Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ασχολούνται φίλε μου, μόνοι τους "ροκάνισαν" το κινητό αυτό....

 

Ένα πρόγραμμα που δείχνει την κατανάλωση ενέργειας στο κινητό κι ίσως είναι χρήσιμο σε εμάς...

http://www.symbian-freeware.com/download-nokia-energy-profiler.html

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας.μηπως ξερει κανεις αν γινεται με το ιννοβ να κανω Internet sharing?δηλαδη να παιζει το ρολο του ρουτερ ειτε ενσυρματου ειτε με το wifi ετσι ωστε το internet που εχω στο κινητο να το εχω και στο laptop.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.μηπως ξερει κανεις αν γινεται με το ιννοβ να κανω Internet sharing?δηλαδη να παιζει το ρολο του ρουτερ ειτε ενσυρματου ειτε με το wifi ετσι ωστε το internet που εχω στο κινητο να το εχω και στο laptop.ευχαριστω

 

Το μόνο που γίνεται σίγουρα είναι να το χρησιμοποιήσεις για modem μέσω της εφαρμογής Samsung PC , για Wi-Fi δεν γνωρίζω..

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που γίνεται σίγουρα είναι να το χρησιμοποιήσεις για modem μέσω της εφαρμογής Samsung PC , για Wi-Fi δεν γνωρίζω..

 

για δωσε λεπτομερειες.δηλαδη υπαρχει εφαρμογη που κανει το κινητο μοδεμ και ετσι αν το συνδεσω με τον υπολογιστη με το καλωδιο εχω ιντερνετ στον υπολογιστη?

Link to comment
Share on other sites

έχω έναν δεύτερο απο λάθος που είχα κάνει στη παραγγελία αλλά δεν είναι μόνο θέμα φορτιστη... κάτι παίζει με τις διεργασίες του κινητου...χωρίς να πειράξω τίποτα, και χωρίς να κλείσω τις γνωστές διεργασίες (agpssupport, screencapture...) έχει κρατήσει 6 μέρες, και πιτεύω ότι θα αντέξει άλλες δυο σε αυτό το ρυθμο... απίστευτο

http://imgs.inkfrog.com/pix/ibest09/samsung_G8100_8150_i550.jpg

 

φιλαρακο για πες μας από πού τον βρήκες αυτό το φορτιστή??

Link to comment
Share on other sites

Πόσο το πήρες? Σου παρουσίασε κανένα πρόβλημα η μπαταρία? Μετά από χρήση βλέπεις να έχει πέσει η απόδοσή της?
Link to comment
Share on other sites

ωραια το παρηγγειλα μαζι με μπαταρια 1500 mhA στα 15 δολαρια!!

 

Μπορείς με αυτό τον φορτιστή να φορτίζεις παράλληλα το κινητό (μεσω usb) και την μπαταρία. Η μπαταρία αυτή έχει τελικά την ίδια απόδοση με την αρχική . Την χρησιμοποιώ εδώ και κάτι μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα και δεν έχω και το άγχος αν θα μείνω από μπαταρία...;)

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση?Τι ρυθμίσεις να κάνω για να έχω καλύτερη ποιότητα ήχου στα βίντεο μου?Παρατηρώ οτι σε χώρους με δυνατους ήχους το βίντεο ακούγεται παραμορφομένο(πχ κλαμπ, γηπεδα κτλ).Είδα σε προηγούμενες σελιδες οτι ασχοληθήκατε με το θέμα αλλά ειναι πολλές οι ρυθμίσεις στο κρυφό μενου κ χάνομαι..Βοήθεια...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ένα πρόβλημα.. Έχω εγκαταστήσει το NDRIVE .. όταν το ανοίγω όμως μου λέι δεν βρέθηκε το gps, και μετα αναμονή για στίγμα gps... ΡΕ παιδιά τι να κάνω? πως θα βρεί το πρόγραμμα το gps... οι ρυθμίσεις είναι οκ.. μόνο η διεύθυνση διακομιστή είναι άδεια.. απ'οτι ξέρω δεν χρειάζεται να γράψω κάτι σε αυτήν... τι να κάνω για να δουλέψει το gps? Edited by xasta07
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Έχω αγοράσει εδώ και 1,5 μήνα το i8510 και έχω παρατηρήσει όλα τα προαναφερθέντα προβλήματα.

Δυο σημαντικές παρατηρήσει έχω απλά να προσθέσω και αυτές είναι οι εξής:

a) Με τον task manager που προτεινετε και κλείνωντας τις 2 background services που τρέχουν λόγω Garmin, το κινητό με μέτρια χρήση διαρκεί 2μέρες γεμάτες. Δίχως το Garmin και με την ιδια σχεδόν χρήση διαρκεί τον ίδιο χρόνο.

