Jump to content

Τα πάντα για το Cosmote my view


hexagon
 Κοινοποίηση

Θα κάνετε χρήση του My View;  

226 members have voted

  1. 1. Θα κάνετε χρήση του My View;

    • NAI θα κάνω. Είναι πολύ καλη υπηρεσία όπως είναι τώρα.
    • Θα κάνω χρήση μόνο εάν καταργηθεί το όριο των 40Mb το μήνα εκτός view.
    • Δεν θα κάνω χρήση.Με καλύπτει άλλη εταιρία στον τομέα αυτό.
    • ΟΧΙ.Περίμενα κατι καλύτερο απο την Cosmote.


Recommended Posts

Δεν νομίζω ότι έχουν τα περιθώρια να το αφήσουν έτσι. Υπάρχουν καταγεγραμμένες κινήσεις και χρεώσεις. Πιστεύω ότι όταν βγάλουν την full version τα προβλήματα θα λυθούν.

Βρε παίδες έχω μπει στο wap portal της T-Mobile και είναι η μέρα με την νύχτα.

Μακάρι να λυθούν όλα τα προβλήματα. (Και να τρέχουν κανονικά oi ταχύτητες GPRS-3G).

Πως μπήκες στο Portal της T-mobile?:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακουστε τι μου ειπαν απο την υπηρεσια data της cosmote!!!

 

Τα 40ΜΒ δωρεαν internet του μηνιαιου πασου ειναι μια προσφορα της κοσμοτε που ισχυει μονο αν μπαινεις μεσω του myview και δρομολογεις τις διευθυνσεις ιντερνετ μεσω της αναζητησης google που υπαρχει στο myview!!!

Αν βαλεις κατευθειαν την διευθυνση στον browser (π.χ http://www.in.gr), ακομα και αν εχεις πρωτα μπει στο myview, τοτε δεν συμπεριλαμβανονται στα δωρεαν ΜΒ, αλλα αν εισαι σε συνδεση wap εχεις χρεωση 0,0119ε/ΚΒ δηλαδη 12,1856ε/ΜΒ, ενω αν εισαι σε συνδεση wirelless internet (οπως μας γυριζε αρχικα εμας με το diamond) με 1ε/ΜΒ

Οταν τους ειπα οτι αυτο δεν το αναφερουν πουθενα στα διαφημιστικα τους ουτε στο internet ( http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmot...icelist_volume ) ουτε στα φυλλαδια, και πως πολλοι χρηστες χωρις να το θελουν θα κληθουν να πληρωσουν υπερογκα ποσα (40ΜΒ*12,1856= 487,424 Ευρω) μου απαντησαν στειλτε φαξ διαμαρτυριας

Γραφουν στο ιντερνετ και στα φυλλαδια

 

"Μηναίο Πάσο «my view ‘n’ web»

 

Για περισσότερη και οικονομικότερη πλοήγηση, μπορείς να επιλέξεις το μηνιαίο πάσο «my view ‘n’ web», με χρέωση 4€/μήνα, για να απολαμβάνεις 1 μήνα απεριόριστης πλοήγησης στο COSMOTE my view καθώς και 40ΜΒ πλοήγησης σε Internet και WAP sites της επιλογής σου! Η πλοήγηση στα συγκεκριμένα sites πάνω από το όριο των 40ΜΒ, θα χρεώνεται με 0,0119€/ΚΒ."

θεωρω οτι εδω υπαρχει παραπληροφορηση και παραπλανηση του καταναλωτη γιατι πουθενα δεν μιλαει για διαδρομη πλοηγησης μεσω του my view αλλα για "40ΜΒ πλοήγησης σε Internet και WAP sites της επιλογής σου"

 

Παρακαλω αν υπαρχουν και αλλοι χρηστες ας επιβεβαιωσουν το παραπανω.

