Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να στείλεις ολόκληρο τον τηλεφωνικό κατάλογο με την μία, δεν γίνεται. Αν έχεις πολύ λίγες επαφές, στείλε τα αρχεία ένα ένα με ΒΤ και κάνε αποθήκευση στο καθένα από τα εισερχόμενα του INNOV8. Αν έχεις πολλές επαφές, συγχρόνισε τον κατάλογο του Κ800 με το Outlook και μετά κάνε το ίδιο και με το INNOV8.

 

Αν θέλεις να αποφύγεις την οποιαδήποτε χρέωση, πήγαινε στις ρυθμίσεις εντοπισμού θέσης και απενεργοποίησε το Υποβοηθούμενο GPS. Ο ενσωματωμένος δέκτης της συσκευής, έτσι και αλλιώς, δεν χρειάζεται σύνδεση για να βρει την θέση σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω !

 

Με βλεπω για Outlook.Ελπιζω ο συγχρονισμος να γινεται ευκολα.

 

Τη θεση μου την βρισκει λες το GPS? Και πως την δειχνει? σε χαρτη? Πρεπει να κατεβασω χαρτες? τι χρειαζεται για να βλεπω απλα σε ποιο δρομο ειμαι?

 

Τελος, μηπως ξερεις τι ειναι αυτο το memory patch που αναφερθηκε ?

Το site της samsungmobile δεν εχει κατι. Αξιζει να κατεβασω κατι απο εκει? Απο οσα διαβασα, ουτε updates δεν εχουν εκει :(

Link to comment
Share on other sites

Σε Γερμανούς φαίνεται πλέον να μην υπάρχει στο site.

Αν ξέρει κανείς κάπου σε κατάστημα που να υπάρχει (cosmote ή Γερμανός) ας ενημερώσει...

Link to comment
Share on other sites

Σε Γερμανούς φαίνεται πλέον να μην υπάρχει στο site.

Αν ξέρει κανείς κάπου σε κατάστημα που να υπάρχει (cosmote ή Γερμανός) ας ενημερώσει...

 

Στον Γερμανός Central Πάτρας υπαρχει σιγουρα.Τουλαχιστον χθες που πηρα το pixon, υπήρχε..

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σας ειναι δυσκολο να καθισετε μπροστα στο ιντερνετ κσι να τηλεφωνησετε στους "Γερμανους" ξεκινοντας απο τον κοντινοτερο και μεχρι οπου ειστε διατεθειμενοι να φτασετε;

 

 

Ίσως γιατί δεν έχουμε τόσο χρόνο διαθέσιμο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες προς διευκύλυνση περισσοτέρων , το τηλεφώνημα έγινε και στα καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ αργυρούπουλη , ηλιούπολη , αχαρνών και μερικά άλλα που δε θυμάμαι τώρα έχει ενδεικτική διαθεσιμότητα 1 συσκευή . Δλδ ή έχει πουληθεί σήμερα το βράδυ και αύριο πρωί δεν θα υπάρχει ή ακόμη καλά κρατεί ... όσοι πιστοί προσέλθετε .
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες προς διευκύλυνση περισσοτέρων , το τηλεφώνημα έγινε και στα καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ αργυρούπουλη , ηλιούπολη , αχαρνών και μερικά άλλα που δε θυμάμαι τώρα έχει ενδεικτική διαθεσιμότητα 1 συσκευή . Δλδ ή έχει πουληθεί σήμερα το βράδυ και αύριο πρωί δεν θα υπάρχει ή ακόμη καλά κρατεί ... όσοι πιστοί προσέλθετε .

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε, θα το μεταφέρω στον ενδιαφερόμενο για να πράξει ανάλογα.

Να' σαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι απο περιεργια?η 1200αρα μπαταρια της nokia(n85,n86) κανει σε inov8?

 

Δεν νομιζω...καλυτερα να μην δοκιμασεις πατεντες γιατι ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω...καλυτερα να μην δοκιμασεις πατεντες γιατι ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει.

 

επισης μου φαινεται εντελως απιθανο διαφορετικης μαρκας κινητα να εχουν ολοιδια υποδοχη μπαταρίας καθως και την ιδια την μπαταρία..

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως βαζουμε αποκρυψη οταν θελουμε να παρουμε ? εχει λειτουργια οπως ειχαν τα νοκια και sony?

 

Επισης το sony ειχε λειτουργια οπου οταν σε επαιρνε καποιος που δεν τον ειχες στη λιστα , ακουγοταν το τηλεφωνο σου σαν κατηλειμενο.Υπαρχει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως βαζουμε αποκρυψη οταν θελουμε να παρουμε ? εχει λειτουργια οπως ειχαν τα νοκια και sony?

 

Επισης το sony ειχε λειτουργια οπου οταν σε επαιρνε καποιος που δεν τον ειχες στη λιστα , ακουγοταν το τηλεφωνο σου σαν κατηλειμενο.Υπαρχει αυτο?

 

Υπάρχουν προγράμματα για όλα αυτά.(και άλλα που δεν έχεις ούτε καν σκεφτεί ακόμα).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν προγράμματα για όλα αυτά.(και άλλα που δεν έχεις ούτε καν σκεφτεί ακόμα).

 

A ok βρηκα στις ρυθμισεις την αποκρυψη.

Κανενα καλο προγραμματακι που μπορω να βρω λες?

ενα Mobileheart.com που βρηκα , λεει τιποτα σαν site?