β) Όταν το κινητό φορτιστεί πέραν της λήξης (που βγάζει στην οθόνη το μήνυμα ότι είναι φορτισμένο), τότε η μαπαταρία έχει ανεξήγητα μεγαλύτερη διάρκεια. Συγκεριμένα είμαι στην 4η μέρα με 4 ακόμη γραμμές και έχω αντυπωσιαστεί.

 

Θα ήθελα τη βοήθειά σας στα εξής ερωτήματα που έχω:

1. Το firmware I8510XXIB2 υποστηρίζει ελληνικά ώς γλώσσα γραφής μηνυμάτων, ώς συνολική γλώσσα εμφάνισης κινητού ή τίποτε απ τα 2 ή και τα 2?

2. Το firmware I8510XXIB2 λύνει προβλήματα όπως όχι άριστος συγχρονισμός εικόνας και ήχου στα videos και μή κράτημα των ρυθμίσεων στην κάμερα?

3. Υπάρχει κάποιος που να έχει το I8510XXHK1 και το I8510EURHK1, ώστε να τα έχω ως backup, σε περίπτωση που προχωρήσω στην αναβαθμιση μόνος μου?

 

Θα εκτιμούσα πολύ αν μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος στα παραπάνω και όχι να τρέχω σε εξουσιοδοτημένα κέντρα αναβάθμισης κινητών που προτείνει η Samsung Greece, γιατί η αναβάθμιση είναι κάτι που ως πελάτες πρέπει να το έχουμε δωρεάν, αφού προτιμήσαμε την εταιρία αυτή, όπως ακριβώς γίνεται τόσα χρόνια με τη Nokia.

 

Σας ευχαριστώ

 

ΥΓ. Ξέχασα να αναφέρω πως οι φωτογραφίες που βγάζει με sharpness στο 100% είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ!

Link to comment
Share on other sites

εχει καταφερει κανεις να συνδεσει το κινητο με το pc και να λειτουργει το κινητο σαν router?εχω μια καρτα wind για ιντερνετ στο κινητο και θελω να το συνδεω στον υπολογιστη για να εχο ιντερνετ.προσπαθησα αλλα μου το βγαζει σαν απλο μοντεμ και βγαζει το εικονιδιο για να κανεις κληση οπου ζηταει username kai password κατι το οποιο δεν εχψ αφου με την καρτα σιμ μπαινεις αμεσως ιντερνετ χωρις τετοια.ξσερει κανεις πως γινεται η δουλεια?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγώ εχω τα αρχεια για firmware αλλά μου είναι αδύνατο να συνδεσω το κινητό μου και να το αναγνωρίζει το Apollo... αν υπαρχει κάποιος εδώ μεσα που να έχει κάνει πρόσφατα firmware update θα τον παρακαλούσα να μου δώσει κάποιες λεπτομερείς κατα προτίμηση οδηγίες...
Link to comment
Share on other sites

codec για να παιξουν τα βιντεο σε ubuntu ξερει κανεις ποια ειναι?

δοκιμασα καποια amrnb αλλα τζιφος... ξερει κανεις ποια πακετα πρεπει να εγκαταστησω?

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα το Innov8 ειναι καλυτερο,αλλα το θεμα ειναι αν πωλειται ακομα καινουριο,ή εχει αποσυρθει...:rolleyes:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα το Innov8 ειναι καλυτερο,αλλα το θεμα ειναι αν πωλειται ακομα καινουριο,ή εχει αποσυρθει...:rolleyes:

το εχουν τα saturn στη συγγρου κα στον γερακα κανουν 249 ευρω αλλα εχει λιγα κομματια

Link to comment
Share on other sites

Δεν ασχολούνται φίλε μου, μόνοι τους "ροκάνισαν" το κινητό αυτό....

 

Ένα πρόγραμμα που δείχνει την κατανάλωση ενέργειας στο κινητό κι ίσως είναι χρήσιμο σε εμάς...

http://www.symbian-freeware.com/download-nokia-energy-profiler.html

 

 

φίλε μου καλησπέρα!

σου δούλεψε εσεένα αυτή η εφαρμογή?

αφού την εγκαθιστώ, δε μου παίζει μετά.

πρέπει να προσέξω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά είναι το τρίτο innov8 που έχω και ΠΑΛΙ δεν συγχρονίζει την φωνή και τον ήχο κατα την λήψη video! :(

Τραβάς ένα video και όταν πάς να το αναπαράγεις πρώτα έρχεται η εικόνα και μετά ο ήχος! :mad:

Συνεπώς είναι γενικό το κακό!

Πώς έχετε λύσει το πρόβλημα αυτό;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...