 

Σημειωτεον οτι αλλες 6 φορες που επικοινωνησα με το cc της cosmote και 2 φορες που πηγα σε καταστημα της cosmote και αλλες δυο του Γερμανου, αφου μου λεγαν στην αρχη αλλα για αλλα ο καθενας τους,( μεταξυ αυτων οτι δεν ισχυουν τα 40ΜΒ για σελιδες internet!!!) μετα αφου επικοινωνουσαν με τα κεντρικα με διαβεβαιωναν οτι ισχυουν και για σελιδες ιντερνετ χωρις βεβαια να κανουν καμμια διευκρινηση για δρομολογηση διαδρομης μεσω myview

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δυστυχώς ισχύει! είχα ενεργοποιημένο το πασο και 10 ευρώ υπόλοιπο στο καρτοσυμβόλαιο και μου τα έφαγε όλα με ελάχιστη περιήγηση! όταν τους πήρα τηλέφωνο μου είπαν ακριβώς το ίδιο. Πάλι καλά δεν είχα κανονική σύνδεση δηλαδή.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω αν υπαρχουν και αλλοι χρηστες ας επιβεβαιωσουν το παραπανω.

 

Σημειωτεον οτι αλλες 6 φορες που επικοινωνησα με το cc της cosmote και 2 φορες που πηγα σε καταστημα της cosmote και αλλες δυο του Γερμανου, αφου μου λεγαν στην αρχη αλλα για αλλα ο καθενας τους,( μεταξυ αυτων οτι δεν ισχυουν τα 40ΜΒ για σελιδες internet!!!) μετα αφου επικοινωνουσαν με τα κεντρικα με διαβεβαιωναν οτι ισχυουν και για σελιδες ιντερνετ χωρις βεβαια να κανουν καμμια διευκρινηση για δρομολογηση διαδρομης μεσω myview

 

Δε νομιζω να χρειαζεται δρομολογηση διαδρομης μεσω myview. Εγω εβαλα μηνιαιο πασο και μπαινω κανονικα σε Internet sites γραφοντας τη διευθυνση τους στον browser μου. Μαλιστα δεν εχω μπει σχεδον ποτε στο portal του myview (επειδη ειναι τρελη μουφα) και παρολα αυτα δε χρεωνομαι τιποτα εξτρα. Οσο δεν ξεπερναω τα 40 Mb δε χρεωνομαι ουτε σεντς.

 

Και μια διαπιστωση... Υπαρχει το ενημερωτικο internet (news sites, sports sites κλπ), το internet της επικοινωνιας (email, IM, facebook κλπ) και το internet της διασκεδασης (youtube, music & video downloads, games downloads κλπ). Λογω του περιορισμου των 40 Mb, to Myview μπορει να μας προσφερει τους 2 πρωτους κλαδους μονο. Οποτε ο καθενας αναλογα με τις απαιτησεις του μπορει να επιλεξει Cosmote ή Wind.

Link to comment
Share on other sites

Ακουστε τι μου ειπαν απο την υπηρεσια data της cosmote!!!

 

Τα 40ΜΒ δωρεαν internet του μηνιαιου πασου ειναι μια προσφορα της κοσμοτε που ισχυει μονο αν μπαινεις μεσω του myview και δρομολογεις τις διευθυνσεις ιντερνετ μεσω της αναζητησης google που υπαρχει στο myview!!!

Αν βαλεις κατευθειαν την διευθυνση στον browser (π.χ http://www.in.gr), ακομα και αν εχεις πρωτα μπει στο myview, τοτε δεν συμπεριλαμβανονται στα δωρεαν ΜΒ, αλλα αν εισαι σε συνδεση wap εχεις χρεωση 0,0119ε/ΚΒ δηλαδη 12,1856ε/ΜΒ, ενω αν εισαι σε συνδεση wirelless internet (οπως μας γυριζε αρχικα εμας με το diamond) με 1ε/ΜΒ

Οταν τους ειπα οτι αυτο δεν το αναφερουν πουθενα στα διαφημιστικα τους ουτε στο internet ( http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmot...icelist_volume ) ουτε στα φυλλαδια, και πως πολλοι χρηστες χωρις να το θελουν θα κληθουν να πληρωσουν υπερογκα ποσα (40ΜΒ*12,1856= 487,424 Ευρω) μου απαντησαν στειλτε φαξ διαμαρτυριας

