Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας, γιατι το innov8 κανει download στο c?υπαρχει τροπος να το αλλαξουμε και να κανει download στο e:?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια,

 

πριν μια βδομαδα αγορασα το innov8... θελω να κανω αυτο που κανω και στο n82 μου, να οργανωσω τις φωτο μου σε αλμπουμ για να μην ειναι ολες χυμα στην εκθεση.

οταν προβαλω τις φωτο μπορω να δημιουργησω νεο φακελο στη μνημη τηλεφωνου και στη μνημη μαζικης αποθηκευσης, c και e αντιστοιχα.

Ωστοσο, μονο αν βρισκεται στο c μπορω να μεταφερω φωτο με επιτυχια εκει, οταν θελω να μεταφερω φωτο σε φακελο που βρισκεται στο e δεν μεταφερονται, αλλα δεν βγαζει και κανενα μηνυμα λαθους...

τι παιζει με την μνημη του τελικα? απο οτι εψαξα στο φορουμ υπαρχει ενα αντιστοιχο προβλημα με τα αρχεια που αποθηκευει απο το ιντερνετ...

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Help παιδια.

Χτες το κινητο τα’παιξε. Το’χα στην τσεπη μου, ηταν φορτισμενο (όχι από εκεινη την ημερα, αλλα ειχε μπαταρια). Σχεδον μηδενικη χρηση μετα τη φορτιση. Το βγαζω από την τσεπη και ηταν σβηστο.(Παιζει να πατιοταν καποιο κουμπι ενω ηταν κλειδωμενο και να εχασε τη μπαταρια στην τσεπη μου?) Παω να το ανοιξω,δειχνει το INNOV8 της οθονης και σβηνει. Μολις γυρισα σπιτι, το εβαλα στην φορτιση και ανοιξε. Το αφησα κανα 3ωρο στη φορτιση.

Σημερα το πρωι, ενώ το ειχα βγαλει από φορτιστη και του ειχα βαλει αφυπνιση, χτυπησε μεν, μεσα στον υπνο μου το αφησα να βαραει και όταν καποια στιγμη σηκωθηκα, ελεγε ΛΑΘΟς ΤΗΝ ΩΡΑ ! Ηταν π.χ. 10:20 και εγραφε : 11:40!! Η δε μπαταρια ειχε πεσει στις 3 γραμμες, από εκει που ηταν φουλ το βραδυ!

Τι μπορει να συμβαινει? Το παω για σερβις? Το γυριζω στην cosmote από οπου το πηρα και ζηταω άλλο όπως δικαιουμαιστε νομιζω? Εχει συμβει κατι παρομοιο?

 

 

Update : Απο το πρωι που η μπαταρια ηταν στο κινητο 3 γραμμες, μολις μετα απο 8 ωρες, το κινητο εσβησε, με χρηση wifi 10 λεπτων και τηλεφωνημα 10 δευτερολεπτων! Τι γινεται???

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φιλε μου με αυτο το κινητο δεν μπορει κανεις να βασιστει στην μπαταρια.

Το ειχα κ γω, εκανα τα παντα δοκιμασα taskmanager, μαμισια θεματα, hardreset, αλλαγη rom, εβγαλα καρτα μνημης οτι γινεται και δε γινεται.

Η μπαταρια ειναι για κλαμματα και το OS ισως οχι τοσο καλα περασμενο.

Τι να πω ολο το thread εδω με τη μπαταρια ασχολειται.

Κριμα γιατι ομοιο τηλεφωνο με αυτο δεν υπαρχει απο ποιοτητα κατασκευης ωραιο design, δυνατο ηχειο και φωτεινη οθονη και ειδικα στην τιμη που εχει σημερα.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φιλε μου με αυτο το κινητο δεν μπορει κανεις να βασιστει στην μπαταρια.

Το ειχα κ γω, εκανα τα παντα δοκιμασα taskmanager, μαμισια θεματα, hardreset, αλλαγη rom, εβγαλα καρτα μνημης οτι γινεται και δε γινεται.

Η μπαταρια ειναι για κλαμματα και το OS ισως οχι τοσο καλα περασμενο.

Τι να πω ολο το thread εδω με τη μπαταρια ασχολειται.

Κριμα γιατι ομοιο τηλεφωνο με αυτο δεν υπαρχει απο ποιοτητα κατασκευης ωραιο design, δυνατο ηχειο και φωτεινη οθονη και ειδικα στην τιμη που εχει σημερα.

 

Το προβλημα ειναι οτι ΔΕΝ του κανω χρηση αυτες τις μερες, γιατι το'χω με καρτα , περιμενοντας να ενεργοποιηθει μια συνδεση που εκανα. Αντιθετα, στις πρωτες μερες που το πηρα , εβγαλε ενα διημερακι γεματο φωτογραφιες και κακο σημα γιατι ημουν σε βουνο.

