Jump to content

Τα πάντα για το Cosmote my view


hexagon
 Κοινοποίηση

Θα κάνετε χρήση του My View;  

226 members have voted

  1. 1. Θα κάνετε χρήση του My View;

    • NAI θα κάνω. Είναι πολύ καλη υπηρεσία όπως είναι τώρα.
    • Θα κάνω χρήση μόνο εάν καταργηθεί το όριο των 40Mb το μήνα εκτός view.
    • Δεν θα κάνω χρήση.Με καλύπτει άλλη εταιρία στον τομέα αυτό.
    • ΟΧΙ.Περίμενα κατι καλύτερο απο την Cosmote.


Recommended Posts

Το σερφαρισμα στο ιντερνετ με το ημερησιο πασο, 0,0119€/KB, χρεωνεται απο την πρωτη στιγμη αν παω να σερφαρω σε καποιο site?

 

Θελω να σερφαρω διχως οριο στα mb, εστω κι αν το να πληρωνω 0,50λεπτα καθε μερα, κοστιζει ακριβοτερα απο τα 4 ευρω το μηνα/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το σερφαρισμα στο ιντερνετ με το ημερησιο πασο, 0,0119€/KB, χρεωνεται απο την πρωτη στιγμη αν παω να σερφαρω σε καποιο site?

 

Θελω να σερφαρω διχως οριο στα mb, εστω κι αν το να πληρωνω 0,50λεπτα καθε μερα, κοστιζει ακριβοτερα απο τα 4 ευρω το μηνα/

 

Σε sites, εκτός myview, χρεώνεσαι απο την πρωτη στιγμη το σερφάρισμα, με το ημερήσιο πάσο.

 

Αν δεν θες λογαριασμούς άνω των 100euro για μερικά ΜΒ καλύτερα να κάνεις ένα πρόγραμμα για internet.

Link to comment
Share on other sites

Το σερφαρισμα στο ιντερνετ με το ημερησιο πασο, 0,0119€/KB, χρεωνεται απο την πρωτη στιγμη αν παω να σερφαρω σε καποιο site?

 

Θελω να σερφαρω διχως οριο στα mb, εστω κι αν το να πληρωνω 0,50λεπτα καθε μερα, κοστιζει ακριβοτερα απο τα 4 ευρω το μηνα/

 

Το "δίχως όριο" αφορά σε χρήση των υπηρεσιών του myview και όχι για περιήγηση εκτώς αυτού ( δηλαδή, στο Internet ). Ενεργοποιώντας το μηνιαίο πάσο, θα έχεις κάθε μήνα 40mb για internet.

Link to comment
Share on other sites

Εδω

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=myview_pricelist_volume

 

στη χρεωση 'ανα εισοδο' λεει οτι αν σερφαρεις σε sites μεσω της μηχανης αναζητησης, δεν χρεωνεσαι.

 

Δηλαδη αν αντι να γραφω απευθειας το ονομα του site, το γραφω πρωτα στο google και μετα με πηγαινει αυτο στο site που θελω, δεν θα χρεωνομαι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει δωρεάν πλοήγηση. Αν προσέξεις καλύτερα , απλά λέει ότι δεν θα χρεωθείς ξανά το εισιτήριο εισόδου. Όσα κατάλαβες, απλά δεν ισχύουν.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή την είχα πατήσει παλιότερα με το WAP και μου είχε έρθει λογαριασμός 150 euros από το *σερφάρισμα ενεργοποίησα το COSMOTE Internet On The Phone Regular και μου δίνει δωρεάν πλοήγηση στο my view + 300MBs/μήνα για Internet και μετά με χρεώνει 0.1 euros/MB.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή την είχα πατήσει παλιότερα με το WAP και μου είχε έρθει λογαριασμός 150 euros από το *σερφάρισμα ενεργοποίησα το COSMOTE Internet On The Phone Regular και μου δίνει δωρεάν πλοήγηση στο my view + 300MBs/μήνα για Internet και μετά με χρεώνει 0.1 euros/MB.

 

Για καρτοκινητο λες ή για συμβόλαιο?

Link to comment
Share on other sites

Για να του έρθει λογαριασμός Για συμβόλαιο μιλάει
Link to comment
Share on other sites

Για συμβόλαιο, βασικά το καινούργιο πακέτο που βγάλανε είναι καλύτερο γιατί έχει χαμηλή χρέωση είτε επιλέξω ρύθμιση WAP είτε Internet και δίνει και δωρεάν πρόσβαση στο my view. Από το μετρητή έχω δει οτι κάνω γύρω στα 200ΜΒ κίνηση από το κινητό οπότε με τα 300ΜΒ που μου δίνει ελπίζω οτι θα είναι μια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Τα νέα προγράμματα Internet on the Phone προσφέρουν και ενημέρωση υπολοίπου αρκεί να στείλεις το λεκτικό ΕΥ στο 1256.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια, καλησπερα σας και συγχαρητηρια για το σαητ. Με ολο το θαρρος πηρα την πρωτοβουλια να σας πω τι εχω παθει:

 

Κατ αρχας εχω το sonyerricson w610i. Το καλοκαιρι ειχα βαλει το μσν για 2.5 ευρω τον μηνα. Ανανεωνοταν κανονικα μεχρι προχθες αλλα εκανα βλακεια και ειχα λιγα χρηματα στην καρτα κι ετσι δεν ανανεωθηκε.:( Τωρα προσπαθω να το ξαναβαλλω αλλα δε θυμαμαι πως το χα κανει ή μαλλον καπως θυμαμαι αλλα νομιζω εχουν αλλαξει καπως, γιατι παροτι σερφαρα για 2 ωρες περιπου στο κοσμοτε μαηβιου δεν βρηκα τιποτα (ενω το καλοκαιρι το χα βρει με την πρωτη). Καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα και συγγνωμη αν εχει απαντηθει ηδη

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να μπεις στο myview, να πας στις κατηγορίες, θα πας στο messaging και θα βρεις το windows live messenger.
Link to comment
Share on other sites

To internet που προσφερει το myview(40mb), ειναι 'καθαρο' ιντερνετ ή μεσω wap?

