Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μμμμ αυτό μου είχε ξεφύγει, νόμιζα ότι αφού δεν δείχνει το σηματάκι είναι κλειστό.. Μάλλον αυτό θα είναι. Ευχαριστώ πολύ! Μια ερωτησούλα, τώρα που είναι κλειστό το gps δεν θα μπορεί να κάνει geotagging στις φωτο,ε? Όχι ότι με ενδιαφέρει αλλά για να ξέρω. Και πάλι ευχαριστώ!

 

Δε θα κάνει geo-tagging την ώρα που τραβάς τη φωτό,αλλά όταν θα πας στην media gallery θα κανει τότε!Θα εμφανίζεται άλλωστε και το εικονίδιο του δορυφόρου!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μία ερωτήση.

Έχει παρατηρήσει κανείς κολλήματα όταν τραβάει φωτογραφίες σε Twilight Landscape και γενικά την νύχτα; Η μόνο το δικό μου κάνει έτσι; Όταν λέω κόλλημα εννοώ ότι αφού κουνήσεις το κινητό τότε η εικόνα που βλέπεις στην οθόνη εμφανίζεται μετά από δευτερόλεπτα... το οποίο κάνει την φωτογράφιση αδύνατη.

Link to comment
Share on other sites

τα κινητά από το e-shop είναι όντως παραεισαγωγής...

έχουν ελληνικό μενού αλλά δεν έχουν ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιό τους...!!!

μόνο λατινικούς...

ουτως η αλλως τα se δεν εχουν ελληνικους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο...αν κανω λαθος να με διορθωσει καποιος

Link to comment
Share on other sites

ουτως η αλλως τα se δεν εχουν ελληνικους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο...αν κανω λαθος να με διορθωσει καποιος

ειχα παρει ενα κ800 και ενα κ850 απο αγγλια και γερμανια και ειχαν ελληνικους χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω φανταστικο τηλεφωνο μπραβο .Μια ερωτηση τωρα γιατι οταν μπαινω στο WAYFINDER μου ζητα συνεχεια συνδεση στο ιντερνετ ενω εχω ανοικτο το wifi δεν μπορει να μπει απο εκει ?
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να μπαίνει μέσω Wi-Fi και να μη ρωτάει καν για σύνδεση Ίντερνετ!Για κάνε το εξής:συνδεσου με το hotspot που θέλεις,μπες στην εφαρμογή,πάτα ναι όταν σου ζητήσει σύνδεση με Ίντερνετ,στη συνέχεια πάτα το πλήκτρο τερματισμού κλήσεων.Θα εμφανιστούν οι επιλογές Ελαχιστοποίηση και Τερματισμός εφαρμογών.Πάτα Ελαχιστοποίηση ώστε να βγεις στην οθόνη αναμονής και να τρέχει η εφαρμογη στο παρασκήνιο και πες μας αν εμφανίζεται πάνω στην οθόνη η υδρόγειος σφαίρα(είναι το εικονίδιο σύνδεσης στο Ίντερνετ και δεν εμφανίζεται όταν συνδέεσαι με Wi-Fi).Αν δεν εμφανίζεται πάει να πει ότι συνδέεται με Wi-Fi,αλλιώς ότι συνδέεται με το προφίλ Ίντερνετ ή wap της εταιρίας σου!

 

Είναι vodafone live η συσκευή ή όχι;

 

Να γνωρίζεις γενικά πως οι java εφαρμογές ζητάν άδεια για οτιδήποτε κάνουν πιο πριν,όπως σύνδεση με Ίντερνετ!Το ότι σου ζητάει δηλαδή σύνδεση με Ίντερνετ είναι λογικό,το θέμα είναι πώς την επιτυγχάνει αυτην τη σύνδεση(δηλαδή μέσω προφιλ ρυθμίσεων ή μέσω του hotspot χωρίς χρέωση.)Κοινως,αυτή είναι μια γενική ερώτηση της εφαρμογής στο χρήστη,χωρις να σημαίνει ότι συνδέεται με προφίλ Ίντερνετ!

Link to comment
Share on other sites

Na rwthsw kati allo,to gps 8a to plhrwnw an 8elw na to xrhsimopoiw h einai dwrean?