 

Που εχει καλες εφαρμογες για το innov8?

Link to comment
Share on other sites

Στο κεντρικό μενού πολλές φορές μου βγάζει στα δεξιά την κάθετη μπάρα που είναι για να πας πιο πάνω ή πιο κάτω. Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχουν εικονίδια πιο πάνω ή πιο κάτω και η μπάρα είναι ολόκληρη(δηλαδή γεμάτη από το πάνω μέχρι το κάτω άκρο).

 

Το κάνει σε κάποιον άλλο αυτό;

 

Γιατί άλλες φορές την εμφανίζει και άλλες όχι(ακόμα και την ίδια στιγμή αν μπω και βγω πολλές φορές στο μενού χωρίς να κάτι κάποιες από αυτές τις φορές θα την εμφανίσει).

 

Να και μια φώτο με την μπάρα που μου εμφανίζει:

http://img160.imageshack.us/img160/7299/inn.th.jpg

 

Κανείς δεν ξέρει αν το κάνει αυτό, το τηλέφωνό του;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν ξέρει αν το κάνει αυτό, το τηλέφωνό του;

 

Πάντα είναι η μπάρα εκεί και 2 εικονίδια να είχες θεωρητικά(δεν γίνεται διότι οι φάκελοι Ρυθμίσεις,Εφαρμογές,Εργαλεία ....κλπ. ΔΕΝ μπορούν να διαγραφούν ή να μετακινηθούν σε άλλους φακέλους),μην ανησυχείς έτσι πρέπει να είναι(και στο δικό μου έτσι είναι).

Link to comment
Share on other sites

Πάντα είναι η μπάρα εκεί και 2 εικονίδια να είχες θεωρητικά(δεν γίνεται διότι οι φάκελοι Ρυθμίσεις,Εφαρμογές,Εργαλεία ....κλπ. ΔΕΝ μπορούν να διαγραφούν ή να μετακινηθούν σε άλλους φακέλους),μην ανησυχείς έτσι πρέπει να είναι(και στο δικό μου έτσι είναι).

 

Μα το γράφω ότι δεν είναι πάντα έτσι. Την παρακάτω φωτογραφία την τράβηξα τώρα και δεν εμφανίζει τη μπάρα

 

http://img194.imageshack.us/img194/6954/115717.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα το γράφω ότι δεν είναι πάντα έτσι. Την παρακάτω φωτογραφία την τράβηξα τώρα και δεν εμφανίζει τη μπάρα

 

http://img194.imageshack.us/img194/6954/115717.th.jpg

Αν προστεθούν εφαρμογές και εικονίδια εφαρμογών τότε βγαίνει η μπάρα,αν χωρίς αυτά μια σου εμφανίζεται η μπάρα και μια όχι τότε μπορεί να είναι bug του θέματος,βάλε άλλο θέμα-τόσα υπάρχουν...;)

Link to comment
Share on other sites

Αν προστεθούν εφαρμογές και εικονίδια εφαρμογών τότε βγαίνει η μπάρα,αν χωρίς αυτά μια σου εμφανίζεται η μπάρα και μια όχι τότε μπορεί να είναι bug του θέματος,βάλε άλλο θέμα-τόσα υπάρχουν...;)

 

Εννοείται ότι χωρίς εφαρμογές και χωρίς νέα εικονίδια εμφανίζεται η μπάρα όποτε θέλει. Απλά δεν ξέρω αν είναι bug του θέματος ή του firmware.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τα περισσοτερα απο οσα μου αναφερεις. και εχω καταφερει να φτάσω στις 2 μερες αυτονομια. Εβαλα το jbtaskman και εκτος απο το screencapture δεν ξερω ποια αλλη εφαρμογη να κλεισω. ακολουθησα και την συμβουλη ενος αλλου φιλου εδω στο φορουμ και εκλεισα το agpssupport.Αν εχει καποιο αλλο τιπ καποιος με χαρα να τον ακουσω. Κατά τα άλλα το κινητο "φυσαει". ανεξάντλητες δυνατοτητες.Αλλα το σερβις επιμενω χαλια μαυρα.Ευχαριστω για τις συμβουλες.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τα περισσοτερα απο οσα μου αναφερεις. και εχω καταφερει να φτάσω στις 2 μερες αυτονομια. Εβαλα το jbtaskman και εκτος απο το screencapture δεν ξερω ποια αλλη εφαρμογη να κλεισω. ακολουθησα και την συμβουλη ενος αλλου φιλου εδω στο φορουμ και εκλεισα το agpssupport.Αν εχει καποιο αλλο τιπ καποιος με χαρα να τον ακουσω. Κατά τα άλλα το κινητο "φυσαει". ανεξάντλητες δυνατοτητες.Αλλα το σερβις επιμενω χαλια μαυρα.Ευχαριστω για τις συμβουλες.

Δες και εδω αν δεν τα εχεις κανει ηδη

http://www.gersbo.dk/2008/11/11-battery-saving-tips-for-samsung-i8510-innov8.html

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=212262&page=129

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 προβληματα εχω :

 

1. Πως γινεται να μην κλειδωνει καθε λιγο και λιγακι το πληκτρολογιο απο μονο του?

 

2. Σημερα πηγα να γραψω ενα sms, μου δειχνει οτι εχω 160 χαρακτηρες. Γραφω 3-4 γραμματα και μετα παει στους 60! Δηλαδη μου εφαγε 100 χαρακτηρες. Γιατι αυτο??

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...