Jump to content

Τα πάντα για το Cosmote my view


hexagon
 Κοινοποίηση

Θα κάνετε χρήση του My View;  

226 members have voted

  1. 1. Θα κάνετε χρήση του My View;

    • NAI θα κάνω. Είναι πολύ καλη υπηρεσία όπως είναι τώρα.
    • Θα κάνω χρήση μόνο εάν καταργηθεί το όριο των 40Mb το μήνα εκτός view.
    • Δεν θα κάνω χρήση.Με καλύπτει άλλη εταιρία στον τομέα αυτό.
    • ΟΧΙ.Περίμενα κατι καλύτερο απο την Cosmote.


Recommended Posts

Λογικά ναι... Στο i-mode μου έρχετε μύνημα 12 ώρες πριν λήξει η συνδρομή στην υπηρεσία 'Απεριόριστη πλοήγηση'. Μάλλον θα γίνεται το ίδιο και με το My view.

 

Το μηνιαίο πάσο στο myview ανανεώνεται αυτόματα μόνο του. Είναι το μόνο πάσο μαζί με το πάσο για το windows live messenger που ανανεώνεται αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά χθές ενεργοποίησα το Wap και μπήκα στο Cosmote MyView.Ωραίο ήταν αλλά μου θυμίζει λίγο απο το imode.Τέλος Πάντων.Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι:Γιατί όποτε πατάω το μενού ''Μουσική'' στο MyView μου βγάζει Error και μου λέει να πατήσω άλλο σύνδεσμο?:worry:.
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ρε παιδια, βαλτε μια υπενθυμιση τη μερα που ληγει το wind plus, και ολα θα ειναι μια χαρα!

Δεν ειναι σοβαρο θεμα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθές ενεργοποίησα το Wap και μπήκα στο Cosmote MyView.Ωραίο ήταν αλλά μου θυμίζει λίγο απο το imode.Τέλος Πάντων.Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι:Γιατί όποτε πατάω το μενού ''Μουσική'' στο MyView μου βγάζει Error και μου λέει να πατήσω άλλο σύνδεσμο?:worry:.

 

Με το Τ250 μπήκες στην κατηγορία Μουσική;

Link to comment
Share on other sites

Με το Τ250 μπήκες στην κατηγορία Μουσική;

 

Όχι,μπήκα με το Sony Ericsson K300i που το έχω για το internet και έχω μπει και απο το LG KE500 της μάνας μου και μου βγάζει Error.:(

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα ξανά τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών σχετικά με το πρόβλημα ταχύτητας GPRS/3G. Σήμερα με κάλεσε κάποιος τεχνικός από την εταιρία και του έδωσα κάποια στοιχεία [ποτέ παρουσιάστηκε το πρόβλημα, σε ποια κινητά προσπάθησα να συνδεθώ κ.τ.λ]. Τους απάντησα σε όλα όσα με ρώτησαν και μου είπαν ότι θα ερευνήσουν το θέμα. Μπορώ να πω ότι οι ταχύτητες GPRS έχουν βελτιωθεί λίγο 1 ώρα μετά την συνομιλία με τον τεχνικό:) Μακάρι να λειτουργήσει ξανά όπως και πριν 3 μήνες και να πηγαίνουν κανονικά οι ταχύτητες. Χαίρομαι γιατί ο τύπος που μίλησα μαζί του ήταν αρκετά ευγενικός και μου έδωσε τις λύσεις σε μερικές απορίες μου:) Καιρός ήταν πλέον...:)
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μήνες έντονων παραπόνων φαίνεται ότι τα προβλήματα σιγά σιγά λύνονται. Συγκεκριμένα έγιναν οι πρώτες πιστώσεις για τις λανθασμένες on portal χρεώσεις. Όπως φαίνεται έχουν διορθώσει και την λανθασμένη χρέωση στο site PLANET EROTICA καθώς και σε άλλα site που είναι on portal και τα χρέωνε έξτρα ανά kb. Για να δούμε τι θα γίνει τελικά...
Link to comment
Share on other sites

καθώς και σε άλλα site που είναι on portal και τα χρέωνε έξτρα ανά kb.