 

Γίνεται σύνδεση με Ίντερνετ για να κατεβάζει τους χάρτες επειδή δεν είναι αποιηκευμένοι στη συσκευή,οπότε αν δεν έχεις πακέτο με δωρεάν data,θα το πληρώνεις.Εναλλακτικά,όπως έγραψε ένας φίλος μας πιο πάνω,υπάρχει ένα προγραμμα στο site της wayfinder το οποίο το κατεβάζεις στον υπολογιστή,συνδέεις το κινητό και επιλέγεις να κατεβάσεις τους χάρτες απ’όποιο μέρος θες!Κάνε αυτό καλύτερα ώστε να μη συνδέεται με Ίντερνετ όταν θες να το χρησιμοποιήσεις!Επιλέγεις και πού θες ν’αποθηκευτούν οι χάρτες(τηλέφωνο ή κάρτα μνήμης)

 

ουτως η αλλως τα se δεν εχουν ελληνικους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο...αν κανω λαθος να με διορθωσει καποιος

 

Όντως,δεν έχουν ελληνικούς αλλά αγγλικούς χαρακτηρες στο πληκτρολόγιο!

 

ειχα παρει ενα κ800 και ενα κ850 απο αγγλια και γερμανια και ειχαν ελληνικους χαρακτηρες.

 

Στη σύνταξη μηνυμάτων θα εννοείς,ε;Όι στο πληκτρολόγιο! :confused:

 

Μία ερωτήση.

Έχει παρατηρήσει κανείς κολλήματα όταν τραβάει φωτογραφίες σε Twilight Landscape και γενικά την νύχτα; Η μόνο το δικό μου κάνει έτσι; Όταν λέω κόλλημα εννοώ ότι αφού κουνήσεις το κινητό τότε η εικόνα που βλέπεις στην οθόνη εμφανίζεται μετά από δευτερόλεπτα... το οποίο κάνει την φωτογράφιση αδύνατη.

 

Το συγκεκριμένο προφίλ έτσι πρέπει να λειτουργεί! :) Επίτηδες έχει ρυθμιστεί έτσι και χρησιμευει ώστε να φωτογραφίζεις τοπία όταν σουρουπώνει ή βραδιάζει και θες να βγαίνουν χωρίς θόρυβο και φωτεινά!Θέλει τρομερά σταθερό χέρι ή να ακουμπήσεις το κινητό σε μια επιφανεια!Κάνει όμως θαύματα σε νυχτερινά τοπία και πραγματικά βγάζει τις πιο καθαρές φωτό από κάθε άλλο κινητό με διαφορά! :) Φυσικά,δε φωτογραφίζεις πρόσωπα μ’αυτή τη σκηνή!!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται σύνδεση με Ίντερνετ για να κατεβάζει τους χάρτες επειδή δεν είναι αποιηκευμένοι στη συσκευή,οπότε αν δεν έχεις πακέτο με δωρεάν data,θα το πληρώνεις.Εναλλακτικά,όπως έγραψε ένας φίλος μας πιο πάνω,υπάρχει ένα προγραμμα στο site της wayfinder το οποίο το κατεβάζεις στον υπολογιστή,συνδέεις το κινητό και επιλέγεις να κατεβάσεις τους χάρτες απ’όποιο μέρος θες!Κάνε αυτό καλύτερα ώστε να μη συνδέεται με Ίντερνετ όταν θες να το χρησιμοποιήσεις!Επιλέγεις και πού θες ν’αποθηκευτούν οι χάρτες(τηλέφωνο ή κάρτα μνήμης)

 

 

 

Όντως,δεν έχουν ελληνικούς αλλά αγγλικούς χαρακτηρες στο πληκτρολόγιο!

