Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι εχω, γραφει για cosmote στο Μαρουσι. Να παω απο εκει? Ξερεις αν το ΙΝΚΑ με καλυπτει για προϊον που δεν ανταποκρινεται στις προδιαγραφες ? (π.χ. χρονος αναμονης ανυπαρκτος?)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για χρονο αναμονης δεν νομιζω θα σου πουν δοκιμασε αλλη μπαταρια το καλυτερο

που μπορεις να κανεις ειναι na στο στειλουν για software update

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Φιλε kgian ευχαριστω , ηδη μου ειπανα να φερω και το φορτιστη να τον δουν (******** κατ'εμενα).

Ειμαι σιγουρος οτι φταιει το λογισμικο, γιατι καθε φορα που το φορτιζω το ρολοϊ του παει 1-1,5 ωρα μπροστα! Κατι συμβαινει εκει.

Να ρωτησω ομως ρε παιδια : απο οσο εχω διαβασει εδω περα, δεν υπαρχει software update για το 8510, με την εννοια οτι το firmware εχει παραμεινει το ιδιο.

Επισης, το προβλημα με τη μπαταρια αρχισε μετα απο 20 μερες χρησης.

Ηδη εχω γινει μπαλακι μεταξυ cosmote-smartec-samsung. Θα στειλω και στον ΙΝΚΑ.

Δεν πιστευω οτι θα βγει ακρη με τη smartec :(

Το κινητο μου δινει τις παρακατω ενδειξεις :

SW VERSION :

BP: I8510XXHK1

AP CODE :

AP CSC :

HW VERSION MP 0.701

RF CAL DATE :

2009.01.10

 

FTA SW VERSION:

I85100.013

 

Αν οντως δε βρισκουν κατι στη smartec, τι μπορω να κανω να αποδειξω οτι δεν λειτουργει το τηλεφωνο?

Κινεζικες μπαταριες δεν εχω βαλει.

Ευχαριστω μαγκες

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλ. απο περιεργια στο service της samsung Λ.Βουλιαγμενης 338 και ρωτησα αν υπαρχει νεοτερη εκδοση λογισμικου απο 11/08 και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει,ηθελα να ηξερα αν το 8910 που ειναι συμβιαν 5th αλα samsung εχει παρομοια προβληματα...
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω, γραφει για cosmote στο Μαρουσι. Να παω απο εκει? Ξερεις αν το ΙΝΚΑ με καλυπτει για προϊον που δεν ανταποκρινεται στις προδιαγραφες ? (π.χ. χρονος αναμονης ανυπαρκτος?)

 

όχι φίλε μου, το ΙΝΚΑ δεν θα βοηθήσει ουσιαστικά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχει τυχει ποτε σε κανεναν, να ειναι ελαττωματικο ενα κινητο , να μην του βρισκουν βλαβη ομως στο σερβις? Σε μια τετοια περιπτωση παω να οδηγηθω . Πως θα ξεμπλεξει κανεις απο κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Θα το εκτιμούσα αφάνταστα αν κάποιος μπορούσε να μου πεί,

πως θα κάνω default memory τα 8gb όταν μου στέλνουν κάτι με bluetooth...

πείτε μου αν γίνεται και κυρίως το πως γιατι θα το σπάσω....δεν είναι δυνατον

να πρέπει να διαγράψω τα πάντα για να παρω ενα βιντεο 45 μεγκα......

 

ας μου πειι κάποιος γιατί είμαι στα πρόθυρα του να πουλήσω και να γυρισω στο 3ετιας τουβλο...

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα - Επιλογές - Ρυθμίσεις - Άλλο - Μνήμη σε χρήση

 

χιλια ευχαριστώ ρε μαν....δεν εχω χρονο να ασχοληθώ με το κινητό και ειναι το πρώτο symbian που έχω...και πάλι ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις κάνει ήδη, διάβασε το Series 60 3rd Edition Platform FAQ. Θα σε βοηθήσει πάρα πολύ στα πρώτα σου βήματα.
Link to comment
Share on other sites

Απορώ πώς γίνεται η samsung να παράτησε το τηλέφωνο στην τύχη του, χωρίς υποστήριξη και αναβαθμίσεις, παρά τα σημαντικά προβλήματα που υπάρχουν.

 

Ρε παιδιά, μπας και υπάρχει αναβάθμιση και δεν το λένε από την εδώ αντιπροσωπεία?