Αρα κατι αλλο συμβαινει,μιας και τωρα,μετα απο πληρη φορτιση, κραταει μιση μερα, με ΟΛΑ ΚΛΕΙΣΤΑ (bluetooth,wifi,gps). Χωρις task managers ομως!

Επισης, χανει την ωρα, μετα απο καποια φορτιση, το ρολοι εχει φυγει 1-2 ωρες μπροστα!!!

Μπορω να ζητησω αντικατασταση με καινουριο? Δικαιουμαι κατι τετοιο??

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφήνεις τις μέρες να περνούν, τόσο χάνονται οι πιθανότητες να το αλλάξεις.
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Όσο αφήνεις τις μέρες να περνούν, τόσο χάνονται οι πιθανότητες να το αλλάξεις.

 

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και φαινεται να εφτιαξε.

Μια ερωτηση : to hard reset ειναι το ιδιο με την επαναφορα? Tι χανω με το hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Με το hard reset ή format, διαγράφονται όλα από την μνήμη τηλεφώνου και η συσκευή επανέρχεται στην αρχική της κατάσταση (σε αυτή την περίπτωση το backup επιβάλλεται). Με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, επανέρχονται όλες οι default ρυθμίσεις χωρίς να σβήνεται τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για να συνδεσω το καταραμενο το bluetooth πως το κάνω?

συνδεσιμοτητα-bt-νεα αξιοπιστη συσκευή-αναζητηση?

μου έχουν σπάσει τα νευρα μου εχω bluetrek και πιανει στα υπόλοιπα 3 τηλεφωνα

με την μια ενω στο samsung τίποτα...

 

τι κανω λαθος ρε παιδια

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σας λιγο. Εχω κάνει τα πάντα και δεν μπορώ να ενεργοποιήσω με τιποτα τα mms. Εχω πάρει τηλ μου ειπαν οτι ολα ειναι οκ εχω κανει τις χειροκίνητες ρύθμισης που μου έστειλαν αλλα ακόμα τίποτα εχετε καμία ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με την έκδοση Symbian που έχει, τις περισσότερες.
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

καθε φορα που κανω απεγκατασταση καποια ενσωματωμενα παιγνιδια για να εξοικονομησω χωρο στο c μολις γινει επανεκκινηση εγκαθιστανται παλι, υπαρχει τροπος μονιμης απεγκαταστασης?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχουν καποιες ρυθμισεις στο jb taskman ωστε να γλυτωνουμε λιγη μπαταρια?

Ποια processes πρεπει να ειναι ανοιχτα? Καταφερα και εβαλα να κλεινει μονιμα το screen capture (τι κανει αυτο? )

Μου δειχνει οτι εχω ανοιχτα τα εξης :

Μενου

Αναμονη

SysAp

Autolock

SVKPopup

*SVKVolumePopup

 

Επισης, το jbak πρεπει να μενει ανοιχτο ολη την ωρα ή να το κλεινω?

Τι αλλα να κανω kill?

 

Eχει παρουσιαστει σε κανεναν, το φαινομενο να φορτιζει το κινητο και να δειχνει λαθος ωρα μετα την φορτιση? Μιλαμε για μιαμιση ωρα διαφορα , συνηθως μπροστα!

Ευχαριστω παιδια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Ρε παιδια εχω το samsung innov8 απο τοτε που βγεικε και κοστιζε 624 ευρο καπου εκει .Το προβλημα μου ειναι πολυ ενοχλητικο για εμενα ,ειναι στην camera και βασικοτερα στο video με τον ηχο ,οταν τραβαω ενα video ο ηχος ειναι ΑΘΛΙΟΣΣΣ δεν ακουγετε τπτ σαν να μπουκωνει να καταλαβετε.Τι μπορω να κανω ετσι ωστε να μου βγαινει καθαρος ο ηχος ?Plz Help οποιος ξερει !! Thanks !!:)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως μπορει καποιος να μου πει γτ δεν παιζει τα βιντεακια του youtube ενω δειχνει οτι το φορτωνει δεν λεει να ξεκινισει με τπτ. δεν φται η συνδεση γτ ειναι στο δυκτιο dsl του σπιτιου μου καμια ιδεα υπαρχει????
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως μπορει καποιος να μου πει γτ δεν παιζει τα βιντεακια του youtube ενω δειχνει οτι το φορτωνει δεν λεει να ξεκινισει με τπτ. δεν φται η συνδεση γτ ειναι στο δυκτιο dsl του σπιτιου μου καμια ιδεα υπαρχει????