 

 

 

Στη σύνταξη μηνυμάτων θα εννοείς,ε;Όι στο πληκτρολόγιο! :confused:

 

 

 

Το συγκεκριμένο προφίλ έτσι πρέπει να λειτουργεί! :) Επίτηδες έχει ρυθμιστεί έτσι και χρησιμευει ώστε να φωτογραφίζεις τοπία όταν σουρουπώνει ή βραδιάζει και θες να βγαίνουν χωρίς θόρυβο και φωτεινά!Θέλει τρομερά σταθερό χέρι ή να ακουμπήσεις το κινητό σε μια επιφανεια!Κάνει όμως θαύματα σε νυχτερινά τοπία και πραγματικά βγάζει τις πιο καθαρές φωτό από κάθε άλλο κινητό με διαφορά! :) Φυσικά,δε φωτογραφίζεις πρόσωπα μ’αυτή τη σκηνή!!

Euxaristw polu..Poio einai to site tou wayfinder?

Link to comment
Share on other sites

Euxaristw polu..Poio einai to site tou wayfinder?

 

Για να βγεις ακριβώς στη σελίδα κατεβάσματος του προγράμματος που λέω κοίτα 1-2-3 σελίδες πιο πίσω που το έχει γραμμένο ένας φίλος!Γενικά η διευθυνση είναι http://www.wayfinder.com

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να μπαίνει μέσω Wi-Fi και να μη ρωτάει καν για σύνδεση Ίντερνετ!Για κάνε το εξής:συνδεσου με το hotspot που θέλεις,μπες στην εφαρμογή,πάτα ναι όταν σου ζητήσει σύνδεση με Ίντερνετ,στη συνέχεια πάτα το πλήκτρο τερματισμού κλήσεων.Θα εμφανιστούν οι επιλογές Ελαχιστοποίηση και Τερματισμός εφαρμογών.Πάτα Ελαχιστοποίηση ώστε να βγεις στην οθόνη αναμονής και να τρέχει η εφαρμογη στο παρασκήνιο και πες μας αν εμφανίζεται πάνω στην οθόνη η υδρόγειος σφαίρα(είναι το εικονίδιο σύνδεσης στο Ίντερνετ και δεν εμφανίζεται όταν συνδέεσαι με Wi-Fi).Αν δεν εμφανίζεται πάει να πει ότι συνδέεται με Wi-Fi,αλλιώς ότι συνδέεται με το προφίλ Ίντερνετ ή wap της εταιρίας σου!

 

Είναι vodafone live η συσκευή ή όχι;

 

Να γνωρίζεις γενικά πως οι java εφαρμογές ζητάν άδεια για οτιδήποτε κάνουν πιο πριν,όπως σύνδεση με Ίντερνετ!Το ότι σου ζητάει δηλαδή σύνδεση με Ίντερνετ είναι λογικό,το θέμα είναι πώς την επιτυγχάνει αυτην τη σύνδεση(δηλαδή μέσω προφιλ ρυθμίσεων ή μέσω του hotspot χωρίς χρέωση.)Κοινως,αυτή είναι μια γενική ερώτηση της εφαρμογής στο χρήστη,χωρις να σημαίνει ότι συνδέεται με προφίλ Ίντερνετ!

σε ευχαριστω μου γραφει τα εξης μολις ανοιγω το προγραμμα συνδεση με και τοπ συνδ επιτρεπτ πατω το κουμπι να βγω και ξαναβγαζει το ιδιο μηνυμα παω συνδεση με βγαζει λογαριασμο δεδομενων ,κανενασ ηταν κοσμοτε το τηλεφωνο αλλα το εκανα κανονικο μεσω του γνωστου σαιτ
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται τρομερά παραξενο που σου εμφανίζει αυτό το μενού!Κανονικά έπρεπε να συνδέεται μέσω Wi-Fi χωρίς 2η ερώτηση!Εμένα τουλάχιστον έτσι κάνει! :confused: Κανείς άλλος καμιά ιδέα βρε παιδιά;;

 

Υ.Γ.:Για κλείστο και ξανάνοιξτο!