Γραφουν στο ιντερνετ και στα φυλλαδια

 

"Μηναίο Πάσο «my view ‘n’ web»

 

Για περισσότερη και οικονομικότερη πλοήγηση, μπορείς να επιλέξεις το μηνιαίο πάσο «my view ‘n’ web», με χρέωση 4€/μήνα, για να απολαμβάνεις 1 μήνα απεριόριστης πλοήγησης στο COSMOTE my view καθώς και 40ΜΒ πλοήγησης σε Internet και WAP sites της επιλογής σου! Η πλοήγηση στα συγκεκριμένα sites πάνω από το όριο των 40ΜΒ, θα χρεώνεται με 0,0119€/ΚΒ."

θεωρω οτι εδω υπαρχει παραπληροφορηση και παραπλανηση του καταναλωτη γιατι πουθενα δεν μιλαει για διαδρομη πλοηγησης μεσω του my view αλλα για "40ΜΒ πλοήγησης σε Internet και WAP sites της επιλογής σου"

 

Παρακαλω αν υπαρχουν και αλλοι χρηστες ας επιβεβαιωσουν το παραπανω.

 

Σημειωτεον οτι αλλες 6 φορες που επικοινωνησα με το cc της cosmote και 2 φορες που πηγα σε καταστημα της cosmote και αλλες δυο του Γερμανου, αφου μου λεγαν στην αρχη αλλα για αλλα ο καθενας τους,( μεταξυ αυτων οτι δεν ισχυουν τα 40ΜΒ για σελιδες internet!!!) μετα αφου επικοινωνουσαν με τα κεντρικα με διαβεβαιωναν οτι ισχυουν και για σελιδες ιντερνετ χωρις βεβαια να κανουν καμμια διευκρινηση για δρομολογηση διαδρομης μεσω myview

 

Τα 40 Mb ισχύουν για περιβάλλον εκτός myview με οποιονδήποτε τρόπο και αν μπεις είτε απευθίας είτε μετά από είσοδο στο myview. Τσεκαρισμένο.

Το μόνο που μπορώ να πω είναι να μην μπει κάποιος στο site planet erotica που χρεώνει ανά kb και έτσι φεύγουν ποιό εύκολα τα 40 Mb. Τσεκαρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Τα 40 Mb ισχύουν για περιβάλλον εκτός myview με οποιονδήποτε τρόπο και αν μπεις είτε απευθίας είτε μετά από είσοδο στο myview. Τσεκαρισμένο.

Το μόνο που μπορώ να πω είναι να μην μπει κάποιος στο site planet erotica που χρεώνει ανά kb και έτσι φεύγουν ποιό εύκολα τα 40 Mb. Τσεκαρισμένο.

 

 

Τι να σας πω παιδεια ειστε σιγουροι? Πως ειναι τσεκαρισμενο??

Εγω ζητησα και με καλεσαν απο τον τομεα data της cosmote

Τον πρωτο υπαλληλο που μιλησα δεν τον πιστεψα οταν μου ελεγε ξεκαθαρα οτι αν βαλεις διευθυνση ιντερνετ στην μπαρα του browser θα χρεωθεις κανονικα αναλογα με την συνδεση (για wap=12e/MB) και ζητησα και με πηρε και δευτερος υπαλληλος, και τονιζω απο τον τομεα data που μου ειπαν οτι αυτοι ειναι αρμοδιοι για αυτα. και οχι απο το cc της cosmote

Εσεις απο που ειστε τοσο σιγουροι γι αυτα που λετε?

Δε νομιζω να χρειαζεται δρομολογηση διαδρομης μεσω myview. Εγω εβαλα μηνιαιο πασο και μπαινω κανονικα σε Internet sites γραφοντας τη διευθυνση τους στον browser μου. Μαλιστα δεν εχω μπει σχεδον ποτε στο portal του myview (επειδη ειναι τρελη μουφα) και παρολα αυτα δε χρεωνομαι τιποτα εξτρα. Οσο δεν ξεπερναω τα 40 Mb δε χρεωνομαι ουτε σεντς.