Ξέρω και εγώ, τι να πώ....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι?Που βρισκω αξιοπιστες εφαρμογες?Συγκεκριμενα θέλω quickoffice αλλα αν βρω κ κάτι άλλο καλό,όχι δε θα πώ..!Επίσης κατι για να χρησιμοποιώ το φλάς σαν φακό?Ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

Για οτισήποτε έχει σχέση με εφαρμογές για την συσκευή σου, μπορείς να χρησιμοποιείς το θέμα Εφαρμογές Symbian OS v9.1, v9.2, v9.3.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

όταν προσπαθώ να εγκαταστήσω μια εφαρμογή και μου γράφει "Σφάλμα πιστοποιητικού κλπ..."

τι σημαίνει ?

 

Προσπαθώ να βρώ κάποια εφαρμογή ώστε να πραγματοποιώ κλήσεις μέσω voip , όπως έκανα με το Ν95 και το i-call αλλά δεν μπορώ . Οσες έχω βρει τις απορρίπτει με "σφάλμα πιστοποιητικού" . Έχει ασχοληθεί κανένας με το θέμα ? Νομίζω οτι συμφέρει πολύ γιατί υπαρχουν πια πολλα σημεία με δωρεάν ασύρματο internet για να πραγματοποιείς φθηνές κλήσεις.

 

Ευχαριστώ

Δημήτρης.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα

σημερα πηρα το κινητο απο media market 299 euro

ξερουμε ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου για ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

όταν προσπαθώ να εγκαταστήσω μια εφαρμογή και μου γράφει "Σφάλμα πιστοποιητικού κλπ..."

τι σημαίνει ?

 

Προσπαθώ να βρώ κάποια εφαρμογή ώστε να πραγματοποιώ κλήσεις μέσω voip , όπως έκανα με το Ν95 και το i-call αλλά δεν μπορώ . Οσες έχω βρει τις απορρίπτει με "σφάλμα πιστοποιητικού" . Έχει ασχοληθεί κανένας με το θέμα ? Νομίζω οτι συμφέρει πολύ γιατί υπαρχουν πια πολλα σημεία με δωρεάν ασύρματο internet για να πραγματοποιείς φθηνές κλήσεις.

 

Ευχαριστώ

Δημήτρης.

 

 

nothing ??:(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κάποιος που να ξέρει, ποιά είναι η τελευταία καλή ελληνική αναβάθμηση

και που μπορούμε να βρούμε τα αρχεία και τις οδηγίες εγκατάστασης;

Ξερω έχει αναληθεί αρκετά το θέμα αλλά κάποια αρχεία που είχαν ανέβει παλαιότερα στο rapidshare έχουν σβηστεί,

οπότε θα χρειαστώ τη βοηθεια σας.

ευχαριστω όποιον μπει στο κόπο να με βοηθήσει

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα το κινητο απο τη smartec,επισκευασμενο !

 

1.Την πρωτη φορα που το πηγα , προφανως βαριουνταν να το κοιταξουν και το εβαλαν σε ενα pc, τσεκαραν μνημη και ειπαν οκ.

2.Με τη δευτερη, βρηκαν το προβλημα και μου αλλαξαν ολοκληρη την πλακετα και τη μπαταρια!Φυσικα το πηγαινε - ελα στην Αθηνα και τις χαμενες ωρες απο τη δουλεια μου, για τη βαριεστημαρα και τον αντιεπαγγελματισμο μερικων, τα φορτωνομαι εγω.

 

Ερωτηση : Δικαιουμαι να ζητησω ολικη αντικατασταση του κινητου? Απο τη στιγμη που το'χω 1 μηνα μολις και εβγαλε τοσο χοντρο προβλημα? Πως ξερω εγω οτι η πλακετα που μου εβαλαν ειναι καινουρια?

Το ΙΝ.ΚΑ μ'εχει γραψει στα @@ του και δεν απανταει (φοβερη αλληλεγγυη).

Ουτε κι η Samsung φυσικα.

Γνωριζει κανεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα το κινητο απο τη smartec,επισκευασμενο !

 

1.Την πρωτη φορα που το πηγα , προφανως βαριουνταν να το κοιταξουν και το εβαλαν σε ενα pc, τσεκαραν μνημη και ειπαν οκ.

2.Με τη δευτερη, βρηκαν το προβλημα και μου αλλαξαν ολοκληρη την πλακετα και τη μπαταρια!Φυσικα το πηγαινε - ελα στην Αθηνα και τις χαμενες ωρες απο τη δουλεια μου, για τη βαριεστημαρα και τον αντιεπαγγελματισμο μερικων, τα φορτωνομαι εγω.

 

Ερωτηση : Δικαιουμαι να ζητησω ολικη αντικατασταση του κινητου? Απο τη στιγμη που το'χω 1 μηνα μολις και εβγαλε τοσο χοντρο προβλημα? Πως ξερω εγω οτι η πλακετα που μου εβαλαν ειναι καινουρια?

Το ΙΝ.ΚΑ μ'εχει γραψει στα @@ του και δεν απανταει (φοβερη αλληλεγγυη).