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να μπαίνει μέσω Wi-Fi και να μη ρωτάει καν για σύνδεση Ίντερνετ!Για κάνε το εξής:συνδεσου με το hotspot που θέλεις,μπες στην εφαρμογή,πάτα ναι όταν σου ζητήσει σύνδεση με Ίντερνετ,στη συνέχεια πάτα το πλήκτρο τερματισμού κλήσεων.Θα εμφανιστούν οι επιλογές Ελαχιστοποίηση και Τερματισμός εφαρμογών.Πάτα Ελαχιστοποίηση ώστε να βγεις στην οθόνη αναμονής και να τρέχει η εφαρμογη στο παρασκήνιο και πες μας αν εμφανίζεται πάνω στην οθόνη η υδρόγειος σφαίρα(είναι το εικονίδιο σύνδεσης στο Ίντερνετ και δεν εμφανίζεται όταν συνδέεσαι με Wi-Fi).Αν δεν εμφανίζεται πάει να πει ότι συνδέεται με Wi-Fi,αλλιώς ότι συνδέεται με το προφίλ Ίντερνετ ή wap της εταιρίας σου!

 

Είναι vodafone live η συσκευή ή όχι;

 

Να γνωρίζεις γενικά πως οι java εφαρμογές ζητάν άδεια για οτιδήποτε κάνουν πιο πριν,όπως σύνδεση με Ίντερνετ!Το ότι σου ζητάει δηλαδή σύνδεση με Ίντερνετ είναι λογικό,το θέμα είναι πώς την επιτυγχάνει αυτην τη σύνδεση(δηλαδή μέσω προφιλ ρυθμίσεων ή μέσω του hotspot χωρίς χρέωση.)Κοινως,αυτή είναι μια γενική ερώτηση της εφαρμογής στο χρήστη,χωρις να σημαίνει ότι συνδέεται με προφίλ Ίντερνετ!

 

Ευχαριστούμε για τις απαντήσεις kotsianis7.

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα, είμαι με vodafone. H υδρόγειος πάντως δεν εμφανίζεται, αλλά και πάλι δεν μπορώ να τρέξω τις εφαρμογές μέσω wifi. Τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Στη σύνταξη μηνυμάτων θα εννοείς,ε;Όι στο πληκτρολόγιο! :confused:

 

 

 

ναι εχεις δικιο στη συνταξη μυνηματων και στις επαφες, οχι στο πληκτρολογιο.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται σύνδεση με Ίντερνετ για να κατεβάζει τους χάρτες επειδή δεν είναι αποιηκευμένοι στη συσκευή,οπότε αν δεν έχεις πακέτο με δωρεάν data,θα το πληρώνεις.Εναλλακτικά,όπως έγραψε ένας φίλος μας πιο πάνω,υπάρχει ένα προγραμμα στο site της wayfinder το οποίο το κατεβάζεις στον υπολογιστή,συνδέεις το κινητό και επιλέγεις να κατεβάσεις τους χάρτες απ’όποιο μέρος θες!Κάνε αυτό καλύτερα ώστε να μη συνδέεται με Ίντερνετ όταν θες να το χρησιμοποιήσεις!Επιλέγεις και πού θες ν’αποθηκευτούν οι χάρτες(τηλέφωνο ή κάρτα μνήμης)

 

 

 

Όντως,δεν έχουν ελληνικούς αλλά αγγλικούς χαρακτηρες στο πληκτρολόγιο!

 

 

 

Στη σύνταξη μηνυμάτων θα εννοείς,ε;Όι στο πληκτρολόγιο! :confused:

 

 

 

Το συγκεκριμένο προφίλ έτσι πρέπει να λειτουργεί! :) Επίτηδες έχει ρυθμιστεί έτσι και χρησιμευει ώστε να φωτογραφίζεις τοπία όταν σουρουπώνει ή βραδιάζει και θες να βγαίνουν χωρίς θόρυβο και φωτεινά!Θέλει τρομερά σταθερό χέρι ή να ακουμπήσεις το κινητό σε μια επιφανεια!Κάνει όμως θαύματα σε νυχτερινά τοπία και πραγματικά βγάζει τις πιο καθαρές φωτό από κάθε άλλο κινητό με διαφορά! :) Φυσικά,δε φωτογραφίζεις πρόσωπα μ’αυτή τη σκηνή!!

Apo th stigmh dld p 8a katevaseis tous xartes k d 8a xrew8eis,otan 8a mpaineis sto aplication 8a plhrwneis?