 

Το να μπαινεις κανονικα δεν σημαινει οτι δεν χρεωνεσαι .

Εχεις cosmokarta και εχεις ελεγξει τις χρεωσεις?? Αν ναι πες το μας

Αν καποιος εχει cosmokarta ας το ελεγξει αν μπορει. θα βοηθουσε

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με έχει χρεώσει πάντως τίποτα....Υπάρχουν πολλά προβλήματα στο MY VIEW και πρέπει να λυθούν διότι δεν θα μείνει κανένας εκεί αν συνεχιστεί έτσι...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με έχει χρεώσει πάντως τίποτα....Υπάρχουν πολλά προβλήματα στο MY VIEW και πρέπει να λυθούν διότι δεν θα μείνει κανένας εκεί αν συνεχιστεί έτσι...

Με cosmokarta ή με συμβολαιο και σου ηρθε λογαριασμος?

Παρακαλω διευκρινιστε τον τροπο που το τσεκαρατε, γιατι απο οτι βλεπω υπαρχουν αντικρουομενες αποψεις

Link to comment
Share on other sites

Eho to iphone kai mehri prin 2-3 meres hrisimopiousa tous proxy gia to i-mode gia na eho internet sto kinito meso kai mias patentas pou ginotane sto iphone gia na perasis tous proxy ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=198612 ) .

Ala simera paratirisa oti den me afini pleo na mpo se diafores selides pou empena opos google kai genika diafores selides para mono sto site tou i-mode.

ehete paratirisi kai ali kati tetio ?

 

ida ta themata gia to myview kai leo na valo auto ala ida oti meriki hristes ihane provlimata me hreosis ktl me ta proxy pou dini o "alany" i hreosis ifistante i apla plironis tin miniea sindromi kai mehri 40mb/mina ise ok?

 

Prepi na apenergopiiso to imode gia na eho to myview i apla energopio to myview , iparhoun diafora stis tahitites metakis myview kai i-mode kai telos i selides ine pio "olkliromenes" me to myview i opos ine kai sto i-mode.

Link to comment
Share on other sites

Για εμάς τους εταιρικούς πελάτες δεν έχει cosmote myview?Στη vodafone δινουν live στους εταιρικούς απ' όσο ξέρω...
Link to comment
Share on other sites

γεια σεολους εχω το ν73,και εβαλα το my view,χρησιμοποιησα τον μσν και την τηλ,αλλα η τηλ,σε οποιο καναλι το βαζω παιζει 10-20 δ,και μετα κανει μπαφερ,για λιγο και ξανα παιζει για λιγο και ξανα τα ιδια ,στην ουσια δεν βλεπεις δηλ.εβαλα και ενα 6233,αλλα στην τv.μου βγαζει να ελεγξω ρυθμισεις δικτυου,ενω μπαινω κανονικα στο my view,φυσικα το μσν δεν υποστηριζετε προς το παρον σε αυτο,,ρωταω λοιπον υπαρχει κατι λαθος ,η κατι που πρεπει να κανω και στα 2τηλ,για να λειτουργησει σωστα??,παντως το εμαιλ μου το βλεπω κανονικα και το ανοιγω νορμαλ
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα χρόνο να διαβάσω όλες τις απόψεις στο thread, οπότε μπορεί να πω και ειπωμένα πράγματα :p

Μέχρι προχθές ήμουν χρήστης wind plus μέσω free2go, έχοντας παράλληλα βασικό πάροχο με συμβόλαιο cosmote. Γενικά, θεωρούσα πολύ καλή την εν λόγω υπηρεσία της wind. Μου την "έσπαγαν" όμως 2 πράγματα:

 

 

- Αναγκαζόμουν να έχω 2 συσκευές. Εντάξει, είχα και τα πακέτα ομιλίας (600 λεπτά κτλ) πάνω, αλλά το internet ήταν αυτό που με κράταγε στη wind. Και με what's up έχεις πάνω κάτω τα ίδια πακέτα ομιλίας και sms, και πλέον μπορώ να συγχωνεύσω what's up + συμβόλαιο σε μία sim.