 

Η Cosmote δεν διαθετει internet για τα καρτοκινητα της παρα μονο πλοηγηση μεσω wap.

Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Αγορασα μια συσκευη η οποια μου εμφανιζει το my view σαν επιλεγμενος τροπος να μπω στο ιντερνετ!Εγω ομως εχω βαλει καρτα wind και δεν θελω να μου εμφανιζει το cosmote my view!Υπαρχει τροπος να το αφαιρεσω???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Αγορασα μια συσκευη η οποια μου εμφανιζει το my view σαν επιλεγμενος τροπος να μπω στο ιντερνετ!Εγω ομως εχω βαλει καρτα wind και δεν θελω να μου εμφανιζει το cosmote my view!Υπαρχει τροπος να το αφαιρεσω???

 

Γνωμη μου ειναι καλυτερα να ρωτησεις στο αντιστοιχο topic που αφορα την συσκευη σου και το μοντελο..

Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ας ελπισουμε με το κοψιμο του αϊμοντ το μαϊβιου να κοψουν αυτο το γελοιο 40mb και να το αφησουν απεριοριστο!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

oι νεα χρεωση στο my view λογω φπα υποθετω

 

 

 

Μηνιαίο Πάσο my view‘n’web

 

Το Μηναίο Πάσο my view ‘n’ web, προσφέρει 1 μήνα απεριόριστη πλοήγηση στο COSMOTEmyview και μέχρι 40 ΜΒ (μηνιαίως) πλοήγησης σε WAP και Internet sites που δεν ανήκουν στο περιβάλλον του COSMOTE my view, μόνο με 4,0672€ το μήνα (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 21%)! Η πλοήγηση στα συγκεκριμένα sites πάνω από το όριο των 40 ΜΒ, θα χρεώνεται µε 0,0121€/ΚΒ. Η απευθείας πλοήγηση σε internet και WAP sites που δεν ανήκουν στο περιβάλλον του COSMOTE my view χρεώνεται µε 0,0121€/ΚΒ.

Link to comment
Share on other sites

oι νεα χρεωση στο my view λογω φπα υποθετω

 

Έτσι ακριβώς.Λόγω της εφαρμογής του νέου Φ.Π.Α. (21%).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν μπορείτε να μου δώσετε το myview σαν προγραμμα, γιατί το κινητό μου δεν το έχει αφού το αγόρασα απο τη vodafone...

Μήπως μπορείτε να μου το δώσετε σαν πρόγραμμα για να το εγκαταστήσω στο κινητό μου και να μπαίνω και εγώ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν μπορείτε να μου δώσετε το myview σαν προγραμμα, γιατί το κινητό μου δεν το έχει αφού το αγόρασα απο τη vodafone...

Μήπως μπορείτε να μου το δώσετε σαν πρόγραμμα για να το εγκαταστήσω στο κινητό μου και να μπαίνω και εγώ???

 

Καταρχην το myview δεν ειναι καποιο προγραμμα η java εφαρμογη αλλα μια πλατφορμα οπως το Vodafonee Live (360). Οποτε θα στειλεις το μηνυμα wapa στο 1333 θα σου ερθουν οι αναλογες ρυθμισεις τις οποιες θα αποθηκευσεις στο κινητο σου (αυτο μπορεις να το κανεις και καλωντας το 1313). Επισης θα σου ρθει και το προωθητικο μηνυμα "μπες στο κοσμο του myview" η καπως ετσι. Πατας απλα την διευθυνση του wap.cosmotemyview.gr και εισαι ετοιμος. Το ιδιο εχω κανει και εγω με την Vodafone Live συσκευη μου οποτε θα μπορεις και εσυ.

Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εχω το Htc Desire και θα ηθελα να βαλω τα 40 mb τι μυνημα πρεπει να στειλω για να παρω της ρυθμησεις ?

Δοκιμασα στο 1333 wap αλλα δεν εγινε κατι..

 

Ευχαριστω :)

 

 

Η ενεργοποιηση της υπηρεσιας μεσω σμσ δεν ειναι αμεσα δυνατη.. Αυτο μου ηρθε σε σμσ..

Edited by hoopsn95
Link to comment
Share on other sites

Μετά το Sms έλεγε , καλέστε την εξυπηρέτηση πελατών .

Αυτό ακριβώς πρέπει να κάνεις .

Θα χρειαστεί να δηλώσεις την συσκευή που χρησιμοποιείς.

Κάλεσε 1313 και πάτα το 9.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω whats up και θελω ρυθμισεις για wap και mms εχω στειλει στο 1333 και λεει να καλεσω στο 1313..

Πηρα και δεν ξερουν πιο ειναι το desire:wacko:

Μπορει καποιος να μου δωσει της ρυθμισεις ?

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...