Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω πάνω από 2 μήνες να ενεργοποιήσω την προσφορά με το 1 ευρώ,αλλά συνεχίζω να μιλάω με την wind & Q δωρεάν και να σερφάρω χωρίς χρέωση :cool:

Μάλλον έχουν βαρέσει διάλυση εκεί μέσα

 

Το νούμερο σου είναι απο φορητότητα μήπως?Όταν παίρνεις υπόλοιπο χρόνου τι σου λεει?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι από φορητοτητα. Στο υπόλοιπο μου λεει οτι έχω 3.61€ εδώ και πολύ καιρό

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

αυτο το εχω παρατηρησει με τα ΜΒ..τα χω ξεπερασει κατα πολυ κανα 2 φορες και δεν ειχα καμια χρεωση..μηπως μας δουλευουν??
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν θα το πιστεψετε !!!!! Μου το ξανα εκαναν !!!!!! Δεν εχω παλι τηλεφωνο !!!!!

Το ιδιο ακριβως πραγμα !!!!!!! Περιμενω στο τηλεφωνο τωρα να δω τι θα μου πει η εξ.πελατων

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το εχω παρατηρησει με τα ΜΒ..τα χω ξεπερασει κατα πολυ κανα 2 φορες και δεν ειχα καμια χρεωση..μηπως μας δουλευουν??

 

ξερω τουλαχιστον 5 ατομα τα οποια ξεπερνανε τα mb καθε μηνα κατα πολυ και δεν τους χρεωνει καθολου απο την καρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν θα το πιστεψετε !!!!! Μου το ξανα εκαναν !!!!!! Δεν εχω παλι τηλεφωνο !!!!!

Το ιδιο ακριβως πραγμα !!!!!!! Περιμενω στο τηλεφωνο τωρα να δω τι θα μου πει η εξ.πελατων

Περαστικά σου φίλε.

Παρακολουθώ τα posts σου 1 προς 1 και απορώ γιατί ασχολείσαι ακόμα.

Στη θέση σου θα είχα παρατήσει και νούμερο και Q.

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σου φίλε.

Παρακολουθώ τα posts σου 1 προς 1 και απορώ γιατί ασχολείσαι ακόμα.

Στη θέση σου θα είχα παρατήσει και νούμερο και Q.

 

Και εγω αν ηταν αλλιως τα πραγματα το ιδιο θα ειχα κανει αλλα εχω 3 λογους :

1. Το εχω πολυ καιρο και το εχει παραπολυς κοσμος το νουμερο αυτο.

2. εχει πολυ φτηνες χρεωσεις η q

3. Και κυριοτερο ολων περυσι δουλευα σε περιπτερο και εχω προμηθευτει καρτες για να περασω πολυ καιρο.

 

Αλλα αμα δεν φτιαξουν τα πραγματα θα παρω αλλο αριθμο q

Ξερει κανεις εαν τα περιπτερα εχουν ακομα ενεργοποιημενα νουμερα ?

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν πια ενεργοποιημένα νούμερα . Και αν Υπάρχουν εενργοποιημένα , και αυτά πρέπει να δηλωθούν , άρα δεν σε συμφέρει να πάρεις παλιό πακέτο.

Τι σου είπε η εξυπηρέτηση σήμερα ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν πια ενεργοποιημένα νούμερα . Και αν Υπάρχουν εενργοποιημένα , και αυτά πρέπει να δηλωθούν , άρα δεν σε συμφέρει να πάρεις παλιό πακέτο.

Τι σου είπε η εξυπηρέτηση σήμερα ;

 

Κατα της 12 που πηρα 1η φορα μου ειπε θα σας ξανα παρω σε λιγο. Μεχρι της 5 δεν με πηρε και ετσι πηρα παλι και ενας βλαμενος υπαλληλος μου ειπε οτι δεν βρισκει τον αριθμο και οτι το μονο που μπορω να κανω ειναι να παω σε ενα καταστημα να παρω αλλο νουμερο . Του λεω αφου εχθες ειχε ανοιξει δεν γινετε να κανουμε κατι μου λεει εγω δεν βλεπω κανενα νουμερο και δεν το προωθησε καν στο τεχνικο τμημα, καλα του λεω δευτερα που θα κανω καταγγελια στην εεττ θα σου πω εγω αν υπαρχει η οχι και το εκλεισα.