 

Φίλε μου, αυτό δεν είναι θέμα του κινητού, αλλά της εφαρμογής που χρησιμοποιείς για να δείς τα βίντεο στο youtube.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, αυτό δεν είναι θέμα του κινητού, αλλά της εφαρμογής που χρησιμοποιείς για να δείς τα βίντεο στο youtube.

 

 

φιλε αυτο συμβαινει οταν μπαινω μεσο του browser του κινητου στην σελιδα του σαιτ. δεν χρησημοποιω καποια εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

φιλε αυτο συμβαινει οταν μπαινω μεσο του browser του κινητου στην σελιδα του σαιτ. δεν χρησημοποιω καποια εφαρμογη.

 

Α, μάλιστα. Έχεις δεί ποτέ κανένα βιντεάκι? Δεν νομίζω ότι υποστηρίζει ο ενσωματωμένος browser των s60 βιντεάκια από youtube.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ο ενσωματωμένος browser των S6 παίζει κανονικότατα βιντεάκια από το youtube απλά, δεν είναι και ότι καλύτερο, από άποψη σταθερότητας και επιδόσεων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα σημερα το 8510 από την smartec γιατι μου ξανακανε το θεμα με τη μπαταρια. Εκτος του γεγονοτος οτι το'χαν ετοιμο απο την προηγουμενη Τριτη και τους πηρα εγω τηλεφωνο, μου σημειωσαν οτι δεν βρηκαν βλαβη.

Συγκεκριμμένα έχει τα εξης :

Βλάβη που αναφέρθηκε : Test and check (only for NFF - HHP) (εγώ τους ανέφερα οτι η μπαταρια κραταει μιση μερα σε κατασταση ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΧΩΡΙΣ ΧΡΗΣΗ!)

Eπιβεβαιωμένη βλάβη : Set switches off by itself

Επισκευη : Δεν βρεθηκε βλαβη στη συσκευη

 

Φυσικα, παλιτο κινητο χανει τη μπαταρια του. Επειδη λοιπον, δεν εχω σκοπο να γινω μπαλακι στα χερια των εταιρειων, θα το παω πισω. Μπορει καποιος να με βοηθησει με τη διαδικασια ή να απευθυνθω στον ΙΝΚΑ? Και σε ποιους το γυριζω? Στην e-cosmote απο οπου το παρηγγειλα και το πληρωσα ή στην samsung?

Θα τους πω οτι εστω θελω να παρω καποιο αλλο μοντελο, γιατι αν το 8510 εχει απο μονο του τετοιο χοντρο προβλημα , το θεωρω απατη.

Δε γινεται να υπαρχει στην αγορα κινητο που σε κατασταση αναμονης να σβηνει!

Ευχαριστω παιδια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα σημερα το 8510 από την smartec γιατι μου ξανακανε το θεμα με τη μπαταρια. Εκτος του γεγονοτος οτι το'χαν ετοιμο απο την προηγουμενη Τριτη και τους πηρα εγω τηλεφωνο, μου σημειωσαν οτι δεν βρηκαν βλαβη.

Συγκεκριμμένα έχει τα εξης :

Βλάβη που αναφέρθηκε : Test and check (only for NFF - HHP) (εγώ τους ανέφερα οτι η μπαταρια κραταει μιση μερα σε κατασταση ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΧΩΡΙΣ ΧΡΗΣΗ!)

Eπιβεβαιωμένη βλάβη : Set switches off by itself

Επισκευη : Δεν βρεθηκε βλαβη στη συσκευη

 

Φυσικα, παλιτο κινητο χανει τη μπαταρια του. Επειδη λοιπον, δεν εχω σκοπο να γινω μπαλακι στα χερια των εταιρειων, θα το παω πισω. Μπορει καποιος να με βοηθησει με τη διαδικασια ή να απευθυνθω στον ΙΝΚΑ? Και σε ποιους το γυριζω? Στην e-cosmote απο οπου το παρηγγειλα και το πληρωσα ή στην samsung?

Θα τους πω οτι εστω θελω να παρω καποιο αλλο μοντελο, γιατι αν το 8510 εχει απο μονο του τετοιο χοντρο προβλημα , το θεωρω απατη.

Δε γινεται να υπαρχει στην αγορα κινητο που σε κατασταση αναμονης να σβηνει!

Ευχαριστω παιδια

 

Θα πας εκεί που το αγόρασες. Αυτός είναι ο πωλητής, αυτός έχει ευθύνη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα πας εκεί που το αγόρασες. Αυτός είναι ο πωλητής, αυτός έχει ευθύνη.

 

To πηρα απο το e-cosmote, που τους βρισκω αυτους ?;Ρ

Link to comment
Share on other sites

To πηρα απο το e-cosmote, που τους βρισκω αυτους ?;Ρ

Απόδειξη αγοράς δεν έχεις? Δεν γράφει κάποια δ/νση?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...