Ουτε κι η Samsung φυσικα.

Γνωριζει κανεις τιποτα?

 

Αφού στο επισκεύασαν, τώρα θα ζητήσεις αντικατάσταση?:blink:

Η πλακέτα δεν ξέρεις ότι είναι καινούρια και ούτε σου λένε ότι είναι καινούρια.

Αρκεί που λειτουργεί όμως.

Το ΙΝΚΑ τι να σου απαντήσει?

Έκανες μια καταγγελία (φαντάζομαι) και από εκεί και πέρα έρχεται σε επικοινωνία με τον καταγγελλόμενο και ζητάει τη γνώμη του. Μεσολαβητικός είναι ο ρόλος του. Δεν είναι δικαστήριο το ΙΝΚΑ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Πρν από 3 εβδομάδες αγόρασα το i8510. Οι εντυπώσεις άριστες με εξαίρεση το γεγονός ότι μου έκανε και εμένα κάποια τρελά η μπαταρία (κρατούσε για 1 ημέρα μόνο). Τέλος πάντων, επειδή δεν το κλείνω καθόλου το κινητό τη νύχτα, έκανα επανεκκίνηση και λύθηκε το πρόβλημα. Ελπίζω να μην το επαναλάβει...

 

Προς το παρών, ζητάω τα φώτα σας στο εξής: προσπαθώντας να το συνδέσω με το PC Studio, δείχνει ότι το πρόγραμμα αναγνωρίζει το τηλέφωνο, αλλά πέραν αυτού δε μπορώ να κάνω τίποτα: ούτε browsing, ούτε ανίγραφα ασφαλείας, ούτε τίποτα. Σα να μην είναι συνδεδεμένο δηλαδή. Το PC λειτουργεί με WINDOWS XP. Να σημειωθεί ότι το SAMSUNG i560 που είχα συνδεόταν απροβλημάτιστα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας!:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το αγορασα και εγω εχθες.εχω ενα προβλημα με την microsd.εχω αγορασει το garmin αυθεντικο.εβαλα την καρτα μνημης στο τηλ. και εγκατεστησα το προγραμμα στο κινητο. οταν παω να ανοιξω αρχεια οπως εικονες,μουσικη,κτλ μου ανοιγουν μετα απο 1 λεπτο.οταν βγαλω την καρτα και βαλω μια αλλη μου ανοιγουν ολα αμεσως.μπορω να κανω αντιγραφη του προγραμματος σε μια αλλη καρτα sim.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το αγορασα και εγω εχθες.εχω ενα προβλημα με την microsd.εχω αγορασει το garmin αυθεντικο.εβαλα την καρτα μνημης στο τηλ. και εγκατεστησα το προγραμμα στο κινητο. οταν παω να ανοιξω αρχεια οπως εικονες,μουσικη,κτλ μου ανοιγουν μετα απο 1 λεπτο.οταν βγαλω την καρτα και βαλω μια αλλη μου ανοιγουν ολα αμεσως.μπορω να κανω αντιγραφη του προγραμματος σε μια αλλη καρτα sim.

Νομίζω ότι εάν αντιγράψεις την κάρτα μνήμης στη μνήμη E: mass storage του τηλεφώνου, δε θα χρειάζεται μετά η κάρτα μνήμης...

Το θέμα είναι ότι το Garmin δημιουργεί διάφορα κολλήματα στο κινητό, απ' όσα έχω διαβάσει μέσα στο forum...

Δοκίμασε να το απεγκαταστήσεις και να δεις αν επανέρχονται όλα στο φυσιολογικό. Τότε σίγουρα φταίει το Garmin...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, 2 ερωτησουλες :

 

1.Εκανα συνδεση cosmote. Μου ηρθαν κατ'ευθειαν 3 sms, τα οποια εσωσα και αφορουσαν στα : MMS , WAP , Cosmote Internet.

Eιμαι οκ με αυτα τα settings ή να ζητησω αποκλειστικα ρυθμισεις για το 8510 ?

 

2. Με τον browser του κινητου ειστε ευχαριστημενοι? Αργει πολυ να φορτωσει σελιδες και πολλες φορες κολλαει ή κλεινει! (ο broswer, οχι το κινητο).

Ποιον χρησιμοποιειτε εσεις?

 

3.Χρειαζομαστε antivirus?

 

Ευχαριστωωωω!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις γιατι οταν μεταφερω τα βιντεακια στο λαπτοπ δεν εχω ηχο και γιατι δεν κραταει τις ρυθμισεις της καμερας οπως τον σταθεροποιητη εικονας??

επισης το patch για η μπαταρια το εγκαθιστω στο massive storage η στη μνημνη του κινητου??

Σας ευχαριστω

mi8
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...