 

Δηλαδή, sites όπως π.χ. το Gmail (καθώς και όσα άλλα έχουν την "υδρόγειο" δίπλα τους), αν τα προσπελάσουμε μέσα από το my view, δεν θα "καταναλώνουν" πλέον όγκο από τα 40 ΜΒ που δικαιούμαστε με το μηνιαίο πάσο;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μήνες έντονων παραπόνων φαίνεται ότι τα προβλήματα σιγά σιγά λύνονται. Συγκεκριμένα έγιναν οι πρώτες πιστώσεις για τις λανθασμένες on portal χρεώσεις. Όπως φαίνεται έχουν διορθώσει και την λανθασμένη χρέωση στο site PLANET EROTICA καθώς και σε άλλα site που είναι on portal και τα χρέωνε έξτρα ανά kb. Για να δούμε τι θα γίνει τελικά...

 

Όντως... :) Σήμερα 'πετάει' το GPRS & 3G;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλημέρα... έχω COSMOΚΑΡΤΑ, μιας και κόπηκε πλέον το γνωστό "απεριόριστο wap" θα ήθελα να ρωτήσω άν αυτά τα 40MB επαρκούν για την χρήση του windows Live για παρακολούθηση και ποστάρισμα σε φόρουμς όπως το myphone και για απλή παρακολούθηση/αποστολή e-mail του πανεπιστημίου και απόστολή μόνο κειμένου μέσω e-mail όχι attachments. Για 2-3 φορες την μερα όλα αυτά και συνήθως όχι κάθε μέρα. Μπορεί κάποιος από εσάς που το έχει να κάνει μια εκτίμηση? Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ wap συστηματικά για να ξέρω.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα... έχω COSMOΚΑΡΤΑ, μιας και κόπηκε πλέον το γνωστό "απεριόριστο wap" θα ήθελα να ρωτήσω άν αυτά τα 40MB επαρκούν για την χρήση του windows Live για παρακολούθηση και ποστάρισμα σε φόρουμς όπως το myphone και για απλή παρακολούθηση/αποστολή e-mail του πανεπιστημίου και απόστολή μόνο κειμένου μέσω e-mail όχι attachments. Για 2-3 φορες την μερα όλα αυτά και συνήθως όχι κάθε μέρα. Μπορεί κάποιος από εσάς που το έχει να κάνει μια εκτίμηση? Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ wap συστηματικά για να ξέρω.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

το ιδιο θελω να μαθω και εγω τα 40mb ειναι αρκετα?? γουιντ τελος...

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο θελω να μαθω και εγω τα 40mb ειναι αρκετα?? γουιντ τελος...

 

Ουουουουυο, 5 λεπτα google maps.

Ενα καλο ειχε η wind και το κοψε, λήγει το συμβολαιο και το μπουλο.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση κρισεως, για ψαγμενους(?):

 

Μεσα απο το cosmote my account, μπορω να βλεπω την 'κινηση' και το υπολοιπο του myview?

Εννοω, ποσα mb εχω καταναλωσει, ποσα μου μενουν ακομη, ποσες μερες μεχρι να ληξει η υπηρεσια κλπ?

Κυριως με ενδιαφερει να ελεγχω online, καθως σερφαρω με υπολογιστη, αν ειμαι εντος των οριων των 40mb, realtime, ωστε να μην ξεπερασω το οριο και με γδαρουν.

 

 

Σημειωτεον, στην vodafone, το my account, μου επιτρεπει realtime να βλεπω το υπολοιπο της καρτοκινητης sim.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα... έχω COSMOΚΑΡΤΑ, μιας και κόπηκε πλέον το γνωστό "απεριόριστο wap" θα ήθελα να ρωτήσω άν αυτά τα 40MB επαρκούν για την χρήση του windows Live για παρακολούθηση και ποστάρισμα σε φόρουμς όπως το myphone και για απλή παρακολούθηση/αποστολή e-mail του πανεπιστημίου και απόστολή μόνο κειμένου μέσω e-mail όχι attachments. Για 2-3 φορες την μερα όλα αυτά και συνήθως όχι κάθε μέρα. Μπορεί κάποιος από εσάς που το έχει να κάνει μια εκτίμηση? Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ wap συστηματικά για να ξέρω.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Εχω κλεισει 2,5 μηνες με το MyView και πιστευω οτι τα 40 Mb φτανουν χαλαρα για "ενημερωτικου" τυπου internet (δηλαδη παρακολουθηση ειδησεογραφικων κ αθλητικων sites) αλλα και για email ή facebook. Μιλαμε δηλαδη και για κανονικες σελιδες Internet, οχι μονο wap. Θα σου προτεινα να ρυθμισεις τον browser ωστε να μην κατεβαζει εικονες για εξοικονομηση δεδομενων (αλλωστε στα περισσοτερα ενημερωτικα sites οι εικονες ειναι αχρηστες αφου τις περισσοτερες φορες ειναι εικονες αρχειου). Παρολα αυτα δεν ξεπερασα ποτε τα 12-13 mb, οπότε και εικονες να εβαζα παλι OK θα ημουν. Με λιγα λογια πιστευω οτι με τιποτα δε θα ξεπερασεις το οριο αν αρκεστεις σε σελιδες κειμενου (εστω και αν βλεπεις καποιες φωτο) ή email, αλλα τα 40Mb δε φτανουν αν κανεις surfing σε video sites (πχ youtube), αν θελεις google maps ή αν κατεβαζεις μουσικη και αλλα μεγαλα αρχεια. Βεβαια αν πλησιαζεις προς το τελος του μηνα και εχεις μεγαλο υπολοιπο (που εγω παντα εχω πανω απο 20Mb) μπορεις να κανεις και κατι απο αυτα.