 

- Η μέγιστη "γυφτιά" της wind να σε ειδοποιεί ότι το wind plus ΕΛΗΞΕ την προηγούμενη μέρα! Ευχαριστώ πολύ, αλλά ήδη μου έχεις φάει την κάρτα... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

 

 

Σέβομαι τις συνήθειες του καθενός σε ό,τι έχει να κάνει με τη χρήση του internet. Όμως η ΔΙΚΗ μου χρήση ποτέ δεν ξεπέρασε τα 40ΜΒ, δεν μπορώ να περνάω την ώρα μου σε τόσο μικρή οθόνη και με τόσο χαμηλές ταχύτητες (καλομαθημένος γαρ :)).

Αν συνυπολογίσει κανείς ότι μέσω του myview η χρήση είναι απεριόριστη (που σημαίνει gmail, google, και πολλά άλλα site που μου φτάνουν ως ένα βαθμό για να κάνω τη δουλειά μου), τα 40 extra MB μου φτάνουν και /U] μου περισσεύουν.

Πιστεύω ότι ΑΡΚΕΤΟΙ (όχι όλοι φυσικά) υπερβάλλουν. Σιγά το +0,5 ευρώ και σιγά τη φοβερή χρήση που κάνουμε όλοι. ΕΧΕΙ λόγο ύπαρξης το myview νομίζω. ;)

Link to comment
Share on other sites

- Η μέγιστη "γυφτιά" της wind να σε ειδοποιεί ότι το wind plus ΕΛΗΞΕ την προηγούμενη μέρα! Ευχαριστώ πολύ, αλλά ήδη μου έχεις φάει την κάρτα... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

 

Σε ειδοποιούν όταν το Wind Plus Non-Stop λήγει;;;Γιατί σε εμένα δεν μου το κάνουν αυτό.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Σε ειδοποιούν όταν το Wind Plus Non-Stop λήγει;;;Γιατί σε εμένα δεν μου το κάνουν αυτό.:mad:

 

Σε ειδοποιούν την επόμενη μέρα στις 10:00 το πρωί... Πρόσφατα μου έληξε η συνδρομή και την πάτησα ..

Link to comment
Share on other sites

... Αν συνυπολογίσει κανείς ότι μέσω του myview η χρήση είναι απεριόριστη (που σημαίνει gmail, google, και πολλά άλλα site που μου φτάνουν ως ένα βαθμό για να κάνω τη δουλειά μου), ...

 

πρόσεξε! Όλα όσα βλέπεις μέσα στο μενού του MyView ΔΕΝ συμμετέχουν στο "απεριόριστα". Πχ: Το Gmail. Και μάλιστα εάν διαβάσεις προσεκτικά αυτά που γράφει στο μενού το λέει πεντακάθαρα ;)

 

πρόσεξε μην την πατήσεις και καρα-χρεωθείς... :X

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα χρόνο να διαβάσω όλες τις απόψεις στο thread, οπότε μπορεί να πω και ειπωμένα πράγματα :p

Μέχρι προχθές ήμουν χρήστης wind plus μέσω free2go, έχοντας παράλληλα βασικό πάροχο με συμβόλαιο cosmote. Γενικά, θεωρούσα πολύ καλή την εν λόγω υπηρεσία της wind. Μου την "έσπαγαν" όμως 2 πράγματα:

 

 

- Αναγκαζόμουν να έχω 2 συσκευές. Εντάξει, είχα και τα πακέτα ομιλίας (600 λεπτά κτλ) πάνω, αλλά το internet ήταν αυτό που με κράταγε στη wind. Και με what's up έχεις πάνω κάτω τα ίδια πακέτα ομιλίας και sms, και πλέον μπορώ να συγχωνεύσω what's up + συμβόλαιο σε μία sim.

