι ρυθμίσεις MMS αλλά και έχω τσεκάρει τις οδηγίες για Android από την ιστοσελίδα της Q και είναι σωστές. Μόνο που δεν ήταν επιλεγμένο το κυκλάκι και το κλίκαρα και έγινε πράσινο και μετά το έκλεισα για λίγο και το άνοιξα. Κι όμως παρόλα αυτά δεν μπορώ να στείλω MMS. Μόλις πατάω αποστολή μου βγάζει μήνυμα ότι "Τη δεδομένη στιγμή δεν είναι δυνατή η αποστολή του μηνύματος σας και θα σταλεί όταν η υπηρεσία θα είναι και πάλι διαθέσιμη."

Έχω πάρει και την εξυπηρέτηση πελατών αλλά δεν βλέπουν κάποιο πρόβλημα. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που δεν έχω περασμένες ρυθμίσεις internet. Τι άλλο να φταίει;

 

Επειδή μάλλον δεν διαβάστηκε το μήνυμα το βάζω πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Μίλα πρώτα με την εξυπηρέτηση να τσεκάρουν την γραμμή για τα mms

 

Αυτοι δεν ξερουν τι τους γινεται και για το ιντερνετ που τους ειχα παρει εγω το ελυσα το προβλημα.Ισα ισα την κληση θα χρεωθω.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να στείλεις με μήνυμα την εντολή "MMS" στο 19234. Αν σου έρθουν οι ρυθμίσεις, αποθήκευσε τες!

 

PS: δεν νομίζω πως έχουν μείνει και πολλοί που στέλνουν ακόμα MMS :D

 

Μου λεει οτι η υπηρεσια δεν υποστηριζεται απο την συσκευη μου.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμάσει να τρσεκάρεις ΜΜς

 

Τι εννοεις;Απο τα APN αναμεσα στο ιντερνετ και τα mms να τικαρω πρωτα το mms και μετα να στειλω;Το εχω κανει αυτο και μενει στην αποστολη,δεν μου λεει οτι απετυχε η αποστολη αλλα παιζει να εχουν περασει 10 λεπτα και να εχει κολλησει να γραφει αποστολη.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις;Απο τα APN αναμεσα στο ιντερνετ και τα mms να τικαρω πρωτα το mms και μετα να στειλω;Το εχω κανει αυτο και μενει στην αποστολη,δεν μου λεει οτι απετυχε η αποστολη αλλα παιζει να εχουν περασει 10 λεπτα και να εχει κολλησει να γραφει αποστολη.

Ναι αυτο εννουσα.

Τελευταια προσπαθεια. Μηπως ειναι μεγαλο το ΜΜς; μηπως προσπαθεις να στειλεις καποια μεγαλη φωτο;

Αν δεν ...δεν ξερω τπτ αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννουσα.

Τελευταια προσπαθεια. Μηπως ειναι μεγαλο το ΜΜς; μηπως προσπαθεις να στειλεις καποια μεγαλη φωτο;

Αν δεν ...δεν ξερω τπτ αλλο.

 

Στην αρχη μου λεει οτι ειναι μεγαλη η φωτο αλλα την συμπιεζει αυτοματα σε μηνυμα mms,οποτε δεν νομιζω να ειναι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δοκιμασα να στειλω mms μονο και μονο επειδη εχω δωρο απο διπλασιασμο και σε λιγες μερες ληγει και δεν ηθελα να παει χαμενο.

Λετε να δουλεψουν οταν θα ληξει το δωρο.....

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω προβλημα με τα mms της Q στο neo v ενω με το internet ειναι μια χαρα. Δεν ξερω πως το εφτιαξα αλλα δεν μπορουσα να λαβω mms. Νομιζω ουτε και να στειλω. Προφανως με ενεργοποιημενη περιαγωγη. Πιθανον να ζητησα να παρω τις ρυθμισεις και να εκανα edit σε αυτες χωρις να πειραξω κατι. Δεν ξερω. Ειλικρινα απορω το γιατι δεν δουλευε αλλα και με ποιο τροπο εφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο την εξυπηρετηση,περιττο να σας πω οτι η τυπισσα μου ελεγε ολο μισο λεπτο και μισο λεπτο,στοιχημα οτι πηγαινε να ρωτησει κανεναν αλλον.Της ειπα το προβλημα μου και μου εστειλε με email συτες τις ρυθμισεις:

Όνομα: Q MMS

APN: q-mms.myq.gr

MMSC: http://mms.myq.gr

Διακομιστής μεσολ

άβησης ΜΜS: 192.168.080.134

Θύρα ΜΜS: 9401

MCC: 202

MNC: 10

Τύπος APN: MMS

Τις εβαλα,το θεμα ομως ειναι οτι μολις βαζω στο MNC 10 και οχι 9 δεν μου αποθηκευεται το APΝ αλλα εξαφανιζεται,δοκιμασα και με 9 αντι για 10 παλι τιποτα.Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω..

Link to comment
Share on other sites

Από ψάξιμο στο google διαπίστωσα πως είναι αρκετοί αυτοί που έχουν πρόβλημα με τα mms σε android κινητά.

Όλοι με σωστές ρυθμίσεις αλλά το πρόβλημα είναι αλλού. Πιθανόν στις ρομ όπως λένε...

Edited by tripolis
Link to comment
Share on other sites

Τι εξυπηρετεί αυτό το πακέτο αφού είναι για μια βδομάδα;

Αφού μπορούμε να έχουμε 500' και 500sms με 2€/μήνα!

Link to comment
Share on other sites

Τι εξυπηρετεί αυτό το πακέτο αφού είναι για μια βδομάδα;

Αφού μπορούμε να έχουμε 500' και 500sms με 2€/μήνα!

 

το απολυτως τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εξυπηρετεί αυτό το πακέτο αφού είναι για μια βδομάδα;

Αφού μπορούμε να έχουμε 500' και 500sms με 2€/μήνα!

ποιο πακετο ειναι αυτο που λες με 2 ευρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδιά.Εχω F2G και θέλω να πάω στην Q αλλα επειδή έχω μέσα στο F2G κάποια χρήματα και συγκεκριμένα 37€ έστειλα ένα email στη Wind πριν 2-3 μέρες αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μην χαθούν τα χρήματα.Πριν λίγο πήρα την εξής απαντηση: " Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στα πλαίσια εξυπηρέτησης και κατόπιν προηγούμενης ενημέρωσης από πλευράς σας με την ολοκλήρωση της διαδικασίας φορητότητας ,θα μπορούμε να προωθήσουμε σχετικό αίτημα πίστωσης του διαθέσιμου υπολοιπόμενου χρηματικού ποσού του αριθμού σας f2go ,στην νέα μορφή καρτοκινητής Q που θα επιλέξετε." Η απορια μου είναι τι εννοεί θα προωθήσουμε?Μπορεί πχ να πάω και να μου πουν ότι τελικά δεν γίνεται?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Τι εξυπηρετεί αυτό το πακέτο αφού είναι για μια βδομάδα;

Αφού μπορούμε να έχουμε 500' και 500sms με 2€/μήνα!

 

Δεν εχουν ολοι ιντερνετ και δεν ξερουν τι παιζει με τις προσφορες αφου κανεις δεν ενημερωνει στα καταστηματα.

Οι συνηθεις υποπτοι θα βαλουν κανα € μολις διαβασουν το μηνυμα.

Και ειναι πολλοι δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδιά.Εχω F2G και θέλω να πάω στην Q αλλα επειδή έχω μέσα στο F2G κάποια χρήματα και συγκεκριμένα 37€ έστειλα ένα email στη Wind πριν 2-3 μέρες αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μην χαθούν τα χρήματα.Πριν λίγο πήρα την εξής απαντηση: " Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στα πλαίσια εξυπηρέτησης και κατόπιν προηγούμενης ενημέρωσης από πλευράς σας με την ολοκλήρωση της διαδικασίας φορητότητας ,θα μπορούμε να προωθήσουμε σχετικό αίτημα πίστωσης του διαθέσιμου υπολοιπόμενου χρηματικού ποσού του αριθμού σας f2go ,στην νέα μορφή καρτοκινητής Q που θα επιλέξετε." Η απορια μου είναι τι εννοεί θα προωθήσουμε?Μπορεί πχ να πάω και να μου πουν ότι τελικά δεν γίνεται?Ευχαριστώ

 

στειλε τους απαντηση ''Πότε θα γνωρίζω εάν εγκρίθηκε το αίτημα πίστωσης;''

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...