Γενικα παντως, θα σου προτεινα να ελεγχεις τακτικα το μετρητη δεδομενων του κινητου σου και να τον μηδενιζεις με την εναρξη καθε νεου πακετου.

Επισης μην ξεχνας οτι αν ενεργοποιησεις και το cosmote email, θα εχεις 10 δωρεαν SMS καθε μερα που στελνονται τοσο απο τον υπολογιστη οσο και απο το κινητο. Ασε που αν κανεις forward το email σου στο cosmote mail, όποτε εχεις νεο email (στο δικο σου λογαριασμο) θα ειδοποιεισαι δωρεαν με SMS! Κατι σαν push email δηλαδη.

Ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση κρισεως, για ψαγμενους(?):

 

Μεσα απο το cosmote my account, μπορω να βλεπω την 'κινηση' και το υπολοιπο του myview?

Εννοω, ποσα mb εχω καταναλωσει, ποσα μου μενουν ακομη, ποσες μερες μεχρι να ληξει η υπηρεσια κλπ?

Κυριως με ενδιαφερει να ελεγχω online, καθως σερφαρω με υπολογιστη, αν ειμαι εντος των οριων των 40mb, realtime, ωστε να μην ξεπερασω το οριο και με γδαρουν.

 

 

Σημειωτεον, στην vodafone, το my account, μου επιτρεπει realtime να βλεπω το υπολοιπο της καρτοκινητης sim.

 

Μπορεις να δεις μονο ποια μερα θα γινει η ανανεωση της υπηρεσιας.

Οσον αφορα τα MB που εχεις καταναλωσει, δυστυχως δε γινεται και αυτο ειναι τσεκαρισμενο απο πολλα παιδια εδω. Πρεπει να αρκεστεις σε μετρητες δεδομενων στο κινητο ή στο PC σου, οπότε αν χρησιμοποιεις ποτε το ενα και ποτε το αλλο προβλεπεται μπλεξιμο :O

Link to comment
Share on other sites

Εχω κλεισει 2,5 μηνες με το MyView και πιστευω οτι τα 40 Mb φτανουν χαλαρα για "ενημερωτικου" τυπου internet (δηλαδη παρακολουθηση ειδησεογραφικων κ αθλητικων sites) αλλα και για email ή facebook. Μιλαμε δηλαδη και για κανονικες σελιδες Internet, οχι μονο wap. Θα σου προτεινα να ρυθμισεις τον browser ωστε να μην κατεβαζει εικονες για εξοικονομηση δεδομενων (αλλωστε στα περισσοτερα ενημερωτικα sites οι εικονες ειναι αχρηστες αφου τις περισσοτερες φορες ειναι εικονες αρχειου). Παρολα αυτα δεν ξεπερασα ποτε τα 12-13 mb, οπότε και εικονες να εβαζα παλι OK θα ημουν. Με λιγα λογια πιστευω οτι με τιποτα δε θα ξεπερασεις το οριο αν αρκεστεις σε σελιδες κειμενου (εστω και αν βλεπεις καποιες φωτο) ή email, αλλα τα 40Mb δε φτανουν αν κανεις surfing σε video sites (πχ youtube), αν θελεις google maps ή αν κατεβαζεις μουσικη και αλλα μεγαλα αρχεια. Βεβαια αν πλησιαζεις προς το τελος του μηνα και εχεις μεγαλο υπολοιπο (που εγω παντα εχω πανω απο 20Mb) μπορεις να κανεις και κατι απο αυτα.