 

Ρε παιδια ομως εκανα την καταγελλια απο το ιντερνετ συμπληρωσα την φορμα εγραψα και την καταγγελια μου και μολις πατουσα τελικη υποβολη εκανε παλως ανανεωση . Τι εγινε τωρα εγινε η καταγγελια η οχι ?

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τραγικοι, πολυ τραγικοι...

Απο οταν ενοποιηθηκε τεχνικα η Q στην wind τα συστηματα της q εγιναν μεγαααααλο μπορδελο! Για ποιο λογο συνεχιζουν να υφισταται τεχνικα εν μερη η Q δεν μπορω να καταλαβω και δεν ψτιαχνουν συστεμικα ενα νεο προιον καρτοκινητης με τα χαρακτηριατικα του Κιου να τα πεταξουν εκει;;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον βρηκα την επομενη κινηση μου. Θα παω δευτερα πρωι στην Wind και θα παρω 2 νεους αριθμους Q. Τον εναν στο ονομα μου και το αλλο στο ονομα του πατερα μου. Εαν κοψουνε και τον νεο αριθμο που θα ειναι στο ονομα μου παει να πει οτι το κανουν επιτηδες για τον λογαριασμο που χρωσταω στην wind. Οποτε θα το βαλω και αυτο στην καταγγελια γιατι ουτε εχουν το δικαιωμα (μαλλον) αλλα ουτε με ειδοποιησαν ουτε μου το ειχανε 15 μερες με φραγη μονο εξερχομενον οπως επρεπε βαση του κανονισμου .

Το θεμα ειναι οτι οταν μου ανοιξε εχθες ο αριθμος εβαλα μια καρτα των 15. Τι θα γινει τωρα θα μου βαλουν το ποσο που ειχα μεσα στον νεο αριθμο ?

 

Ο αριθμος στο ονομα του πατερα μου ειναι απλως για να εχω εναν αριθμο να κανω την δουλεια μου.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κάνε φορητότητα το νούμερό σου για αλλού.

Σε κανα εξάμηνο γύρνα το στην Q αν θες - τότε η φορητότητα θα γίνεται σε 3 μέρες...

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Φίλε κάνε φορητότητα το νούμερό σου για αλλού.

Σε κανα εξάμηνο γύρνα το στην Q αν θες - τότε η φορητότητα θα γίνεται σε 3 μέρες...

 

Μα αφου εχει γινει διαγραφη ετσι κι αλλιως πρεπει να το ξανα ενεργοποιησω. Αλλα εαν ειναι να μου κλεινει την επομενη μερα δεν προλαβαινω να κανω την φορητοτητα. αλλα δεν θελω κιολας.

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω , θελω να βάλω μια q για ώρες ανάγκης που δεν εχω wifi στο ipad ... Απο οτι εχω δει η q δινει 100 mb με καθε ανανέωση του 1 € σωστά ? Τι γίνεται αν τελειώσουν τα mb ? Ανανεωνω με αλλο 1 € και έχω πάλι 100 mbyte ? ή πρέπει να τελειώσουν τα 1500 λεπτά προς wind q κλπ ??

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

ανανεωνεις και εισαι οκ. μεχρι 4 ανανεωσεις το μηνα μπορεις να κανεις.

 

γενικά αυτό είναι αμφιλεγόμενο απ ότι έχω κατάλαβει...

Αυτό που νομίζω πως γίνεται είναι πως δεν ανανεώνονται... απλά δεν υπάρχει όριο.

 

Ο ρυθμός χρήσης των δωρεάν λεπτών της οικονομικής επιλογής γίνεται ανά 3’. Επιπλέον ο δωρεάν χρόνος ομιλίας και τα δωρεάν SMS ισχύουν για 1 μήνα και μόνον όταν βρίσκεστε στην Ελλάδα. Μετά από 1 μήνα χάνονται. Μπορείτε να ενεργοποιήσετε τα δωρεάν λεπτά ομιλίας και τα δωρεάν sms έως και 4 φορές το μήνα με 1€ κάθε φορά.

