Jump to content

Mio moov 200 & 330


giannis0123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 372
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα το μετασκευασμενο απο ενα τυπακο unlock visual για 320χ240 δουλεψε αφαιρωντας καποια backround καθως δεν χωραγε η μνημη του mio.Το τελευταιο igo

τρεχει σφαιρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ρε παιδιά εγώ το έχω κάνει unlock το 330 αλλά δε παίζει κανένα πρόγραμμα. Με το που φορτώνει το πρόγραμμε με πετάει αμέσως έξω, π.χ. ginius map κτλ. Edited by johnb
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

εγώ σε ένα mio moov S555 που πήρα το έκανα χτες την 1η του βόλτα και έπαθα πλάκα με τα κολλήματα του. μιλάμε ότι δείχνει το δρόμο καρέ-καρέ σαν να είναι σε αργή κίνηση... τι γίνετε έτσι παίζουν αυτά?

το προηγούμενο που είχα ήταν το ΜΙΟ Α701 με τηλέφωνο μαζί και έπαιζε σφεντόνα

απογοητεύτηκα.

Ξέρει κανείς αμα βάλω έξτρα μνήμη στο slot μήπως το ξεκουράσει? αλλά πως γίνετε να του ορίσεις να την χρησιμοποιεί και αυτήν?

ευχαριστώ εκ τν προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
"Ξεκλείδωσα" το moov 200 και εγκατέστησα και το destinator 7. Η φωτεινότητα όμως του destinator είναι ιδιαίτερα χαμηλή με αποτέλεσμα να μην φαίνεται τίποτα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αυξηθεί? Έψαξα μέσα από τα windows αλλά δεν βρήκα τίποτα σχετικό.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας.

Εχω κι εγω ενα mio moov330 με χαρτες ανατολ ευρωπης. Αν θελησω να περασω χαρτες Δυτ Ευρωπης τι πρεπει να κανω;

*/*
Link to comment
Share on other sites

και απο χαρτες;

τι θα βαλω;

μπορω να το μετατρεψω σε Δυτ Ευρωπης χωρις να αλλαξει η μορφη του λογισμικου της μιο το οποιο με βολευει.

Δεν θελω αλλα μλιμπλικια και προγραμματακια στο navi μου

*/*
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα και από μένα. Ξεκλείδωσα το mio moov 330 με το πρόγραμμα που δίνεται στην αρχή. Όταν το ανοίγω μου βγάζει όμως την εξής εικόνα? Πρέπει να κάνω κάτι άλλο? Είναι οκ? Επίσης θέλω να περάσω μέσα το destinator. Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά :)

 

http://img833.imageshack.us/img833/1603/dsc07644n.th.jpg

 

 

 

 

Επίσης άλλη μια ερώτηση. Του έβαλα και μια sd κάρτα μέσα. Διάβασα ότι πρέπει να την φορμάρω σε fat Και όχι σε fat32. Αληθεύει?

Άμα ανοίξω το smartst το πρόγραμμα που είχε πάνω δηλαδή μετά για να το κλείσω πρέπει να πάω το κουμπί στο reset και μετά πάλι μου βγάζει το παραπάνω μήνυμα όταν το ανοίγω.

 

Βρήκα αυτό στο νετ >>>Το προβλημα λυνεται αν ανοιξετε το autoran.mscr και σβησετε τα τετραγωνακια πριν το WaitFor και το Kill.

 

αλλά εγώ στο autoran Μου έχω το εξής Run("\My Flash Disk\Program Files\Navman\SmartST_CE\SmartST_CE.exe")

WaitFor("SmartST_CE", 2)

Kill("SmartST_CE.exe")

 

δεν βλέπω κανένα κουτάκι. τα νεύρα μουυυυυ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

KATEBAZETAI ΑΠΟ ΕΔΩ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ :

http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=136798

ΜΕΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ ΕΝΑ ΦΑΚΕΛΟ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ Cobia_300_32 ΣΤΗΝ SD CARD ΚΑΙ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ MIOAUTORUN.EXE MIOAUTORUN.MSR KAI TO MOSTSCRIPT.EXE.ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ MEDIA KAI MIOAUTORUN ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ ΣΤΟ ROOT ΤΗΣ SD CARD.

ΤΕΛΟΣ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΤΟΥ ΜΙΟ DEVICE ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΕΤΑΙ ΑΦΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ BACKUP STO ARXEIO PATHS.XML ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΣΕ

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>

<paths>

<filegroup>

<name>appstartupsec</name>

<basepath>\Cobia_300_32\</basepath>

<files>

<file>auto.exe</file>

</files>

</filegroup>

</paths>

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΛΗspΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ

ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ GPS MIO MOOVE M300 ΤΟ IG08 .3.4.10

ΜΕ ΝΕΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΤΕΛΕΑΤΛΑΣ , 3ΣΔΙΑΣΤΑ ΚΤΗΡΙΑ , ΡΙΑΛ ΒΙΟΥ Κ.Λ.Π

Ο-Λ-Α ΠΑΝΕ ΑΨΟΓΑ...Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑΖΩ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΕΚΙΝΙΣΗΣ??? ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΝΟΥ >>>ΤΟ ΜΠΑΚ-ΓΓΡΑΟΥΝΤ ΔΗΛΑΔΗ...

ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΠΙΛΟΓΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ(ΘΕΜΑ)...ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΙΝ ΠΛΟΗΓΙΣΗΣ(ΑΥΤΑ ΤΑ ΒΡΗΚΑ)...

ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΥΤO ΤΟ (ΘΕΜΑ)???/

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΩ DATA.ZIP ???

ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΙ ΤΟ SYS.TXT ???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ :blink::O:cool::)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ΚΑΛΗspΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ

ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ GPS MIO MOOVE M300 ΤΟ IG08 .3.4.10

ΜΕ ΝΕΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΤΕΛΕΑΤΛΑΣ ,

 

Ποιο πακετο εβαλες? εμενα 2 που δοκιμασα στο starting.api γυρνανε πισω στο desktop.

Γενικα σου δουλευει καλα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θέλω να σας ρωτήσω αν υπάρχει χάρτης της Ευρώπης για free Download για το gps Mio Moov 200. Αν υπάρχει τότε δώστε μου link.

 

Ευχαριστώ και Καλή Ανάσταση σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εχει κανεισ link για να περασω το igo 8 destinator 7 kai tom tom η καποιο απο αυτα ?? να μου το στειλει σε pm παρακαλω αν το εχει καποιοσ θα του ειμαι ευγνομων εχω ψαξει παντου αλλα δεν το βρισκω πουθενα :( Edited by jimakos92
λαθοσ εκφραστικο
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ενημερώσω ότι απαγορεύεται να ζητάμε/συζητάμε δημόσια στο forum για διακίνηση μη αγορασμένου λογισμικού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα!Εχω το mio moov 200 και μου ετυχε ενα ταξιδι για Αυστρια εκτακτως μεθαυριο!!Μπορειτε να με σωσετε και να μου πειτε που μπορω να βρω χαρτη της;;Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα Συνφορουμιτες!!

 

Το Moov 330 του αδερφου μου σταματησε να δουλευει (θα του βγαλε τα ματια,θα εκανε κατι τελος παντων οπως παντα) και δεν ξερω τι να κανω!!

 

Ανοιγει και μου βγαζει το ακολουθο μηνυμα ειτε με την SD μεσα είτε χωρις:

 

Miopocket not found

Some Scripts under \My Flash Disk\MioAutorun\Scripts

Please Re-Copy Files.

ΥΓ Επισης δεν μπορω να εχω προσβαση στην εσωτερικη μνημη της συσκευης..μονο στην SD μεσω Card Reader

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ρε παιδια,αυτο εδω το ξεκλειδωμα το εχει δοκιμασει κανεις???

 

http://projects.lanik.org/GPSProject_00.htm

 

με το gps pocket??

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Για να μην ανοιγω νεο θεμα εχω ενα mio moov 330 απο ενα φιλο.Το συγκεκριμενο του εβγαλε την εξης βλαβη?!

Οταν το βαζεις σε θεση on η off στην οθονη το σημα συνδεσης του h/y με usb!!Επειδη το βαζω κ το βλεπει σαν removable disk

τι μπορω να κανω??Εντω μεταξυ δεν εχω κ το απαραιτητο προγραμμα που λογικα θα ειχε στη συσκευασια...

Καμια γνωμη???

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σε όλους! πρόσφατα βρήκα στα παλαιά μου πράγματα το mio moov 200 το οποίο το έχω από το 2009 και επιδις τότε είχε μόνο το χάρτη της Ελλάδας το είχα δώσει σε έναν που υποτίθεται ήξερε από αυτά να του περάσει και αλους χάρτες, με αποτέλεσμα να το χαλάσει τελείως! Τα αρχικά συμπτώματα τις βλάβης ήταν τα ίδια με του Chrisk6 ακολούθησα τις οδηγίες του Κυριάκου και τώρα όταν το ανοίγω μου βγάζει παράθυρο ότι φορτώνει το miopocket κανονικά και στη συνέχεια όταν βγει το λογότυπο mio explore more με τη πορτοκαλί οθόνη κωλαει εκεί. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πάρα πολύ μιας και έχει συναισθηματική αξία για μένα το συγκεκριμένο μηχανάκι. Σας ευχαριστώ!

 

Όσο για σένα Chrisk6 αν δεν έχεις βρει ακόμα τι λύση θα σε συμβούλευα να δοκιμάσεις και εσύ τη μέθοδο του Κυριάκου δεν έχεις να χάσεις τίποτα μπορεί σε εσένα να πετύχει γιατί στο δικό μου είχε γίνει φορματ στη συσκευή και μαλων μου λείπει κάποιο αρχείο από τα εργοστασιακά. Και αν μπορείς πες μου τι αρχεία έχεις στη συσκευή για να συγκρίνω με τα δικά μου μπας και βγάλω κάποια άκρη:confused::confused::confused:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Παιδιά καλημέρα. Brickαρα ενα Miomoov330 σβηνοντας του τον φάκελο unlock που υπήρχε μέσα στην flash. το καλό ειναι ότι το βλέπω ακόμα απο τον υπολογιστή.

Παρακαλώ άν κάποιος έχει τον φάκελο να μου το στειλει στο παυλοςτρ**ια κοτουλα τζιμαιιλ τελεια κομ

 

αν υπάρχει και άλλος τροπος ευχαρίστως να ακουσω.

Edited by Pavlos3

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
καλησπέρα έχω το Μio Moov 200 τώρα που έχουν περάσει τα χρόνια πως μπορώ να κάνω ενημέρωση:worry:?
Link to comment
Share on other sites

Το ξεκλειδωνεις http://projects.lanik.org/GPSProject_00.htm

και του περνάς αλλο πρόγραμμα με πιο νέους χάρτες οπως το igo8 ή το primo

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...