Γενικα παντως, θα σου προτεινα να ελεγχεις τακτικα το μετρητη δεδομενων του κινητου σου και να τον μηδενιζεις με την εναρξη καθε νεου πακετου.

Επισης μην ξεχνας οτι αν ενεργοποιησεις και το cosmote email, θα εχεις 10 δωρεαν SMS καθε μερα που στελνονται τοσο απο τον υπολογιστη οσο και απο το κινητο. Ασε που αν κανεις forward το email σου στο cosmote mail, όποτε εχεις νεο email (στο δικο σου λογαριασμο) θα ειδοποιεισαι δωρεαν με SMS! Κατι σαν push email δηλαδη.

Ελπιζω να βοηθησα

 

καλυτερα δε θα μπορουσε να τα πει.Ετσι ακριβως ειναι και εγω με κοσμοκαρτα εφτασα τα 30κατι.Τα 40 με τπτ με τη χρηση ακριβως που ζητας.

 

οσο αφορα το ερωτημα του karib... αυτο που μπορεις να δεις απο το cosmote my account οσο αφορα το cosmote my view ειναι αυτο

 

Προορισμός........Ημερομηνία.............. Διάρκεια Επικοινωνίας..... Ποσό Χρέωσης (€)

 

GPRS...........25/09/2008 21:16:35.......25/09/2008 21:16:35................0.0000

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στα 40ΜΒ ΔΕΝ συμπεριλαμβάνονται και το UPLOADING αρχείων; Εχω ανεβάσει αρκετά αρχεία {14ΜΒ περίπου} και εχω κατεβάσει αρκετά ΜΡ3 {μέγεθος 5-8ΜΒ}! . Τον τελευταίο καιρό συναντώ πάλι προβλήματα στο myview. π.χ δεν μπορώ να συνδεθώ στο pathfinder.gr. Όταν βάζω το username και το password μου γράφει κάποιο μύνημα σφάλματος {εννοεί ότι το λινκ δεν υπάρχει ΣTON server}
Link to comment
Share on other sites

@john206gt ευχαριστώ παλικάρι με κάλυψες πλήρως :) νομίζω ότι με εξυπηρετεί αρκετά. δεν με απασχολεί το utube ούτε το mp3 έχω τον υπολογιστή μου και το ιντερνετ για όλα αυτά. δεν ενστερνίζομαι την αποψη άλλων χρηστών που προσπαθούν να κάνουν "camping" έχωντας ενα buttler από δίπλα να τους σερβίρει σαμπάνια. Βέβαια το καθένα έχει την χάρη του αλλά και τα 2 μαζί δεν πάνε.

 

ευχαριστώ και πάλι...

Link to comment
Share on other sites

To MyView λειτουργεί σε 3G και αν ναι είναι ικανοποιητική η ταχύτητα ή είναι στραγγαλισμένη σε σχέση με τα κανονικά πακέτα data που δίνει η Cosmote? Στο windplus non stop που είχα, η ταχύτητα ήταν τραγική ακόμα και όπου τύχαινε η wind να έχει σήμα 3G (νομίζω στο Wind plus non stop δίνει μόνο GPRS).
Link to comment
Share on other sites

To MyView λειτουργεί σε 3G και αν ναι είναι ικανοποιητική η ταχύτητα ή είναι στραγγαλισμένη σε σχέση με τα κανονικά πακέτα data που δίνει η Cosmote? Στο windplus non stop που είχα, η ταχύτητα ήταν τραγική ακόμα και όπου τύχαινε η wind να έχει σήμα 3G (νομίζω στο Wind plus non stop δίνει μόνο GPRS).

 

Η ταχύτητα είναι 128kbps. Δηλαδή: 15ΚΒ/sec. Ίδιες ταχύτητες στο 3g με το i-mode.

Link to comment
Share on other sites

Thx, το γνωρίζουμε επίσημα αυτό?

 

Ε δε νομιζω επισημα, εδω dsl βαζεις και παλι η ταχυτητα παιζει. Εμπειρικα μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

Με ενεργο το μηνιαιο πασο μπορω να μπαινω με opera mini? αν ναι τι ρυθμισεις χρειαζονται?

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...