 

Δεν λέει για mb. Αυτό που νομίζω ότι γίνεται είναι πως δεν έχουν σύστημα να σε χρεώνουν για τα mb και μας πετάξανε αυτό το 100 ενώ στην πραγματικότητα είναι απεριόριστο. Δεν άκουσα κανέναν να τον χρεώνουν. Αντιθέτως, σίγουρα ένας εδώ είπε ότι τα είχε ξεπεράσει και δεν είδε χρέωση, όπως και εγώ! Είχα φτάσει -170 και βάλε- και ούτε η παραμικρή χρέωση...

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω με το ipad να περασω το οριο να δω αν θα μου παρει και αλλα λεφτα .. Εχω φορτωσει την καρτα μου με 5 ευρω για αρχη

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πόσο κοστίζει η ομιλία και το Sms προς όλα τα δίκτυα ; στην κίου; σε σύγκριση με την φρογκ και το vodafone international ποιο είναι πιο οικονομικό σε χρεώσεις;. Χωρίς να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο . Επίσης στην κίου υπάρχει πακέτο για ίντερνετ; εκτός από την προσφορά της χρονιάς λέω. Επίσης στην κίου υπάρχει τρόπος να ενημερώνομαςτε για το υπόλοιπο των μβ; για ίντερνετ . Ξέρω ότι στην φρογκ και στο vodafone international υπάρχει τα 60μβ με 3€ και υπάρχει τρόπος για να ενημερώνεσε για το πόσα μβ υπάρχουν διαθέσιμα . Από όσο θυμάμαι όλα τα πακέτα δεν έχουνε ελάχιστο χρόνο χρέωσης. Κάπου διάβαζα ότι στο f2g2 οι χρέωση των 0,11€ θα ισχύσει μέχρι το τέλος του 2010. Και σκέφτομαι για φορητοτητα μετά μόνο εάν αλλάξει η χρέωση.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πόσο κοστίζει η ομιλία .....

Η απάντηση που ψάχνεις για το ίντερνετ είναι μόλις 3 ποστς πιό πάνω...

Τα υπόλοιπα μπορείς να τα βρεις στο site της Q http://www.wind.com.gr/TopMenu/MyQ.aspx

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβαζα ότι στο f2g2 οι χρέωση των 0,11€ θα ισχύσει μέχρι το τέλος του 2010. Και σκέφτομαι για φορητοτητα μετά μόνο εάν αλλάξει η χρέωση.

 

Kάτσε ν΄αλλάξει φίλε πρώτα και μετά σκέφτεσαι από πέρσι το Φλεβάρη κάθε μήνα το ίδιο ακούγεται ότι θα αλλάξει η χρέωση αλλά μπήκαμε στον Οκτώβρη και όλα παραμένουν ίδια στην ομιλία οπότε ας περιμένουμε μη προδικάζουμε από τωρα κάτι που ιδέα δεν έχουμε πότε θ΄αλλάξει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάρεις το πακέτο πρέπει να στείλεις μήνυμα στο 12260 για να έχεις τισ φτηνές χρεώσεις

δηλαδη 0,0036 το δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστο χρόνο ομιλίας και 0.0504 το μήνυμα προς εσωτερικό και εξωτερικό. Το πιό οικονομικό χωρίς πακέτο είναι το FROG διότι σου δίνει τις ίδιες ακριβώς τιμές με διπλασιασμό στιν πρώτη κάρτα κάθε μήνα.

Όμως με την Q και 1 ευρώ μιλάς 1500 λεπτά και άλλα τόσα SMS προς όλη την Q και WIND,

ενώ στο FROG μιλάς δωρεάν μόνο με FROG δηλαδή με ελάχιστα άτομα......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Ηθελα να ρωτησω για την προσφορα με το 1 ευρω 1500/1500 και 100mb internet.

 

Αυτη η προσφορα ειναι επ'αοριστου ή εχει ημερομηνια ληξης? Δλδ θα μπορω για παντα να την εκμεταλευομαι ή οσο με "αφησει" η Q?

 

Εχω συμβολαιο voda και σκεφτομαι να κανω φορητοτητα. Επειδη θελω κατι σε καρτοκινητο το οποιο να ειναι wind και να εχει απεριοριστα σε αυτη καθως και internet με βολευει αφανταστα.

 

Αν ειναι ομως να αλλαξει (ειδικα για το net) μετα απο ενα εξαμηνο το ξανασκεφτομαι.

 

Στα αλλα καρτοκινητα προγραμματα της wind μπορεις να εχεις net εστω και με καποια χρεωση (πχ 100mb 3euro).

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...