Link to comment
Share on other sites

είμαι με vodafone. Τι πρέπει να κάνω;

 

Να μην παίρνεις τις επιδοτήσεις σου από κατάστημα Vodafone :lol:

 

Βρε καλά μου παιδιά,αφού μπορείτε και απ’το Πλαίσιο να πάρετε την επιδότηση,γιατί δεν πάτε ως εκεί και πάτε σε καταστήματα Vodafone για συνδέσεις;

 

Ο λόγος που ρωτάω αν οι συσκευές ειναι live! είναι πολύ απλός!Η Vodafone ‘‘κατά λάθος-εξεπίτηδες‘‘ ‘‘μπλοκάρει‘‘το Wi-Fi για τις εφαρμογές.....Αυτό τουλάχιστον έχει αναφερθεί από πολλούς χρηστες....Ο μονος τρόπος είναι να βάλετε το αυθεντικό λογισμικό της SE...Υπάρχουν οδηγίες πιο πίσω,αλλά θα το πληρώσετε 10 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έχει λύσει κανείς το πρόβλήμα με το wifi ;

Δεν μπορώ να χρησιμοποιείσω καμία εφαρμογή με wifi, ούτε καν wayfinder...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχει παρατηρηθεί από ορισμένους χρήστες των Vodafone live συσκευών όχι μόνο από Ελλάδα αλλά και γενικότερα είναι όπως έχει ειπωθεί πιο πάνω ότι...‘‘κατά λάθος-εξεπίτηδες‘‘ και ‘‘όλως τυχαίως‘‘,το Wi-Fi μπλοκάρεται και λειτουργούν τα προφίλ Ιντερνετ...
Link to comment
Share on other sites

Και τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση; Να το πάω πίσω;

 

Δεν μπορεις να το πας πισω μα ουτε να το αναβαθμησης απο την σελιδα davinci γιατι θα χασεις την εγγυηση....με λιγα λογια καλοφαγοτο...:(

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Και τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση; Να το πάω πίσω;

 

Μπορείς να προσπαθήσεις να το πας και να κάνεις παράπονα!Άλλωστε,δεν είναι ευθύνη της SE αυτή..Η SE γράφει το λογισμικό σύμφωνα με τις προσταγές της Vodafone στις vodafone live συσκευές!Άλλωστε,γιατί νομίζεις στις unbranded συσκευές δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα;;Και εκτός αυτού,ακόμη και λαθος να είχε γίνει στις live συσκευές,δε θα επιδιορθωνόταν;;2 αναβαθμίσεις λογισμικού βγήκαν από τότε που κυκλοφόρησε το τηλέφωνο!Άσε που αν είχε γίνει κατά λάθος αυτό το bug,θα το είχαν πάρει είδηση στις acceptance units και θα το είχαν διορθώσει στην 1η επίσημη έκδοση λογισμικού..Οπότε,θέλει κράξιμο η Vodafone στην προκειμένη περίπτωση...

 

Και μια συμβουλή:να έρχεστε πάντα σε επικοινωνία με το τμήμα επιδοτήσεων της εταιρίας και να ρωτάτε αν μπορείτε την επιδοτηση να την πάρετε και από Πλαίσιο κατάστημα όπου θα σας δώσουν unbranded συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ C905:

Στον χειρισμό πως σας φαίνεται το κινητό; Δεν ξέρω γιατί αλλά όταν το άγγιξα δεν μου άρεσε η αίσθηση ενός τόσο χοντρού slide κινητού. Τι λέτε;:)

[sIGPIC][/sIGPIC] ►http://www.totobay.com◄ Ολοκαίνουρια κινητά από Κίνα. Τιμές?.. Απλά δείτε!!
Link to comment
Share on other sites

Άνετο είναι.Το μόνο που με χαλάει εμένα είναι τα σκληρά πλήκτρα του γενικότερα.Και ισχύει σε όσα C905 έχω πιάσει,όχι μόνο στο δικό μου!Δεν είναι άνετο για μηνύματα όπως το Κ850!Αυτή είναι η μόνη διαφωνία που έχω προσωπικά,αν και άλλοι χρήστες λένε ότι τα πλήκτρα τους φαίνονται μια χαρά! :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...