 

- Η μέγιστη "γυφτιά" της wind να σε ειδοποιεί ότι το wind plus ΕΛΗΞΕ την προηγούμενη μέρα! Ευχαριστώ πολύ, αλλά ήδη μου έχεις φάει την κάρτα... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

 

 

Σέβομαι τις συνήθειες του καθενός σε ό,τι έχει να κάνει με τη χρήση του internet. Όμως η ΔΙΚΗ μου χρήση ποτέ δεν ξεπέρασε τα 40ΜΒ, δεν μπορώ να περνάω την ώρα μου σε τόσο μικρή οθόνη και με τόσο χαμηλές ταχύτητες (καλομαθημένος γαρ :)).

Αν συνυπολογίσει κανείς ότι μέσω του myview η χρήση είναι απεριόριστη (που σημαίνει gmail, google, και πολλά άλλα site που μου φτάνουν ως ένα βαθμό για να κάνω τη δουλειά μου), τα 40 extra MB μου φτάνουν και /U] μου περισσεύουν.

Πιστεύω ότι ΑΡΚΕΤΟΙ (όχι όλοι φυσικά) υπερβάλλουν. Σιγά το +0,5 ευρώ και σιγά τη φοβερή χρήση που κάνουμε όλοι. ΕΧΕΙ λόγο ύπαρξης το myview νομίζω. ;)

 

Φίλε στο myview πρόσεξε λίγο τα site που έχουν την υδρόγειο δίπλα διότι αυτα δεν είναι μέσα στο απεριόριστο και αφαιρούνται από τα 40 Mb όπως είναι το gmail, το facebook, το myspace κ.α. Ακόμα πρόσεξε την πλοήγηση στο planet erotica site που αν και είναι στο myview χρεώνει ανά kb. Έχει γίνει αναφορά του θέματος από 10/7/2008 και δεν λένε να το διορθώσουν.

Καλό είναι ότι χρήση κάνεις της υπηρεσίας αυτή να γίνεται από καρτοκινητό για να έχεις τον πλήρη έλεγχο των χρεώσεων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ειδικά για το gmail, έχω μια παραπάνω 'σιγουριά' ότι είναι free. Αλλά φυσικά δεν παίρνω όρκο, οπότε θα το ξανακοιτάξω. Και πάλι, δεν παίζει να περάσω ούτε τα 20 ΜΒ, ένα απλό check στα εισερχόμενα κάνω και αν χρειαστεί και καμιά επείγουσα απάντηση! Και στο fb, δεν μπάινω από το κινητό για να δω applications κτλ, κανένα μήνυμα και κανένα friend request. Τα πολλά... στο PC! :)

 

Καταλαβαίνω βέβαια ότι δεν είναι όλοι σαν κι εμένα, απλά ήθελα να τονίσω ότι για όσους ΔΕΝ κάνουν και τόσο μεγάλη χρήση, τα 40ΜΒ δεν είναι λίγα, είναι πάρα πολύ πιθανό ούτε και με το free2go να τα κατανάλωναν!

 

Anyway, ευχαριστώ πολύ για την επισήμανση! ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε ειδοποιούν την επόμενη μέρα στις 10:00 το πρωί... Πρόσφατα μου έληξε η συνδρομή και την πάτησα ..

 

Ναι και εγώ την έχω πατήσει 2 με 3 φορές έτσι.. Ειδικά τη μια φορά άργησα να το πάρω είδηση και μου έφαγε 9 ευρώ!

Ευτυχώς προχτές που μου έληξε και πάλι το θυμόμουν και το ξανά ενεργοποίησα έγκαιρα, δηλαδή γύρω στις 12.15 το βράδυ.. Εντύπωση μου κάνει όμως ότι αυτή την φορά δε μου έστειλαν καθόλου μήνυμα την άλλη μέρα στις 10 το πρωί! Θα μου πείτε ότι εφόσον το είχα ξανά ενεργοποιήσει δε χρειαζόταν και γι'αυτό δεν έστειλε.. Αλλά και τις προηγούμενες φορές που μου έστελνε είχα ήδη ενεργοποιήσει την υπηρεσία και το μήνυμα έλεγε σε περίπτωση που δεν την έχετε ενεργοποιήσει, μπορείτε να το κάνετε με μήνυμα στο.......κλπ..

Αυτή τη φορά όμως τίποτα.. Πότε δεν πήρα κανένα μήνυμα!

Αλήθεια η Cosmote στο μηνιαίο πασο του my view ενημερώνει έγκαιρα όταν λήγει η συνδρομή;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε στο myview πρόσεξε λίγο τα site που έχουν την υδρόγειο δίπλα διότι αυτα δεν είναι μέσα στο απεριόριστο και αφαιρούνται από τα 40 Mb όπως είναι το gmail, το facebook, το myspace κ.α. Ακόμα πρόσεξε την πλοήγηση στο planet erotica site που αν και είναι στο myview χρεώνει ανά kb. Έχει γίνει αναφορά του θέματος από 10/7/2008 και δεν λένε να το διορθώσουν.

Καλό είναι ότι χρήση κάνεις της υπηρεσίας αυτή να γίνεται από καρτοκινητό για να έχεις τον πλήρη έλεγχο των χρεώσεων.

 

Φίλε μου σχετικά με το gmail είχες απόλυτο δίκιο! ;)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο (και πιθανά 'χαζό')?

Οποιαδήποτε internet-ική μου δραστηριότητα στο κινητό δεν υπάγεται στα 40ΜΒ? Ακόμα και αν δεν είναι καθαρό browsing εννοώ (πχ downloading και updates του κινητού).

Δεν πιστεύω να χρεώνονται επιπλέον αυτά...

Link to comment
Share on other sites

40MB υπεραρκετά; Εγώ σε μία μέρα καταναλώνω τουλάχιστον 10ΜΒ και λίγα λέω... Μόνο μια σελίδα στο in.gr είναι 1ΜΒ!

 

Wind plus και πάλι wind plus (non stop)!

Link to comment
Share on other sites

40MB υπεραρκετά; Εγώ σε μία μέρα καταναλώνω τουλάχιστον 10ΜΒ και λίγα λέω... Μόνο μια σελίδα στο in.gr είναι 1ΜΒ!

 

Wind plus και πάλι wind plus (non stop)!

 

Καλά αυτά που λες αλλά δεν δουλεύει η συγκεκριμένη υπηρεσία με κάρτα cosmote και εδώ μιλάμε για υπηρεσίες cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ την έχω πατήσει 2 με 3 φορές έτσι.. Ειδικά τη μια φορά άργησα να το πάρω είδηση και μου έφαγε 9 ευρώ!

Ευτυχώς προχτές που μου έληξε και πάλι το θυμόμουν και το ξανά ενεργοποίησα έγκαιρα, δηλαδή γύρω στις 12.15 το βράδυ.. Εντύπωση μου κάνει όμως ότι αυτή την φορά δε μου έστειλαν καθόλου μήνυμα την άλλη μέρα στις 10 το πρωί! Θα μου πείτε ότι εφόσον το είχα ξανά ενεργοποιήσει δε χρειαζόταν και γι'αυτό δεν έστειλε.. Αλλά και τις προηγούμενες φορές που μου έστελνε είχα ήδη ενεργοποιήσει την υπηρεσία και το μήνυμα έλεγε σε περίπτωση που δεν την έχετε ενεργοποιήσει, μπορείτε να το κάνετε με μήνυμα στο.......κλπ..

Αυτή τη φορά όμως τίποτα.. Πότε δεν πήρα κανένα μήνυμα!

Αλήθεια η Cosmote στο μηνιαίο πασο του my view ενημερώνει έγκαιρα όταν λήγει η συνδρομή;

 

Λογικά ναι... Στο i-mode μου έρχετε μύνημα 12 ώρες πριν λήξει η συνδρομή στην υπηρεσία 'Απεριόριστη πλοήγηση'. Μάλλον θα γίνεται το ίδιο και με το My view.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...